Akıllı tabletler teknolojik çözümler açısından her zaman sıkça tercih edilen ürün kategorileridir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla hemen hemen aynı görevleri gerçekleştirme yetkisine sahip olsalar da kullanım ve donanım açısından akıllı telefon rahatlığındadırlar. Tüm bu donanımsal ve yazılımsal kolaylıklar dışında fiyat açısından da kullanıcılara akıllıca çözümler sunan bu ürün kategorisinde iddialı birçok marka vardır. Piyasada bulunan ürünler arasında yıllardır kazandığı tecrübe ve sahip olduğu teknoloji sayesinde oldukça ön sıralarda bulunan Apple, bilgisayar ve telefon alanındaki başarısını tablet kategorisinde de koruyor. Geliştirdiği her yeni nesil cihaz grubuna tablet ürünleri de dahil ederek, her yeni seride kullanıcısına eşsiz deneyimler sunuyor. 7 inçten daha büyük ekran boyutlarına sahip skalası ile akıllı telefon ve PC bilgisayar teknolojisini birleştirdiği cihazlarda kullanıcının ihtiyaçlarına hitap ediyor. Markanın başlıca bilinen tablet serileri Apple iPad, Apple iPad Air ve Apple iPad Pro ile oluşur. İş ve okul gibi alanlarda ve bununla birlikte günlük hayatta da planlama ve çalışma açısından oldukça mantıklı çözümler haline gelen akıllı tabletler, Apple markası altında sadece bir çözüm olmanın yanı sıra elde ettiğiniz deneyimin maksimum verimde olmasını sağlıyor. Apple, tablet kalemi ve benzeri işlevleri akıllı tablet cihazlarına en gelişmiş versiyonları ile ekleyerek ürünlerin kullanım aşamasındaki verimini en yüksek noktaya çıkarmayı hedefliyor. En güvenilir işletim sistemlerinden biri olan iOS işletim sistemine sahip bu cihazlar kimlik ve şifre güvenliği gibi önemli alanlarda zararlı etkenlere karşı yüksek koruma duvarı sağlayarak cihazınızda bulunan her veriyi güvende tutar. Bunun yanında kolay kullanım arayüzüne sahip bu işletim sistemiyle akıllı cihaz kullanmak çok daha kolay. Apple marka akıllı tablet cihazların pil performansı da kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak şekilde geliştirilir, her cihazın kullanım amacına göre pil kapasitesi belirlenir. Ergonomi açısından oldukça kolay kullanım sağlayan tablet çeşitleri arasında yerden ekstra tasarruf sağlamak isteyenler için Apple tablet mini ürün serisi de marka bünyesinde bulunur.

Apple Tablet Modelleri

Markanın geliştirdiği akıllı tablet cihazlar hemen hemen her alan ve amaç ile çalışmaya uygun olsa da sıklıkla iş ve eğitim amaçlı tercih ediliyor. İki alandaki çalışmaların da ihtiyacını yüksek verim ile birlikte karşılayabilen Apple tablet ürünleri geniş hafıza kapasitesine sahip seçenekleri ile işlerinizi oldukça kolaylaştırıyor. Ürün serileri ve nesillerin aldığı her güncelleme ve yapılan geliştirmeler ürünün hayatınızdaki yerini daha da sağlamlaştırıyor, size yazılımsal ve donanımsal açıdan verdikleri ile her işinizi çok daha kolay hale getiriyor. Markanın ana serileri Air ve Pro gibi isimlerden oluşuyor. Apple tablet Air serisinde hafifliği ve kolayca taşınabilir olmaya önem veriyor. Ekstra hafif ağırlığı ve kullanışlı ergonomisi ile özellikle öğrenci ve aktif iş hayatına sahip kişiler gibi akıllı cihazlarını her an yanında bulundurması gereken grup için işleri oldukça kolay hale getiriyor. Markanın Pro serisinde bulunan ürünler ise daha çok yazılımsal açılardan yüksek performans sağlamaya ve yüksek verim gerektiren işlerde üstün başarı elde etmeyi sağlamaya yönelik çalışıyor. Her seri, geliştirildiği her yeni nesilde bünyesine onlarca yeni teknolojiyi de ekleyerek kullanıcılarına eşsiz bir deneyim tattırmaya devam ediyor. Bu deneyimin pil kapasitesi bazlı olarak uzun sürmesine ve bu süreçte kullanıcıya yük olmamak için ağırlığını hissettirmemeye de ekstra özen gösteriyor, müşteri memnuniyetini daima zirvede tutmak için çalışıyor. Mimar ve grafik gibi dallarda aktif olan kişilerin ihtiyaçlarına yönelik, onlarca çizim ve tasarım imkanı barındıran ürünleri ile Apple tablet kalemi ve birlikte piyasaya sunduğu akıllı cihazlar ile üretim aşamasındaki hayal dünyalarını da olabilecekleri en özgür seviyeye getirmeye özen gösteriyor, üretkenliği artırma açısından da kullanıcısına motivasyon sağlıyor. İki ya da üç boyutlu tasarımlar geliştirmenin en kolay yolu haline gelen Apple tabletler bu çizimlerin saklanması aşamasında da tüm çalışmalarını piyasaya sunuyor ve 1 terabayta kadar hafıza kapasitesi imkanını ürünleri ile birlikte kullanıcısına sağlıyor. Kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına özel farklı inç boyutlardaki ekranlar görüntü kalitesi açısından da dikkatleri üzerine çekmek konusunda hiç zorlanmıyor. Mevcut pazar karşılaştırmalarında kullanıcıların genelde tercih ettiği Apple marka, kesinlikle ürün kalite ve performansı ile incelendiğinde birçok alanda başarısını kanıtlamış, yüksek güvenilirliğe sahip markaların en başında gelir.

Apple iPad Air

Marka bünyesindeki çalışmalarını Apple iPad Pro ve Apple iPad Air ana serileri altında sürdürür. Bu ana serilerden biri olan Air, daha çok ergonomik açıdan ön plana çıkar. Likit retina ekrana ve yüksek inç boyutlarına sahip bir cihaz grubudur. Her üründe markanın geliştirdiği son teknoloji çipler kullanılır. Sihirli klavye ve kalem gibi aksesuarlar ile çok daha fazla amaca hitap eden bir cihaz haline kolayca getirilebilir. Gök mavisi ve uzay girisi gibi spesifik zevklere sahip renk seçenekleri ile ikonik Apple parçalarından biri olmalarının yanı sıra sahip oldukları doku ile modern ve gelişmiş teknolojiyi ifade eder. Yeşil, Rose Altın ve Gümüş klasikleri ile de klasik Apple ruhunu cihazlarda bulabilirsiniz. Markanın Air serisindeki vaatlerinden biri cihazların bir bilgisayar performansının daha da üstünde bir performans sergiliyor olması ve bunu oldukça kolay şekilde gerçekleştirebilmesidir. Kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri göz önünde bulundurulduğunda, bu vaatlerin büyük oranda yerine getirildiği gerçeği ise markanın başarılarından sadece biri. Son teknoloji biyonik çiplere sahip cihazların video ve kamera performansı da yüksek seviyelerdedir. 4K video çekimini mümkün kılan teknoloji aynı zamanda bu videoyu ek uygulamalara gerek duymadan düzenlemeyi de sağlıyor. Kalem aksesuarı ile zenginleştirilmiş modellerde yüksek teknoloji çiplerin sayesinde resim ve illüstrasyonlar yapılabilir, cihazın yapay zeka modellemesi ile üretkenliğinizdeki ciddi artış ile birlikte eşsiz çalışma ve deneyimler ortaya çıkabilir. CPU ve grafik anlamında da iyi geliştirilen ve geliştirilmeye devam edilen seride 10 kat daha hızlı yapay zeka teknolojisi de bulunuyor. Fotoğraf işaretlemeleri ve akıllı notlar gibi sağlanan ek işlevler ile akıllı tablet kullanmak hep olduğundan çok daha eğlenceli. Kalem ve klavye gibi sağlanabilecek cihaz aksesuarları da cihaz üzerinde yazmayı aşırı kolaylaştıran noktalardan biri. Multitasking denilen aynı anda birçok işle meşgul olma durumunu da yine Apple iPad Air teknolojisi altında kolayca bulabilirsiniz. Bağlantı alanındaki onarım ve geliştirmeleri ile de oldukça yeterli ve verimli hale gelen Apple marka iPad Air seçenekleri ile pazardaki iddialı konumunu koruyor ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya devam ediyor.

