ARA
Loading interface...
Loading interface...
Atiker
Atiker Karbüratörlü Regülatör (Otogaz Beyin)

Atiker Karbüratörlü Regülatör (Otogaz Beyin)

Atiker
309,00 TL %17
256,47 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
Diğer Satıcılar - Tümü (5)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

278,05 TL
261,45 TL
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60006058

Karbüratörlü otogaz sistemlerinde kullanılan regülatör çeşitleri, LPG ile çalışan araçların beynini oluşturur. Buharlaştırıcı olarak bilinen karbüratörlü regülatör, LPG mekanizmasının en önemli parçaları arasında ilk sırada yer alır. Birbirinden farklı regülatör markaları, araçların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli kalitede üretilmiş regülatör modellerini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Atiker markası, üstün kalite kullanarak üretimini gerçekleştirdiği standartlara uygun LPG regülatörü ile kullanım avantajı sağlıyor. Atiker otogaz beyin, aracın ideal performansta çalışabilmesi için ne kadar gaza ihtiyacı olduğunu belirleyerek motora yakıt akışını sağlıyor. Atiker karbüratörlü regülatör otogaz beyin fiyatı, farklı türden araçlara uyum sağlayan teknik donanımları, kalitesi ve tasarımıyla sıklıkla tercih ediliyor.

Atiker Karbüratörlü Regülatör Otogaz Beyin Özellikleri

Karbüratörlü regülatör, depoda soğuk ve sıvı halde bulunan gazın basıncını düşürerek buharlaştırma işlemini gerçekleştirir. Böylelikle depodaki yakıtı sıvı fazdan gaz fazına çevirmiş olur. Regülatör gaza ideal bir basınç uygulayarak yakıtı enjektörlere ve yanma odasına gönderir. LPG, soğuk yapıda olduğu için regülatör ısı uygulayarak gazı motorda yanacak forma dönüştürür. LPG’li araçların çalışma mekanizmasında doğrudan etkili olduğu için karbüratörlü regülatör, aracın beyni olarak görülür. Bu sebeple araçta istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için regülatör bakımının ve belirli periodlarla değişiminin yapılması büyük önem taşıyor. LPG ile çalışan araçlarda zamanla geç çalışma sorunu, performans düşüşleri, rolanti problemleri, düzensiz yakıt tüketimi ve gaz sızıntısı, kokusu gibi regülatör arızaları görülebiliyor. Atiker karbüratörlü regülatör, motorun sorunsuz çalışmasını sağlayarak regülatörden kaynaklanan arızaları en alt seviyeye indirgiyor.

Kompakt Tasarımı ile Atiker LPG Beyin

Atiker karbüratörlü regülatör, tasarımı sayesinde otogaz sistemli araçlardan alınan performansı artırıyor. Gazın yakılması ve devirdaim etmesi için regülatörün ön bölümünde düşük basınçlı gaz odası, arka bölümünde ise yüksek basınçlı gaz odası bulunur. Gaz girişini ve çıkışını sağlayan hareketli boruları ile LPG beyninin ısınması sağlanır. Otogaz regülatörün yan tarafında bulunan tıpa sayesinde gazın içinde bulunan yağın ön bölümde birikmesi engellenir. Atiker LPG beynin iç bölümünde gaz sızıntısını ve su sistemine gaz basıncını engellemek için özel olarak tasarlanmış diyafram yer alır. Diyafram, tapa, vida gibi tamamlayıcı regülatör parçaları ile Atiker karbüratörlü regülatör, kullanıcılarına güçlü motor tutuşu sunuyor. Böylelikle avans ve ateşleme ayarında değişimler yaşanmıyor. Atiker markasının güvencesiyle üretilmiş otogaz beyin, LPG’li araçlarda güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Regülatör standartlarına uygun, kaliteli malzemeden üretilmiş iç dizaynı ve kompakt yapısı sayesinde Atiker LPG beyni, aracın gücünü artırırken yakıt tasarrufu sağlayan özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Araç Modellerine Uygun Karbüratörlü Regülatör

