Alarmlar

Oto Alarm Sistemleri

Ulaşım aracı olarak benzersiz kolaylıklar sunan ve fiyat/performans değeri yüksek olan otomobiller, önlem olarak her kullanıcının alarmını açmak isteyeceği ürünlerdir. Bu nedenle piyasada birçok farklı oto alarm sistemi ürünü de bulunmaktadır. Bu ürünler olası hırsızlık olaylarına karşı kullanılır. Oto alarm sistemleri arabaların kapılarına takılan sensörler vasıtasıyla çalışır. Hassas yapıları ile hareketi anında algılayan bu ürün modelleri birçok farklı kalitede online raflarda yer almaktadır. Günümüzde oto alarm sistemleri istisnasız tüm araç sahipleri tarafından kullanılmaktadır. 

Daha güvende yaşam için oldukça önemli bir yere sahip olan alarm sitemleri ev, iş yeri, otomobil gibi alanlar için vaz geçilmezdir. Çalışma siparişi içerinde merkezi kilitleme parçası, siren, yedek pil, basınç, hareket sensörü, radyo alıcısı gibi unsurlar barındırır. 

Araçların güvenliğini sağlayan cihazlar farklı özelliklere sahiptir. Oto alarm çeşitleri gelişen teknoloji ile güncellenmekte ve zevkinize göre sunulmaktadır. Araç alarmı, ürettiği elektrik sinyalleri sayesinde tehlikeli bir durumda devreye girerek araç sahiplerine sesli uyarı gönderir. Oto alarm sitemleri içinde hareket, şok ve eğim sensörleri de yer alır. Bu sistem kapı ya da pencere için üretilmiştir. Bu çeşitler arasından kendi aracınız için en uygununu tercih edebilirsiniz. Darbe sensörleri, örneğin çarpma, itme ve hareket ile ilgili olarak etkinleşir. Araca birisi girdiğinde aktivitenin yoğunluğuna göre uyarı veren koruma sistemi sayesinde araç için gerekli güvenliği sağlayabilirsiniz. Mobilite sistemleri, çekici ile araç çekmek gibi durumlar için de idealdir. Bu durumda devreye giren sistem araçları anında uyaracak ve önlem önerecektir. Ayrıca sensör sayesinde ortamdaki nesnelerin mesafesini ölçmek de mümkündür. En iyi araba alarmlarını bulmak için farklı markaların çeşitlerini keşfedebilirsiniz. Modellerin teknik özelliklerine göre ihtiyacınıza uygun modelleri değerlendirebilirsiniz. Seçim aşamasında otomatik uyarı önerilerinden ve kullanıcı deneyimlerinden de yararlanmak mümkündür. Gerçek kullanıcıların yorumlarını inceleyerek ürünün özellikleri ve kullanımı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kullanım aşamasından sonra görüş ve önerilerinizi kullanıcılarla paylaşarak seçim aşamasındaki kişilere destek olabilirsiniz.

Oto Alarm Sistemleri ve Özellikleri

Onaylı ürün çeşitlerinin çalışma prensibi tamamen kusursuzdur. Alarm sireni ve en kaliteli oto alarm sistemleri farklı sesler çıkararak araç sahibine uyarı gönderir. Radyo alıcısı araba alarmı ile iletişim kurar. Yedek pil ayrıca bir sistem olarak elektrik kesintisini önlemek için işlenir. Bunun yerine merkezi kilit sistemi adı verilen bir kontrol cihazı, sensörler tarafından gönderilen uyarılar sonucunda aracınızın tüm kapılarını kilitler. Çoğu araba alarm sireni, oto alarm ve merkezi kilit sistemleri sensörlerdir. Sensörler, sistemin her türlü dış etkene ve müdahaleye göre hareket etmesini sağlayan akıllı oto alarm cihazlarıdır. Her durumda alarm göndererek tüm süreci tetikler. Genelde kullanıcılar kapı üzerine monte edilebilen modelleri tercih etmektedirler. Bu ürünlere kapı sensörleri denir. Üç farklı yere yapıştırılabilirler. Bunlar kapılar, gövde veya apron kısım olarak bilinir. Anahtar hariç bu üç alandan herhangi biri açıksa, bu sensörler anında etkinleşir. Bu yüzden alarmı kaldırırlar. Diğer bir sensör çeşidi ise pencerelere takılan ürün çeşitleridir. Bu modellere cam sensörler denilebilir. Cam sensörler, pencerelere yerleştirilen mikrofonlarla çalışır ve özel bir oto alarm sesi sunar. Örneğin hırsızlık durumlarında araba camlarının kırılması çok yaygın bir uygulamadır. Cam sensörler ise böyle bir durumda hemen harekete geçiyor. Mikrofonlar, cam kırılması sonucu hava basıncındaki değişiklikleri algılar. Bu algılamaya bağlı olarak, bir alarm sistemi frekansı gönderir. Alarm sistemini çalıştıran bu özel frekanstır ve böylece çalışarak aracın sahibini uyarmış olur.

Bir diğer sensör türü olan basınç sensörleri de örneğin cam kırıldığında devreye giren ürün modelleri arasındadır. Bu fark basınç sensörleri, dış ve iç basınç farkından dolayı pencereler veya kapılar zorla açıldığında alarm sistemine bir alarm gönderir. Son olarak iki sensör tipi daha olduğundan bahsedilebilir. Bunlar şok sensörleri ve hareket ve eğim sensörleridir. Darbe sensörleri, bir darbe algılayarak etkinleştirilebilir. Başka bir isim, otomatik alarm çarpışma sensörüdür. Hareket ve eğim sensörleri, aracın eğim açısı değiştiğinde devreye giren sensör modelleridir. Tüm oto alarm sistemleri özellikleri kullanıldığı araç modeline göre de değişiklik gösterebilir. 

Oto Alarm Sistemleri Kurulum ve Fiyat Aralığı

Araç alarm sistemlerinin temelde iki farklı kategoride olduğu söylenebilir. Aktif ve pasif alarm sistemi olarak isimlendirilen bu kategoriler arasında bazı farklar vardır. Öncelikle pasif sistemlerden bahsedecek olursak bu modeller, sürücü araçtan indiğinde otomatik olarak aracın motorlarını durdurur ve aracınızın kapılarını kilitler. Pasif alarm sistemlerinde kazalar aktif sistemlere göre daha yaygındır. Ancak pasif alarm sistemlerinin sürücü için çok daha pratik faydaları vardır. Aktif alarm sistemleri ise sürücü araçtan indikten sonra bir butona basarak alarmı devreye sokar. Düğmeye bastıktan sonra tüm kapılar kapanır. Ancak aktif sinyalizasyon sistemlerinde alarmın devreye girmesi otomatik bir işlem olmadığı için sürücü unutabiliyor. Bu konuda pasif alarm sistemlerinin daha avantajlı olduğunu düşünmek yanlış olmayacaktır. 

Her bir alarm modeli ayrıca etkinleştirildiğinde kısa bir bip sesi çıkarır. Araç alarm çeşitleri de araç sahibinin isteğine göre farklı uyarı sesleri ile ayarlanabilmektedir. Bu ürünler de hacim seviyelerine göre farklı tiplerde gelir. Bu üretim modellerinde ses seviyesi, hangi sensörün tetiklendiğine bağlı olarak da değişir. Bu bağlamda bu ürünler, örneğin hareket sensörleri gibi sessiz stimülasyon sağlar. Kısa ömürlü olan bu düşük sesler yerine caydırıcı olan hareket sensörleridir. Cam sensörleri ise, örneğin cam kırıldığında çalıştıkları için çok daha acil bir soruna işaret eden olabildiğince yüksek bir uyarı göndermeyi amaçlar. Kısacası her sensör modelinin gözlem örüntülerine göre farklı uyarı yöntemleri bulunmaktadır. 