Apple iPad Pro

Markanın iddialı ve ana serilerinden bir diğeri olan Apple iPad Pro ise performans gücü ile ön plandadır. Apple’ın “sihirli bir cam parçası” olarak tabir ettiği akıllı tablet cihazı, hız ve performansı ile birçok bilgisayarı geride bırakıyor, kapasitesi ile kendine hayran bırakıyor. Kamera ve video performansına diğer serilerden daha çok önem gösterilen Pro serisinde Likit retina ekran teknolojisi de son sürümü ile mevcut. Sektördeki en yüksek renk doğruluğu ve ultra düşük yansıma oranı ile iPad Pro, alanının en iyisi. Çok geniş renk yelpazesi ve yüksek parlaklık performansı da yine cihazda mevcut birçok teknoloji arasında. Ekran kenar oranı açısından son yılların trendine uyum sağlayan seri, tüm kenarlara uzanan retina ekranı ile göz alıcı tasarımını gururla sergiliyor. Renk doğruluğu ve bu gibi ekran kalite özellikleri açısından da en iyisi olduğunu kanıtlamış bu cihazlar en gelişmiş akıllı tablet ürün grubu olarak görülüyor. Akıllı cep telefonlarında kullandığı kamera ve teknolojiler ile kendini defalarca kanıtlamış marka bu alandaki başarısını akıllı tablet cihazlarda da kullanmaya karar vermiş. Pro cihaz serisinde bulunan Pro kameralar alanında en iyisi. Geniş ekran ve hızlı performans gibi üst düzey detaylarla birleşen yüksek kalite Pro kameralar, kendilerine entegre hassas sensörler ile eşsiz performans sergiliyor. Klasik kamera modunun yanı sıra geniş ve ultra geniş kamera lenslerine sahip cihazlar video veya fotoğraf çekimleri sırasında mükemmele en yakın konumda olmanızı sağlıyor. Yüksek kalite mikrofon ve hoparlörü ile birleşen bu kameralarla birlikte profesyonele yakın işler yapmak oldukça kolay. NASA teknolojilerinden biri olan ışık algı ve mesafe tarayıcısı, yine bu serinin cihazları ile birlikte kullanıcıya ulaşıyor. Artırılmış gerçeklik alanında önemli başarılar vaat eden bu teknolojiyi Apple marka Pro cihazlarına sığdırmış. Henüz daha yüksek aşamalara geçilmese de artırılmış gerçeklik ile günümüzde birçok iş yapılıyor ve birçok alanda aktif olarak kullanılıyor.

Apple Tabletler ve Güvenlik

Sektörün en güçlü koruma duvarlarına sahip işletim sistemlerinden biri olan iOS işletim sistemi, Apple marka adı altında üretilen her üründe kullanılıyor. Dolayısı ile markanın akıllı tablet kategorisinde de kullanılan bu işletim sistemi, verilerinizi çok güçlü yazılım destekleri ile koruyor. Touch ID ve yüz tarama gibi teknolojiler ile birlikte günde defalarca taranan parmak izi ve yüz gibi oldukça özel etkenler en güvenli şekilde saklanıyor, zararlı herkes ve her şeyden uzak tutuluyor. Markanın ikonikleşmiş renk skalası sayesinde cihazlar modern tasarımlar sergiliyor. Klasik renk seçeneklerinin bazı serilerde dışına çıkan marka, yenilik ve klasiklik dengesini oldukça iyi şekilde sağlıyor. Cihazlarda şu ana kadar geliştirilmiş en son teknoloji çipler kullanılıyor, marka tarafından birçok ürünün performans açısından dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlara meydan okuyacağı vaat ediliyor. Cihazlarda bulunan grafik işlemciler, deneyim esnasında kullanıcıya maksimum akıcı performans sağlıyor. Kalem ve klavye gibi aksesuarlar da cihazlar gibi devamlı yenileniyor, geliştiriliyor. Markanın son sürümlerinden biri olan sihirli klavye, bağlantı aşamasında hiçbir şeye ihtiyaç duymuyor. Manyetik güç kullanılarak geliştirilen bu klavyeyi kullanım aşamasında sadece tableti klavyeye yaklaştırmanız yeterli. Klavyedeki manyetik ortam akıllı tableti siz tekrar geri alana kadar tutacak. Bilgisayarlara kıyasla çok daha kolay taşınabilir ve yüksek performans sergileyebilir bu cihazlar, günlük yaşamınızın bir parçası haline gelerek akıllıca çözümler sunuyor. Birbirinden iddialı Apple marka iPad cihazlarını araştırma aşamasında kendi isteklerinizin yanında ihtiyaç ve gereksinimlerinizi de göz önünde bulundurarak istediğiniz verimdeki ürünlere daha kolay ulaşabilirsiniz. İnceleme aşamasında kullanım amacınıza göre kapasite ve performans ile birlikte pil detaylarını göz önünde bulundurursanız en doğru seçimleri yapabilir, uzun ömür vaat eden bir akıllı tablete hemen sahip olabilirsiniz.

Apple Tabletler ile Tanışmanın Tam Zamanı

Farklı kullanım amaçları doğrultusunda çeşitli donanım ve yazılım özellikleri ile geliştirilen yüksek performans cihazları Pro, Mini ya da Air serileri ile kullanıcısına daima en iyiyi sunar. Her an her yerde kullanımı oldukça rahat olan bu cihazların hafif ağırlıkları ve uzun pil süreleri akıllı yarı yolda bırakmasını engeller. Üretkenliği artırıcı fonksiyonlar ile birlikte geliştirilen cihazların arayüz ve kullanım detayları da oldukça basit, her kesim ve yaş grubundaki kişiye uygun şekilde dizayn edilmiştir. Apple Store üzerinden cihaza ekleyebileceğiniz on binlerce uygulama üzerinden cihaz kullanım veriminizi çok yüksek oranlarda artırabilir, cihaz üzerinden ister çalışma yapabilir, ister film izleyebilir, ister fotoğraf ve video çekebilir ve isterseniz de oyun oynayabilir, her türlü istek ve ihtiyacınızı tek bir performans cihazı ile karşılayabilirsiniz. Markanın uzun çalışma ve tecrübeleri ile birlikte devamlı olarak geliştirdiği ve sürekli güncelleme sağladığı teknoloji alanının birleşimi ile ortaya çıkan seri ve modellerden birine sahip olarak, hayatınızı düzenlemek adına büyük bir adım atabilirsiniz. Çeşitli düzenleyici ve planlayıcı uygulamalar ile ister iş, ister okul ve ister günlük hayatınıza düzen katabilir, boş zamanlarınızda çizim ve illüstrasyon yaparak, oyun oynayarak, film ve diziler izleyerek vakit geçirebilirsiniz. Birbirinden yüksek kalitede fotoğraf ve videolar çekebilir, ek hiçbir uygulama satın almaya gerek duymadan bu fotoğraf ve videoları kırpabilir, üzerinde birçok düzenleme gerçekleştirebilirsiniz. Gelişmiş hoparlörlere sahip bu cihazlar ile anında bulunduğunuz ortamı parti ortamına çevirebilir, yüksek ve kaliteli ses kalitesi ile en sevdiğiniz şarkıları büyük bir keyif ile dinleyebilirsiniz. Her alanda olduğu gibi pil/batarya açısından da yüksek performans ve kapasite gösteren Apple tablet 7. nesil ürünleri ile asla yarı yolda kalmaz, günlük kullanım kapasitenize de bağlı olarak gün boyu kesintisiz kullanım sağlarsınız. Verilerinizi yüksek hafıza kapasiteleri içerisinde güvenle saklarsınız. Markanın son teknoloji akıllı tabletleri ve Apple tablet fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, istek ve ihtiyacınız doğrultusunda size en uygun seçeneklere kolayca erişebilirsiniz. Apple marka akıllı tablet cihazları ile hızlı, güvenilir ve yüksek performanslı çözümler sağlamak için size en uygun olanı bulup satın alabilirsiniz.

