Türk edebiyatının başarılı yazarlarından olan Erdal Öz tarafından 1981 yılında kurulan Can Çocuk Yayınları, sadece 30 kitapla çıktığı yola bugüne kadar yayımladığı sayısız kitabıyla devam ediyor. Türk edebiyatının önde gelen isimlerini bünyesinde toplayan yayınevi, aynı zamanda dünya çocuk edebiyatının nitelikli eserlerini uzman çevirmen kadrosuyla Türkçeye kazandırıyor. Çocuk edebiyatının gelişiminde önemli rol oynayan Can Çocuk Yayınları, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Her yaştan çocuklara hitap eden "İlk Okuma Kitapları, Yaratıcı Okuma Dizisi, Biyografi, Meraklı Kitaplar, Heyecanlı Kitaplar, Destanlar ve Masallar, Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı ile Birlikte Okuyalım" olmak üzere dokuz ayrı başlıkta yüzlerce kitaba ev sahipliği yapıyor.

Can Çocuk Yayınları Hakkında

Beyaz kaplı ve kırmızı kalpli kendine has kapak tasarımıyla akıllara kazınan yayınevinin kitapları, aynı zamanda özenli çevirileri ile de dikkat çekiyor. 37 yıldır çocuk edebiyatının en değerli yazarlarını okuyucuları ile buluşturan Can Çocuk Yayınları, düzenli tekrar baskıları, yeni kitapları, okullar için günlük olarak tasarladığı "Etkinlik Kataloğu" ve her yıl düzenlediği "Kitap Kataloğu" ile kitap okuma alışkanlığını destekliyor. Ayrıca kitap okuma merakını arttırmaya yönelik renkli etkinlikleri ve yazar buluşmaları ile çocukların yazarlarla canlı iletişim kurmasını sağlayan yayınevi, okurların edebiyat dünyasında eğlenceli dakikalar geçirmesine yardımcı oluyor. Çocuk edebiyatının Türkiye’de büyük bir hızla çağdaşlaşmasını sağlayan Can Çocuk Yayınları, eşine az rastlanan yayıncılık deneyimi ile çalışmalarına devam ediyor.

4-6 Yaş Arası Kitaplar

Çocukların sınırsız hayal dünyasından süzülen sevecen diliyle onları sıkmadan okuma alışkanlıklarını geliştirmeyi amaçlayan masallar, hikâyeler, bilmeceler, fıkralar ve boyama kitapları yayımlayan Can Çocuk Yayınları, her çocuğun okuması gereken kitapları kendine özgün çizimleriyle okuyucularına sunuyor. Hikâyenin ya da masalın içeriğine göre tasarlanan çizimle çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye yardımcı olarak hem eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlıyor hem de onların eğitimine katkıda bulunuyor. Okul öncesi çocuklara yönelik hazırlanan kitap serileri onların algılama kapasitesini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca büyüme çağındaki çocukların kişilik sahibi olmalarına yardımcı olarak sosyal duyarlılığa sahip olmalarını destekliyor.

7-9 Yaş Arası Kitaplar

Yeni okumaya başlayan çocuklara yönelik hazırlanan ve onlara okuma alışkanlığı geliştirmesini amaçlayan 7-9 yaş arası kitaplar, çocukların hem ulusal hem de evrensel kültürleri tanımasına fırsat vererek daha sosyal ve daha ileri bir bakış açısına sahip olmalarını destekliyor. Hem yeni nesil yazarların hikâye, masal, atasözü, deyim, fıkra gibi kitap çeşitlerine hem de dünya edebiyatının seçkin kalemlerine yer veren Can Çocuk Yayınları, nitelikli ve özel kitap dizileri ile minik okurlarını buluşturuyor. Birey ve toplum algılarının yeni yeni filizlendiği bu yaşlardaki çocuklara aile ve çevresi ile iletişimlerini güçlendirmeyi amaçlayan kitaplarıyla dikkat çeken yayınevi, kitap sevgisinin günlük hayata taşınmasını da destekliyor. Ünlü yazarların ve kitapların yer aldığı baskılar ile tasarlanan bez çanta, kupa ve tişörtleriyle ilgi odağı haline geliyor.

10-12 Yaş Kitapları

Türk edebiyatından seçkiler ve dünya klasiklerinin yer aldığı 10-12 yaş kitapları, her çocuğun okuması gereken seçme eserleri içeriyor. Masallardan kısa hikâyelere; romanlardan eğitici kitaplara kadar birçok seçeneğe sahip olan kitap dizileri, çocukların ruhsal ve psikolojik gelişimini desteklemesinin yanı sıra yaratıcı özelliklerini geliştirmesine yardımcı oluyor. Ayrıca Çince, Almanca, Japonca ve İngilizce olan çocuk kitaplarının nitelikli çevirilerini yapan Can Çocuk Yayınları, yabancı yazarları da Türkiye’ye davet ederek okurlarıyla bir araya gelmelerine ön ayak oluyor.

12 Yaş Üstü Kitaplar

Edebiyatın daha geniş kitlelerce benimsenmesi için uğraş veren Can Çocuk Yayınları, kurucusu Erdal Öz’ün nitelikli edebiyat hedefini taşıyan örnek tutumuyla etkin ve saygın özelliğini koruyor. Bilim ve teknoloji, değerler, doğa ve evren, duygular, iletişim becerileri, hak ve özgürlük, eğitsel ve sosyal etkinlikler, Türk ve dünya klasikleri, romanlar ve hikâyeler gibi daha çeşitli alanlarda yazılan kitaplarıyla bu yaş grubundaki çocukların ufkunu genişleten yayınevi, çocukların kişisel gelişimlerini tamamlamalarına yardımcı oluyor. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Can Çocuk Yayınları

821 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Yayın Tarihi A-Z
 6. Yazar A-Z
 7. Yaş Grubu
 8. Basım Dili
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z
 11. İndirimli Ürünler
 12. Hemen Al Sonra Öde
 13. Sepette Kampanyalı Ürünler
 14. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön