Güvenli yolculuklar için 150 cm'den kısa, 36 kg'dan hafif çocukların, hem sürüş hem de onların güvenliği için özel olarak tasarlanmış oto koltuklarında oturması yasal olarak zorunludur. Araçların gelişmiş güvenlik donanımlarının yetişkinlere yönelik koruma sağladığı göz önünde bulundurulduğunda, en değerli sevdikleriniz olan çocuklarınızın araç içerisinde son derece yüksek risk altında olduğunu unutmamalısınız. Onların araç içerisindeki güvenliklerini sağlamanın tek yolu emniyet kemeri bağlı bir şekilde oto koltuklarına oturmalarıdır. Farklı yaş grupları için tasarlanmış ve çocukların güvenliğini en üst seviyede tutan Britax-Römer Oto Koltuğu modelleri; beklenmeyen kazalarda çarpma etkisini vücudun bir kısmına yönlendirmeyip, bu etkiyi vücudun kalça kemiği, sırt ve omuz gibi daha güçlü bölgelerine dağıtarak çarpma etkisini azaltır.

1966 yılından beri yollarda çocukları korumak için sürekli ürün geliştiren Britax-Römer ile siz de sevdiklerinizi güvenle taşıyabilirsiniz. Farklı kaza senaryoları ile oto koltuklarını mankenler üzerinde titizlikle test eden firma, en iyi korumayı sağlamak için çalışmaktadır. 0 - 15 ay, 9 ay - 4 yaş, 3,5 yaş - 12 yaş aralıkları için farklı modelleri bulunan marka güvenlik, tasarım, rahatlık ve ısı dengeleyici kumaşları ile öne çıkar.

Hangi Britax-Römer Oto Koltuğunu Almalıyım?

Gözünüz gibi baktığınız çocuklarınızın araç içinde güvenliğini sağlamak için alacağınız oto koltuğu modelleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenlerin başında çocuğunuzun yaşı, boyu ve kilosu gelir. 0 - 15 ay aralığında bulunan 40 - 83 cm boyunda ve 0 - 13 kg ağırlığındaki bebekler için tasarlanmış oto koltukları, henüz kendilerini koruyamayan bebekler için özel tasarlanmıştır. Bu koltuk modelleri genellikle araç koltuğuna, yüzü arkaya bakacak şekilde bağlanır. Bunun sebebi henüz hassas kafa ve boyun yapısına sahip olan bebeklerin daha iyi korunmasıdır. Böylece en yüksek güvenliği sağlarlar. Mecbur kalmadıkça bu tip koltukları arka koltuğa bağlamalısınız. Ön koltuğa bağlamak zorunda kaldığınız yolculuklarda ise mutlaka aracınızın hava yastığını devre dışı bırakmalısınız. 9 ay - 4 yaş aralığında bulunan 61 - 105 cm boyunda ve 9 - 18 kg ağırlığındaki erken dönem çocuklar için üretilen Britax-Römer oto koltukları ise çoğunlukla yüzü öne bakacak şekilde monte edilir ve 5 noktalı emniyet kemeri barındırır. 3.5 yaş - 12 yaş, 100 - 150 cm boyunda ve 15 - 36 kg ağırlığındaki çocukların koltukları tamamı yüzleri öne bakacak şekilde araca monte edilmelidir.

Yeni nesil araçların pek çoğunda bulunan isofix bağlantı noktaları, oto koltuğunun sabitlenmesini kolaylaştırırken, güvenliği de artırır. Isofix bağlantısı olan Britax-Römer oto koltuklarını tercih etmeniz durumunda bu bağlantı noktaları ile koltuğunuzu sabitleyebilirsiniz. Isofix+ modellerinde ise koltuğun arkasında yer alan kanca ile koltuğunuzu aracınızın bagajında yer alan bağlantı noktalarına sabitleyerek ilave güvenlik sağlayabilirsiniz.

Çocukların Güvenliği için Britax-Römer

Hafif yaralanmalı şehir içi trafik kazalarının pek çoğu eve 5 dakikalık mesafelerde gerçekleşir. İnsanlar genellikle yakın mesafelere giderken kendi kemerlerini takmadıkları gibi çocuklarını da güvenli bir şekilde koltuklarına oturtmazlar. Sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için tasarlanan güvenlik ekipmanlarını kullanmanız istenmeyen durumların yaşanmasının önler. Üstün güvenlik anlayışı ile üretilen Britax-Römer, çocukları farklı açılardan gelecek darbelere karşı korumak için özenle tasarlanmıştır. Yandan gelen darbeleri en aza indirmek için geliştirilen SICT teknolojisi sayesinde oto koltuğunun araç kapısı ile güvenli teması sağlanarak kaza esnasında koltuğa etki edecek darbeyi azaltılır. XP-PAD teknolojisini bulunduran oto koltukları ise ani frenleme, ya da çarpışma gibi durumlarda emniyet kemerinin çocukların göğsüne yapacağı baskıyı azaltmada yardımcı olur. Pivot Link sistemi barındıran ürünler ise çarpışma esnasında meydana gelen çarpışma etkisini aracın kendi koltuğuna doğru yönlendirerek, çocuğunuz üzerindeki baskıyı azaltır. Pek çok güvenlik özelliği bulunan Britax-Römer oto koltuk modelleri aynı zamanda kolay hava akımı sağlayan koltuk yapısına sahiptir. Farklı özellikler taşıyan koltukların kumaşları kolayca çıkartılıp talimatlarına uygun olarak yıkanarak rahatça temizlenebilir.

Tüm Britax-Römer Oto Koltuğu modelleri ebeveynlere ve çocuklara seyahat özgürlüğü vererek güvenli ve konforlu bir sürüş sağlarken, tasarımları ve renkleri ile beğeni toplar. 50 yılı aşkın zamandır yenilikçi teknoloji, üstün araştırma ve test yapabilme kabiliyetleri ile çocukların güvenliğini sağlayan Britax-Römer teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Britax Römer Oto Koltuğu Fiyatları

32 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Taşıma Kapasitesi
Toplam 32 / 32 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?