Araçların markası, modeli, motor gücü, motor tipi ve yapısını özetleyen araba amblemi, taşıtların daha kolay bir şekilde tanınmasını ve daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Otomobil, kamyon, minibüs, otobüs ve motosiklet gibi araçları temsil eden amblemlerin kendine has bir geçmişi ve anlamı bulunuyor. Araba amblemleri, otomobilin sadece markasının değil; aynı zamanda başka niteliklerinin de gösterilebilmesine olanak tanıyor. Araba amblemi seçenekleri, otomobil sahibinin sergilemek istediği kişisel ifadeyi de içerecek şekilde genişletiliyor. Kişiselleştirilebilir opsiyonlar sağlayan üretici firmalar, kullanıcının isteğine bağlı olarak farklı alternatifler de sunuyor. Logoların, işaretlerin ve yazıların taşıdığı ikonik figürler ve anlamlar, aracın dış görünümüne de doğrudan yansıyor. Satış ve tüketici sadakati oluşturmak için büyük bir öneme sahip olan logolar, markaların ayrılmaz bir parçası olarak hizmet ediyor. Amblemin işçiliği ve özellikleri de aracın kalite algısına vurgu yapabiliyor.

Araba Amblem Fiyatları

Araba amblemi fiyatları; ürünün yapısına, türüne, ebatlarına, malzeme kalitesine ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Araçların ait olduğu ürün grubu içindeki amblem ve logolar, farklı görsel ve sembolik görevlere de sahip olabiliyor. Demir, alüminyum, çelik, karbon, bakır ve pirinç gibi metallerden imal edilen amblemlerin yanı sıra emaye, vinil, plastik ve kauçuk gibi diğer materyallerden üretilen ürünler de bulunuyor. Genellikle premium sınıf araçlarda veya üst segment taşıtlarda tercih edilen kaliteli metallerden hazırlanan ürünler, markanın prestijini vurgulamak açısından büyük önem taşıyor. Metal yüzeylerin üzeri krom, nikel veya gümüş ile kaplanarak daha değerli ve estetik görünüme sahip spesifik ürünler de elde edilebiliyor. Tüm amblem ve logolar araçların mevcut tasarımına ve görünümüne uyumlu şekillerde tasarlanıyor. Araç sahiplerinin, isteğe bağlı olarak araç logo ve amblemlerini değiştirebilmesi ya da modifiye edebilmesi de mümkün oluyor.

Otomobillerde kullanılan marka logosu ve diğer amblemler, genellikle araçların ön, arka, yan ve sütun bölümlerine ekleniyor. Ön kısımda çoğunlukla sade ve net bir şekilde görülebilecek logolar tercih ediliyor. Farların arasında ya da üzerinde bulunan ızgaralar, logo yerleşiminin en çok yapıldığı noktalar arasında yer alıyor. Sıra dışı dizaynlar ile üretilen marka logoları, düz bir zemin üzerinde duruyor. Ön marka logosu, bazı modellerde kaporta veya tampon çevresinde de konumlandırılabiliyor. Arka bölümde yer alan marka logosu ise genellikle öndeki logo ile aynı özelliklere ve tasarıma sahip oluyor. Aracın motor teknolojisi, motor gücü ve motor hacmi gibi özelliklerinin özetlendiği ufak semboller, marka logosu ile simetri gösterecek şekilde araç üzerine ekleniyor. Örneğin, benzinli ve turbo destekli bir aracın motor hacmi 1600 cc ise, sembol üstünde 1.6 T ibaresi bulunabiliyor.

Marka logosu gibi kaporta üzerine eklenen diğer tüm amblemler, aracın orijinal görünümünü vurgulayan detaylar arasında gösteriliyor. Yağmur, kar, güneş ve rüzgar gibi çevresel etkenler, zaman içinde amblemlerin yapısal özelliklerini kaybetmesine neden olabiliyor. Sararan, rengi solan, çatlayan, kırılan veya kaybolan parçalar, araç üzerinde kötü bir görünüme yol açıyor. Eksik ve özelliğini yitirmiş parçaların yenilenmesi, hem aracın ilk günkü şık görüntüsüne kavuşmasına yardımcı oluyor hem de aracın ikinci el piyasasındaki değerinin korunmasına katkıda bulunuyor. Amblemlerin ve şeritlerin araç üzerine kolaylıkla monte edilebilmesi için kaportada ufak kanallar, delikler ya da boşluklar yer alıyor. Logoların arka kısmındaki plastik çentikler veya vidalama kanalları, bu boşluklara bağlanarak montaj işlemi tamamlanabiliyor. Ufak semboller ve aksesuarlar ise genellikle dayanıklı bir yapıştırıcı yardımıyla yan şeritlere veya tampon gibi plastik yüzeylere yapıştırılarak kullanılabiliyor.

Araba Amblemi

43 ürün var
 1. Markalar
  1. Bross Otomotiv
  2. Modacar
  3. SPK
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001490/60008409
BAŞA DÖN