Continental Lastik 

Continental lastik, arabaların üretim yapısına uygun olarak imal edilen ürünlerdir. Lastikler, araçların taşınmasını ve aracın içindeki kişilere emniyet sağlayan önemli parçalardan bir tanesidir. Oto lastik seçenekleri arasından yapılacak seçimler, emniyetli olduğu kadar, sürücü ile harika bir uyum içinde dizayn edilmiştir. Dolayısıyla sürücülerin kolaylıkla, sürüş imkanı yakalayabilmeleri bu ürünler ile mümkün olur. Aracınızın markası, teknik özellikleri ve tekerlek boyutlarına uygun şekilde oto lastiği seçenekleri bulunmaktadır. Sizler için güvenli bir sürüş olanağı sağlayan oto lastikler, Continental markasının ürün yelpazesinde farklı özelliklerle yer almaktadır. 

Genellikle, otomobil kullanan bireyler farklı hava koşullarına ve yol tipine uygun araç lastikleri satın almak isterler. Aynı zamanda, araçların lastiklerinin kalitesi de tam performans elde edebilmek açısından son derece önemlidir. Continental markası, farklı mevsim şartlarına uygun olarak lastik üretimi yapar. Boyut olarak her tür araç modeline uygun oto lastik seçeneği bulunmaktadır. Yaz aylarında sıcak hava şartlarına karşı direnç gösteren yaza özel lastik üretimleri yapılır. Aynı şekilde, kış aylarına özel olarak da zorlu hava muhalefetlerine karşı dayanıklı lastikler üretilmektedir. Böylece aracınız kadar sizin de güvenliğiniz ve emniyetiniz sağlanmış olur. İhtiyaçlarınıza yön veren uygun boyutlardaki lastiklerden tam verim alabilmeniz için lastik özelliklerini ve kullanım yapısını incelemelisiniz. Markanın, oto lastik açısından farklı boyutlarda üretmiş olduğu lastik seçenekleri vardır. Aynı zamanda, farklı mevsimler için üretilen lastiklerin özellikleri de birbirinden farklıdır. Continental yazlık lastik modelleri bu üretimlere örnek olarak verilebilir. Oto lastiklerden beklenen verimin alınabilmesi için mevsimsel geçişlerin göz önüne alınması gerekir. 

Lastiklerin düzgün çalışması adına çevre koşulları, sıcaklık ortalaması ve doğru basınçta olması son derece önemlidir. Aynı zamanda, araca yüklenilen yükün de bu anlamda lastik verimliliğini etkileyeceğini söyleyebiliriz. Örneğin, hava sıcaklığının 7 derecenin altına düşmesi durumunda, kış lastiklerinin kullanımı şarttır. Bu derecedeki havalarda kış lastiği kullanılsa da yaz aylarında yaz lastiklerinin kullanımı uygun olacaktır. Genellikle kış lastiklerinin desen ve sırt yapıları birbirinden ayrılır. Bu özellikler, buzlu ve yağışlı havalarda ekstra şekilde tutuş sağlayacaktır. Sıfırın altındaki derecelerde ise mükemmel bir direnç sağlayan lastikler olduğunu söyleyebiliriz. Yazlık olarak satışa sunulan lastikler ise yapı gereği yüksek hava sıcaklıklarına karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda, yolu tutma gücü de son derece yüksektir. 

Continental Ürünleri

Continental kış lastik modellerinin yanı sıra yazlık olarak ürettiği seçenekler de bulunmaktadır. Teknik açıdan farklı niteliklere sahip olan oto lastikler, güvenlik önlemleri ve performans açısından son derece kalitelidir. Çünkü en yüksek güvenlik önlemleri alınarak oto lastik üretimleri yapılır. Bu nedenle, markanın ürettiği oto lastiklerin dünya çapında tercih edildiğini söyleyebiliriz. Beklenen bir sonuç olan bu tercih edilebilirlik, uzun seneler boyunca devam etmiştir. Oto lastikler, farklı testlerden geçerek kullanıcının hizmetine sunulmaktadır. Continental oto lastikler, bu anlamda açık ara fark ile kalitesini belli eden ürünlerdir. Yüksek kalite standartlarıyla üretilen oto lastikler, kullanıcılardan tam not almaktadır. Markanın ürettiği lastikler, denetleme firmaları tarafından yapılan testler gereğince verimli, güvenli, dengeli ve yola hakim lastikler üretir. Bunun yanı sıra, ıslak yolda viraj dengesinin sağlanabilmesi ve direksiyon hakimiyetiyle de dikkat çeken lastik üretimlerinin olduğunu söyleyebiliriz.

