Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Altın Kitaplar
Başlangıç - Dan Brown

Başlangıç - Dan Brown

Altın Kitaplar
135,00 TL %19
108,80 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (62)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

90,30 TL
109,90 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501717
Başlangıç - Dan Brown

Başlangıç - Dan Brown 

Kim olursan ol, neye inanırsan inan,
Çok yakında her şey değişecek...


Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.”

Piskopos, haham ve ulema birbirlerine baktılar, sıkılmış görünüyorlardı. Piskopos, “İlginç bir girizgâh Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz," dedi. Genç adam kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu...


İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir...

Macera devam ediyor!

"Başlangıç" romanında tekrar karşımıza çıkan Simgebilim Profesörü Robert Langdon, insanlığın bugüne kadar yanıt veremediği iki soruya, “Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?” sorularına dünyayı sarsacak bir buluşla yanıt verecektir. Romanın kahramanı Langdon’ın heyecan dolu macerası bu kez ise Bilbao, Madrid, Sevilla ve Barselona’da geçecek. Roman diğer romanlarında da olduğu gibi din, bilim, sanat ve mimarlık tarihinden izler taşıyor.

Macera ve polisiye roman türünün en sevilen isimlerinden biri olan Dan Brown, 22 Nisan 1964 yılında Amerika’nın New Hampshire eyaletinde dünyaya geldi. Lise yıllarında daha çok müziğe ilgi duyan Dan Brown’un hayali başarılı bir müzisyen olmaktı. Sonraki yıllarda “Melekler ve Şeytanlar” adlı bir albüm de çıkardı ancak en popüler kitaplarından birine isim veren bu albüm Dan Brown’un aynı adlı kitabı kadar ilgi görmedi.


Dan Brown eğitim hayatından sonra çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. Öğretmenlik yaptığı okullardan birine bir gün iki gizli servis ajansı gelerek dönemin Amerikan Başkanı Clinton hakkında arkadaşlarına uygunsuz mailler atan bir okul öğrencisi hakkında soruşturma yaptı. İnternetin henüz yaygınlaştı bu yıllarda bu konu, Dan Brown’un şifre çözme ve gizli hükümet örgütlerini konu alan ilk romanı Dijital Kale için ilham kaynağı oldu. 1996’da yayınlanan Dijital Kale’den sonra 2001 yılında çıkan ve benzer konuları ele alan romanı İhanet Noktası da gerilim dolu gizli teknoloji ve güvenlik konularını işledi.


Babası Başkanlık Ödülü’nü kazanmış bir profesör olan Brown’un annesi ise bir ilahiyat müzisyeniydi. Din ve bilimin kesiştiği bir ortamda büyüyen Dan Brown, 2000 yılında yayınladığı Melekler ve Şeytanlar adlı romanıyla birlikte hayatında yer eden bu iki önemli temayı edebiyatına da taşıdı. Melekler ve Şeytanlar’da İsviçre fizik laboratuvarı ile Vatikan arasında geçen bilim ve din odaklı bir macera anlatılmaktadır. Bir sonraki kitabı Kayıp Sembol’de ise mason konusunu ele almıştır. 2003 yılında yayınladığı Da Vinci Şifresi ile saış rekorları kırmıştır. 2013 yılında yayımlanan Cehennem kitabında geçen olayların bir kısmı ise İstanbul’da yaşanmaktadır.


Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar, Cehennem kitapları filme de uyarlanmış olup Kayıp Sembol’ün de dahil olduğu bu dört kitabın ana karakteri Robert Langdon’dur. Bu nedenle Robert Langdon serisi olarak bu kitapların en yenisi ise Başlangıç (Origin)’dir.


Başlangıç kitabında karşımıza Langdon’un öğrencisi Edmond Kirsch çıkar. Edmond bilim ve dinin uzun süredir cevaplamaya çalıştığı “Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?” sorularına bir cevap bulmuştur. Edmond’a göre evrenin başlangıcına dair soruları uzun zamandır din mitlerle yanıtlatmıştır. Ancak Kirsch’e göre bu soruya mutlak yanıtı verebilecek olan yalnızca bilimdir. Edmond var olan dinlerin temellerini sarsacak açıklamasını yapmadan önce üç dinin temsilcileriyle görüşür, sunumunu ilk onlara yapar. Ancak bu durum temsilciler arasında rahatsızlık yaratır ve Edmond’a karşı tehditkar bir tavır sergilerler. Edmond bunu sunum öncesinde hocası Robert Langdon’ı anlattığında Langdon, onu herhangi bir tehlikeli durum olmadığı konusunda ikna etmiştir. Ancak sunum sırasında öğrencisi gözleri önünde öldürülmüştür. Bu nedenle kendini suçlu hisseden Langdon, öğrencisinin sunumunu bulup gizemleri çözerek sunumun geri kalanını herkese duyurmak için kendini sorumlu hisseder ve böylece uzun soluklu bir macera daha başlar.


Romanlarında din ve bilim temalarını ortak bir şekilde işleyen Dan Brown aynı zamanda modern ve eskiyi de bir arada harmanlar. Başlangıç’ta yapay zeka, bilişim, iletişim gibi modern kavramlarla karşımıza çıkan Dan Brown aynı zamanda bizi yolculuğa çıkardı İspanya’yla birlikte uzak geçmişe, mekanlar aracılığıyla tarihin ve mitolojinin derinliklerine de götürür.Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Sayfa Sayısı 536
Yazar Dan Brown
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000007QW2Y
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön