Yapışkanlı beyaz etiketler, yüzeylerde kalıcı bir yazı ya da grafik alanı yaratır. Katmanlı yapısı sayesinde makine gerektirmeden kolay uygulanma özelliğine sahiptir. Ofislerde, evlerde, okullarda çok amaçlı kullanıma olanak tanır. Hemen hemen her yüzeyde ve ambalajda kullanılabilecek boyutlarda satışa sunulan, popüler, çok yönlü ve ekonomik bir malzemedir. Çok amaçlı ofis etiketlerini, lazer ya da mürekkep püskürtmeli yazıcılarda, renkli ya da siyah beyaz olarak basabilirsiniz. Ofis programlarında bulunan baskı seçenekleri ile istenilen tasarımı etikete kolayca uygulanabilirsiniz. Elle yapılan uygulamalarda ise asetat kalemlerini tercih edebilirsiniz.

Beyaz Etiket Nedir?

Çok amaçlı kullanıma uygun olarak satışa sunulan beyaz etiketler; koruyucu astar, yapışkan tabaka ve yüzey malzemesi olmak üzere 3 tabakadan oluşur. Malzemenin çok yönlü olması sayesinde hemen hemen her tür yüzeyde kullanılabilir. Etiketler ofis ya da ev kullanımı için standart boyutlarda satışa sunulmakla birlikte, farklı ihtiyaçlar için tüm şekil ve boyutlara uyacak şekilde özel olarak üretilebilir. Kendinden yapışkanlı etiketler yüksek dayanıklılığa sahiptir. Çoğu etiket su ve yağ dahil olmak üzere çeşitli maddelerin aşındırıcı etkisine dayanacak şekilde özel olarak üretilir. Etiketler uygulama yapılan yüzey malzemesinden bağımsız olarak sıyrılma yapmaz ve uygulandıkları yüzeylerle güçlü bir bağ oluşturur. Baskı çözümlerinde kolaylık sağlaması için genellikle beyaz olarak satışa sunulur. Öte yandan dikkat çekiciliği artırmak ya da estetik bir görünüm sağlamak için renkli etiket çeşitleri de bulunabilir. Baskı seçeneği sayesinde çeşitli ihtiyaçlarınız için beyaz ya da renkli etiketleri istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Beyaz Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Çok amaçlı ofis etiketleri, markaya ve kullanılan malzemeye göre yüzeylerden çıkarılabilir ya da kalıcı olarak yapıştırılabilir özellikte olabilir. Çıkarılabilir beyaz etiketler, yapıştırıldıkları yüzeylerden yırtılma olmadan ya da kalıntı bırakmadan kolayca çıkarılabilecek şekilde özel olarak tasarlanır. Çok hafif yapışma gücüne sahiptir. Etiket yüzeye yapıştırıldıktan sonra zorlanmadan çıkarılabilir ve yeniden konumlandırılabilir. Çıkarılamayan etiket çeşitleri ise daha yoğun ve kalıcı bir yapışkan tabakasına sahiptir. Yüzeylerden parçalanmadan çıkarılamadığı için güvenliğin ve kalıcılığın önemli olduğu uygulamalarda daha çok tercih edilir. Her iki etiket türünü de mürekkep püskürtmeli ya da lazer yazıcılarda kullanabilirsiniz. Yüzey kaplama malzemesine göre mat ya da parlak renkler arasından seçim yapabilirsiniz.

Beyaz Etiketlerin Avantajları Nelerdir?

Çok amaçlı beyaz ofis etiketleri, kendinden yapışkanlı ve boyutlandırılmış olarak satışa sunulduğu için neredeyse sınırsız kullanım alanına sahiptir. Uygulandığı yüzeylerde tanıtım, adres ve daha fazlası için ek alan yaratır. Evlerde kutu ve ambalajların içeriğini yazmak için ya da gıda maddelerini muhafaza ederken son kullanma tarihlerini belirtmek için etiketleri değerlendirilebilirsiniz. Etiket çeşitleri genellikle standart ölçülere sahip olduğundan, sözcük işlemci programlarında bulunan hazır etiket baskı ayarları ile kullanabilirsiniz. Etiketlere adresler, grafikler, şirket ya da marka logoları gibi işlevsel baskılar yapabilirsiniz. Beyaz ofis etiketleri, arşiv uygulamalarından ambalaj çözümlerine kadar çok sayıda uygulamada kolay kullanım avantajına sahiptir. Etiketin arkasındaki koruyucu tabakayı sökerek hemen yapıştırabilir, böylece çeşitli uygulamalar için zamandan ve emekten tasarruf sağlayabilirsiniz. 

Etikette kullanılan malzemenin kalitesi değişmekle birlikte, kendinden yapışkanlı etiketler genellikle uzun ömürlüdür. Darbe ve ısı gibi koşullarda yırtılmaya karşı dirençlidir. Etiket makinesine ihtiyaç duymaksızın manuel uygulamalar için pratik bir çözüm sunar. Böylece küçük işletmelerde ya da ofislerde, etiket uygulamaları için yüksek maliyetli makinelere yatırım yapma gereksinimini ortadan kaldırır. Soğuk tutkallı teknik etiketlerin aksine, kendinden yapışkanlı etiketlerin kullanılması uzmanlık gerektirmez. Elle kolayca uygulayabilirsiniz. Koruyucu destek kaplamasını soyarak çıkartabilir ve az basınçla kolayca yapıştırabilirsiniz. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Beyaz Etiket

Toplam 24 / 136 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/15389/80147050