Park Sensörü - Arka

Otomobil sektöründe son yıllarda hız kazanan teknolojik gelişmeler, araç kullanımında birçok kolaylıkları da beraberinde getirmiştir. Araç kullanımı, sürüş güvenliği, park etme gibi ana konularda birçok yenilikler art arda araçlarda yerini almıştır. Özellikle kalabalık şehir yaşamında, araç park etmek ve manevra yapmak büyük bir problem haline gelmiştir. Basit olarak park esnasında aracın etrafındaki nesneleri algılayarak sürücüyü uyaran bir sistem olan park sensörü, özellikle aracın arkasının görülme zorluğunda, arka park sensörü olarak sizlere büyük kolaylık sağlar.

Arka Park Sensörünün Sağladığı Kolaylıklar

Yoğun nüfusun yaşadığı kentlerde araç fazlalığından kaynaklanan bir çok sorun arasında, park etme problemi de gündemde olan ana sorunlardan biridir. Dar ve uygun olmayan bir çok alana park etme zorunluluğu hep karşımıza çıkmaktadır. Yüksek meblağlar vererek aldığımız araçların, özellikle zor alanlara park etme esnasında ve dar alanlarda yapılan manevralarda istenmeyen bir çok durum karşımıza çıkabilir. İşte Arka Park Sensörü bu zor durumlarda bizi uyaran, doğru park etmemize ve manevra yapmamıza yardım eden çok önemli bir sistemdir. Günümüz koşullarında lüks olmaktan çıkmış adeta zorunluluk haline gelmiştir. Arka Park Sensörü aracın etrafında göremediğimiz canlı veya cansız nesneleri sizin için görerek, sizi uyaran, bazı durumlarda hayati önem taşıyan zorunluluk haline gelmiş önemli bir sistemdir. Konfor olarak sizlere kattığı bir çok avantajın yanı sıra, vakit olarak, yakıt tüketimi olarak da avantajlar sağlar. Bu kadar faydalı olmasına karşılık, uygun fiyatlı bir çok versiyonu ile sürücüler için âdeta son yıllarda büyük bir kolaylık haline gelmiştir.

Arka Park Sensörü Çeşitleri

Genel bir kategorize yapılırsa, çalışma ve uyarı sistemleri olarak farklı gruplara ayırabiliriz.

  • Ses uyarı ikazlı arka park sensörleri: Park veya manevra esnasında geri vitese taktığınız anda otomatik olarak devreye giren ve araçla nesneler arasındaki mesafeyi ses olarak ikaz eden sistemdir. Belirli bir mesafeden başlayarak mesafe azaldıkça uyarı ses ikazı değişen (mesafe azaldıkça uyarı sesi sıklaşır) basit ve kolay montajı olan bir türdür.
  • Led ekranlı ve ses uyarı ikazlı arka park sensörü: Park ve manevra durumunda geri vitesle birlikte devreye girer. Led ekranında kalan mesafeyi gösteren durum çubuğu ile birlikte ses uyarı ikazı da aynı anda çalışır. Bazı türlerinde, Türkçe konuşan uyarı sesi bulunmaktadır.
  • Kameralı arka park sensörleri: Bu türlerde kamera ile park ve manevra mesafesi kontrol edilmektedir. Dikiz aynası üzerinde bulunan ekranda kolaylıkla izlenerek güvenli park ve manevra yapılabilmektedir. Kameralı modellerde park açısını ayarlamanız için açı aparatları otomatik olarak devreye girer, böylece istediğiniz açıdan park ve manevra yapmanıza olanak sağlar. Bazı modellerde hem kamera hem de ses uyarı ikazı birlikte bulunmaktadır.

Kolay Montaj Ve Uygun Fiyat Avantajı

Arka park sensörünün, araç park etme ve manevralarına verdiği kolaylık tartışılmaz. Daha önceleri lüks araçlarda bile opsiyonel olarak sunulan bu avantaja artık siz de sahip olabilirsiniz. Kolay montajı ve uygun fiyatı sayesinde bütün araçlarda güvenle kullanılabilir. Park sensöründe bulunan sensör gözler araç rengine göre ayarlanabildiği gibi, standart siyah ve beyaz renklerde de satışa sunulmaktadır. Basit montajı sayesinde uzun servis işlemlerine ve masraflarına maruz kalmazsınız. Yaz ve kış aylarında rahat ve güvenle kullanabileceğiniz, hayatınızı kolaylaştıran bu sistem artık uygun fiyatı ile tüm araç ve müşteri segmentlerine hitap ediyor. Hem aracınızın hem de sizin güvenliğiniz kadar diğer canlı nesnelere çarparak istenmeyen durumların olmasını da engeller. Bu avantajlarına bakıldığı zaman uygun fiyatı ile kolay ulaşabileceğiniz bu ürün artık size çok yakın.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arka Park Sensörü

3420 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 3420 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024950/20024956/20024957