Otomatik alarm tavsiye etmek isterseniz her birinin oldukça etkili ürünler olduğunu belirtmekte fayda var. Aracınızın tipine göre alarm modelinin en uygun sensörünü doğru seçmelisiniz. Örneğin cam veya kapı sensörleri, aracınızın camlarının yapısına veya aracınızın kapılarının sağlamlığına göre ayarlanabilir. Ancak deneyimleyenlerden tavsiye almak mümkündür. Kullanıcı yorumlarını okursanız, her ürün türünden memnuniyeti kolayca görebilirsiniz. Hangi girişim modelini kullandıklarını ve avantajlarının neler olduğunu okuyarak da değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda oto alarm sistemleri fiyatları da merak edilen kısımlardan birisidir. Araçlarınızın güvenliğini neredeyse iki katına çıkaracak olan oto alarm sistemi fiyatları son derece idealdir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta oto alarm sistemi fiyatı şeklinde sabit bir fiyattan bahsetmek söz konusu değildir. Genel itibariyle tüm otomobil alarm fiyatları idealdir. Ancak modeller arasında taşıdıkları özelliklere bağlı olarak elbette dalgalanmalar ve farklılıklar olacaktır. 

Bu ürünleri almaya karar verirseniz, aktif hale getirmekten çekinmemelisiniz. Oldukça kolay bir kurulu olan ürünlerin kurulumunu anlamak anlaşılır şekildedir ve kullanım noktasında da pratiktir. Özellikle içinde bulunduğumuz teknoloji çağında bilgi almak ve aklınıza takılan sorular olduğunda yardım almak kaçınılmaz. Her işlem, basitçe okunarak veya görüntülerine bakılarak etkinleştirilebilir. Ancak, kendiniz yapamayacağınızdan veya bakımını yapamayacağınızdan şüpheleniyorsanız, bu tür bir ürünü herhangi bir oto tamirhanesinde kurabilirsiniz. Dilerseniz araç alarmı montajı ile ilgili her türlü bilgiyi ürünü üreten firmalar aracılığı ile almanız mümkündür. Bu alarm ürünlerinin fiyatları da modele göre değişmektedir. Her biri mükemmel performans göstererek benzersiz avantajlar sunar. Ancak bazı modeller sensör özelliklerine göre farklı fiyatlandırılabiliyor. Ayrıca bazı alarm sistemleri farklı özelliklere sahip olabilmekte ve bu da ürünlerin fiyatlarının artmasına sebep olabilmektedir. 

