Ortaokul dersleri için hazırlanan yardımcı kaynaklar derslerin daha iyi anlaşılmasına ve tekrar edilmesine yardımcı oluyor. Güncel eğitim müfredatına uygun olarak hazırlanan kitaplar, konuları sistematik bir şekilde ele alıyor. Kitaplar, konuların kolayca tekrar edilmesini kolaylaştıran etkinlikler ve notlar içeriyor. Konuları düzenli bir şekilde tekrar etmek öğrenmeyi pekiştirdiğinden kitaplardaki püf noktalar öğrencilere yardımcı oluyor. Ortaokul ders kitapları okul derslerini tekrar etmeyi ve derslerde başarılı olmayı kolaylaştırırken aynı zamanda liselere giriş sınavlarına hazırlanmaya da yardımcı oluyor. Lise sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında yer alan Çanta Yayınları ders kitapları, lise giriş sınavlarındaki sorular referans alınarak hazırlanıyor. Soru bankaları, denemeler ve kazandıran defterlerin tamamı alanında uzman eğitimciler tarafından yılların bilgi birikimi ve tecrübesiyle hazırlanıyor. Tamamı özgün sorulardan oluşan eserler, öğrencilerin derslere olan ilgisini artırırken ders çalışma ve öğrenme isteklerini de artırıyor.

Sınavlara Hazırlanmayı Eğlenceli Hale Getiren Yardımcı Ders Kitapları

Öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgileri kısa süreli hafızadan uzun süreli hafızaya atmaları için konuları sık sık tekrar etmeleri önem taşıyor ancak konuların ders kitaplarından sadece okunarak tekrar edilmeye çalışılması öğrenme sürecini olumsuz etkiliyor. Öğrencilerin bilgileri akılda kalıcı şekilde hatırlamasına yardımcı olacak şekilde geliştirilen soru bankaları, özet konu anlatımlarının yanı sıra çözümlü örnekler de içeriyor. Özet konu anlatımlarının yanı sıra önemli bilgilerin notlar halinde sunulması konu çalışmayı eğlenceli hale getiriyor. Soru bankalarında çözümlü sorulara ve stratejilere yer verilmesi öğrencilerin konuları çalıştıktan sonra sorulara nasıl yaklaşmaları gerektiğini öğretiyor. Bu sayede öğrenilen bilgiler kalıcı hale gelirken, öğrencilerin okul derslerindeki başarıları artıyor. Lise sınavlarına hazırlanmak ise keyifli hale geliyor. Beynin öğrenme sistemi göz önüne alınarak hazırlanan kitaplarda konular kolaydan zora doğru ilerliyor.

Soru Bankası Setleri ile Sınavlarda Başarılı Olmak Kolaylaşıyor

Çanta yayınları tarafından öğrencilere sunulan soru bankası setleri ortaokul müfredatında yer alan tüm dersleri içeriyor. Türkçe, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, Fen Bilimleri, Matematik, İngilizce ve T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden oluşan setler öğrencileri sınavlara yeni nesil sorularla hazırlıyor. Renkli hatırlatıcılar ve küçük notlar kullanılan soru bankaları, konulara dair önemli bilgileri öğrencilere hatırlatırken sorularda çıkabilecek ayrıntıları da vurgulamış oluyor. Soru bankası setleri ilgili öğretim yılının tüm konularını kapsamlı bir şekilde ele alarak öğrencileri bilgi açısından sınıyor. Öğrenilen bilgilerin sorularla sınanması konu eksiklerini gidermek açısından da önem taşıyor. Test çözerek eksiklerini gören öğrenciler hangi konulara daha fazla ağırlık vermeleri gerektiğini keşfediyor.

Kazandıran Defterlerle Okul Derslerinde ve Sınavlarda Başarı Gösterin

Çanta Yayınları tarafından normal boy olarak basılan kazandıran defterler spiralli olarak hazırlanıyor. Spiralli konu anlatım defterleri kullanım kolaylığı sunmasının yanı sıra çantada da rahatlıkla taşınabiliyor. Öğrencilerin evde ya da okulda fırsat bulduklarında derslerini tekrar etmelerine yardımcı olan kazandıran defterler kazanım odaklı konu anlatımına ek olarak ilginç bilgiler, etkinlikler ve uygulamalar içeriyor. Bu sayede bilgilerin özümsenmesini kolaylaştıran konu anlatımlı kazandıran defterler yeni nesil özgün sorular ile öğrencilerin öğrendiklerini test etmelerine olanak sağlıyor.

 1. Kazandıran defter ile konu tekrarlarını düzenli bir şekilde yapmak ve okul derslerinde başarılı olmak mümkün mü?

Kazandıran defterlerde öğrenci merkezli bir bakış açısıyla kazanım odaklı konu anlatım bölümlerine yer verildiğinden öğrencilerin derslerini düzenli bir şekilde tekrar etmeleri ve okul derslerinde başarılı olmaları kolaylaşıyor.

 1. Soru bankası setlerinde yer alan kitaplar setten bağımsız olarak ayrı ayrı alınabilir mi?

Soru bankası setinde yer alan kitaplar toplu olarak alınabileceği gibi öğrencilerin derslerdeki eksikliklerine bağlı olarak tek tek de temin edilebiliyor. Kitaplar setten ayrı olarak alınabiliyor.

 1. Kazanım soru bankaları müfredata uygun yeni nesil sorular içeriyor mu?

Kazanım soru bankalarında öğretici analitik etkinliklerin yanı sıra yeni nesil özgün ve nitelikli sorular yer alıyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Çanta Yayınları

690 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Yazar A-Z
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön