Bianchi Bisikletler

Bisiklet, medeni yaşamın en önemli simgelerinden birisi haline gelmiştir. Gelişmiş ülkelerde en çok tercih edilen ulaşım araçlarından birisidir. İnsanları bisiklet kullanmaya iten birçok neden bulunur. Bu nedenlerin en önemlisi son derece sağlıklı bir ulaşım aracı olmalarıdır. Bunun yanında çevreci ve kısa mesafeli ulaşımda en pratik çözüm olmaları, insanların iki tekeri tercih etmelerinde etkili olan diğer etmenlerdir.

Bisiklet kültürü son yıllarda Türkiye'de de hızla yayılıyor. Bunun altında yatan neden ise, Bianchi ve diğer saygın bisiklet markalarının her bütçeye ve her zevke uygun bisikletleriyle Türkiye piyasasında yer almalarıdır.

Bianchi Bisiklet

Bianchi, 1885 yılından itibaren bisiklet üretimi yapan ve kalitesi ile öne çıkan bir markadır. Bianchi bisikletler, bisiklet sporunda bir ekol olan İtalyan tasarımcıların ellerinden çıkar. Bisiklet kültürünün yediden yetmişe herkesçe yaşandığı İtalya'da test edilen bisikletler, daha sonra tüm dünyanın beğenisine sunulur.

Bianchi, Türkiye'de uzun yıllar boyunca faaliyet gösteren bir firmadır. Her yaş ve her kullanım zevkine uygun modelleriyle Türkiye piyasasında yer alan marka, uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde servis hizmetleri ve marka kalitesiyle de kendisini ispatlamış durumdadır.

Saygın İtalyan markası, bisiklet sporundaki uzun geçmişinde birçok sporcuya ve yarışa sponsor olmuş, birçok şampiyon sporcunun bisikletini üretmiştir. Tüm bu başarıların sonucu olarak Bianchi ismi, günümüzde sporun en seçkin markaları arasına ismini yazdırmıştır.

Bianchi Bisiklet Fiyatları

Bisiklet seçerken en çok dikkat edilen kriterlerden birisi fiyattır. Bisiklet fiyatları oldukça geniş bir aralıkta olabilir. Kadro malzemesi ve donanım kalitesi, bir bisikletin fiyatını belirleyen iki temel faktördür.

Kadrolar alüminyum, karbon fiber ve çelik olmak üzere 3 farklı malzemeden üretilebilirler. Çelik, diğer iki malzemeye göre daha ucuz olduğundan çelik kadrolu bisikletler de fiyat açısından daha avantajlıdır. Çelik, daha çok sportif amaçlı olmayan bisikletlerde tercih edilir.

Alüminyum ise çelikten daha pahalı, karbon fiberden daha ucuz bir malzemedir. Dünya üzerinde en çok alüminyum kadrolu bisikletler tercih edilir. Alüminyum, özellikle dağ bisikletlerinde ve alt segment yarış bisikletlerinde kullanılır.

En pahalı malzeme olan karbon fiberden ise profesyonel yarış bisikletleri ve bazı dağ bisikletleri imal edilir. Bu bisikletler, çelik ve alüminyum bisikletlere göre pahalı ve çok daha düşük ağırlıktadır.

Fiyatı etkileyen bir diğer faktör olan donanım kalitesi; fren sistemleri, zincir ve dişliler, vites sistemleri gibi donanımlarda kullanılan teknoloji türü ve malzemeler tarafından belirlenir. Örneğin disk frenler, geleneksel V frenlere göre daha pahalıdırlar. Benzer şekilde, yüksek performans sunan kompozit pedallar, reçine pedallardan daha yüksek fiyata sahiptirler.

Bianchi Bisiklet Modelleri

Bianchi bisikletler, her yaşa ve her kullanım amacına uygun farklı modellerde üretilir. Bisiklet seçerken en çok dikkat etmeniz gereken şey, hangi amaçlarla ve nasıl bir arazide kullanacağınızdır. Bianchi, şehir, çocuk, dağ, yol - yarış ve katlanabilir bisikletler olmak üzere 5 farklı modelde üretim yapar.

Şehir bisikletleri, konforun ön planda tutulduğu bir tasarıma sahiptir. Şehir içi kullanımının yanı sıra şehirler arası uzun turlarda da tercih edilebilirler.

Çocuk bisikletlerinde en çok önem verilen konu, güvenlik ve sürüş kolaylığıdır. Bunun için birçok çocuk bisikleti ilave tekerleklerle desteklenir, yüksek hızlara ulaşmayı kısıtlayan dişli sistemleri vardır.

Dağ bisikletlerini diğer bisikletlerden ayıran en önemli özellik, tek ya da çift amortisöre sahip olmalarıdır. Bu amortisörler, araziden kaynaklanan darbelerin emilmesini ve sürüşün daha konforlu olmasını sağlar.

Yol bisikletleri aynı zamanda yarış bisikleti olarak da bilinirler. Amortisör bulunmayan bu bisikletlerde, yüksek hızlara ulaşmak için gelişmiş dişli sistemleri kullanılır.

Katlanabilir bisikletler ise şehir içi ulaşımda tercih edilir. Şehir bisikletlerinden farklı olarak, katlanarak boyutları küçültülebilir ve bu sayede rahatlıklıkla taşınabilirler. Toplu taşıma araçlarına binerken oldukça kolaylık sağlarlar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bianchi Bisiklet Fiyatları

121 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Bianchi
  2. Shimano
  3. XLC
  4. HSGL
  5. Kaliteplus
  6. Kron
  7. Narr
  8. Topeak
  9. Carraro
  10. KNT
  11. Schwalbe
  12. CST
  13. Zefal
  14. Plus
  15. Corelli
  16. Sedona
  17. Buffalo
  18. Baradine
  19. Vona
  20. Zozo
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Renk A-Z
 6. Cinsiyet
 7. Vites
  1. 21 Vites
  2. Vitessiz
  3. 24 Vites
  4. 27 Vites
  5. 7 Vites
  6. 16 Vites
  7. 30 Vites
 8. Jant A-Z
  1. 26 inç
  2. 24 inç
  3. 27,5 inç
  4. 28 inç
  5. 29 inç
  6. 20 inç
  7. 12 inç
  8. 18 inç
  9. 27 inç
 9. Bisiklet Tipi
 10. Satıcı A-Z
 • Marka Bianchi
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/bianchi
Başa dön