Blistex, dünyanın en bilinen kişisel markalarından biri olarak adını kozmetik dünyasına altın harflerle yazdırmaktadır. 1947 yılından bu yana dudak bakımının adresi olan marka, Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuştur. Etkili bakım ve yenilikçi içerik ile fark yaratan ürünler, cildin yıpranmasını önlerken tahriş olmuş derinin de onarılmasına yardımcı olur. Çatlayan, kanayan, acıyan ve kızaran dudaklardaki kuruluğu yatıştırmayı hedefleyen ürünler arasında hem kadın hem de erkeklere uygun bakım ürünleri bulunmaktadır.

Günümüzde 80 kadar ülkede ürünleri satılan Blistex dudak ürünleri, egzotik meyve aromaları ile rakiplerinden ayrılır. Genetik nedenler, çevresel faktörler, ilaç yan etkileri gibi farklı nedenlerle tahriş olmuş cildi sağlıklı hale kavuşturmak için çalışan içeriklere kimi zaman güneş koruma özelliği de eklenir. Blistex dudak kremleri jel, stick ve tüp halinde çeşitlenir. Güneş koruyuculu, ekstra nemlendiricili, hassas ciltlere özel, renklendirici etkili gibi pek çok farklı alternatif sunan marka, formülünde okaliptus, mentol ve amphor gibi maddeler bulundurur. Renklendirme etkisi için meyve aromalarından destek alan renkli lip balmlar, güzel kokuları ile kullanıcılara gün boyu eşlik etmeye devam eder. Blistex'in dudak ürünleri arasında nemlendiriciler, serumlar bulunmaktadır. Işıltılı dudaklar için özel seriler sunan marka, dudaklarında aromaterapi etkisi hissetmek isteyenler için doğal yağlarla zenginleştirilen opsiyonlara da marka çatısı altında yer vermektedir. Ürünlerin her birinin içeriği paketinin üzerinde yazmaktadır. Blistex ürünleri insan sağlığı için gerekleri karşılayarak bakanlık onaylarıyla üretim gerçekleştirmektedir. 

Çantada kolaylıkla taşınan dudak bakım kremleri, stick, tüp veya kavanoz içindeki çeşitleri ile kullanıcılara alternatif sunmaktadır. Her biri sahip oldukları kapaklarla hijyen vadeden kremler, ilk kez kullanıcı tarafından açılacak paketler içinde teslim edilir. Nemlendiriciler gün içinde gerekli hissedildiğinde yeniden tazelenebilir. Yemek yeme, içme gibi etkinlikler sonrası dudak koruyucuların tazelenmesi önerilir. Özellikle cilt tedavisi gören ve cilt kurutucu ilaçlar kullananlar nemlendirici ürünlerin yoğun alternatiflerini tercih etmektedir. Günlük kullanım için sıradan bir dudak nemlendirici ürün yeterli olurken, yoğun gün ışığı olan yaz mevsiminde güneş koruyucu etkenin bulunması tavsiye edilir. Göz çevresi ile yüzün en hassas bölümü olan dudaklar yüzün nem ihtiyacından çok daha fazlasına gerek duyar. Soğuk hava, güneş ışınları, çevre kirliliği gibi nedenlerle zarar gören dudak derisi, kimi kişiler tarafından stres sonucu ısırılarak, soyularak tahriş edilmektedir. Nemlendiriciler zarar gören deriyi onarırken, çevresel faktörlerin neden olduğu kuruluğu da yatıştırır. Düzenli kullanım kullanıcıların bekledikleri etkiyi görmesini mümkün kılarken ilk kullanımdan sonra hemen etki hissedilmeye başlanır. 

Dudaklarda daha yoğun renk isteyenler nemlendiricilerin üzerine ruj sürebilir. Çok çok yoğun nemlendirici sürülmesi rujun sabitlenmesini zorlaştırırken kullanıcılar birkaç denemenin ardından ideal nemlendirici ve ruj oranını tahmin edebilir. Dudak nemlendiricileri kişiye özel kullanım içindir. Mikrop alımına açık olan dudak çevresinde kullanılan bakım ürünleri hijyen gerektirmektedir. Kişilerin yalnızca kendilerinin kullanması önerilen kremlerin son kullanım tarihleri paket üzerinde yer almaktadır. Kremler yoğun ısı altında kaldığında eriyebilir. Kullanıcıların bakım ürünlerini ısıdan ve nemden uzak tutması tavsiye olunur. 

Yalnız kozmetik nedenlerle değil, tedavi edici olarak da kullanılabilen kremler ilaç değil, destek ürünlerdir. E vitamini takviyesi sunan dudak nemlendiriciler arasında, peeling etkili çeşitler, nem dengesini sağlayan alternatifler, yoğun etki sunan medikal nemlendiriciler yer alır. Küçük bir aile şirketinden bir dünya devine dönüşen Blistex markası, günümüzde üçüncü jenerasyon aile üyeleri tarafından yönetilmektedir. Kuruluşundaki misyon ve vizyon değerlerine halen sadık olan marka, yenilikçi, büyüme hedefli ve kalite odaklı yaklaşımı ile beğeni kazanmaktadır. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Blistex

77 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Satıcı A-Z
  5. Kelime Filtresi
Yarın KapındaYarın Kapında ürünlerini görmek için konumunu seç.
Konum:
seçilmedi
Başa dön