Türk ve Dünya Klasikleri

Türk ve Dünya Edebiyatı'na dair önemli klasiklerle yazın sanatının nadide eserlerine kütüphanenizde yer verebilirsiniz. Kaliteli baskıları sayesinde okuma kolaylığı yaratan bu kitaplar dayanıklı kapakları ile de kondisyonlarını korur. Ülkemizde ve yurt dışında sık sık çok satanlar arasına girmeyi başaran klasikler edebiyat dünyasında edindikleri sağlam konumlarla her yıl binlerce okurun başucu kitapları arasına katılır. Eleştirmenler ve edebiyat tarihçileri tarafından da önerilen bu eserler yazın alanındaki birikiminizi artırmanızı da mümkün kılar. Edebi değeri yüksek klasikler aracılığıyla okuma zevkini tadarak kısa sürede bitirebileceğiniz kaliteli kitaplara sahip olabilirsiniz. Türk Edebiyatı, Rus Edebiyatı, İngiliz Edebiyatı, Fransız Edebiyatı gibi önemli ülkelere ait yazın yapıtlarını kütüphanenizde ait oldukları kategoriye göre dizerek evinizi daha zengin hale getirebilirsiniz. Roman türünün önemli eserlerinin yanı sıra öykü, şiir, oyun, deneme gibi farklı türlerdeki klasikleri de sipariş edebilirsiniz.

Türk Klasikleri Nelerdir?

Türk Edebiyatı'nın farklı dönemlerinde kaleme alınmış ve yazın dünyasında önemli bir yer edinmiş kitaplar Türk klasikleri arasına girmiştir. Divan Edebiyatı'ndan Tanzimat ve Cumhuriyet Dönemi'ne kadar uzanan dilimlerde ortaya konmuş şiir, öykü, roman türündeki eserlerden bazıları birer klasik olarak kitapçılardaki raflarda yer almaktadır. Türk Edebiyatı'nı derinlemesine tanımak ve Türkçenin zengin örneklerini birer birer okumak için yayınevleri tarafından basılan bu yapıtları hemen satın alabilirsiniz. Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Namık Kemal, Yusuf Atılgan, Oğuz Atay, Sabahattin Ali gibi isimler tarafından yazılan birçok eser Türk klasikleri arasında kendisine yer bulur. Her yıl binlerce okura ulaşan ve antolojilerde önemli yer tutan kitaplar zaman içerisinde birer klasik haline dönüşür. Edebi bakımdan, işlenen konu açısından ya da dil ve anlatım özelliklerine göre önem kazanabilen edebiyat eserleri eleştirmenlerin ve okurların beğenisini kazanarak ölmez yapıtlar arasına girmeyi başarır.

Dünya Klasikleri Nelerdir?

Dünyanın farklı noktalarından çıkmış binlerce eser klasikler arasına girmeyi başarmıştır. Modern klasiklerin yanı sıra yüzyılları aşan geçmişleriyle zamanın yıpratıcı etkisine karşı koymayı başarabilmiş roman ve öyküler de klasik unvanını kazanmayı hak etmiştir. Edebiyat derslerinde adlarından sıkça söz ettiren bu yapıtlar birer referans kitabı haline dönüşmeye başlayarak önemlerini ve edebi değerlerini kanıtlar. Türkçeye çevrilerek dilimize de kazandırılmış olan bu eserleri satın alarak kütüphanenize katabilirsiniz. Birçok filme, operaya ve tiyatroya konu olan klasikler diğer kitaplarda da adlarından söz ettirerek önemlerini gösterir. Dünya klasiklerine ait diziler hazırlayan yayınevleri bunu dönemlere, yüzyıllara ya da ülke edebiyatlarına göre kategorilendirerek okurlara sunar. Bu sayede tür, yazar, ülke gibi açılardan yaklaşarak dilediğiniz klasiği satın alıp okuyabilirsiniz.

Hangi Klasikleri Okumalı?

Her okurun farklı beğenileri ve okuma zevkleri olabilmektedir. Bu nedenle kitap okuma listelerini inceleyerek beğenilerinize hitap eden eserleri öncelikle sipariş verebilirsiniz. Victor Hugo, Dostoyevski, Tolstoy, Shakespeare gibi favori yazarlarınız varsa bu yazarların külliyatlarını okuyarak klasikler arasında yolculuğa çıkmaya başlayabilirsiniz. Önceki eserlerin sonraki yapıtları etkileyebildiği düşünülerek yazım tarihi daha eski olan kitapları da öncelikle okumaya çalışabilirsiniz. Kendinize sağlam bir edebiyat temeli kazandırmak için klasikler dizisine girmeyi başarmış eserleri okuyarak önemli roman karakterlerini yakından tanıyabilirsiniz. İşledikleri konulara göre de farklılaşabilen romanlar psikolojik tahlillere ya da olaylara ağırlık vererek konularını anlatabilmektedir. Sürükleyici eserleri ya da derin analizler yapan romanları zevklerinize göre seçip okumaya başlayabilirsiniz. Türk ve Dünya klasikleri arasında bulunan önemli yapıtlar sınavlarda, filmlerde, haberlerde ve hayatın birçok anında karşınıza farklı şekillerde çıkabilir. Bu eserlere yapılan referansları kavrayabilmek için birer başucu eseri haline dönüşmüş klasikleri okuyabilirsiniz.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Türk Klasikleri-Dünya Klasikleri

7679 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Edebiyat
Edebiyat
Türk ve Dünya Klasikleri
Türk ve Dünya Klasikleri
Amerikan Klasikleri
Amerikan Klasikleri
Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri
Fransız Klasikleri
Fransız Klasikleri
İngiliz Klasikleri
İngiliz Klasikleri
Türk Klasikleri
Türk Klasikleri
Rus Klasikleri
Rus Klasikleri
Alman-Avusturya Klasikleri
Alman-Avusturya Klasikleri
İş Bankası Kültür Yayınları
Can Yayınları
Halk Kitabevi
Alfa Yayınları
Kişisel Yayınlar
Koridor Yayıncılık
Kırmızı Kedi Yayınevi
Everest Yayınları
İthaki Yayınları
Yapı Kredi Yayınları
İletişim Yayınevi
Oda Yayınları
İnkılap Kitabevi
Anonim Yayıncılık
Ema Kitap
Antik Kitap
Ren Kitap
Ötüken Neşriyat
Olympia Yayınları
Dorlion Yayınları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 46 / 7679 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?