Zyxel'in ince boyutları, modern standartlara göre kompakt ve yüksek profilli bir tasarıma katkıda bulunur. Modeller arasında boyut anlamında çarpıcı bir farkın bulunmaması firmanın standart bir tasarım çizgisini devam ettirdiğini gösterir.

Çeşitli Teknolojilerin Desteği

StreamBoost ve MU-MIMO teknolojisi ile birlikte derinlemesine ağ trafiği analiz araçları, bu yönlendiricileri cazip bir ürün haline getirir.

Çeşitli NAS birimleri, genişleticiler ve güç hattı adaptörlerinin yanı sıra iş kullanıcılarına yönelik bir dizi ürünü içeren ağ portföyü ile Zyxel Router ürünleri üst düzey verimlilik sağlar.

Bu nedenle, rekabetinin sunduğu en yeni ağ özelliklerinin çoğunu destekleyen çift bantlı kablosuz yönlendiricilere sahip olan Zyxel için büyük umutlarınız olması doğaldır. Başarıyla geçilen önemli test ve kullanım aşamalarından sonra, Zyxel Router modellerinin beklentilerinizi karşılayabileceğinden emin olabilirsiniz.

Birden fazla cihaz bağlandığında verimi artıran MU-MIMO ve belirli Qualcomm yonga setleriyle oluşturulan yönlendiriciler tarafından desteklenir. Bunun yanı sıra otomatik olarak güncellenen ağ trafiği önceliklendirme teknolojisi olan Dinamik QoS olarak da bilinen StreamBoost ile bağlantı yolunuzdaki engellerden kolaylıkla kurtulun. Ayrıca yapılandırma için var olan Zyxel One Touch uygulaması da varlığı ile işinizi daha kolay hale getirir.

Bütün Detaylarıyla Hayata Geçirilen İşlevsel Tasarım

Zyxel Router cihazlarında, ethernet ve USB portları bulunan bir WAN portu yer alır. Modele göre değişse de anten teorik olarak menzili artırabilecek şekilde daha büyüktür. Zyxel, tasarım anlamında anteni değiştirmenize de imkân tanır. Böylelikle anten boyutunu belirleyebilme fırsatına sahipsiniz.

Web tabanlı Armor yazılım arayüzündeki çeşitli menülerde gezinirken hızlı performansa katkıda bulunur. Sayfalar neredeyse anında yüklenir ve güncellenir, yönlendiricinin ayarlarında değişiklik yaparken büyük fayda sağlar.

Arayüz tasarımı oldukça kullanışlıdır. Diğer rakiplerinden farklı olarak, ön sayfada yer alan bilgiler metin tabloları olarak iletilir. Ön sayfa, 'Uzman' modunda kullanılabilen diğer işlevlerle birlikte, bağlı tüm cihazları listeleyen ev ağınızın haritasını sağlar. Altındaki bir dizi yazılım geçişi, ünitenin önündeki LED'leri kapatmanıza, ebeveyn kontrollerini, misafir wifi erişimini ve bildirimleri etkinleştirmenizi sağlar.

Uzman moduna geçtiğinizde ön sayfa, WAN ve LAN IP adresleri, MAC adresleri, kablosuz bilgileri ve kaynak kullanımı da dâhil olmak üzere uzun bir metin sayfası olarak sunulan cihaz bilgileri ile devralınır.

StreamBoost’un varlığı sayesinde, ihtiyaç duyulan trafik verilerini öncelik haline getirerek dinamik olarak çalıştırabilirsiniz. Örneğin; Netflix'i izlerken veya oyun oynarken ne kadar veri ayıracağını bilebilir ve aynı zamanda büyük bir dosya indirme gibi başka bir bant etkinliği gerçekleşiyorsa iyi performans sağlamak için yeterli kaynağı açabilirsiniz.

Ağ Trafiğini Takip Edin

Zyxel sadece şık görünmekle kalmayan, aynı zamanda görmeye alışık olduğumuzdan çok daha eksiksiz bir bilgi kümesi gösteren ağ trafiği izleme aracıyla tüm adresleri ortaya çıkarır.

Bant genişliğinin nasıl dağıtıldığına dair canlı bir görünüm için verilecek en net örnek evde bant genişliğini azaltan parazit uygulamaların teşhisi için etkin olmasıdır. Ayrıca çocuklarınız yatakta olmaları gerektiğinde çevrim içi olduklarını fark ederseniz, bağlantının iptal edilmesini sağlayabilir ve çocuğunuzu bu durumdan koruyabilirsiniz.

Ayrıca, 30 gün boyunca indirilen ve yüklenen toplam miktarları, aynı zamanda hangi uygulamaların kullanıldığını ve hangi adresler tarafından kullanıldığını gösteren, bant genişliği kullanımının kaygan bir grafik görüntüsü de vardır. Yine, bir kişinin veya cihazın olması gerekenden daha fazla veri kullanıp kullanmadığını teşhis etmek için yararlı bir araçtır ve ölçülü bir internet bağlantısı kullanıyorsanız, bu veri kullanımını kısıtlamak için adımlar atabilirsiniz.