Apple tablet nasıl sıfırlanır?

Apple akıllı tablet cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmeye ihtiyaç duyduğunuzda ya da benzer herhangi bir durumda verilerinizi kurtarmak adına ilk aşamada sıfırlamak önerilmez. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda teknik servis ile iletişime geçerek en doğru çözümü uzmanlar yardımı ile sağlamalısınız. Ancak gerçekten ihtiyacınızın cihazı sıfırlamak, fabrika ayarlarına geri döndürmek olduğunu düşünüyorsanız gerekli yedekleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra macOS cihazınıza tabletinizi bağlayın. Bilgisayar üzerinde “Finder” bölümünde aygıtınızı bulduktan sonra “Geri yükle” ile devam edin ve adımları izleyin.

Apple tablet nasıl kullanılır?

Oldukça kolay arayüz ve kullanım özelliklerine sahip cihazınızı daha detaylı incelemek ve keşfetmek için cihazın kullanma kılavuzunu okuyabilirsiniz. Eğer varsa aksesuarların da kurulumunu gerçekleştirdikten sonra kullanma kılavuzlarını detaylı bir biçimde incelemelisiniz. Cihazın kurulum aşamasındaki yardımcı adım ve geçişler de bu konuda oldukça yardımcı olacak etkenlerden bir tanesidir. Cihaz kurulum ve kullanım aşamasında yaşadığınız sorunlar için teknik servisten yardım almanız en güvenli yöntemdir.

iPad kaçıncı nesil nasıl anlaşılır?

Cihazınızın kaçıncı nesil bir iPad cihaz olduğunu en kolay yoldan öğrenmek için cihazın kasasında bulunan ve A harfi ile başlayan kodu bulmak yeterlidir. Bu kod cihazın model kodudur. Bu kodu internetten aratarak cihazınızın nesil ve diğer tüm ayrıntılarına erişebilirsiniz. Model numaranıza cihaz kasanız dışında cihaz kutusu ve kutu içi belgelerin yardımı ile de ulaşabilir, kontrollerinizi bu yöntem üzerinden de sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Apple Tablet Fiyatları ve Modelleri

