Otomobil hırsızlığı günümüzdeki en yaygın suç türlerinden biridir. Fonksiyonel bir oto alarmı satın alarak hırsızlık ve vandalizmi önleyebilir ve araçta bulunan eşyalarınızı koruyabilirsiniz. Gelişmiş özelliklere sahip yeni nesil oto alarm sistemleri sayesinde aracınızın güvenliğini 7/24 sağlayabilirsiniz.

Oto Alarm Sistemleri ve Özellikleri Nelerdir?

Oto alarm sistemlerinde aracın etrafındaki aktiviteyi izlemek ve herhangi bir ihlal durumunda araç sahibini uyarmak için farklı algılama teknolojileri kullanılabilir. İki yönlü bir sistemde uzaktan kumanda ile arabaya komut gönderilir ve araç bilgileri uzaktan kumandaya iletir. Yanıt, LCD ekrana veya uzaktan kumandaya yönlendirebilir ya da yanıp sönen bir LED ışıkla verilebilir. Gelişmiş bir sistem akıllı telefonunuza bildirimler gönderebilir. Aracın çeşitli bölgelerine yerleştirilen sensörler kapı açıklığından cam kırılmasına kadar farklı algılama türlerine ve seviyelerine sahip olabilir. Gelişmiş alarm sistemleri, aracınıza tam olarak ne olduğunu gösteren ayrıntılı görüntüler ve mesajlar ile sizi gerçek zamanlı olarak uyarabilir. Yüksek kaliteli oto alarm sistemleri gelişmiş uydu ve GPS özelliklerini içerebilir.  Çoğu alarm sistemi, çarpma durumunda bir alarmı tetikleyecek bir şok sensörüne sahiptir. İki kademeli bir şok sensörü kullanarak aracınızı daha iyi koruyabilirsiniz. Küçük şoklarda hafif bir uyarı, büyük şoklarda tam alarm gönderen sistemleri tercih edebilirsiniz. Alarm sistemleri aracınızı yalnızca hasara ve çalınmaya karşı korumakla kalmaz, ayrıca akıllı telefon uygulaması üzerinden doğrudan aracınıza bağlanmanızı da sağlayabilir. Soğuk ya da sıcak havalarda dışarı çıkmadan önce, uygulama üzerinden aracınızı çalıştırmak ve araç ısısını dilediğiniz gibi ayarlamak gibi sürüş konforunuzu artırmaya yönelik ek özellikleri tercih edebilirsiniz.

En İyi Oto Alarm Sistemi Nasıl Olmalı?

Aracınız için en iyi oto alarmını ararken, çeşitli özellikler ve sistemler arasından seçim yapmanız gerekir. Alarmların temel özelliklerini bilmek ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek, alarm etkinliğini en üst seviyeye çıkarmaya ve arabanızı her zaman güvende tutmaya yardımcı olur. Örneğin anahtarsız alarm sistemleri, uzaktan kumandadaki bir düğmeye basarak araç kapılarınızı açmanıza olanak sağlar. Uzaktan kumanda, aracın kapılarını anahtar kullanmadan açmak ya da kilitlemek için alarm sistemine bağlanır. Uzaktan çalıştırma, aracınızın motorunu aracın içinde olmadan çalıştırmanıza olanak sağlayan bir özelliktir. Aracınızı yüzlerce metre uzaklıktan uzaktan çalıştırmak için bir uzaktan kumanda kullanabilirsiniz. Bagaj açma, aracınızın bagajını uzaktan açmak için özel olan anahtarsız bir giriş şeklidir. Bazı durumlarda tüm kapıları açmadan sadece bagajı açmak isteyebilirsiniz. Bagaj açma özelliği sayesinde bunu yapabilirsiniz. Araba konumu, tam olarak nerede olduğunuzu bilmediğinizde aracınızı izlemenizi sağlayan panik butonudur. Örneğin, bir konsere ya da bir futbol maçına gittiğinizde ve park yerinizi tam olarak hatırlamamanız durumunda, araç konumu bulma özelliği ile alarm sesini açabilir ve sesi takip ederek aracınızı bulabilirsiniz.

Oto Alarm Sistemi Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Oto alarm sistemlerinin büyük bir bölümü 12 voltluk bir sisteme sahip araçlarla uyumludur. Uyumluluğunu kontrol etmek için alarmın ve aracınızın güç çıkışını kontrol etmeniz önemlidir.
  • Alarm sesi hırsızlığa karşı caydırıcılık ve arabaya dikkat çekmek için alarm sistemlerinde kullanılan en temel özelliktir. Alarm sesi desibel cinsinden ölçülür ve desibel ne kadar yüksek olursa alarmın sesi ve etkinliği o kadar yüksek olur.
  • Otomatik cam kapatma özelliği aracınız park haline geçerken camların otomatik olarak kapatılmasını sağlayan işlevsel bir özelliktir. 
  • Hareket sensörü özelliği, aracınızdaki tüm hareketleri algılayarak radar işlevi görür.
  • Eğim sensörüne sahip alarm sistemleri aracınız çekilirse veya birisi tekerlekleri çalmak için aracınızı krikoya sokmaya çalışıyorsa sizi uyarır.
  • Yakınlık sensörüne sahip alarm sistemleri, insanlar aracınıza çok yaklaşınca alarm verir. 
  • Bazı araba alarmları hareketsizleştirme özelliği sunar ve alarm devreye girdiğinde otomobil motorunun çalışmasını önler.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Alarm Sistemleri

Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Alarm / Park Sensörü / Merkezi Kilitler
Alarm / Park Sensörü / Merkezi Kilitler
Alarmlar
Alarmlar
Alarm - Standart
Alarm - Standart
Alarm - Sustalı Anahtar
Alarm - Sustalı Anahtar
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 174 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024950/20024951