Alarm sisteminde ne kadar çok sensör varsa, fiyat o kadar yüksek olabilir. En fazla sensöre sahip modellerin en yüksek fiyat kategorisinde yer alan ürünler olduğu söylenebilir çünkü sensör sayısı araç güvenliği açısından da daha fazla avantaj sunuyor. Bazı alarm modelleri aracın hem içini hem de dışını koruyacak şekilde tasarlandığından bu ürün modelleri diğer birçok ürün çeşidine göre daha pahalı olabilmektedir. Araç alarm fiyatlarına etki eden son faktör ise marka farkıdır. Birbirinden kaliteli ve benzer iki ürün arasındaki fiyat farkı ancak markalaşma faktörü ile açıklanabilir. Alanında kendini kanıtlamış bir markanın ürettiği alarmlar, şüphesiz kullanıcılar arasında en popüler olanıdır. Bu talebe göre tanınmış marka ürünlerin fiyatları artacaktır. Bu durumda kaliteli ürünleri uygun fiyata almanın mümkün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Oto Alarm Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Araç alarm çeşitleri aktif ve pasif olmak üzere iki kısımda görülebilir. Bu iki farklı kısımdan birincisi olan aktif sistemde manuel çalışma prensibi mevcuttur. Sistem uzaktan kumanda ile devreye sokulur. Aracın sürücüsü aracından indikten sonra uzaktan kumanda üzerindeki düğme aracılığıyla sistemi aktif hale getirir. Alarm sistemini devreye alma veya devre dışı bırakma gibi işlevler için kullanılan uzaktan kumanda size kolaylık sağlar. Ayrıca, otomatik uzaktan uyarı türlerini de görebilirsiniz. Pasif çalışma prensibi ile donatılmış modeller otomatik olarak devreye girer. Akıllı araçlar oldukça pratiktir. Bu araçlar fonksiyonel özellikleri ile dikkat çeker. Akıllı araba alarmları, aracın etrafındaki aktiviteyi izler ve sahibini olası ihlallere karşı uyarır. Ek olarak, sistem özellikleri, gelişmiş uydu ve GPS seçenekleri gibi gelişmiş özellikleri içerebilir. Bu sistemlere akıllı telefon ile bağlanmak mümkündür. Böylece istediğiniz zaman aracın güvenliğini kontrol edebilir veya sıcaklık kontrolü gibi çeşitli işlevleri gerçekleştirebilirsiniz. Konuşan araba alarmlarını seçerek sesli komutlar alabilir ve sistemi detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz. Ürünün özelliklerini inceleyerek size en uygun araç alarm modelini kısa sürede bulacaksınız. 

Oto Alarm Sistemleri Nasıl Seçilir?

Oto alarm sistemleri içinde birçok seçenek mevcuttur. Tüm bu farklı sistemler arasından seçim yaparken işlevleri göz önünde bulundurulur. Seçim aşamasında belirli noktalara dikkat etmeniz kısa sürede ideal ürünü bulmanızı kolaylaştıracaktır. Ekipmanın teknik verilerini bilmek, yüksek düzeyde araç koruması elde etmek için çok önemlidir. Örneğin, anahtarsız modelle donatılmış modeller uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Uzaktan kumanda, alarmı açıp kapatmak için tuşlara sahiptir. Ayrıca pencere ve kapıları açmak için kullanılan tuşlar da uzaktan kumandada yer alıyor. Talimatlar içeren şablonlara ek olarak, otomatik olarak çalışan ve kapanan şablonları da seçebilirsiniz. Marka da seçim aşamasında merak edilen şeylerden biridir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir dizi kaliteli araba alarm sistemi arasından seçim yapabilirsiniz. Seçim aşamasında araç güvenliği açısından farklı ürünleri de keşfedebilirsiniz.

Oto Alarm Sistemleri Hareket Odaklı Mıdır? 

Araçların güvenliği için en ideal ürünlerden biri de araç takip cihazlarıdır. Cihazlar sayesinde aracı internet üzerinden kolayca takip edebilir ve güvenlik takibi sağlayabilirsiniz. Araç takip cihazları GPS teknolojisi ile çalışır. Bu araç takip cihazlarından birini tercih ederken sizin için uygun fiyatlı olanı tercih edebilirsiniz. Hareket sensörü odaklı çalışan bu ürünler sayesinde araçlarınızı çok daha fazla güvence altına alabilirsiniz. Yorulmadan ve fazla efor harcamanıza gerek kalmadan da araçlarınızı hırsızlara karşı korumaya alabilirsiniz. Böylece aracınızdan uzakta kalmanız gerektiğinde oluşan endişeyi de bir kenara bırakmaya başlayabilirsiniz. Aracınızı istediğiniz yere park edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oto Alarm Sistemleri

482 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar
Oto Aksesuar Ürünleri
Oto Aksesuar Ürünleri
Alarm / Park Sensörü / Merkezi Kilitler
Alarm / Park Sensörü / Merkezi Kilitler
Alarmlar
Alarmlar
Alarm - Standart
Alarm - Standart
Alarm - Sustalı Anahtar
Alarm - Sustalı Anahtar
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 482 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024950/20024951