Sustalı anahtarlar, anahtarın yuva içinde katlanarak saklandığı ve tıpkı sustalı bir bıçak gibi bir düğmeye basıldığında açılma mekanizmasına sahip bir anahtar türüdür. Verimli ve kompakt tasarımları nedeniyle modern otomobil üreticileri arasında popülerdir. Birçok modelde standart veya isteğe bağlı bir aksesuar olarak sunulur. Aracınızda orijinal olarak bir sustalı kumanda olmasa bile alarm seti satın alarak hem anahtarı hem de kumandayı tek bir kumandada birleştirebilirsiniz. Merkezi kilitleme sistemine sahip 12 volt'a sahip otomobiller, hafif ve ticari araçlar için tasarlanan alarm setleri ile aracınızın güvenlik seviyesini artırabilirsiniz.

Oto Alarm Sistemleri

Araçlar; kapılar, pencereler ve bagaj gibi hırsızların kurcalamasına açık çeşitli giriş noktalarına sahiptir. Olası “kurcalama” noktalarının her birinde sensörlere sahip olmak, aracınızı tamamen güvende tutmak için çok önemlidir. Örneğin, kapı sensörlerine sahip bir alarm sistemi, aracınızın bagajı ve kaputu da dahil olmak üzere çeşitli kapılardaki yasa dışı faaliyetleri caydırmaya yardımcı olabilir. Ancak bu gerçekten yeterli değildir, çünkü bazı araba hırsızlarının aracınızı almak için kapıya erişmesi gerekmez. Bu yüzden araç alarm sisteminizde başka sensörlere de ihtiyacınız var. Pencere sensörleri, parçalanan veya kırılan bir pencere camının sesini, basınç sensörleri ise araç kabinindeki hava basıncındaki değişiklikleri algılar. Pencereler veya kapılar açılırken, dışarıdan gelen hava kabinin içine girerek içerideki hava basıncını değiştirir ve alarmı kapatır. Hareket sensörleri, otomobilin yakınındaki herhangi bir hareket türünü tespit etmek için radar kullanır ve “özne” çok yaklaşırsa alarmı tetikler. Son olarak, aracınız çekilirken olduğu gibi belirli bir açıda kaldırılması durumunda alarmın tetiklenmesine yardımcı olan eğim sensörleri de vardır.

Sustalı Kumanda Alarm Seti Özellikleri

Sustalı kumanda içeren alarm setleri, genellikle normal kumanda, anahtar yapılabilen kumanda ve sustalı anahtarlı kumanda seçenekleri ile gelen en temel araba alarmlarıdır. Alarm setlerinde yüksek sesli bir sireni tetikleyen sensörler bulunur. Araçta herhangi bir sorun olup olmadığını tespit etmek için araç gövdesinin belirli bölümlerine yerleştirilen sensörlerin hassasiyet seviyesi ayarlanabilir özelliktedir. Bazı modellerde bulunan kademeli şok sensörü sayesinde darbe hassasiyetini kolayca ayarlayabilirsiniz. Pasif alarm sistemleri, kontak ve son açık kapı kapatıldığında otomatik olarak devreye girer. Öte yandan, aktif sistemler alarm ve güvenlik sistemini devreye sokmak veya devreden çıkarmak için kumandadan 'aktif' giriş gerektirir. Kumanda sayesinde alarmı uzaktan devreye sokup tekrar kapatabilmek oldukça kolaydır. Alarm sistemi devreye alındığında hem sesli hem de sinyalli ikaz verebilir. Aracınızda merkezi kilit sistemi olması durumunda 4 kapının da otomatik olarak kilitlenmesini ve açılmasını sağlayabilirsiniz. Birçok modelde bulunan ‘’panik’’ özelliği ile alarm sistemini ikaz amaçlı yada otoparkta aracınızı bulmak için kullanabilirsiniz. Alarm setleri, aracınızda otomatik cam kaldırma modülü olması durumunda, alarmı aktif hale getirdiğinizde 2 ya da 4 camı otomatik olarak kapatabilir. Aktif hafıza sistemine sahip modellerde akünün sökülme riskine karşı sitemin etkinliğini korumasını sağlatabilirsiniz. Alarm setlerinin ne kadarlık mesafede etkili olabileceği sensör tipine göre değişiklik gösterir. Birçok model şehir içi kullanımda 100 metre, açık arazide ise 200 metre algılama mesafesine sahiptir.

Oto Alarm Seti Satın Almanın Yararları

 • Araba alarm sistemleri aracınızın çalınmasını mutlaka engellemese de, birçok avantaj sağlar.
 • Araba alarm sistemleri, araba hırsızlarının arabanızı veya içindeki değerli eşyaları çalmasını önlemeye yardımcı olur.
 • Sigorta şirketleri prim hesaplarını aracınızın yol değeri ve güvenliği gibi çeşitli faktörlere dayandırır.
 • Arabanızda bir güvenlik sisteminin olması primlerinizin daha düşük olmasını sağlayabilir.
 • Bazı araç alarm sistemleri, aracın nerede olduğunu kolayca takip etmenizi sağlayan dahili GPS cihazları ile birlikte gelir.
 • Kaliteli bir araba alarmı ve güvenlik sistemi, arabanızın satış değerini artırır.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Direksiyon Kilidi

5 ürün var
 1. Markalar
  1. Inwells Alarm Sustalı Anahtar
  2. BMW Alarm Sustalı Anahtar
  3. Keysmart Alarm Sustalı Anahtar
  4. İnwhells Alarm Sustalı Anahtar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı

Alarm - Sustalı Anahtar Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024950/20024951/20024955
Başa dön