Can Yayınları Dünya Klasikleri

Nitelikli bir okuma serüveninin peşinden koşan her okurun yolu, yazılışlarının üzerinden yüzyıllar geçse de eskimeyen dünya klasiklerine mutlaka düşer. Erdal Öz'ün önderliğinde 1981 yılında yayın hayatına başlayan Can Yayınları, kurulduğu günden bugüne okurların gözünde öncü ve saygın yayınevleri arasındaki yerini korumayı başarır. Can Yayınları Dünya Klasikleri, içinde barındırdığı birçok seri ile farklı milletlerden yüzlerce yazarın birbirinden değerli klasik eserlerini okurlarla buluşturur. Siz de dünya edebiyatının temel taşlarını oluşturan klasik eserleri özenli baskılar, yaratıcı kitap kapakları ve başarılı çeviriler ile okumak istiyorsanız, Can Yayınları Dünya Klasikleri Hepsiburada.com'da sizleri bekliyor.

Can Yayınları Dünya Klasikleri Nelerdir?

Can Yayınları'nın yayınlamak üzere dünya edebiyatından seçtiği ilk yazarlar Alan Paton, D. H. Lawrence, Joseph Kessel ve Carlos Fuentes olur. İlerleyen zamanlarda bu listeye Gabriel Garcia Marquez, Jorge Luis Borges, Isabel Allende, Juan Rulfo gibi değerli isimler eklenmeye devam eder. Günümüzde Can Yayınları Dünya Klasikleri arasında yüzlerce yazarın klasik eserleri bulunur. Can Yayınları tarafından yapılan açıklamada, Can Klasik ismini taşıyan kitapların tümünün "evrensel ve zamana karşı duran" eserler olduğu söylenmiştir. 

Can Yayınları Dünya Klasiklerinde Hangi Kitaplar Bulunur?

 • Klasikler dendiğinde birçok okurun aklına ilk olarak Rus klasikleri gelir. Rus edebiyatının öncü isimlerinden Gogol, Tolstoy, Puşkin, Dostoyevski, Gorki, Çehov, Turgenyev ve Bulgakov gibi birçok yazarın eserlerini Can Yayınları etiketi ile bulabilirsiniz.
 • Fransız edebiyatının usta yazarları Maupassant, Emilé Zola, Victor Hugo, Flaubert ve Balzac'ın her biri birer başyapıt kabul edilen klasik eserlerine ulaşabilirsiniz.
 • İngiliz klasikleri dendiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Thomas Hardy, Jane Austen, George Orwell, Charlotte Bronte, Emily Bronte, Charles Dickens ve Mary Shelley yine bu kategoride eserlerine ulaşabileceğiniz yazarlar arasındadır. 
 • Alman edebiyatının öncü yazarlarından Goethe, Thomas Mann, Franz Kafka ve daha pek çok ismin klasik eserlerini Can Yayınları Dünya Klasikleri kategorisinde bulabilirsiniz.
 • Amerikan edebiyatının ustalarından Thomas Hardy, Edgar Allan Poe, O. Henry ve daha birçok yazarın klasikleri de bu kategoride yer alır.

Koleksiyon ve Arşiv Sevdalılarına: Can Yayınları Dünya Klasikleri Serileri

Özellikle son yıllarda kapak tasarımları ve yayın politikasında birçok yenilik yapan Can Yayınları, okurlara daha keyifli bir okuma serüveni sunmak adına Can Yayınları Dünya Klasikleri kategorisinde bulunan kitaplara farklı seriler eklemiştir. Can Yayınları'nın uzun yıllardır sürdürdüğü beyaz kapak tasarımlarına ek olarak, bu serilerden klasiklere de göz atabilirsiniz.

 • Can Yayınları Kısa Klasikler Serisi
 • Can Yayınları Mini Kitaplar
 • Can Yayınları Fotoğraflı Klasikler

Bir Kahve Molasında Bir Klasik Bitirenlere: Can Yayınları Kısa Klasikler

Can Yayınları'nın yakın zamanda başlattığı bir seri olan Kısa Klasikler, her biri 100 sayfanın altında klasik eserlerden oluşur. "Kısa ama yoğun" sloganı ile seçilen klasik eserler, farklı ülkelerin edebiyatından yazarı barındırır. Can Yayınları Dünya Klasikleri kitaplarından farklı olarak, bu seride bulunan her kitabın kapağı çağdaş illüstratörler tarafından tasarlanmıştır. Siz de bir kahve molasına ya da yolculuk süresine bir baş yapıt sığdırmak isterseniz, Kısa Klasikler serisine en kısa zamanda sahip olabilirsiniz.

Cebinden Kitabı Eksik Etmeyenlere: Can Yayınları Mini Kitaplar

Kitapları yanınızda taşımakta zorlanıyorsanız, Can Yayınları Mini Kitaplar serisine göz atabilirsiniz. Bu seride bulunan klasik eserler, normal kitap boyutuna oranla oldukça küçültülmüş bir şekilde basılmalarına rağmen tam metin içerir. Böylece gittiğiniz her yere kitabınızı da rahatlıkla götürebilir ve dilerseniz bu serideki kitapları biriktirerek değerli bir arşiv oluşturabilirsiniz.

Çağdaş Fotoğrafçıların Gözünden Edebiyat: Can Yayınları Fotoğraflı Klasikler

Can Yayınları'nın 2018 yılında hazırladığı bu seri, 20 kitaptan oluşur. Seride bulunan her bir klasik eserin kapağında, farklı bir fotoğrafçının çektiği bir fotoğraf bulunur. Özellikle arşiv ve koleksiyon tutkunlarına hitap eden Fotoğraflı Klasikler, çağdaş fotoğrafçıların serideki klasikleri temsil eden fotoğrafları ile süslenmiştir. Siz de henüz tekrar baskılarının yapılıp yapılmayacağı hakkında bir açıklama gelmeyen Fotoğraflı Klasiklere en kısa sürede sahip olabilir, arşivinize değerli bir seriyi ekleyebilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Can Yayınları Dünya Klasikleri

130 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Okuma Listeleri
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Markalar A-Z
  1. Can Yayınları Dünya Klasikleri
  2. İş Bankası Kültür Yayınları Dünya Klasikleri
  3. Alfa Yayınları Dünya Klasikleri
  4. Koridor Yayıncılık Dünya Klasikleri
  5. İletişim Yayınevi Dünya Klasikleri
  6. Zeplin Kitap Dünya Klasikleri
  7. Kırmızı Kedi Yayınevi Dünya Klasikleri
  8. Everest Yayınları Dünya Klasikleri
  9. Olympia Yayınları Dünya Klasikleri
  10. Antik Kitap Dünya Klasikleri
  11. Ema Kitap Dünya Klasikleri
  12. Dorlion Yayınları Dünya Klasikleri
  13. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Dünya Klasikleri
  14. Müjde Yayınları Dünya Klasikleri
  15. İlgi Kültür Sanat Yayınları Dünya Klasikleri
  16. Ren Kitap Dünya Klasikleri
  17. İthaki Yayınları Dünya Klasikleri
  18. Martı Yayınları Dünya Klasikleri
  19. Bordo Siyah Yayınları Dünya Klasikleri
  20. İndigo Kitap Dünya Klasikleri
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
 • Yayınevi Can Yayınları
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501772/1501774/canyayinlari
Başa dön