Beyaz Etiket

Etiketler; ürünün marka bilgisi, türü, fiyatı, özellikleri ve ya işlevi hakkında kısa bilgi veren materyallerdir. Market, mağaza, ev, okul ve ofis gibi birçok alanda kullanılan etiketlerin farklı çeşitleri de bulunur. Genellikle kullanıcıyı bilgilendirme amacıyla hazırlanan etiketler, günlük hayatta işinizi oldukça kolaylaştırır. Alışveriş esnasında giyim mağazasına gittiğinizde önce ürüne daha sonra mutlaka etiketine bakarsınız. Burada amaç ürün hakkında hem fiyat hem de özellik bilgisi almak içindir. Buna benzer daha birçok işlevi bulunan etiketlerin en çok tercih edileni beyaz etiket çeşididir. Açık renk zemin üzerine genellikle koyu renklerle yazılan kısa bilgi yazıları, çeşitli baskı cihazları ya da dijital olarak yazılır. Farklı ölçüleri bulunan beyaz etiket kağıdı ise özel veya standart ebatlarda tercih edilir. Her sektörün kendi içerisinde bir etiket standardı olması nedeniyle firmalar değişik ölçülerde etiket üretimi yapar. Burada kullanıcının ihtiyacına yönelik olarak üretilen beyaz etiketler, geniş ürün çeşitleri ile sizlere sunulur. Genellikle yapışkanlı olarak üretilen etiketler her türlü yüzeye rahatlıkla yapışır. Yeni nesil barkod ve karekod sistemlerinin okunması esnasında da yine beyaz etiketlerden yararlanılır. Özellikle gıda, giyim, ilaç gibi hızlı tüketim sektörlerinde satış performasını arttırmak ve kullanıcıya doğru bilgiyi aktarmak amacıyla kullanılır. Farklı ölçüleri olduğu gibi üretildikleri materyaller de değişkenlik gösterir. Böylece birçok alternatifin bulunduğu beyaz etiket modelleri arasından dilediğinizi seçme şansınız olur.

Beyaz Etiket Özellikleri

Farklı kullanım amaçlarına yönelik üretilen beyaz etiketler birçok özelliğe sahiptir. Bunun yanında görsel tasarımlarıyla da ön plana çıkarlar. Materyalleri ve boyutları da kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Barkod sistemine geçilmesinin ardından ihtiyacı artan beyaz etiketlerin kullanım alanları da aynı doğrultuda genişler. Temel amacı ürünlerle ilgili kısa bilgilendirme yapmak ya da kategorize etmek olan beyaz etiketlerin başlıca özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Beyaz sticker etiket olarak da bilinen yapışkanlı etiketler, akrilat olarak bilinen yapışkan kullanılarak üretilir. Yapıştığı birkaç dakika içerisinde tekrar sökülebilirken, belirli bir süre geçtikten sonra tamamen yüzeyle bütünleşir.
 • Bazı beyaz yapışkanlı etiket türlerinde arka yüzey sülsajlıdır. Bunun nedeni ise üst üste yapıştırma yapılması gereken durumlarda alttaki etiket bilgisinin görünmesini engeller.
 • Genellikle kuşe kağıttan üretilen beyaz etiketler ısıya, neme ve suya karşı dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde her türlü sektörde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Endüstriyel ürünlerde kullanılan rulo beyaz etiket özel kesim ölçüsü ve kolay baskı yapılabilmesi gibi özellikleri sebebiyle sıkça tercih edilir.
 • Farklı ölçü seçenekleri sayesinde her ihtiyacınıza uygun ebattaki beyaz etiketi bulabilirsiniz.
 • Çeşitli ölçüleri bulunduğu gibi farklı şekillerde de üretilir. Kare, dikdörtgen ya da yuvarlak şekillerde bulabileceğiniz beyaz etiket modellerini dilediğiniz yüzeyde kullabilirsiniz.
 • Dayanıklı plastik malzemeden üretilen beyaz etiketler ısı, ışık ve nem gibi şeylere dayanıklıdır. Bu sayede uzun süre kullanım avantajı sağlar.
Birbirinden Farklı Beyaz Etiket Çeşitleri

