Bilim Felsefesi

Kitaplar roman, hikaye, biyografi, gezi ve anı gibi birçok türe ayrılır. Bilim felsefesi bilimsel araştırma ögelerinin felsefik bir bakış açısıyla incelenmesini konu alan bir türdür. Modern bilimin pratiğini ve hedeflerini felsefik bir açıdan yorumlamanızı sağlayan bilim felsefesi kitapları ayrıca bu kavramlar ile ortaya çıkan sorunları incelemenize olanak tanır. Bilim, diğer disiplinlerden bağımsız olarak gerçekliğin doğasına dair en iyi kavrayışı elde etmemizi sağlar. İnsanlar her şeyde olduğu gibi bilimi de sorgulama eğilimindedir. Bilimsel yöntem nedir ve nasıl çalışır? Bize gerçekten nesnel bilgileri mi veriyor? Bu tür soruları cevaplandırmasında bilim felsefesi karşımıza çıkar. Bilim felsefesini daha iyi anlamak ve nasıl bir disiplin olduğu konusuna yakından bakmak isteyenler için farklı yazarlar tarafından bu konuya ışık tutan kitaplar bulunur. Bilim Felsefe türüne ait kitapları ilgili kategori üzerinden inceleyebilir ve uygun fiyatlar ile kazançlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bilim Felsefesi ile İlgili Kitaplar Nelerdir?

Bilim felsefesi ile ilgili kitaplar bu kavram ortaya çıktığından beri farklı yazarlar ve kurumlar tarafından yazılmaya devam edilir. Bilim felsefesinin 18. yüzyılda ortaya çıktığı bilinir. O tarihten bu yana bilim insanlarının yöntemlerini etik açıdan değerlendiren ve analiz eden bilim felsefesine dair birçok kitap bulunur. Farklı yayınevleri tarafından sıklıkla basılan bu türe ait kitaplar ile bilim tarihi ve felsefesini daha iyi anlayabilirsiniz. Örneğin, Destek Yayınevi tarafından çıkarılan İbni Sina, Yunus Emre, İbni Arabi, İbni Rüşd, Mimar Sinan, Seneca ve daha birçok büyük düşünürün fikirlerini okuyabilirsiniz.

Bilim felsefesi birçok yayınevi tarafından ilgililerine ve sevenlerine sunulur. Bu yayınevleri arasında Alfa Yayınları, Can Yayınevi, İş Bankası Kültür Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Epsilon Yayınları ve daha birçok farklı yayınevi yer alır. Büyük düşünürleri ve modern yazarları okuyarak bilgi sahibi olabilir ve bu disiplinin işleyişini daha iyi anlayabilirsiniz. Büyük düşünürler bilimin etik değerlerini ve bilim tarafından ortaya atılan tartışmaları inceler. Güncel tartışmaları inceleyen güncel yazarlar ile bilim felsefesinin günümüzdeki yerini inceleyebilirsiniz. Bilim felsefesi kitapları sadece felsefe ve bilim öğrencilerinin değil bu konuya ilgi duyan herkesin ilgini çeker. Farklı kurumlar ve yayınevleri tarafından basılan kitaplar ile okuyucular bu alanda daha fazla keşif imkanı yakalar.

Bilim Felsefesi Kitap Önerileri

Bilim felsefesinde uzman kişiler ve kurumlar tarafından birçok kitap önerisi yapılır. Bilim felsefesi kitap önerileri bu türe giriş seviyenize göre belirlenebilir. Örneğin, bilim tarihi ve felsefesini yeni öğrenmeye başlıyorsanız BB101 yayınevi tarafından basılan Felsefeye Giriş kitaplarını okuyabilirsiniz. Bu disiplini daha iyi kavramak için bilim felsefesi öncülerinin hayatlarını ve kitaplarını inceleyebilirsiniz. Bilim felsefesinin temsilcilerinin arasında kendisi de büyük bir bilim adamı olan Albert Einstein yer alır. Farklı yayınevleri tarafından basılan Albert Einstein felsefi yazıları ve görüşleri ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilim felsefesinin diğer temsilcileri Thomas Khun ve Karl Popper eserlerine de göz atabilirsiniz. Dünya genelinde ilgiyle okunan eserleri öncülerinin biyografi ve diğer eserleri ile destekleyebilirsiniz.

Thomas Kuhn tarafından yazılan Bilimsel Devrimlerin Yapısı ve Karl Popper tarafından yazılan Bilimsel Araştırmaların Mantığı dünya çapında okunan en ünlü bilimsel felsefe kitapları arasında yerini alır. Siz de bilim felsefesine temsilcilerinin fikir ve görüşlerini okuyarak giriş yapabilirsiniz. Bilim felsefesi ile ilgili kitaplar sizlere farklı bakış açıları kazandırabilir ve ufkunuzu genişletebilir. Ayrıca diğer felsefe alanları hakkında da bilgi sahibi olmamız açısından fayda sağlayabilir. Felsefe türünün ana dalları ve alt türleri ile bilim felsefesi ilişki içerisindedir. Bilim felsefesi kitap önerisi olarak felsefe türünün diğer disiplerini açıklayan kitapları inceleyebilirsiniz.

Bilim Felsefesi Kitap Yazarları

Bilim felsefesi kitap yazarları geçmişten günümüze kadar farklı kitaplar yazmışlardır. Temsilcilerinin ve büyük bilim adamlarının yanı sıra modern bilim felsefesi kitap yazarları da bulunur. Türk felsefe profesörü Ahmet Arslan tarafından yazılan kitapları inceleyebilirsiniz. Türk yazarlardan Caner Taslaman tarafından yazılan Modern Bilim Felsefe ve Tanrı kitabı da okuyucular tarafından ilgiyle karşılanır. Diğer Türk yazarlar Prof. Macit Gökberk, Fuat Sezgin ve Cemal Yıldırım kitaplarını da inceleyebilir ve bilim felsefesi alanında Türk yazarların görüşleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilim tarihi ve felsefe alanındaki yabancı yazarlar arasında İmmanuel Tolstoyevski, Platon, Jean Jacques Rousseau, Arthur Schopenhauer, Sigmund Freud ve daha birçok filozof yer alır. Filozofların diğer disiplinler ile birlikte bilimi nasıl değerlendirdiklerini ve yorumladıklarını öğrenmek için görüşlerini yazdıkları eserlerine göz atabilirsiniz. Dünya çapındaki üniversitelerin ilgili bölümlerinde görev alan ve bu konu alanında çalışan profesörlerin kitaplarını da okumak sizin bu alanda ilerlemeniz açısından fayda sağlayabilir. Profesörlerin kitaplarını ve kitap önerilerini inceleyerek bilim felsefe ve tarihi konusunda ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Bilim Felsefesi Kitapları PDF Olarak Bulunabilir mi?

Bilim tarihi ve felsefesi kitap PDF olarak bazı yayınevleri tarafından çıkarılabilir. Fakat tüm kitapların PDF olarak bulunabilmesi zor olabilir. Üniversite ve lise gibi kurumlar öğrencilerine PDF şeklinde bilim felsefesi kitapları önerebilir. Bilim felsefesi açıköğretim kitabı PDF olarak ilgili kurumlar tarafından sağlanabilir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde bilim felsefesi çalışan öğrenciler için bu disiplin üzerine uygulamalı ders anlatımı içeren kitaplar mevcuttur. Ders anlatımın yanı sıra öğrencilerin sınava daha iyi hazırlanabilmesi için bilim felsefesi soru bankaları ya da test kitapları bulunur. Çeşitli yayınevleri tarafından sıklıkla basılan bu tür kitapları öğrenim hayatınız için edinebilirsiniz.

Bilim felsefesindeki temel kavramları ve tartışmaları aşamalı olarak öğrenebileceğiniz set halinde kitapları inceleyebilirsiniz. Set halinde bulunabilen bu kitaplar bilim felsefesine giriş olarak ünlü figürlerin fikir ve görüşlerini yansıtır. Kademeli olarak ilerleyen kitaplar bilim felsefesinin işlediği alanları ve yardım aldığı rasyonalizm ve pragmatizm gibi diğer disiplinleri açıklar. Modern düşünürlere kadar farklı alanları işleyen bilim felsefesi setleri ile aşamalı olarak öğrenim görebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. İster set halinde ister tek tek olsun bilim tarihi ve felsefesi kitapları ile bu alanda çalışmalar yapabilir ve bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.

Bilim Tarihi ve Felsefesi Kitapları ve Fiyatları

Bilim tarihi ve felsefesi kitapları farklı basımlar ile karşımıza çıkar. Bilim felsefesinin resimler ile işlenen kitapların yanı sıra ansiklopedi tarzında kitaplar da bulmak mümkündür. Her yaştan okur için uygun kitapların basıldığı bilim felsefesi kitap fiyatları farklılıklar gösterir. Yayınevine ve kitap türüne göre değişen fiyatların belirlenmesinde birkaç husus göz önünde bulundurulur. Kitabın ciltli ya da ciltsiz olması, kullanılan kağıt türü ve sayfa sayısı gibi birçok etkenin rol oynadığı kitap fiyatları genel olarak bu hususlar doğrultusunda belirlenir.

Farklı yayınevleri tarafından sıklıkla kampanyalı dönemlere denk gelebilen bilim felsefesi kitaplarını uygun fiyatlar ile kolayca satın alabilirsiniz. Yayınevlerinin kampanyalı dönemlerini takip etmek ve güvenli bir alışveriş için Hepsiburada’yı tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı bilim tarihi ve felsefesi kitaplarını inceleyebilir ve cazip fiyatlar ile ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bilim felsefesi alanındaki bilgilerinizi geliştirmek ve daha fazla şey öğrenmek için hemen ilgili kategorideki bilim felsefesi kitaplarına göz atın!

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilim Felsefesi

1548 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1548 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9943/1515557