Ülkemizde uzun süredir beğeniyle oynanan ve takip edilen basketbol sporunun popülerliği, 1980’li yıllarda TRT’de yayınlanan Beyaz Gölge isimli basketbol temalı televizyon dizisiyle en üst noktaya çıktı. Türk Milli Basketbol Takımı’nın gösterdiği başarılar ve 12 Dev Adam sloganıyla bütünleşen basketbolu, çocuklar ve gençler başta olmak üzere pek çok kişi keyifle oynamayı sürdürüyor. Altis’in geliştirdiği çeşitli basketbol toplarıyla oynadığınız basketboldan çok daha fazla zevk alabilirsiniz.

Altis Basketbol Topu

Altis basketbol toplarının üretim malzemesi genellikle kauçuktur. Tercih edebileceğiniz bazı Altis basketbol topları, Japon kalitesine sahip kompozit poliüretandan da üretilmiş olabilir. Çift bükümlü, mumlu polyester ve suya karşı dayanıklı ip kullanılarak hazırlanan dikişleri sayesinde, alacağınız bu ürünler uzun ömürlü kullanım sunabilir. Seçeceğiniz ürünlerde bulunan çok sayıda panel aralıkları, oyun sırasında basketbol topunu kavramanızı kolaylaştırabilir.

Basketbol için kullanılan topların her yaş aralığına uygun farklı boyutları, numaraları ve ağırlıkları vardır. Bu sayede basketbol sporu çok daha verimli şekilde oynanabilir. Bunun yanı sıra kendinize uygun ağırlık ve boyutta basketbol topunu edinmeniz, oyun sırasında yaşayabileceğiniz sakatlanmaların da önün geçebilir. Farklı numara ve ağırlıklara sahip olan Altis basketbol toplarının uluslararası standartları bulunur. 5, 6, 7 numaralara sahip olan ürünlerle birçok yaş grubundan oyuncuya seslenen Altis basketbol topları; hem amatör hem de yarı profesyonel olarak bu sporla ilgilenenlerin kullanabilecekleri niteliktedir.

Yapılan çalışmalara göre çocukların kas ve kemik gelişimlerinde önemli rol oynadığı belirlenen basketbol sporunun, en iyi şekilde oynanabilmesi için basketbol toplarının, dikkatlice seçilmesi gerekir. Tercih edeceğiniz ürünlerin dış yüzeylerinde kullanılan malzemenin kalitesi, ürünün oyun sırasındaki performansı olduğu kadar kullanım ömrü üzerinde de etkilidir. Bunun yanı sıra, basketbol toplarının içlerindeki havanın azalması durumunda, top üzerinde yer alan sibop aracılığıyla ürünlere yeniden hava doldurulabilmesi de önemlidir.

Üretim aşamasından hemen sonra kullanım senaryolarına bağlı farklı testler uygulanan Altis basketbol topları, iç mekân ve dış mekân kullanımına uygun yapıdadır. Asfalt ve beton zeminlerde de kullanılabilecek şekilde dayanıklı malzemeden üretilen Altis basketbol topları, sahip oldukları kaplamaları sayesinde, kullanıldıkları alana en üst düzeyde uyum sağlayabilirler.

Altis Basketbol Topu Fiyatları

Basketbolu her yaştan insan severek oynayabilir. Okul çağındaki çocuklar, fiziksel gelişimleri izlenerek bu spora erken yaşta başlatılabilirler. Çocukların fiziksel gelişimlerinin olduğu kadar basketbola olan ilgileri de takip edilmeli, bu yönde çeşitli ekipmanlar ve basketbol topları alınarak çocuklara, bu sporla ilgili detaylı bilgiler sunulmalıdır. Bu sayede zihinlerinde bu sporu daha iyi canlandıran çocuklar, basketbolu etkili şekilde oynayabilirler. Ayrıca çocuklardaki güven duygusu da basketbol sayesinde daha ileri noktalara ulaşarak çocukların kariyerlerini de olumlu yönde etkileyebilir.

Birçok gencin hayalini süsleyen NBA’de basketbol oynayabilen Türk basketbol oyuncuları da, amatör olarak başladıkları bu sporda gösterdikleri başarılar neticesinde NBA’de yıldız birer oyuncu haline geldiler. Doğru ekipman ve basketbol topu seçiminin yanında, disiplinli bir çalışmayla herkes bunu başarabilir.

Gençler de Altis basketbol toplarıyla oynayacakları basketbol aracılığıyla sınav veya iş stresinden kolaylıkla kurtulabilirler. Ekip çalışmasını ve arkadaşlık bağlarını da güçlendiren üst stratejik bir spor olan basketbol, gençlerin sosyalleşmesine katkı sağlayabilir. Türk Milli Basketbol Takımı’nın yabancı ülke takımlarıyla yaptığı müsabakalarda aldığı başarılarla gençlerin çok daha fazla ilgisini çeken basketbol, dünyada da en çok takip edilen spor dallarından biridir.

Tercih edeceğiniz Altis basketbol toplarının fiyatları; boyut, üründe kullanılan malzeme ve görsel tasarımlara göre değişiklik gösterebilir. Siz de kendiniz ve çocuklarınız için uygun Altis basketbol toplarından birini edinerek sporu bir yaşam biçimi haline getirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Altis Basketbol Topu

39 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Sepette Kampanyalı Ürünler
Malzeme