Bluray Yazıcılar

Bluray yazıcılar yüksek çözünürlükte film, video ve klip izleyebilme veya çeşitli görselleri görüntüleyebilmemizi sağlayan son teknoloji ile donatılmış elektronik araçlardır. Bluray yazıcı modelleri, evde sinema keyfini yaşamak için en çok tercih edilen araçların başında gelmektedir. HD ve 3D gibi özellikleri barındıran bluray yazıcılar aynı zamanda, kullanıcının ihtiyacına göre farklı modelleri ve özellikleri olan, alınan görüntü kalitesini aktarma şekline göre de sınıflandırılan oynatıcılardır.

Bluray Yazıcı Fiyatları

Bluray yazıcı fiyatları, ürün çeşidi, ürün kalitesi, teknik ve ergonomik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Daha yüksek çözünürlükte görüntü almamızı sağlayan bu ürünlerin tercihinde öncelikle ihtiyaçları karşılayacak modellere yönelmek gereklidir. Tasarım ve özellikleri bakımından bluray yazıcı fiyatları değişiklik göstermektedir. Yüksek görüntü kalitesi almamızı sağlayan bu ürünler birçok marka tarafından farklı özellik, tasarım ve sürümlerde geliştirildiğinden barındırdığı özelliklere göre yüksek veya düşük fiyatlarda satılabilmektedir.

Bluray Yazıcı Özellikleri Nelerdir?

Bluray yazıcılar HD ve 3D özellikleri bulunan cihazlardır. Gerçek 1080p HD görüntü kalitesinin keyfini çıkarmak isteyenler için tercih edilmesi gereken bir teknolojik üründür. Yüksek çözünürlükte film ve video izlemeye olanak sağlayan bluray cihazlar gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün yeni özellikler dahil edilerek satışa sunulmaya devam etmektedir.

2004 yılında geliştirilen bluray teknolojisi, gün geçtikçe gelişerek yeni nesil yüksek çözünürlüklü görüntü hizmeti almamızı sağlıyor. Aynı zamanda DVD teknolojisinden çok daha fazla yeni özellik barındırması sayesinde çok büyük boyutlarda veri depolayabilecek diskler oluşturabilmemizi sağlayan bluray yazıcıların, çoklu katman desteği bulunan modellerinde istenilirse mevcut okuma ve yazma kapasitesi de arttırılabiliyor. Son dönemde geliştirilen modeller, sadece yüksek çözünürlükte veya 3D özelliğinde görüntü alabileceğiniz bir kullanımın yanı sıra büyük boyutlarda verilerin depolanmasına da olanak tanıyor.

Bluray teknolojisi ile üretilen yüksek çözünürlükte görüntü alma araçları, özellik bakımından sınıflandırılabilir. Temelde okuyabilen ve yazabilen gibi gruplara ayrılırken iki özelliği birden bünyesinde bulunduran cihazlar da vardır. Ayrıca veri depolama gibi özelliği bulunan modellerde mevcuttur.

DVD ile Bluray arasındaki fark CD ile DVD arasındaki farktan çok daha fazladır. Çok daha gelişmiş olan veri okuyabilme ve yazabilme özellikleri ile bluray yazıcıların gelecekte de en çok kullanılan ve tercih edilen cihazlar arasında olacaktır.

Bluray Yazıcı Seçim Önerileri

Bluray teknolojisi ile donatılmış cihazları satın almak isteyenlerin aklındaki soru işaretleri bluray yazıcı seçim önerileri ile giderilebilir. Bluray yazıcıların bazılarında bulunun wi-fi ile internete bağlanabilme özelliği, daha fazla içeriğe ulaşmanızı sağlarken; ulaştığınız içeriğin yine yüksek çözünürlükte görüntülenmesine olanak tanıyor. İnternete bağlanma özelliği bulunan cihazlarda Youtube, Picasa ve benzeri video ya da resim kaynaklarından veri görüntülemeniz mümkündür.

Bazı üretici firmalar sosyal ağ destekli ara yüz ile kullanıcıların, wi-fi özelliği bulunan cihazlardan sosyalleşmelerine de imkan veriyor. Wi-fi bağlantı özelliği olan cihazların tercih edilmesi sayesinde izlenecek olan film veya video ile ilgili fragman, yönetmen yorumu, oyuncular ile ilgili haber ve videolar gibi pek çok ekstra materyali izleyebilirsiniz.

Eğer 3D özellikli bir televizyonuz varsa ya da ilerleyen zamanlarda almayı düşünüyorsanız, bluray yazıcı modelleri arasından 3D özelliği olan bir tanesini tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Ses özelliklerinin en az görüntü kadar önemli bir işlevi olduğu bluray yazıcılarda, tercih edeceğiniz modelin farklı ses codeclerini destekleyip desteklemediğine dikkat etmelisiniz. Televizyonunuz modeline ve özelliğine göre bluray yazıcının bağlantı seçenekleri göz önünde bulundurulmalıdır. 2D, 3D, HDMI ve A/V giriş-çıkış bağlantı özelliği bulunan cihazlar tercih edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bluray Yazıcılar Fiyatları

16 ürün listeleniyor
Pioneer
ASUS
Cici Bears
HP
Hitachi-LG
Panasonic
Verbatim
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Toplam 16 / 16 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?