Karbüratörlü regülatörlerin çalışma prensibi aynı olduğu için Atiker LPG beyin, karbüratörlü otogaz ve tek nokta enjeksiyonlu LPG sistemine sahip pek çok araç modelinde güvenle kullanılabilir. 90 kW karbüratörlü ve 122,4ps (beygir) gücünün altındaki araçlarda kullanılan Atiker otogaz beyin, orjinal diyafram ve regülatör parçaları sayesinde her türlü regülatör değişim ve bakım işlemlerinde kullanıcılarına kolaylık sağlar. Ancak farklı model araçlarda karbüratörlü regülatör performansından en üst seviyede yararlanabilmek için regülatörün motor içindeki konumuna dikkat etmek gerekir. Örneğin, motorun soğuk ve önden rüzgar alan bölümüne yerleştirilen regülatör tam performansla çalışamaz. Bu durum, LPG beyni ömrü üzerinde doğrudan olumsuz etkilere neden olur. Karbüratörlü regülatörün ömrü, regülatörün kalitesine, tasarımına ve sahip olduğu teknik donanımlara göre değişiklik gösterir. Ayrıca regülatöre düzenli aralıklarla bakım yapılması da regülatörün uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlıyor. Atiker karbüratörlü LPG beyin, regülatör değişim kilometresini uzatarak kullanıcılarına sorunsuz bir yolculuk deneyimi sunuyor.


Atiker Karbüratörlü Regülatör (Otogaz Beyin)
ATİKER LPG regülatörü; karbüratörlü ve tek nokta enjeksiyonlu LPG sistemlerinde takılı olan tüm regülatörlerin yerine kullanılabilir. 90kW-122.4ps(beygir) altındaki araçlar için uyumludur. Bu tür araçlara sorunsuz şekilde uyum sağlar. Araçta bulunan eski regülatörün zamanla arıza yapması durumunda araçta düzensiz yakıt tüketimi, rölanti dengesizliği ve düzensiz çalışma gibi problemler meydana gelir. Bu gibi durumlarda regülatörün değişmesi gerekir.

ATİKER karbüratörlü LPG regülatörü otomobilde bulunan bu tür problemleri ortadan kaldırarak aracın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Aracın performansını düzenler ve düzensiz yakıt tüketimini ortadan kaldırır.
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000AKESO
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 27 soru ve cevap var.
Soru
Ürün kaç kw gücündedir?
Cevaplar (2)
90 KW'dir.
otogazmarket satıcısı cevapladı
01 Aralık
7 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Ürün 90 kw'dir.
TOPTAN-OTOGAZ satıcısı cevapladı
04 Kasım
13 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
1
Soru
98 model uno ei uygun mu?
Cevap
Uygundur.
Su oto satıcısı cevapladı
14 Haziran
21 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün r9 1993 model kabitörlü araç ile uyumlu mudur ?
Cevap
Uyumludur.
kayen ticaret satıcısı cevapladı
03 Kasım
10 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Broadway 92 model aracımıza takmak istiyorum uyumlu mudur?
Cevap
Uyumludur.
kayen ticaret satıcısı cevapladı
06 Kasım
15 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün kapalı kutu olarak mı gönderilmektedir?
Cevap
Ürün sıfır, kapalı kutudur.
TOPTAN-OTOGAZ satıcısı cevapladı
05 Ekim
44 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
96 model kartal arabaya uyar mı?
Cevap
Evet uyumludur.
kayen ticaret satıcısı cevapladı
18 Kasım
22 dakika içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Bu ürün 93 doğan slx uygun mu?
Cevap
Uyumludur
otogazmarket satıcısı cevapladı
16 Aralık
10 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün 1993 model 1.4 motor Renault Broadway ile uyumlu mudur?
Cevap
Araç karbüratörlü ise uyumlu olur.
Otogaz Marketim satıcısı cevapladı
06 Ağustos
2 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
95 doğan slx uyumlu mu?
Cevap
Uyumludur.
TOPTAN-OTOGAZ satıcısı cevapladı
09 Ekim
15 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Soru
Ürün şahin araç için uygun mu ?
Cevap
Evet uyumludur.
7A Mühendislik satıcısı cevapladı
12 Ekim
7 saat içerisinde cevapladı
Bu cevap faydalı mı?
0
0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön