Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Hayykitap
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig

Hayykitap
12,60 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (9)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

12,73 TL
12,72 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501757/1501767
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig
“Sen, beni hiç̧ bir zaman, hiç̧ bir zaman tanımayan; bir su birikintisinin yanından geçercesine yanımdan öylesine geçip giden, bir taşa basarcasına üstüme basan, hep, ama hep yoluna devam eden ve beni sonsuz bir bekleyiş içerisinde bırakan sen, kimsin ki benim için?” 
İsmini bilmediğimiz bir kadının ünlü roman yazarı R’ye yazdığı uzun bir mektuptan oluşan bu romanda Zweig, bir kadının iç dünyasına sızarak onun anılarını, yazara olan aşkını ve ölmeden önce hissettiklerini dile getiriyor. 
(Arka Kapaktan)
Yazar Hakkında:
Stefan Zweig
1881 yılında Habsburg İmparatorluğu'nun başkenti Viyana'da varlıklı ve kültürlü bir Yahudi ailenin çocuğu olarak doğdu. Ailenin ikinci oğlu olan Stefan Zweig, küçük yaşlardan itibaren kültür ve edebiyat alanında eğitim görmeye başladı; İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Latince ve Yunanca öğrendi. Viyana ve Berlin üniversitelerinde felsefe öğrenimi gördü. Zweig I. Dünya Savaşı başladığında bir gazeteci ve yazar olarak savaşı desteklemişti ancak, Galiçya'ya gidip cephedeki acılara bizzat tanık olduktan sonra savaşın anlamsızlığını kavrayarak pasifist bir tutum sergilemeye başladı. Savaştan sonra Avusturya'ya dönerek Salzburg'a yerleşti. 1920 yılında, Frederike Von Winternit ile evlendi. Yaklaşık yirmi yıl Salzburg'da yaşadı. 
Ülkede nasyonal sosyalizmin egemen olmasıyla Zweig kara listeye alındı. 1933'te, Nazilerin meydanlarda ateşe verdikleri törenlerde yakılan kitaplar arasında Zweig'ın eserleri de yer alıyordu. 1934'te Gestapo'nun villasını basıp, silah araması üzerine Zweig ülkesini terk etmek zorunda kaldı ve Londra'ya yerleşti. Avrupa'nın içine düştüğü durumdan duyduğu üzüntü ve yaşamındaki düş kırıklıkları nedeniyle 22 Şubat 1942'de Rio de Janeiro'nun Petrópolis kentindeki evinde, ikinci eşi Lotte ile birlikte uyku hapı içerek intihar etti. Petropolis'te devlet cenaze töreni ile defnedildi. Petropolis'teki evi müzeye dönüştürülmüştür.
Üretken bir yazar olan Zweig, yazdığı pek çok roman ve novellanın yanı sıra birçok konuda denemeler yaptı. Lirik şiirler yazdı, trajedi ve dram türünde sahne eserleri denedi, özellikle biyografi alanında önemli eserler ortaya koydu.

Recep Özbay
Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra karşılaştırmalı dilbilim alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. Halen aynı üniversitenin Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Uluslararası ilişkiler ve Avrupa Birliği alanlarında uzmanlık eğitimi aldı. Yabancı dil öğretimi, dilbilim, çeviribilim ve turizm alanlarında akademik yayın ve çalışmaları vardır. Almanya'da farklı üniversiteler ile Goethe Enstitüsü’nde mesleki çalışmalarda bulundu. Serbest çevirmen olarak yazılı ve sözlü çeviri yapmaktadır.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 60
Yayın Tarihi 2020
Yazar Stefan Zweig
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000SC4DO
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Gece Yarısı Kütüphanesi - Matt Haig
Bir İdam - George Orwell
Zamanı Durdurmanın Yolları - Matt Haig
Yüz Yüze - Cengiz Aytmatov
39,90 TL
15,40 TL
%10
40,60 TL 36,65 TL
8,40 TL
Satıcı
köksal kitabevi 9,9
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(1229)
(324)
(129)
(349)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz - Ciltsiz
Sayfa Sayısı 296 120 - 68
Yayın Tarihi 2021 2021 - 2021
Yazar Matt Haig George Orwell Matt Haig Cengiz Aytmatov
Başa dön