Yeni doğan bir bebeğin bakımı her zaman özen ister. Banyo yapmanın bebeğin sağlıklı gelişimi için önemi bilinmektedir. Bebek için ilerleyen dönemlerde de hareketliliğinin artması ile birlikte banyo saatleri hem eğlenceli hem de dikkat ve ilgi isteyen bir konu haline gelir. Kullanılan her malzemenin konforlu, güvenli ve sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Bebekler için kullanılan tüm malzemeler gibi banyo setlerinin de zarar vermeyen, gerekli testlerden geçerek onay almış malzemeler olması tercih edilir.

Küvet Seti Hangi Parçalardan Oluşur?

Küvet setleri özellikle bebeklerin banyo süreçlerini kolaylaştıran ve ebeveynin güvenli bir şekilde banyoyu tamamlamasını sağlayan malzemelerdir. Bebek küveti, kova, maşrapa, bebek yıkama süngeri, küvet içerisinde kullanım için banyo filesi, küveti üzerine koyarak kullanımını sağlayan küvet ayağı ve çocuk tuvalet kullanımı için lazımlık küvet setleri içerisinde bulunan parçalardır.

Bebek Küvetleri Nasıl Olmalıdır?

Bebekleri banyoya ikna etmek her zaman kolay değildir banyo hazırlıkları zaman alan işlerdir kullanılan her şeyin planlı olması sürecin daha kolay ve keyifli geçmesini sağlar. Ergonomik tasarımları ile banyo küvetleri bu sürece destek sağlar. Banyo küvetlerinin kenar yapıları tutmayı kolaylaştıran ve elin kaymasını engelleyen yapıdadır. Plastik malzemeden yapılan banyo küvetlerinin genel olarak altında su gideri için tıpası bulunmaktadır. Bu gider tıpası ile banyo sonrasında küvet içerisindeki su kolayca boşaltılır. Bebek banyoda yalnız bırakılamayacağı için banyo süreci başlamadan önce gerekli olan tüm malzemelerin ulaşılabilecek bir yerde olması önemlidir. Sabun, şampuan, sünger ve banyo oyuncaklarını koymak için kenar bölümleri olan banyo küvetleri kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Bebekler banyo küvetleri içerisinde oturarak veya yatar pozisyonda yıkanırlar. İlk 6 ay bebek file yardımı ile yıkanır. 6 aydan sonra ise bebeğin gelişimine göre oturma pozisyonunda kullanımı mümkün olabilmektedir. Bebek suyun içinde yalnız bırakmamalı ve suyun sıcaklığı mutlaka kontrol edilerek kullanılmalıdır. Bebek küvetleri bebek ile birlikte taşınmamalıdır.

Bebek Kovası ve Maşrapası Kullanımı Neden Önemlidir?

Bebeklerin banyo suları 36,5-37 derece civarında olmalıdır. Su kovası ile bebeğin yıkama suyu kolayca taşınabilir ve suyun sıcaklığı sabit tutulabilir. Bebek yıkama maşrapalarının oluklu ağız yapısı ile özellikle baş bölgesinin yıkanmasında gözlerine ve ağzına sabunlu suyun gelmemesi için kolaylık sağlanır.

Küvet İçerisinde Kullanılan Filelerin Özellikleri Nelerdir?

Bebekleri tek kişinin yıkaması bazı zamanlarda zor olabilmektedir. Banyo küvetleri içerisinde kullanım için tasarlanan fileler küvet içerisine gerilerek sabitlenmekte ve bebek içerisinde güvenle durabilmektedir. Bu sayede tek kişi rahatça bebeği yıkayabilmektedir. Özellikle ilk 6 ayda bebeklerin yatarak yıkanması gerekliliği nedeni ile file kullanımı yıkama sürecini güvenli ve kolay tamamlamanızı sağlamaktadır. File içerisinde bebek suyun içerisine gireceği için üşümez ve ebeveyn bebeğin hareketlerini kontrol edebilir. Bebek banyo fileleri pamuklu kumaştan yapılmaktadır. Filelerde boncuk strafor kullanılan bir malzemedir. Bu malzeme suyun hızla süzülerek kurumasını sağlar.

Küvet Ayağı Neden Gereklidir?

Bebek küvetlerinin konulduğu yer, küvetin düşmeden güvenli durabilmesi açısından önem taşır. Ebeveynin bebeği yıkarken eğilmeden rahat hareket etmesini, bebeğin güvenliğini sağlamasını kolaylaştıran küvet ayakları metal malzemeden üretilmekte ve katlanarak kaldırılabilmektedir.

Küvet Setleri İçerisinde Bulunan Diğer Malzemeler Nelerdir?

Bebekleri yıkamada kullanılan sünger malzemeler yumuşaklığı ve pürüzsüz yapısı nedeni tercih edilir. Durulandıktan sonra kolay kuruması bakteri oluşumunu engellemesi gerekmektedir. Süngerlerde kullanılan hayvan figürleri banyo keyfinin eğlenceli bir yanını oluşturmaktadır. Sünger dışında kullanılan banyo lifleri de yumuşak havlu kumaşlardan yapılır ve parmaklara takılan eğlenceli figürlerle süslenen modelleri bebeğinizi yıkarken eğlendirmenizi de sağlar.

Küvet setleri içerisinde yer alan bir diğer parça lazımlıktır. Her çocuk için tuvalet eğitim zamanı farklıdır. Çocuk için uygun olan zamanın gelmesi ile birlikte kullanılabilecek olan lazımlıklar da banyo setleri içerisinde yer alabilmektedir. Taşınabilir özellikte olan lazımlar ile tuvalet eğitiminin sürekliliği sağlanabilmektedir. Plastik malzemeden yapılan lazımlıkların kolay temizlenebilmesi de önem taşımaktadır.

Küvet Seti Fiyatları Nasıldır?

Küvet seti fiyatları marka ve içerik farklılıklarına göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat farklılıklarını kullanılan malzeme farklılıkları ve içeriğinde yer alan ürünlerin çeşitleri etkilemektedir.

Bebeklerin ve çocukların düzenli banyo yapması onların sağlıklı gelişimi kadar ebeveynleri ile geçirdikleri keyifli zaman olarak da değer taşır. Banyo küvet setleri içerisinden ölçüleri ve içeriği uygun olanı tercih ederek konforlu bir banyo keyfi sürüp, banyo saatlerini keyifle tamamlayabilirsiniz.

Bebek Küvet Seti Fiyatları

19 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Moje
  2. Sevi Bebe
  3. Hiper
  4. Babybee
  5. Sema Baby
  6. Baby Jem
  7. Kanz
  8. Ships Baby
  9. Özer Plastik
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/80383031/80383032/80383034
BAŞA DÖN