Markanın ürettiği lastikler, azami hızdan fren mesafesine kadar farklı koşullara ayak uydurmaktadır. Aynı zamanda, lastiklerin araçla uyumluluğundan emin olabilmeniz adına ticari ve binek arabalar için belli testler güvenilir bir şekilde yapılır. Dolayısıyla ürünlerin kalitesi de kanıtlanmış olur. Bu durum, markanın ürettiği lastiklerin en fazla tercih edilen ürünler olduğunu da söyleyebiliriz. Günlük kullanımlar için markanın verimli oto lastikler üreterek sürüşten alınan verimin artmaktadır. Verimli lastik üretimi yapan markanın kendini kanıtlayan lastik üretimleri yapması sayesinde sık sık tercih edildiğini de söylemek mümkündür. Marka en iyi malzemeleri kullanarak yüksek teknolojiler ile harika oto lastikler üretmektedir. Aynı zamanda, arabaları sürerken, bu lastikler ile frenleme mesafesi kolay bir şekilde ayarlanır. Üretim tesislerinde marka tarafından oto lastiklerin de testten geçmesi ürünlerin güvenilirliğini artırır. 

Continental Lastik Modelleri

Bu marka, uzun seneler dayanıklı olacak oto lastik üretimleri yapar. Geliştirdiği özel teknolojiler ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde, kaliteli lastik üretici markaları arasında yerini almayı başarmıştır. Farklı çeşitlerde özel lastikler üreten markanın her araba modeline uygun modeli bulunmaktadır. Araç modellerine uygun olarak üretilen özel lastikler her kullanıcının ihtiyacı karşılanmaktadır. Bütün araç grupları için farklı hava koşulları ve zemin koşullarına uygun lastik üretimleri yapılmaktadır. Markanın ürettiği lastik modelleri, yalnızca lastik ihtiyacınızı gidermez aynı zamanda sürüş güvenliğinizi de artırır. Buzlu ve ıslak zeminlerde de yol tutuş performansınızı da artıran lastikler bulunmaktadır. Lastiklerdeki tutunmayı artıran diş aralıkları ve görsel dizaynlar da son derece spesifik bir görünümdedir. Genel olarak lastiklerdeki nitelikler Continental lastik fiyat aralıkları üzerinde etkilidir. 

Lastiklerdeki tutuş özelliklerinin yanı sıra, yüksek kilometre seyirleri halinde bile kayıpsız performans elde edebilirsiniz. Performansların devamı ve frenleme mesafeleri sayesinde, etkili bir verimliliğe sahip lastik modellerini seçenekler arasından kontrol edebilirsiniz. Otomobil sektöründe farklı segment araçlar için uygun lastiklerin üretildiğini söyleyebiliriz. Örneğin, bu anlamda dikkat çeken üretimler arasında dört mevsim olarak kullanabileceğiniz modeller bulunmaktadır. 4 mevsim olarak lastik üretimleri, mevsim geçişlerine uygun olan modellerdir. Böylece durmadan lastik değiştirme gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Mevsimler arasındaki iklim koşullarının büyük oranda değişime uğramadığı bölgelerde kullanımı uygun olan lastik modelleri bulunmaktadır. Markanın bu ürünleri sayesinde, sadece otomotiv piyasasında değil, aynı zamanda, ticari araç, kamyonet, kamyon, ağır vasıta araçlar, bisiklet ve motosiklet gibi araçların da lastik üretimleri yapılır. 

