Otomobil sektöründe özellikle son yıllarda çevreye duyarlılığın arttığı düşünülürse, LPG'li araç kullanmanın bu duyarlılığa katkısı yadsınmayacak kadar çoktur. Sayısı gitgide artan araç sayısıyla önemli bir sektör haline gelen LPG teknolojisi, temiz yakıt perspektifi kadar düşük maliyetli yakıt seçeneği olarak da değerlendirilmektedir. Araçlarınız da kullandığınız bu yakıt türünün monte edilmesinden sonraki aşamaların da güçlü bir yedek parça desteğinin olması şarttır.

LPG Yedek Parçaları Neden Önemlidir?

LPG'li araçların çalışma prensibi aslında, dizel veya benzinli motor sistemini kullanması yönüyle, sadece bir yakıt alternatifi olarak bilinse de işin aslı o kadar basit değildir. Kendine ait bir sistem içerisinde kullanılması yönüyle, birden fazla aksamın oluşturduğu bir çalışma prensibi vardır. Zaman içerisinde kullanımı ile oluşacak yorgunlukları absorbe edecek iyi bir sistem ve kaliteli yedek parçalar LPG'li araçlar için çok önemlidir. Kendinizin ve çevrenizin güvenliği açısından, kaliteli yedek parça kullanımı asla ihmale gelmeyecek bir gerekliliktir. Asıl mantığı olan temiz yakıt ve ucuz olması açısından bakıldığında da kaliteli yedek parça kullanımı önem kazanır. Özellikle benzinli araçlar için iyi bir alternatif oluşturan LPG yakıt sistemi ve yedek parçalarının, montaj yapıldığı mevcut sisteme uyumlu olması da önemlidir. Bütün bu önemli gereklilikler içerisinde, rahat ve huzurlu araç kullanmanızın anahtarı, seçilecek yedek parçaların kaliteli ve kullanışlı olmasıdır.

LPG Yedek Parçalarında Geniş Seçenekler

Çalışma mantığı, araçtaki LPG seçeneği butonunu seçmenizden başlayarak egzozdan atılmasına kadar oluşacak süreçte kullandığı parçalarla izah edilebilir.

 • Aracınızın benzin istasyonun da yakıt alması ile başlayan süreçte kaliteli ve standartlara uygun dolum kapakları kullanarak güvenilir bir yakıt yüklemesi yapabilirsiniz.
 • Düzenleyici olarak önemli bir görev yapan sistem regülatörleri, sıvı haldeki LPG'yi gaz haline dönüştürür, sıralı sisteme veya diğer sistemlere uygun kaliteli regülatörler ile motorunuz sorunsuz çalışır. Başka bir anlamıyla LPG çalışma sisteminde beyin görevi görmesinden dolayı kaliteli ve uyumlu olması çok önemlidir. Regülatör parçasında kullanılan diyaframlar ve tamir takım kitleri ise elinizin altında bulunması gereken parçalardandır.
 • Birbiri içinde yakıt geçişleri için kullanılan benzin ve gaz kesiciler kaliteli materyalden hassas ayarlar yapılarak üretilmiştir. Yeni tekniklerle üretilmiş gaz kesici filtreler son zamanlar da popüler olan yenilikçi ürünlerdir.
 • Kaliteli markaların geliştirdiği, uzun kilometre kullanım ömrü ile aracınız için çok önemli yakıt enjektörleri, kolay montajı ve garanti kapsamında sunulmasıyla avantajlıdır.
 • Bakım esnasında değiştirilen otogaz filtreleri hem kalitesi hem de uygun fiyatıyla bakım maliyetlerini düşürür ve temiz emisyon değerleri bağlamında da bir çok olumlu sonuçlar yaratır. Diğer aksamlarda kullanılan farklı amaçlı filtreler kolay montajı ve sistemlere olan uyumu ile bir çok avantajlar sağlar.
 • Enjektör soketleri, LPG ayar kabloları, sensörler gibi birçok yedek parça ile oluşabilecek arızalarınızı kolayca sahip olunan yedek parça yelpazesi ile giderebilirsiniz.

 Sorunsuz Kolay Ulaşılabilir Yedek Parçalar

Aracınız ister orijinal ‌‌LPG'li olsun ister sonradan takılmış olsun, oluşan yedek parça ihtiyacı ile her zaman karşı karşıya kalabilir. Uygun kilometre ömrüyle, güvenle kullanabileceğiniz birçok yedek parça, ihtiyacınız göz önüne alınarak tasarlanmış ve kolaylıkla ulaşılabilmeniz sağlanmıştır. Sektör de isim yapmış güvenilir firmaların ürettiği LPG yedek parçaları, sorunsuz kullanımı ile ister bireysel isterse servis tarafından yapılan işlemlerde güvenle tercih edilir. Kaliteli yedek parça kullanımı, hem aracınızın motoru yönünden hem de güvenliğiniz yönünden çok önemlidir. Asla ihmale gelmeyecek bu önemli kriterler, servisler tarafından da göz önüne alınır ve müşteri memnuniyeti için azami önem taşır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Lpg Yedek Parçaları

394 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. 2M
  2. Atiker
  3. Landirenzo
  4. Maraton
  5. Konya LPG
  6. Brc
  7. SKT
  8. Vikars
  9. SMF
  10. Akl
  11. Lovato
  12. Kutup Shop
  13. Zavoli
  14. NLP
  15. OEM
  16. Mimgas
  17. Emmegas
  18. Bross Otomotiv
  19. Digitronic
  20. Dymco
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60006058
Başa dön