106 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ekran Boyutu
Toplam 36 / 106 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Amoled EkranSektörel gelişmeler ile birlikte hayatın içerisine daha fazla dâhil olan teknolojik ürünlerin donanımsal özellikleri de her geçen gün gelişiyor. Bağlantı ve iletişim konusundaki en büyük konfor sağlayıcı akıllı cep telefonları ve evlerin vazgeçilmez parçalarından olan TV modellerinde sıklıkla görülen "amoled ekran" teknolojisi, kullanım kalitesini artıran faktörlerin başında geliyor.  Amoled kelimesi, "Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode" ifadesinin kısaltılmış hâlinden oluşuyor. Bu ifade ise "aktif matrisli organik LED" anlamına geliyor. Amoled ekran teknolojisinde ekrandaki her bir piksel, diğerlerinden bağımsız bir şekilde aydınlatılıyor. Her pikselin ayrı ayrı aydınlatılmasıyla oluşturulan görüntü, böylelikle arka aydınlatma işlemine de gerek duymamış oluyor. Arka aydınlatma işleminden bağımsız çalışan donanım, aynı zamanda pil tüketim düzeyini azalttığından şarj ömrünü de uzatıyor. Amoled ekran teknolojisi, ilk olarak TV modellerinde piyasaya sürülürken yıllar geçtikçe akıllı cep telefonlarında da kendisine yer bulduğu görülüyor. Amoled ekran teknolojisine sahip olan TV modellerinin diğer modellere oranla daha ince ve daha hafif olmaları ise bir başka detay olarak dikkat çekiyor. Renk ve görüntü kalitesinin yanı sıra ağırlık ve kalınlık konusunda da avantajlı bir konumda bulunan amoled ekran teknolojisi, görsel deneyimi de maksimize ediyor. Yatay ya da dikey fark etmeksizin izleme açısı ne olursa olsun netlik ve berraklık niteliğinden bir şey kaybetmeyen amoled ekranlar, bu sayede ayrıcalıklı hâle geliyor. Avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurulduğunda bir adım öne çıkan amoled ekranlar, renk çözünürlüklerinin daha realistik ve daha canlı bir şekilde sunulmasına olanak tanıyor. Her bir bileşenin ışık yayma işlemini otonom bir şekilde sağlaması, tepki hız düzeyini de artırıyor. Amoled ekranların video tepki hızı, 1 mikrosaniyeye yakın bir değer gösteriyor. Bu durum da olası netlik kayıplarının önüne geçiyor.
Detaylar
Uçuş Modu"Uçak Modu" olarak da bilinen; akıllı telefonlar, tabletler, laptop'lar gibi farklı elektronik cihazlarda bulunan "Uçuş Modu", temelde elektronik cihazların dış dünya ile olan ilişkisini kesmek için kullanılan bir özelliktir. 2000'li yılların başlarında hayatımıza girmeye başlayan bu özelliğin ortaya çıkmasının nedenlerinin başında uçuş sırasında uçakların, elektronik cihazların sinyallerinden olumsuz etkilenme riskine karşı kapalı tutulması ve bu durumun yolcular için oldukça sıkıcı bir hâl alması gelmektedir. Gelinen noktada ise artık uçakta seyir hâlindeyken İnternet erişimi mümkün olmaktadır. Uçuş Modu özelliğinin en yaygın olarak kullanıldığı cihazlar, akıllı telefonlardır. Uçak simgesiyle gösterimi yapılan bu özellik, tek bir dokunuşla aktif hâle getirilebilir. Böylece Wi-Fi, mobil veri, radyo bağlantıları, Bluetooth, GPS ve NFC olarak olarak adlandırılan Yakın Alan İletişimi özellikleri devre dışı kalır. Telefon ekranındaki GSM operatörünün simgesinin yerini bir uçak simgesi alır. Yeni nesil akıllı telefonların büyük çoğunluğu, Uçuş Modu aktif olduğunda kapanmış olan Wi-Fi ve Bluetooh gibi özelliklerin yeniden açılabilmesine izin verir. Bu sayede Wi-Fi özelliği aktif olduğundan İnternet erişimi sağlanabilir ve Bluetooth özelliği sayesinde de kablosuz kulaklık gibi cihazlarla bağlantı kurularak bu cihazların da kullanılabilmesi mümkün olur. Adı her ne kadar Uçuş Modu olsa da, günlük hayatta uçuş modu farklı amaçlar için de birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Bunlardan ilki, yaşanılan ağ erişim problemini çözmektir. Telefonun uçuş modunu açıp kapatmak, her zaman olmasa da genellikle bu sorunun çözümü olmaktadır. Ya da çocuklar telefonla vakit geçireceği zaman uçak modu açılabilir ve bir ebeveyn kontrolü yöntemi olarak İnternet'teki zararlı içeriklere erişim engellenebilir. Birçok kullanıcı, kimse tarafından rahatsız edilmek istemediği için de bu özelliği sıklıkla tercih eder. İnternet kullanılarak yazışmaların yapıldığı Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger gibi uygulamalarda karşı tarafa mesajın okunduğuna dair bilgi gitmemesi için bile uçuş modu kullanılabilir. Ayrıca telefon, uçuş modundayken birçok özellik kapalı olduğu için şarjı normalden daha uzun süre dayanır ve çok daha hızlı şarj olur.
Detaylar
İkisi Bir Aradaİkisi bir arada, en temel anlamıyla hem dizüstü bilgisayar hem de tablet gibi kullanılabilen çok fonksiyonlu bilgisayarları tanımlamak için kullanılan bir tabirdir. 2'si 1 arada veya 2in1 şeklinde de yazılabilen bu fonksiyonel bilgisayarlar, farklı boyutları ve özellikleri sayesinde eğitimden işe, günlük kullanımdan profesyonel kullanıma kadar uzanan geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. İkisi bir arada bilgisayarların tarihi uzun bir geçmişe dayanmıyor olsa da üretim ve kullanım oranının hızla artmasında çok amaçlı yapısı etkili rol oynamaktadır.  Genellikle 2 farklı formda satışa sunulan ikisi bir arada bilgisayarlar, dokunmatik ekranla bütünleşik, 360 derece dönebilen klavyesi ile ekranı birbirinden ayrılabilen seçeneklerden oluşur. Tablet bilgisayar boyutlarında pratik bir cihaz kullanmak isteyen ancak fiziksel klavyenin konforuna da ihtiyaç duyanlar için geliştirilmiş olan bu hibrit cihazlar, günümüzün hızla gelişen mobil teknolojisine bağlı olarak çeşitlenmektedir.  2'si 1 arada bilgisayarlarda, ekran ve klavye katlandığında ya da birbirinden ayrıldığında otomatik olarak devreye giren dokunmatik ekran, aynı zamanda fiziksel klavye aktifken de kullanılabilme özelliği içerir. Bazı ikisi bir arada cihazların klavyesi de dokunmatik şekilde tasarlanmaktadır. Oldukça pratik bir kullanım imkânı sunan bu ürün grubu, ergonomik boyutları nedeniyle özellikle mobil kullanım için sıkça tercih edilmektedir.  Özellikle yüksek performans gerektirmeyen internet, ofis ve diğer temel işlemler için ideal olan 2in1 bilgisayarlar, yüksek mobiliteleri sayesinde her yerde kolayca kullanılabilme ayrıcalığı sunar. Başta öğrenciler, üst düzeyde taşınabilirliğe ihtiyaç duyan çalışanlar ve benzer beklentilere sahip tüm tüketicilere hitap eden bu bilgisayarlar, genellikle 10 ve 14 inç boyutlarında ekranları ve mekanik ya da dijital klavyelerden oluşan ikisi bir arada cihazlar, dizüstü bilgisayarlardaki gibi ayrı bir batarya içermez; dahili batarya ile gelirler.
Detaylar
AndroidAndroid, Google firması tarafından 2007 yılında geliştirilmiştir. Sürekli yeni güncellemeler olur ve bu güncellemeler çeşitli isimler ile kullanıcılara sunulur. Sistem patenti Google’a ait olmakla beraber cihaz üreticileri, bu sistemi satın alarak ürünlerinde kullanır. Android, günümüzde en çok kullanılan işletim sistemi ve cep telefonları ve tabletlerde kullanılır. Ayrıca çeşitli akıllı cihazlarda da yer alır. Android işletim sistemi, 3 aşama hâlinde geliştirilmiştir. İlk bölüm, işletim sistemi olup sistemin ana kodları bu bölümde yer alır. İkinci bölüm, katmanlar bölümü olup, sistemin en önemli kısmı kabul edilir. Wi-Fi, GPS, Android kitaplıkları bu bölümde bulunur. Son aşama ise uygulama bölümüdür. Bu bölüm, Android kullanıcılarının cihazlarını daha verimli kullanabilmeleri için bulunur ve çeşitli uygulamalardan oluşur. Android, Linux tabanlı olarak kodlanmıştır ve açık kaynak kodları ile paylaşılmıştır. Açık kaynak kodlu olması sayesinde kullanıcılar, sistem üzerinde istedikleri değişimleri yapabilir. Android işletim sistemi, tek bir yazılım dili ile kodlanmıştır. Çeşitli diller bir arada kullanılmakla beraber sistem, büyük bölümünde C+ kodları ile geliştirilmiştir. Android uygulamalarda ise Java kullanılır. Ancak, Java dilinin geliştiricisi ile Google arasında yaşanan sorunlar sonrasında Google, kendi dilini geliştirmiştir. Google tarafından geliştirilen Kotlin, 2017 yılı itibarı ile Android işletim sisteminin dillerine eklenmiştir. Android cihazların daha işlevsel kullanılabilmesi için sunulan Java tabanlı programlara Android uygulama adı verilir. Android uygulamalar, Google apk marketi olan Google Play üzerinden indirilebileceği gibi apk olarak da indirilip yüklenebilir. Android uygulamalar için hazır Java kütüphaneleri bulunur ve Google tarafından açık kaynak kodlu olarak yayınlanır. Uygulama geliştirmek isteyenler tarafından Android resmî İnternet sitesi üzerinden gerekli araçlar ve Java kullanım kılavuzu indirilebilir. Böylece Java diliyle isteyen herkes uygulama geliştirebilir.
Detaylar