Beyaz etiket çeşitleri kendi içinde iki ana başlık altında kategorize edilir. Bu iki tür etiketler de kendi içlerinde farklı çeşitleri bulunur. Öncelikle düz beyaz etiket modelleri üretiminde plastik bazlı ürünler kullanılan plastik etiketler ve kağıt kullanılan kağıt bazlı etiketler olarak ikiye ayrılır. Her iki çeşit beyaz etiket türünün kendi içerisinde farklı avantajları ve dezavantajları bulunur. Kağıt bazlı etiketler dış etkenlere karşı daha az dayanıklıdır. Plastik etiketler ise ısı, nem ve sıvı gibi şeylere daha daha uzun ömürlü etiket çeşitleridir. Kağıt bazlı beyaz etiketler genellikle barkod sistemlerinin kullanıldığı ilaç, kozmetik, gıda gibi sektörlerde sıkça tercih edilir. Termal, kuşe, karton, vellum gibi çeşitleri bulunan küçük beyaz etiket modelleri daha uygun maliyetli ürünlerdir. Çoklu ürün satışının olduğu alanlarda sıkça tercih edilir. Plastik bazlı etiketler ise otomotiv, mobilya, emlak gibi sektörlerde daha çok kullanılır. Opak, Polietilen, silvermat ve metalize gibi çeşitleri bulunur. Maliyetleri daha yüksek olduğu için daha az ürün kullanılan alanlarda tercih edilir. Aynı zamanda bu beyaz etiketlerin 3D özellikle olan modelleri de bulunur. Damla olarak adlandırılan bu beyaz küçük etiket çeşitlerinin de fiyatları değişkenlik gösterir. Birbirinden farklı özellikleri ve çeşitleri bulunan beyaz etiketler birçok farklı alanda ve yerde kullanılabilir. Her türlü zemine uygun, farklı ölçülerdeki ürünleri ile sorunsuz bir deneyim yaşamınızı sağlar. Fiyat performans olarak oldukça başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız doğrultusunda size en uygun ürünü yüzlerce seçenek arasından seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Beyaz Etiket Kullanım Alanları

Ürünlerin ambalajı, içeriği ve özellikleri göz önünde bulundurularak farklı çeşitleri kullanılan beyaz etiketlerin farklı kullanım alanları bulunur. Her sektörün kendine özgü ürün çeşitliliğine uygun olarak seçtiği beyaz etiket türleri, doğru kullanımıyla en güzel sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Etiket kullanımının öneminin her geçen gün arttığı tüketim ve hizmet sektörlerinde satışı doğrudan etkiler. Çünkü gelen müşterinin ilk bilgiyi etiketten aldığı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Çoğunlukla yapışkanlı beyaz etiket çeşidinin tercih edildiği kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Gıda sektöründe kullanılan beyaz etiketler fiyat bilgisi, tüketim koşulları, üretici firma gibi bilgilerin yer aldığı ve genellikle kuşe etiket tercih edilen sektörlerin başında gelir.
 • İlaç ve sağlık sektöründe kullanılan beyaz etiketlerde ürün adı, içeriği, kullanım talimatı ve gerekli uyarılar gibi bilgilere yer verilir. Depolama ve taşınma sırasında ısı, nem ve sıvılardan etkilenmeyen dayanıklı etiketler kullanılır.
 • Kişisel bakım ürünlerinde kullanılan etiketler ise daha göz alıcı çeşitler arasından geçilir. Kullanıcıya hem ürün hakkında bilgiyi verir hem de dikkatini çeker. Bu neden yuvarlak beyaz etiket gibi farklı modeller tercih edilir.
 • Endüstri sektöründe yer alan otomotiv, makine, kimya, elektronik gibi alanlarda kullanılacak olan etiketlerin ürün bilgisini net bir şekilde aktarılmasının yanında her türlü dış etkene karşı dayanıklı olması da beklenir.
 • Ev kimyasal ürünleri arasında yer alan temizlik ürünlerinde kullanılan etiketler herhangi bir kimyasala maruz kalma sırasında zarar görmemesi beklenir. Bu nedenle uzun ömürlü hammadde ve doğru baskı tekniği ile kullanılır.
 • Diğer bir kullanım alanı ise evlerdir. Kavanoz üstlerine, kolilere rahatlıkla yapışan beyaz etiketler ile aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.
Beyaz Etiket Kullanmanın Avantajları

Farklı alanlarda ve çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz beyaz etiket türlerinin birçok avantajı bulunur. Beyaz ofis etiket çeşitleri farklı standardize edilmiş boyutları ve yapışkanlı olması özellikleri ile farklı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Ofiste karton klasör dosyalama, mutfakta kavanoz isimlendirme, kolileri kategorize etme gibi işinize kolaylaştırma fırsatı sunar. Standart ebatlarda üretilen beyaz etiket çeşitleri çeşitli baskı programları sayesinde üzerine gerekli bilgileri yazabilirsiniz. Genellikle fiyatlandırma için kullanılan kırmızı beyaz etiket çeşitleri manuel baskı cihazlarına uyumludur. Farklı sektörlerde fiyat etiketi olarak da kullanılır. Giyim sektöründe kullanılan siyah beyaz etiket türleri ise düşük maliyetleri ile avantaj sağlar. Hazır etiket makineleri için uygun olarak üretilen beyaz etiketler ile adres, ürün bilgisi, arşivleme ve dosyalama, fiyat bilgisi gibi çeşitli şekillerde kullanım imkanı sağlar. Bu sayede hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlamış olursunuz. Manuel yazım için de uygun olan beyaz etiketler yapışkanlı olması ve kaliteli malzemeden üretilmesi gibi birçok avantaja sahiptir.

