Fırça, Tarak

Fırça ve taraklar, saçlarımızı şekillendirmenin yanı sıra saçlarımıza yapışan toz ve kokulardan kurtulmamızı da sağlıyor. Saçları taramak kafadaki kan dolaşımını hızlandırdığı için sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerin rutinine giriyor. Saçlarını taramayı alışkanlık haline getirenlerin dikkat etmesi gereken önemli bir nokta ise taraklarının ve fırçalarının çeşidi oluyor.

Bebek Fırça ve Tarakları Nasıl Olmalı?

Bebekler için fırça ve tarak seçiminin dikkatlice yapılması önem taşıyor. Yetişkinlere kıyasla daha hassas saç derisine ve saça sahip bebekler için seçilecek tarak ve fırçaların daha yumuşak ve kısa kıllara sahip olması öneriliyor. Bebekler için kullanılan fırça ve tarakların bebeğin saçı taranırken kafa derisine zarar vermediğinden emin olunması gerekiyor.  Güçlü köklere sahip olmayan bebek saçları çok sert ve sık kıllara sahip fırçalar ile tarandığında saçlarda dökülme meydana gelebiliyor.

Bebeklerin Saçlarının Taranmasının Faydaları Nelerdir?

Saçları taramak bebeklerin saç bakım rutini için de önemli sayılıyor. Özellikle sık saçlara sahip bebeklerin saçlarının taranması kafa derisinin hava alması için gerekli bulunuyor. Saçların diplerden uçlara doğru yavaşça bebeğin canının yanmamasına özen gösterilerek taranması gerekiyor. Saç taramak bebeklerde görülen konak rahatsızlığına karşı da fayda sağlıyor. Genelde yeni doğmuş bebeklerde görülen kabuklu ve sarımsı görünüme sahip konaklar, saç derisinin pullanıp dökülmesine ve  kalın bir tabaka oluşturmasına neden oluyor. Tam olarak sebebi bilinmeyen bu hafif hastalığın hızla iyileşmesi için bebeklerin nazikçe saçlarının taranması ve hasta derinin saçlardan dökülmesini sağlamak etkili oluyor.

Neden Bebeklerin Özel Tarakları Olmalı?

Yetişkinlerin kullandığı tarak ve fırçaların bebekler için kullanılmaması uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Fırça ve tarakların temizliğine dikkat edilmediği takdirde içlerinde biriken kir ve tozlar yetişkinlere göre daha hassas kafa derisine sahip bebeklerde alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Yetişkinlerin kullandığı fırça ve tarakların dibinde saç şekillendiricilerinden (jöle, saç spreyi vb. )  kalan artıklar bebeğinizin saç derisinde kaşıntı, kızarıklık gibi istenmeyen problemlere yol açabiliyor.

Saç Fırça ve Tarakları Nasıl Temizlenir?

Saç bakımının en önemli unsurlarından fırça ve tarakların temizliği göz ardı edilemeyecek kadar büyük önem taşıyor. Fırça ve tarakların yapıldığı malzemenin çeşidine göre temizleme aşamalarından geçirilmesi tavsiye ediliyor. Tarak ve fırçaların öncelikle üzerinde görünen saç kıllarından parmaklar veya sivri aletler yardımıyla temizlenerek temizlenmesi gerekiyor. Daha sonra diplerde bulunan göz ile görülmeyen mikroplar için dezenfekte işlemi yapılması etkili bir temizlik için şart sayılıyor. Bebeğinizin fırça ve tarağında bulunan kıllar çeşitli yapıştırıcılar ile sabitlenmiş ise kaynatma yoluyla temizlemek kılların dökülmesine sebep olabiliyor. Sıcak suyla tepkimeye girmeyecek maddelerden yapılmış taraklarınız için bu yöntemi uygun bulunuyor. Bir kabın içine yeterli miktar su ve taraklarınızı koyarak mikropların ölmesi için bir süre kaynatmak yeterli oluyor. Hassas saç fırçası ve taraklarınız için ise temizleyici maddeler karıştırdığınız soğuk yada ılık suda bir süre beklettikten sonra çok iyi bir şekilde durulama yapmanız öneriliyor. Fırça ve tarakların dibinde kalan sabun fazlalıkları saç derisi için zararlı olabiliyor. Özellikle bebekleriniz için kullandığınız fırça ve tarakları dezenfekte ederken, bebekler için uygun üretilmiş temizlik maddelerini kullanmak daha güveli bir seçenek olabiliyor.

Tarak ve Fırçalar Neden Kurutulmalıdır?

Tarak ve fırçaların temizliği yapıldıktan sonra kurutma işlemi uygulanması en önemli aşamalardan biri sayılıyor. Uygun şekilde temizlediğiniz tarak ve fırçalarınızı kuru bir bezin ya da peçetenin üzerinde kuruyana kadar bekletmeniz ve kullanmamanız mikropların üremesine uygun ortam oluşmaması açısından önem taşıyor.  Kurutma işlemi mikropların üremesini önlemesinin yanı sıra ahşap materyalden üretilmiş taraklarınızın deforme olmaması ve uzun yıllar boyunca kullanılması için de gerekli görülüyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Fırçası & Bebek Tarağı Fiyatları

420 ürün listeleniyor
Cici Bears
Bebedor
Chicco
Mg Store
Mavessa
Baby Jem
BabyTime
Top Model
Sevi Bebe
Fulia
Hanymish
Nuk
Ttt
Uni Baby
China Dolls
Efsoon Organics
MoGo
BabySoft
Dalin
Naturaborn
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 36 / 420 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?