Asus Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

Bilgisayarlar günümüzde çokça değer gören teknolojik aletlerden biridir. Uzun bir geçmişe sahip olan bilgisayarın tarihsel gelişimi oldukça başarılıdır. Her yeni dönemde farklı özellikleri olan yeni ürünler üretilmektedir. Bilgisayarların bu gelişimi her dönemde üzerlerine eklenerek devam etmektedir. Bu eklenerek devam etme sayesinde farklı özelliklere sahip birçok bilgisayar bulunmaktadır. Bu teknolojik ürünler sayesinde birçok bilgi küçücük bir alana sığmaktadır. Çok pratik bir şekilde işlem yapmaya yarayan bu teknolojik ürünler sayesinde insan hayatı fazlasıyla kolaylaşmaktadır. Bilgi ve veri işlemeye yarayan bu ürünler çeşitlilik göstermektedir. Birçok bilgisayar çeşidi bulunmaktadır. Bu bilgisayar çeşitlerinin olması bilgisayar almak isteyen kişilere çeşitlilik imkanı sunmaktadır. Laptoplar ve masaüstü bilgisayarlar arasından seçim yapmak kişinin ihtiyacına ve kullanım amacına yönelik olarak değişmektedir. Laptoplar taşınabilirlik açısından çok fazla tercih edilmektedir. Çünkü günümüz dünyasında pek çok konuyu çözerken ya da çalışmalar yaparken bilgisayarlara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle eğitim ve iş alanında bilgisayarların önemi son derece fazla olmaktadır. Bilgisayarları kullanarak sunular hazırlanabilir veya çizimler yapılabilir ya da evde vakit geçirmek için oyun oynanabilir veya dizi, film izlenebilir. Aslında bilgisayarların kullanım alanları saymakla bitmemektedir. Günümüz dünyasının her köşesine dağılan bir ürün haline gelmiştir. Ürünlerin ve ürün çeşitliliğinin de bir noktada fazla olmasının sebebi kullanım amaçlarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. İşte bu kullanım amaçları bilgisayarların seçimlerini belirlemektedir. Her yere götürebilmeleri konusunda çok fazla rahatlık sağlayan laptoplar; modeline, fiyatına, işlevine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Asus şirketi laptop üreten şirketlerden biridir. 1989 yılında kurulmuştur. İlk üretilen bilgisayarlardan birine sahip olan şirket, zaman geçtikçe ve üretim yaptıkça bünyesine farklı birçok bilgisayarı barındırmaktadır.  Yani Asus şirketi de zamanla çok daha iyi ürünler üretmektedir. Bunun zamanla olmasının sebebi her an piyasaya yeni ürün sürmenin mümkün olmamasıdır. Ayrıca zamanın teknolojisi de son derece önem taşımaktadır. Çünkü zamanın teknolojisi de ürünlerin içeriklerini ve modellerini etkilemektedir. Asus Laptop modelleri birbirinden çeşitli ve farklı ürünler sunmaktadır. Ürettikleri her bilgisayarın farklı özellikleri bulunmaktadır. Bundan dolayı da bu özelliklere bağlı olarak fiyat aralıkları da değişkenlik göstermektedir. Ürünler özellikler bakımında ayrıldıklarından dolayı ve farklı özellikli çok fazla ürün olduğundan dolayı piyasa içerisindeki ürün çeşitliliği sayısı çok fazla olmaktadır. Ayrıca Asus bilgisayar adından sıkça bahsettiren popüler bir bilgisayar markasıdır. Her fiyattan ürünüyle tam anlamıyla performans ürünü olan Asus, içerdiği çeşitlilik ile de kendi başına birçok modeli kapsamaktadır. Hem kaliteli hem de güvenilir olan bu marka, ürünlerini üretirken de her zaman daha fazlasını düşünerek ürünlerini üretmektedir.

Asus Laptop Özellikleri

Asus, bilgisayar ürettiği günden beri her büyük üretimde daha farklı içerikli bilgisayarları satışa koymaktadır. Bunun sebebi üretimlerinde farklı farklı birçok bilgisayarın rol oynamasıdır. Ya da bilgisayarlara her dönem yeni özellikler getirilmesidir. Bundan dolayı da sık sık yeni bilgisayarlar satışa konulmaktadır. Bu yüzden de Asus Laptop özellikleri çok değişken olmaktadır. Rengi, boyutu, işlemcisi yani bir bakımdan her şeyi farklı olduğundan ürünü kullanacak kişilerin seçmesi gerekmektedir. Asus laptopları da birçok işlemci tipi çeşidine sahiptir. Bu işlemci tiplerinden kişinin kendi istediğini seçmesi gerekmektedir. Asus Laptop i5 işlemcisinin de olduğu gibi bunun Intel Core i7, Intel Core i3, AMD Ryzen 3, AMD Ryzen 5, AMD Ryzen7 gibi birbirinden farklı işlemci tipleri bulunmaktadır. Bu ve sayılmayan işlemci tiplerinden kişinin kendisine uygun olduğunu düşündüğü işlemci tipli bilgisayarı seçmesi gerekmektedir. Bilgisayarın çalışmasını düzenleyen işlemcinin ne olarak seçildiği son derece önem taşımaktadır. Çünkü bilgisayarı kullanırken işlemci farkı çokça hissedilmektedir. Bu yüzden de doğru bir işlemci almanız gerekmektedir. Bunun dışında RAM yani sistem bellekleri de çeşitlilik göstermektedir ve bu yüzden de bu çeşitlilik arasından da seçim yapmanız gerekmektedir. Asus Laptop 8 GB RAM özelliğinde ürünler olduğu gibi daha farklı sistem belleklerine sahip ürünler de mevcut olarak bulunmaktadır. Ayrıca ekran kartı ve ekran boyutu da değişkenlik göstermektedir. Bunlar da görüntü ve bilgisayarı kullanım amacı açısından önemli olan noktalardandır. Özellikle ekran boyutu bilgisayar alacak kişilerin çokça dikkat ettiği bir özelliktir. Kolay taşınabilir olmasını isteyenler daha düşük inçlerdeki bilgisayarları tercih ederken nispeten daha büyük olmasını isteyenler de daha büyük inç boyutuna sahip ürünü tercih etmektedir.

SSD kapasitesi de farklılık göstermektedir. SSD denilen bilgisayarın hafızasını belirten bir özellik olmaktadır. İstediğiniz kapasiteye uygun olan ürünleri görüntülemeniz mümkün olmaktadır. Bir diğer önemli farklılık ise işletim sistemidir. Bazı bilgisayarların işletim sistemi hazır olmaktadır ama bazıları FreeDOS yani işletim sistemi yüklü olmadan elimize geçmektedir. İşletim sistemini kendi yüklemek isteyen kişiler FreeDOS ürünleri tercih etmektedir. Bu cihazları alan kullanıcılar ayrı bir şekilde işletim sistemi de alarak belli adımları takip edip aldıkları cihaza aldıkları işletim sistemini yüklemektedirler. Bunun dışında cihazların işlemcileri ve işlemci nesilleri de farklı olmaktadır. Farklı işlemciler ve farklı işlemci nesilleri bulunmaktadır. Bu farklılıkların en büyük sebebi hep yeni cihazların çıkmasıdır. Yeni cihazlar üretildikçe özellikleri de değişmektedir. Bu da farklı özelliklerin olmasına sebep olmaktadır. Bunların dışında modelden modele değişen başka özellikler ise ekran kartı hafızası ve hard disk kapasitesidir. Bunlar da değişkenlik göstermektedir. Hard disk de tıpkı SSD gibi bilgisayarın hafızasıdır. Ama tamamen aynı değillerdir. Özellik anlamında farklılıkları bulunmaktadır. Bunun dışında ekran çözünürlüğü ve ekran özellikleri de modeller arasında farklı olmaktadır. Ekran çözünürlüğün daha yüksek olması daha gerçekçi ve net bir görüntü görmemizi sağlamaktadır. Ekran özelliği ise HD ve Full HD gibi ayrılmaktadır. Ekran özelliğinin iyi olması görüntü kalitesinin daha iyi olmasını sağlamaktadır. Bunun dışında cihaz ağırlığı, şarj süresi gibi özellikler anlamında da değişkenlik göstermektedir. Cihazlarının taşınabilirlik açısından çok daha rahat olmasını isteyen kişiler için cihaz ağırlığı önemli bir faktördür. Şarj süresi de uzun süreli bilgisayar kullanımına ihtiyaç duyan kişiler için son derece önem taşımaktadır. Bir bilgisayarın şarjının uzun süreli gitmesi çok iyi bir özellik olmaktadır. Özellikle de sık sık bilgisayar kullanan ve şarj kablosunu hep yanında taşımak istemeyen kişiler için uzun süreli şarj özelliği iyi bir fırsat olmaktadır. Bunların dışında Asus laptop dokunmatik ekran özelliğine sahip cihazlar da bulunmaktadır ya da Asus laptop çift ekran özelliğine sahip olan ürünlerde tercih edilebilir. Bunların dışında özellikle son zamanlarda ilgi çeken Asus laptop ışıklı klavye şeklinde üretilen ve oldukça hoş duran cihazda özellikle oyun seven kişiler tarafından çok sevilmektedir.

Asus Laptop Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laptop seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ihtiyacınız olan laptopu almanızdır. Yani kullanım amacınıza uygun olan ürünü almanız gerekmektedir. Eğer aldığınız cihazdan memnun kalmak istiyorsanız seçiminizi amacınıza uygun olarak yapmanız gerekmektedir. Asus bilgisayarlarından almadan önce bir bilgisayardan ne beklediğinizi düşünmeniz ve daha sonra bu beklentilerinize uyan cihazı satın almanız doğru olacaktır. Aksi takdirde cihazdan memnun kalma ihtimaliniz oldukça düşecektir. Örneğin eğer bilgisayarı oyun oynamak için alıyorsanız daha iyi bir deneyim yaşamak için ekranınızın kaliteli olması gerekmektedir. Çözünürlüğü yüksek bir ekranda oyun çok daha iyi oynanacaktır. Bunun dışında bilgisayarın işlemcisi de bu konuda büyük önem görmektedir. İşlemcisinin güçlü olması oyun oynarken yaşanabilecek sorunların önüne geçmektedir. Ama bu özelliklerin dışına çıkılıp alakasız özellikleri olan bir cihaz alınırsa bu cihazdan alınacak verim çok düşük olacaktır. Bu verilen örnekle de görüldüğü gibi alınan bilgisayarın amacına uygun özellikleri olması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanan kişilerin verim alma olasılığı çokça düşmektedir. Bir diğer örnek ise taşınabilirlikten verilebilir. Laptoplar kolay taşınmaktadırlar. Ama bazı kişiler çok daha rahat taşınmasını isterler. Bu yüzden de hem boyum olarak hem de ağırlık olarak daha küçük ürünler tercih edilmektedir. Eğer siz de daha rahat bir taşıma deneyimi yaşamak istiyorsanız daha küçük cihazları kullanabilirsiniz. Bu ve bunun gibi birçok amaca uygunluk örneği verilebilir. Temelde olan durum amacına uygun ürünün satın alınmasıdır. Bilgisayarlar günümüz teknolojisinde pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu yüzden de alınacak olan bilgisayarların kullanılan alana göre olması gerekmektedir.

Bilgisayar modelleri çok fazla olduğundan dolayı çok çeşitlilik göstermektedir. Bu yüzden de uygun özellikleri olan cihazı bulmak bu çeşitlilik arasından zor olabilmektedir. Birçok cihaz olduğundan bazen kullanıcıların kafası karışmaktadır. Böyle durumlarda istediğiniz özellikleri iyice kafanıza oturtmanız ve cihaz aramanızı buna uygun olarak yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kafa karışıklığı yaşamanız durumunda yanlış ürün tercihi yapmanız çok yüksek bir ihtimaldir. Asus laptop özellikleri modelden modele değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden ürünlerin dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Yeni Nesil Asus Laptoplar

Laptoplar taşınabilirlik açısından son derece basit cihazlardır. Bundan dolayı da gidilen her yere taşınabilmektedir. Ama modellerden modellere boyutları ve ağırlıkları farklı olmaktadır. Bunun sebebi yeni cihazlar eklendikçe farklı boyutlar da eklenmiş olmasıdır. Bu farklı boyutlar sayesinde birçok farklı modeli görebilmek mümkündür. Bu modellerin arasından kendi kullanımınıza uygun olan ürünü bulmak ise son derece kolay bir işlem olmaktadır. Ürünlerin taşınabilir olmasının önemi çok fazla büyüktür. İş yerinde taşınabilirlik açısından en rahat olacak olan cihaz ise laptoplar olmaktadır. Bu yüzden laptop kullanımı iş hayatında çok daha fazla bir şekilde etkindir. Özellikle de işini kendi laptopunda yapan kişiler için eve götürüp getirme anlamında kolaylıklar sağlayan bu laptoplar bunun dışında pek çok farklı özelliklere de sahip olmaktadır.

Asus markası taşınabilirlik açısından bünyesinde çok rahat olan laptoplar barındırmaktadır. Bu ürünlerin değişken olmasının sebebi ürün farklılıklarıdır. Ürünler arasındaki farklar yalnızca boyutları ile alakalı olmadığı için bunlara ek olarak diğer özelliklerine de bakılması gerekmektedir. Çünkü bazen bazı ürünlerin boyutları aynı olsa da özellik anlamında farklılıklar içermektedir. Böyle durumlarda tıpkı boyutuna ve ağırlığına bakıldığı gibi ürün özelliklerine de bakılması gerekmektedir. Örneğin Asus laptop i3 modellerini istiyorsanız hem boyutuna hem de işlemcisine dikkat etmeniz gerekmektedir. Ya da Asus laptop i5 8 GB RAM özelliğine sahip olmasını istiyorsanız hem bu özelliği barındıran hem de istediğiniz boyutta olan ürünlere bakmanız doğru olmaktadır. Eğer doğru ürün alımı gerçekleşirse kullanacak kişi için büyük bir kolaylık gerçekleşmiş olmaktadır. İş hayatı, okul hayatı gibi birçok alanda bu cihazların kullanımı ile işler çok daha rahat çözülebilmektedir.

İşlevsel ve Modern Asus Laptoplar

Teknolojik cihazlar geliştikçe bu cihazların kullanımları da değişmektedir. Bundan dolayı da bu cihazları alan kişilerde hep ekstra bir kullanım çabası oluşmaktadır. Alınan cihazın tam olarak çözüldüğü süreye kadar süren bu çaba pek çok insanda olmaktadır. İnsanlar bu yüzden kullanım olarak sorun çıkarmayacak cihazları tercih etmektedirler. Daha basit bir şekilde kullanım sunan cihazlar her zaman daha fazla ilgi çekmektedir. Asus laptoplar kullanım olarak basit cihazlardır. Herkesin kolayca kullanabileceği ve işlem yapabileceği bir şekilde tasarlanmıştır. Modelden modele birçok fark olsa bile genel olarak herkesin kullanacağı cihazlardır. Bu yönden de pek çok kişi tarafından çokça sevilerek tercih edilmektedir.

Bir cihazın kullanım rahatlığı yalnızca açma kapama ya da işlem yapma ile sınırlı değildir. Cihazı kullanmak istediğiniz gibi kullanabiliyorsanız kullanım rahatlığını elde etmiş olmaktasınız. Bunun içinde öncelik olarak doğru cihazın satın alınmış olması gerekmektedir. Örneğin oyun oynamak için bir bilgisayar aldıysanız eğer bu bilgisayar oyunlarınızı kaldıracak özelliğe sahip bir bilgisayar ise çok rahat bir şekilde oyun oynayabileceksiniz. Ama eğer daha düşük performanslı bir cihaz sahibiyseniz yani daha genel işler yapılması için üretilen bilgisayarınız varsa bu bilgisayarı oyun bilgisayarı olarak kullanmanız doğru olmayacaktır. Bundan dolayı da kullanım zorluğu yaşamış olacaksınız. Bu zorluğu yaşamamanız ve bilgisayarı çok daha rahat bir şekilde kullanabilmeniz adına kullanım amacına uygun bilgisayar seçimi yapmanız gerekmektedir. Örneğin bunun için Asus laptop gaming modellerine bakmanız gerekmektedir. Doğru bir seçim yaptıktan sonra bilgisayar kullanımı son derece kolay olmaktadır.

Asus Laptop Fiyatları

Asus laptopların çeşidi çok fazladır. Laptopların donanımsal veya yazılımsal süreçleri ve bu süreçlerdeki farklılıklar bu çeşitliliği etkilemektedir. Bu yüzden de sabit bir model olmadığından dolayı sabit bir fiyat aralığı da bulunmamaktadır. Asus laptop fiyatları değişkendir. Bu değişkenlik bilgisayarların özelliklerine bağlıdır. Son üretilen bilgisayar ile ilk üretilen bilgisayarın fiyatı aynı olmamakla beraber bu farklılık neredeyse her cihaz için bulunmaktadır. Bunun sebebi ise her cihazın aynı olmamasıdır.

Teknoloji geliştikçe ve zaman ilerledikçe insanların ihtiyaçları da gelişmektedir. Bundan dolayı teknolojik ürünlere de sürekli yenilik gelmektedir. Çünkü bazı insanlar fazla kullanım gerçekleştirdiklerinden ötürü eskisiyle yetinememektedir. Bundan dolayı da hep başka ürünler üretilmektedir. Bu ürünlerin özelliklerinin farklı olması ürünlerin fiyatlarını da etkilemektedir. Örneğin Asus laptop 8 GB RAM olan bir cihazla Asus laptop 16 GB RAM olan bir cihaz aynı fiyatta bulunmamaktadır. Çünkü özellikleri anlamında farklılıklar barındırmaktadır. Bu farklılıklar sayesinde de aynı fiyata satılması mümkün olmamaktadır. Bunun gibi pek çok örnek verilebilir. Genişletilmeye çok müsait olan bu örneklerin temelinde özelliklerin farklılaşması yatmaktadır. Bu yüzden de net ürün fiyatı için istediğiniz özelliğe sahip olan ürünü bulmanız gerekmektedir. İhtiyacınıza göre notebook pilleri de uygun fiyatlarla sayfamızda sizleri bekliyor.

Asus laptop nasıl açılır?

Asus laptoplar modellerden modele değişkenlik göstermekle beraber güç düğmesine basılarak açılmaktadır.

Asus laptop kaç inç?

Asus laptopların inçleri değişmektedir. Farklı boyutlar mevcuttur.

Hangi Asus laptop alınmalı?

İlk olarak kullanım amacı belirlenmelidir. Daha sonra ise bu kullanım amacınızı gerçekleştirebileceğiniz özelliklere sahip olan ürünleri incelemeniz gerekmektedir. Bu ürünleri inceleyerek işinize en çok yarayacak olan laptopu bulmanız mümkün olmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

4561 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Ram (Sistem Belleği)