Beyaz Etiket Üretiminde Kullanılan Materyaller

Sektörel bazda kullanım alanları farklılık gösteren beyaz etiketlerin, üretim malzemeleri de kendi içinde değişkenlik gösterir. Etiketin kullanım alanı ve bütçe gibi kriterler göz önünde bulundurularak seçim yapılması daha uygun olur. Kağıt ve plastik olarak iki ana başlıkta toplanan beyaz etiketler kendi içinde farklı hammadde içerikleri ile çeşitlilik gösterir. Öncelikle kağıt malzemeden üretilen termal, kuşe, karton ve vellum gibi materyallerden üretilen beyaz etiketler plastik etiketlere nazaran dış etkenlerden zarar görebilir. Isıya, ışığa ve neme karşı dayanıklılığı az olan bu materyallerin maliyetleri daha uygundur. Buna etiket türüne örnek olarak beyaz okul etiket modelleri verilebilir. Sentetik malzemelerden üretilen plastik etiketler ise daha farklı alanlarda kullanılır. Bu etiketler rulo ve tabaka halinde satışa sunulur. Akrilik, polyester, poliepolin gibi maddelerden üretilen etiketler ısı, ışık, nem ve herhangi bir darbeye karşı dayanıklı ürünlerdir. Kimyasalların olduğu sanayi, otomotiv ve çeşitli endüstriyel ürünlerde tercih edilen beyaz etiketlerin opak, silvermat, metalize gibi çeşitleri bulunur. Standart üretimleri olduğu gibi özel tasarım ölçülerde de üretilebilir ürünlerdir. Şekil olarak da çeşitli modelleri bulunan beyaz etiketler dikdörtgen, kare, yuvarlak gibi şekillerde kesilebilir. Farklı bir görünüm elde etmek isterseniz eğer bu tarz değişik modelleri tercih edebilirsiniz. Bir tarafı yapışkan özellikli etiketleri dilediğiniz yüzeye yapıştırabilirsiniz.

Beyaz Etiket Fiyatları

Beyaz etiket fiyatları kullanılan üretim maddesine, ölçülerine ve kalitesine göre farklılık gösterir. Kuşe kağıt etiket ile vellum etiket arasında dahi fiyat farklılıkları bulunur. Bunun sebebi kuşe kağıdın kendi içerisinde de çeşitli türlerinin olmasıdır. Buna ek olarak beyaz etiketlerin kesim şekilleri de fiyatlarını etkiler. Rulo, lazer ya da damla formatlarda tercih edilen ürünlerin de fiyatları buna göre belirlenir. Fiyat belirlenmesindeki en temel kriter maliyetler ve işçiliktir. Yapışkan özellikli beyaz etiketlerde boyut büyüdükçe fiyatlarda aynı oranda değişir. Eğer özel tasarım bir beyaz sticker etiket oluşturacaksanız fiyatı standart olarak piyasaya sürülenlerden farklı olur. Etiket üzerine yapılacak baskı çeşitleri farklılık gösterebilir. Bazı beyaz etiketlere sadece dijital baskı yapılabilirken, bazılarına matbaa baskısı yapılabilir. Baskı türüne göre değişkenlik gösteren fiyatlar tamamen sizin bütçenizle ilgilidir. He rçeşit baskıyı yaptırabileceğiniz beyaz etiketler sayesinde çocuklarınıza keyifli stickerlar yaptırabilirsiniz. Dijital ortamda yapılabilen renkli ve desenli baskılar ile çeşitli süslemeler yapmanız mümkündür. Kendi ihtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda yüzlerce ürün seçeneği bulunan beyaz etiketler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Beyaz etiket satın almadan önce Hepsiburada web sitesindeki ürünlerini inceleyerek uygun avantajlarından yararlanabilirsiniz. Birçok farklı markanın beyaz etiketlerini bulabileceğiniz site içerisinde ihtiyacınız olan her ürünü bulma şansı yakalayabilirsiniz.

Beyaz Etiketler Hangi Malzemelerden Üretilir?

Beyaz etiketler kağıt ve plastik malzemelerden üretilir. Kağıt hammaddesinden üretilen beyaz etiketler kuşe, termal, karton ve vellum çeşitleridir. Sentetik maddeden üretilen çeşitler ise akrilik, metalize, silvermat ve polyesterdir.

Beyaz Etiket Üzerine Baskı Nasıl Yapılır?

Etiket üzerine baskı yapmak için baskı makineleri kullanılır. Dijital ya da manuel olarak kullanılan bu cihazlar sayesinde uygun ölçüdeki beyaz etikete dilediğiniz baskıyı yapabilirsiniz. Dilerseniz kalem yardımıyla elle de yazabilirsiniz.

Beyaz Ürün Etiketi Nasıl Olmalıdır?

Ürünlerinizin etiketini hazırlarken ürünün adı, ürünün kısa bilgisi, ürünle ilgili saklama ve muhafaza etme koşulları, gerekli uyarılar, üretici ismi ve adresi gibi bilgiler olacak şekilde olması beklenir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beyaz Etiket

1436 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 47 / 1436 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?