İşinizi Kolaylaştıran Etmenler

  • İdeal menzille sahip ac hızları
  • Gelişmiş güç tasarrufu özellikleri
  • Standart seviyenin üzerinde USB performansı
  • WPA / WPA2 ve WPS güvenliği
  • Ortalama düzeyin ilerisinde MU-MIMO kablosuz hızları
  • İdeal ağ trafiği analiz yazılımı
  • Şık ve darbelere dayanıklı fiziksel tasarım

İstediğiniz Yere Rahatlıkla Bağlanın

Zyxel'in dikey tasarımı, kasasının içinde yer alan dâhili anteni gizlemesini sağlar. Böylelikle birbirinden farklı kablosuz sinyaller ortaya çıkarır. Bu sinyaller bir araya geldiğinde standart bir yönlendiriciye kıyasla daha fazla bant genişliği sunar. Yönlendiricinin arkasında LAN bağlantı noktaları ve WAN bağlantı noktası bulunur.

Bu tür yönlendiricilerde her sinyal ayrı bir SSID ile sunulur. Bu, kullanıcıların iki farklı sinyal arasında kolayca geçiş yapabileceği anlamına gelir. Daha fazla bant genişliği aralığı sunan Zyxel yönlendiricilerini video akışı ve genel web taraması için kullanabilirsiniz.

MU-MIMO teknolojisini de tercih noktasında değerlendirebilirsiniz. Bu teknoloji, bant genişliğini aralarında bölmek yerine belirli cihazlara yönlendirir. Sonuç, üç veya daha fazla kişi video akışı yaparken veya başka şekilde çok fazla bant genişliği kullandığında performansı artırır, çünkü kullanıcılar birbirlerini yavaşlatmazlar.

Ağınıza biraz depolama alanı eklemek isterseniz, harici sürücüler için USB bağlantı noktaları vardır. Sabit sürücünüzü takmanızla birlikte ağ üzerinden paylaşıma dair bir pencere açmış olursunuz.

Geniş Kapsama Alanı, İdeal Hız

Fiber bağlantınız yoksa Zyxel, İnternet bağlantınızdan neredeyse daha hızlı hissettirir. Çeşitli testlerden geçen Zyxel Router modellerinin ISS tarafından sunulan tam hızı sağladığını görebilirsiniz. Bu yönlendiricilerle HD video akışı ve çevrim içi oyun akışkanlığı hiçbir zaman sorun olmadı. Menzil söz konusu olduğunda ise Zyxel router cihazları, devasa harici antenler yelpazesi ile saygın olmaktan çok daha fazlasını sunar.

Doğru Koşullar Altında Kurulum Kolaydır

Zyxel’'in kurulumu, uygun koşullar göz önüne alındığında basittir. Modeminizin kablosunu WAN bağlantı noktasına takın, ardından başka bir bilgisayarı LAN bağlantı noktasına takın ve son olarak güç kaynağına takın. Tarayıcınıza yönelin, size takip etmeniz gereken bir dizi basit talimat sunacaktır. Bu talimatları izleyerek yönlendiricinizi kolaylıkla ve kısa süre içerisinde aktif hale getirebilirsiniz.

Her şey kurulduktan sonra, çeşitli ‘’modlar’’ vardır. Varsayılan olarak Kolay Mod, kablosuz bağlantıyı, misafir ağını ve ebeveyn kontrolünü değiştirmek için hızlı yollar sunar. Ancak, deneyimli kullanıcıların muhtemelen aradığı gelişmiş özelliklere erişmenizi sağlayan “uzman modundan” sadece bir tık uzaktasınız.

Zengin Bağlantı Fırsatları

Zyxel Router modellerinin ortak özellikleri göz önüne alındığında, sabit IP adreslerini ağ bilgisayarlarına kolayca atama ve belirli hizmetleri onlara iletme de dâhil olmak üzere çeşitli yararlı ağ özellikleri ile birlikte gelirler. Ağdaki bir bilgisayarı FTP veya HTTP sunucusu olarak ya da İnternet üzerinden Windows Uzak Masaüstü gibi uzaktan erişimi kullanmak istiyorsanız Zyxel Router ürünleri gereklidir. Uzaktan erişim için ve yönlendirici dinamik DNS servisleri için destek sunar, yani yönlendiriciye ve diğer ağ cihazlarına ücretsiz olarak uzaktan erişebilirsiniz. Ayrıca, ağ içindeki belirli ağ aygıtlarına bant genişliğini sınırlamanızı sağlayan bir bant genişliği yönetimi özelliği de vardır.

Yeni Ürün Yeni Özellikler

Zyxel Router cihazları güncellenen her sürümüyle radikal bir tasarım değişikliğini işaret eder. Üst düzey kablosuz yönlendiriciler arasında artan bir eğilime sahip olan Zyxel Router modellerini isterseniz zemine isterseniz duvara kolaylıkla monte edebilirsiniz.

Zyxel cihazlarının her iki tarafındaki düğmeler Wi-Fi'yi devre dışı bırakmanıza, ışıkları kapatmanıza ve USB cihazlarını güvenle çıkarmanıza izin verir. Ön LED'ler de canlı bir görüntü verir ve basılı sembollerin altındaki yanıp sönen ışıkların genel yaklaşımı yerine her bir işlev için sembolü ayrı ayrı açmayı tercih eder. Bu anlamda modeller tutarlı bir yapıya sahiptir.

Kablosuz güvenlik için X150N, WEP, WPA ve WPA2 dâhil olmak üzere mevcut tüm popüler şifreleme yöntemlerini destekler. Ayrıca MAC adres filtreleme hizmeti sunar.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zyxel Router Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 15 / 15 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013122/60001272/zyxel