Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bazen Olmaz Başarısızlık Hikayeleri - Özlem Gürses

Kronik Kitap
118,18 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (17)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

126,00 TL
139,12 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1501695
Bazen Olmaz Başarısızlık Hikayeleri - Özlem Gürses "Bazen Olmaz( Başarısızlık Hikayeleri)" - Özlem Gürses

Herkesin “çok” olmakla, güçlü olmakla, muktedir olmakla, hep kazanmakla övündüğü bir dünya oldu burası...
Tuhaf bir biçimde herkesin gün geçtikçe yalnızlaştığı, mutsuzlaştığı bir dünya… İşte böyle bir dünyada
biz size “başarısızlıktan” söz etmek istedik.İçimizdeki yetersizlik duygusundan, hata yapma korkusundan,
çok isteyip de becerememekten, yanlış kararlarımızın ödettiği bedellerden ve kendimizle yüzleşmenin nasıl
zor olduğundan... Başarısızlık aslında büyük bir özgürlük, vazgeçmek büyük bir cesaret, bunları anlatmak istedik.
Hikâyelerine aracı olduğumuz çok değerli isimler, bazen kahkahalarla, bazen gözyaşlarıyla en kişisel anılarını
paylaştılar. Çoğu “İlk kez anlatıyorum bunu” diyerek başladı söze; öylesine saklı köşelerden çıktı geldi hatıralar,
duygular. Cem Yılmaz, Muhtar Kent, Ali Sabancı, Zeynep Bodur Okyay, Cem Boyner, Arda Turan, Hüsnü Özyeğin, Hanzade
Doğan Boyner, Abdülkadir Konukoğlu ve Mustafa Denizli’nin içtenlikle anlattıkları hikâyelerinde kendi izinizi süreceksiniz.
Sonrası size kalmış... İster hayallerinize rağmen “başarı”nın ışıklı neonlarının arkasına saklanın, ister kendiniz olma
cesaretini göstererek denemeye devam edin...

Bazen Olmaz adlı kitabın yazarı olan Özlem Gürses Tatar, 1970 yılında Ankara'da dünyaya geliyor. TED Koleji'nde ilköğretim ve lise eğitimini tamamlıyor. Üniversitede ise Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden olan ODTÜ'nün Mimarlık Bölümü'nü kazanıyor. Daha sonra Mimarlık Tarihi alanında yüksek lisans yaparken hayat onu İstanbul'a ve medya dünyasına sürüklüyor. Medya kariyeri ATV Haber Merkezi muhabirliği ile başlıyor, sonrasında ise Star TV'de Gece Hattı ve Kırmızı Koltuk programlarını sunuyor. Yayın hayatı dışında NTV için Mimarlık ve Yaşam belgeselini, CnnTürk için ise Yeşil Ekran belgeselini hazırlıyor. Ayrıca Habertürk TV’de yayınlanan 20. Saat, 13 Ajansı, Bildiğin Gibi Değil, Burası Haftasonu, Habertürk Gündem programlarında hem editör hem de sunucu olarak çalışıyor. Kanal 1'de ana haber sunuculuğu ile birlikte müdür yardımcısı olarak da görev alıyor. Yine Kanal 1'de Özlem Gürses’le Bakış programını ve Şahane Çocuklar programının yapımcılığını ve editörlüğünü üstleniyor. Gazetelerde ise köşe yazıları ve röportajları yer alıyor.

Gazeteci Özlem Gürses'in Bazen Olmaz kitabı Kronik Kitap tarafından 2017 yılında yayımlanıyor. İki yüz sayfalık bu kitapta alışılagelmiş olanın aksine başarısızlık hikayeleri anlatılıyor. Özlem Gürses çoğu zaman başarıları, kazandıkları ve imrenilen hayatları ile gündeme gelen ünlü simalar ile röportajlar gerçekleştiriyor. Fakat bu röportajların konusu oldukça farklı oluyor. Cem Yılmaz, Hanzade Doğan Boyner, Cem Boyner, Muhtar Kent, Ali Sabancı, Zeynep Bodur Okyay, Hüsnü Özyeğin, Abdülkadir Konukoğlu, Arda Turan ve Mustafa Denizli isimleri ile birebir ve samimi röportajlar yapıyor. Bu ünlü isimler daha önce hiç anlatmadığı hikayelerini Bazen Olmaz kitabı için paylaşıyor. Türkiye'de iş, spor ve sanat dünyasında çok değerli başarıla imza atmış olan birbirinden özel 10 isim, ilk kez başarısızlıklarını dile getiriyor. Hayatlarında dönüm noktası olan, kişileri derinden etkileyen bu hikayeleri Özlem Gürses, en içten ve en yalın hali ile okuyucuya merak edeceği bir üslupta aktarmayı başarıyor.

Yazar günümüzde insanların başarısızlığa tahammül edemediği bir devrin yaşandığını belirtiyor. İnsanlara yansıtılanın ve aktarılanın yalnızca olayların iyi tarafı olduğunu ve başarısızlığın da hayatın bir parçası olduğunu kitabında göstermek istiyor. Dışarıdan bakıldığında hayatlarında hiçbir sıkıntı veya problem olmamış gibi görünen bu ünlü isimler, iş hayatında yaşadığı zor ve kötü zamanları diğer insanlarla da paylaşıyor. Böylece umutsuzluğa kapılan veya kendini yetersiz hisseden herkese iyi gelecek bir kitap ortaya çıkıyor. Başarı ve güç sahibi de olsa her insanın olumsuzluklar yaşayabileceği hatta bu olumsuzlukların devam ederek o kişiyi nasıl başarısızlığa sürüklediği görülüyor.

Özlem Gürses'in Bazen Olmaz kitabının öğrettiği en güzel şey ise başarısızlıkları herkesin yaşayabileceği, önemli olanın bu başarısızlık ile nasıl başa çıkmak gerektiği olarak öne çıkıyor. Ünlü isimlerin paylaştığı bu hikayeler herkese ilham olacak nitelikte, başarısızlığa karşı nasıl bir tutum sergiledikleri, bu durum ile nasıl mücadele ettikleri gözler önüne seriliyor. Bazen Olmaz kitabı kişisel gelişim kitapları ile ilgilenen, kendini iş dünyasında kanıtlamak isteyen fakat başarısızlıktan korkan veya sadece kitapta yer alan ünlüleri daha yakından tanımak isteyen herkesin beklentisini karşılayabiliyor. Kitap, hata yapma korkusu ile harekete geçemeyen, kendini sürekli yetersiz hisseden ve bir türlü ayağa kalkacak gücü kendinde bulamayan herkesi kucaklıyor. Çağımızın hastalığı haline gelen mutsuzluğu ve yetersizlik duygusunu herkesin zaman zaman yaşayabileceğini en samimi şekilde anlatıyor.
Yazar Özlem Gürses
Boyut Normal Boy
Sayfa Sayısı 200
Yayın Tarihi 2017
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV0000057L36
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön