Yoga

Yoga Kitapları; yoga felsefesini ve çeşitli versiyonlarını okurlara ve uygulayıcılara ayrıntılı olarak anlatan kitaplardan oluşur. İnsan ruhunu ve bedenini birçok uygulama ile eğiten, biçimlendiren ve dönüştüren ruhsal enerji sistemi olan yoga bir Hint felsefesidir. Meditatif tekniklerden ve fiziksel aktivitelerden oluşan yoga sistemleri çok çeşitlidir. Yoga kitapları kişilere bu felsefeleri, yöntemleri, yolları ve dönüşüm yolculuklarını anlatır.

Başlangıç Yogası Ne Anlatır?

Yoganın başlıca amacı kişilerin öz benliklerinin evrenin saf bilincine uyumlanmasıyla ortaya çıkan bütünsel enerji ve Bir'lik bilincidir. Başlangıç aşamasını anlatan kitaplar öncelikle çakra noktalarını, bu noktaların işlevlerini tanıtır. Çakraların temizlenmesi, tıkanması halinde yaşamda ve enerji alanında bireyin karşılaşacağı sorunlar kitapların bu bölümlerinde yer alır. Yoganın zihni dinginleştiren meditatif yönü ve vücudu esneten fiziksel hareketleri vardır. Başlangıç yogası sizi yoganın temel ilkeleriyle tanıştırır ve kendinizi dönüştürmeniz için yapabileceğiniz temel duruşları öğretir.

Yoga kitapları genellikle resimli anlatımlardan oluşur. Renkli olan bu kitaplar sizi motive edecektir. başlangıç kitapları sayesinde sizin için en uygun yoga çeşidinin hangisi olduğunu da öğrenebilir bu doğrultuda çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. 

Yoga Kitapları Tavsiye Üzerine Alınabilir Mi?

Yoga kitapları çok sayıda çeşitten oluştuğundan yogaya devam eden yakınlarınız, sosyal ve yazılı medyadan güvendiğiniz isimler ve eğer varsa yoga eğitmenlerinizden tavsiye almanız sizin için değerli seçeneklerdir. Öte yandan özellikle yoga gibi felsefi kavramlarda kişilere kendilerinin guruları olmaları öğütlenir. O nedenle yoga kitaplarını inceleyip, hislerinize güvenerek size kendinizi en iyi hissettirecek alternatifleri bulmak uzun vadede daha yararlı olabilir. Yoga, stresinizi kontrol etmenize , nefesinizin açılmasına ve rahatlamasına, bedensel, zihinsel ve ruhsal açıdan daha keyifli, sağlıklı ve tamamlanmış hissederek yaşamınıza devam etmenize yardım eder. 

Yoga Hakkında Kitaplar Kaç Çeşit?

Yoga bedensel sağlık, esneklik ve genlik; psikolojik düzeyde dengelilik, ruhsal olarak ileri düzeyde aydınlanma sağlayan bir öğreti olarak kabul görür. Etki alanı günden güne genişleyen yoganın hatha yoga, yin yoga, sahaja yoga, kundalini yoga Vinyasa yoga, Asthanga Yoga, hamile yogası, çocuk yogası gibi çeşitleri vardır.

Çakralar bedende bulunan ve yaşam gücünü evrenden alan merkezlerdir ev her bir merkez hem görünen hem görünmeyen bedenimizdeki noktalarla ilişkilidir. Tüm yoga çeşitleri bu çakralar üzerine kuruludur. Nefes alma tekniklerinin de yer aldığı yoga çok geniş bir öğreti okyanusundan oluşur. Mantralar, renkler, sesler, nefes, meditasyon, karma, aile, beslenme ve benzeri tüm yaşam alanlarına dokunan yoga felsefesi, kendine göre bir protokole tabidir denilebilir. Yoga için spor ya da meditasyondur denilemez. Dinlerle de ilgisi olmayan yoga kişilerin anlarını daha keyifli, yaşamlarını daha aktif, bedenlerini daha dingin tutmalarına yardım eder. 

Kundalini Yoga Kitapları Nedir?

Kundalini yoga hem kendi içinde başlı başına bir yoga türüdür hem de her çeşit yoga deneyiminin bir bölümünde kundaliniden bahsediliyor. Kundalini yoga nefes egzersizleriyle birlikte yapılan hareketler dizisidir ve yoganın temellerinden birini oluşturur. Kundalini yoga hemen her katılımcının aktif olarak başlayabileceği bir yoga türüdür. 

Kundalini omuriliğin alt kısmında bulunan evrensel enerjidir, atıl durumdan harekete geçirilmeye çalışılır. Bir nevi hayatsal enerji olarak kabul edilen bu oluşumlar yogayı meditasyonla eşleştirip insanoğlunu ruhuyla iletişim kurmaya heveslendirir.

Yoga Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Yoga kitaplarının fiyatları sayfa sayısına, basım kalitesine, basım yılına kadar birçok parametreyle doğru orantılı olarak değişkenlik gösterir. Sayfa adedi, baskı kaliteli, fotoğraf sayısı ve kalitesi artıkça kitabın fiyatı doğal olarak yükselecektir. Her bütçeye uygun goga kitabı çeşitleri hepsiburada.com adresinde bulunur. Hemen göz atabilirsiniz. 

Eğer yogaya ilgi duyuyorsanız, bilgi almak veya öğrendiklerinizi geliştirmek istiyorsanız çok sayıdaki yoga kitaplarını inceleyerek size en uygun olanları seçebilirsiniz. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yoga Kitapları ve Fiyatları

105 ürün listeleniyor
Alfa Yayınları Yoga
Purnam Yayınları Yoga
Dharma Yayınları Yoga
Hermes Yayınları Yoga
Gala Film Ve Sanat Ürünleri Yoga
Galata Yayıncılık Yoga
Gazi Kitabevi Yoga
Kaknüs Yayınları Yoga
Okyanus Yayınları Yoga
Ruh ve Madde Yayınları Yoga
İnkılap Kitabevi Yoga
Akılçelen Kitaplar Yoga
Arkadaş Yayınları Yoga
Arıtan Yayınevi Yoga
Butik Yayınları Yoga
Doğan Novus Yoga
Kuraldışı Yayınevi Yoga
Paloma Yayınevi Yoga
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 105 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/80220104/1503111