Amortisör & Maşa Grubu

Bisikletin en önemli parçalarından biri olan amortisör, bisikletin ön tekerini taşıyan parçadır. Amortisör; özellikle bozuk, çukurlu, taşlı yollarda ve doğada kullanılan bisikletlerde sarsıntıyı en aza indirme işlevine sahiptir. Sarsıntıyı azalttığı için daha rahat ve daha güvenli bir kullanım sunan ürünler, teknik yapıları ile bisiklet modellerine göre farklı özellikler taşır. Doğa bisikletlerinde daha kaliteli ve dayanıklı bir yapıda olan amortisörler kullanılırken şehir içinde kullanılan bisikletlerde ise farklı özelliklere sahip ürünler bulunur. Nitelikleri farklılık gösterse de geri tepme ayarı ve kilitlenme özelliği ile bisikleti daha rahat kullanmayı sağlayan amortisörler, düzgün çalışmaz ise gücü zemine aktarmaz ve performans kaybı yaşanmasına neden olur. Amortisör, bisiklet kullanımını ve güvenliğini doğrudan etkileyen ana parçalardan biri olduğu için bozulduğunda değiştirilmesi gerekir. Bisiklet amortisörü için gerekli olan yedek parçaları bisiklet amortisör & maşa grubu kategorisi içinde inceleyebilirsiniz.

Amortisör bakımı ve tamiri için kullanılan yedek parçalarda kılıf modelleri, amortisör şişiriciler, servis yağı, servis kiti, amortisör keçesi, kilit aparatları ve daha birçok ürün yer alır. Amortisör şişiriciler arasında süspansiyon çatalı ve arka şok için kullanılan ürünler bulunur. Basınç kaybı olmadan hızlı vidalama bağlantısı ile oldukça kolay bir kullanım sunan şişiricileri inceleyebilirsiniz. Magnet kilit göstergesine sahip ürünler ise güvenli kullanımı ile öne çıkar. Aynı zamanda şişiricilerin maksimum basıncını öğrenerek, ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Şişiricilerin yanında amortisör bakımı ve amortisör keçesi değişimi için gerekli olan yağlar bulunur. Kullanım sıklığına ve zamanlarına göre değiştirilmesi gereken yağlar, akışkanlığı ile birbirinden ayrılır. Yağ çeşitleri arasında 5W, 7W, 10W gibi farklı akışkanlığa sahip ürünler bulunur. Bisiklet türüne uygun olarak seçilmesi gereken yağlar arasından bisiklete uygun olanını belirleyerek, başarılı bir performans elde edebilirsiniz. Özellikle bisiklet çeşitlerine göre özel akışkanlık seviyelerinde kullanılması tavsiye edilen yağlar arasında 7W gibi ara değerlerde ürünler de bulunur. Farklı ebatlarda satılan yağ çeşitlerinden bisikletinize uygun ürünü belirleyebilir, 120 ml yağları tercih edebilirsiniz.

Yağ çeşitlerinin yanı sıra bisiklet amortisör bakımı için oldukça önemli olan keçe çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Amortisör keçeleri arasında sızdırmazlık keçeleri bulunur. Yağ sızdırmasını önlemek için kullanılan keçeler, düşük sürtünme sağlayarak amortisörün ömrünü uzatır. Bisikletin kullanımına bağlı olarak farklı sürelerde değiştirilmesi gereken keçelerin kalınlıklarını inceleyebilirsiniz. Özellikle yağ değişimi sırasında kontrol edilmesi ve değiştirilmesi gereken keçelerin farklı teknik niteliklerine ulaşarak bisikletinize uygun kalınlıkta ürünü seçebilirsiniz.

Keçe çeşitleri ile birlikte bisiklet maşa malzemeleri arasında sabit maşalar da yerini alır. Özel bisiklet modellerine uyumlu üretilen maşa çeşitlerinde katlanır bisikletlere de takılan ürünlerin teknik özellikleri farklılık gösterir. Kromdan üretildiği için bisiklette esnek bir kullanım sağlayan maşaların uyumlu olduğu vidalı furş yataklarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bisiklete uygun olarak alınması gereken maşalar, bisikletin vites çeşidi de göz önünde bulundurarak seçilmedir. Sabit maşaların uyumlu olarak üretildiği tekerlek ebatlarını inceleyerek ürünlerin ağırlığı ve maşa ölçüleri hakkında detaylı bilgi edinebilir, bisikletiniz için doğru ürünü alabilirsiniz. Ürünler arasında bisiklet gidon kilit aparatı çeşitleri de mevcuttur. Maşayı kilitlemeye yaranan ürünler ile daha hızlı sürüş yapabilirsiniz. Özellikle yokuş çıkarken rahat bir kullanım sunan kilitler, düz yolda enerji kaybını önleyerek performans artışı sağlar. Amortisörü korumak için kullanılan kılıf çeşitlerine de ulaşabilirsiniz. Kılıf çeşitleri ile sürüş sırasında ortaya çıkan toz, çamur, kirden bisikletinizi koruyabilirsiniz. Özellikle amortisörün ömrünü uzatmanızı sağlayan kılıfları makinede yıkayabilirsiniz. Amortisör bakımı için gerekli olan farklı parçalara kolayca ulaşabilir, ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bisiklet Amortisör & Maşa Grubu

308 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Bisiklet
Bisiklet
Yedek Parça & Bakım
Yedek Parça & Bakım
Amortisör & Maşa Grubu
Amortisör & Maşa Grubu
Ön Amortisör
Ön Amortisör
Orta Amortisör
Orta Amortisör
Maşa
Maşa
Amortisör Aksesuarları
Amortisör Aksesuarları
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 308 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/60003468/60007054