Bakliyat ve hazır gıda üreticisi Yayla Agro Gıda’nın kuruluş tarihi, 1982 senesine uzanıyor. Ürün yelpazesinde yerli ve ithal birçok bakliyat türü olan marka, kuru gıda ve hazır yemek tüketimi için zengin seçenekler sunuyor. Üretim kalitesiyle TSE, ISO 9.000, ISO 22.000, BRC, IFS ve Halal Food gibi sektörünün önemli sertifikalarını almaya hak kazanmış olan Yayla markası, ülke genelinde 81 il ve 20.000'in üzerinde perakende satış noktasında ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor. Yüksek besin değerlerine ve düşük yağ oranına sahip olan hazır yemekler, doyurucu ve leziz olmalarının yanı sıra yemek hazırlama zahmetini ortadan kaldırıp zaman tasarrufu sağladıkları için de tercih ediliyor. Markanın özel karışımlı ürünleri ise tüketicilere yeni lezzetler deneme şansı veriyor. Hem sebze hem bakliyat içeren karışımlar, tüketicilere lezzet çeşitliliği sunuyor. Dünyanın dört bir yanından getirilen bakliyatlar, yerel lezzetlerle bir araya gelerek Türk sofralarındaki yerini alıyor.

Yayla Bakliyat Ürünleri Nasıl Seçilir?

Tüketiciler, Yayla bakliyat ürünleri arasından seçim gerçekleştirirken damak tadına, tüketim şekline, ürün miktarına ve besin değerlerine göre seçim yapabiliyor. Yenmeye hazır duruma gelmeleri için sadece ısıtılmaları yeterli olan ya da paketi açılmak suretiyle tüketilebilen ürünler, pişirmeden yemek yemek isteyen kişilerin tercihi oluyor.

Geleneksel Türk mutfağına özgü yemekler pişirmek, dünya mutfağından örnekler denemek ya da füzyon lezzetler ortaya çıkarmak isteyen kişiler için onlarca farklı kuru gıda alternatifi bulunuyor. Markanın tüm ürünleri, paket şeklinde tüketicilerin tercihine sunuluyor. Ürünlerin miktarı, ürün özelinde farklılık gösteriyor. Paket ağırlıkları, 120 gram ile 4.8 kilogram arasında değişiyor. Yayla bakliyat ürünleri, besin değerleri bakımından farklılık arz ettiği için vücut ihtiyacına göre gıda seçimi yapan kişiler, ürünlerin besin değerlerini gözden geçirerek karar kılabiliyor.

Yayla Bakliyat Ürünleri Nasıl Pişirilir?

Tam donanımlı tesislerinde uzman kadrosu gözetiminde üstün bir teknolojiyle üretim yapan Yayla Gıda'nın ürün yelpazesinde yer alan her kuru ve hazır gıdanın farklı özellikleri bulunuyor. Kuru gıdalar, bakliyatın türüne göre doğrudan ya da tavsiye edilen süre zarfında suda bekletilip yumuşatıldıktan sonra yemeğe ilave ediliyor. Pişirme süreleri ise üründen ürüne değişkenlik gösteriyor. Ürün paketinde yer alan talimatlara uygun biçimde gerçekleştirilen pişirme işlemleri, ideal kıvam ve lezzeti yakalamak açısından oldukça önem taşıyor.

Hazır gıdalar, hemen tüketim için uygunluk arz ediyor. Toz halindeki ürünler, sıcak su eklenmek ve karıştırılmak suretiyle pişiriliyor. Likit ürün çeşitleri, ısıtılarak yenmeye hazır duruma getiriliyor. Paketinde haşlanmış olarak yer alan gıdalar ise herhangi bir ekstra işleme gerek duyulmadan doğrudan pişirilmekte olan yemeğin içerisine ekleniyor ve kısa süre zarfında yenebiliyor. Haşlanmış ürünler, isteğe göre soğuk olarak da tüketilebiliyor.

Yayla Bakliyat Ürünleri Hangi Besin Grubuna Girer?

Yayla bakliyat ürünleri içerisinde farklı tüketici tipleri için uygun kuru baklagiller besin grubuna ait seçenekler yer alıyor. Birbirinden ilgi çekici Yayla ürünleri, yerel lezzetlerden vazgeçemeyenlerden yenilik arayışındaki kişilere kadar geniş bir tüketici kitlesine hitap etmeyi başarıyor. Kuru baklagiller besleyici olmalarının yanı sıra protein, lif, kalsiyum, amino asit, antioksidan ve vitamin bakımından fazlasıyla zengin oldukları için sağlıklı beslenmeye katkı sağlıyor. Ürün çeşitlerinin birçoğu, vegan ve vejetaryen beslenme şekillerini benimsemiş olan tüketiciler için de uygunluk arz ediyor. Markanın ürünleri, formuna ve beslenmesine dikkat eden kişiler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Pratik bir şekilde tüketime hazır hale gelen Yayla ürünleri, hızlı ve kolay biçimde yemek hazırlamak isteyen kişiler tarafından son derece cazip bulunuyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...