Markanın imzasını taşıyan otomobil lastikleri içinde her türlü talep ve ihtiyaca uygun yüksek performanslı lastik modelleri bulunmaktadır. Binek otomobiller için ise üstün performans sağlayan üretimler yapılmaktadır. Binek araçların yanı sıra, Formula 1 yarış arabalarının da uzun seneler boyunca lastik teknolojisi çözümlerini bu marka yapmıştır. Üretilen lastikler arasında, Premium contact 6 serisi binek otomobile uygun ürünler de yer alır. Bu üretimler, silika hamuru malzemesi sayesinde, ıslak zeminlerde bile yüksek frenleme ve hız olanağı sağlar. Aynı zamanda, optimum yol tutuşu ile her araç modelinde konforlu ve spor bir sürüş olanağı sunar. Markanın ağır iş makinalarını düşünerek lastik üretimleri yaptığını da söyleyebiliriz. Lojistik markalarına da dayanıklı, uzun ömürlü ve iş makinalarının performansını artıracak olan lastik üretimleri bulunmaktadır. Motosiklet ve bisiklet grubuna özel olarak yol tutuşunu artıran lastik üretimleri de kullanıcıların verimli sürüş elde etmesine yardımcı olur. En ucuz Continental lastik fiyatları sayesinde, bütçenize uygun lastik türünü satın alabilirsiniz. 

Continental Lastik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Lastik üretiminde dünyaca ünlü olan Continental markası, uzmanlık alanı olarak araç lastikleri ve bileşenlerini baz almaktadır. Ürün üretimleri, 150 yılı aşkın bir süredir devam etmektedir. Yüksek güvenlik standartlarına uygun olarak üretilen lastik modelleri bulunmaktadır. Ancak kullanıcıların lastikleri satın alırken, bir takım unsurlara dikkat etmeleri gerekir. En gelişmiş teknolojiler ile üretilen lastik modelleri, aracınızın modeline uygun olmalıdır. Markanın ürettiği lastikleri satın alırken, kullanacağınız aracın teknik özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda, tekerlek ölçüsü de aracınızın özellikleriyle entegre olmalıdır. Araçları için lastik satın almak isteyen bireyler, araçlarını sürecekleri yerlerin hava koşullarını göz önüne almalıdır. Arabayı kullanacağınız bölgedeki iklim koşullarını tam anlamıyla bilmelisiniz. Buna göre doğru lastik seçimini yapmanız mümkün olacaktır. Mevsimsel geçişlere uygun olarak üretilen oto lastikler, ısı ve yol koşullarında keskin değişimlere de ayak uydurur. 

Yağışların yoğunlukta olduğu bölgelerde, yağış sırasında yolda biriken sulardan rahat geçen lastikleri satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, don ve buzlanma olaylarının çok olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kışlık lastik modellerini tercih edebilirsiniz. Mevsimsel koşullara uygun olarak üretilen lastikler, sadece kış aylarında değil, aynı zamanda yaz aylarında da kullanabileceğiniz niteliklere sahiptir. Çünkü mevsimsel geçişlere uygun olarak üretilen lastikler, basınç değişimleriyle imal edilir. Böylece mevsimsel olarak güvenilir bir şekilde oto lastikleri kullanabilirsiniz. İklim şartlarındaki yol koşulları ve hava şartları lastik değişimi bakımından son derece önemlidir. İsteğinize göre dört mevsimli lastik tipleri, kış ya da yaz aylarına özel olarak üretilen modelleri de satın alabilirsiniz. Markanın ürettiği lastikler, her türlü ihtiyacınıza yanıt verebilecek özelliklere sahiptir. Ekonomik yönden de çözümcül sonuçlar doğuran ve yüksek performans sağlayan lastik modelleri bulunmaktadır. 

Continental Lastik Avantajları

Arabalar, insanların yaşamlarını kolaylaştıran ve bireylerin mobilize olmasına olanak sağlayan araçlardır. Genellikle, otomobillerde kullanılan lastikler ile yolculuk sırasında güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Çünkü lastikler, sürücü ve araçtaki diğer kişilerin güvenliğini etkileyen önemli parçalar arasında yerini alır. Bu marka, Almanya’da kurulan ve yarım asırdan fazla bir süreden beri farklı otomobil markalarının lastiklerine çözüm ortaklığı yapmıştır. Dolayısıyla bu markanın ürettiği lastikleri kullanarak farklı açılardan avantaj elde edebilirsiniz. Sektörde en deneyimli olan markalar arasında, Continental yer alır. Otomotiv piyasasındaki gelişim, değişim ve yeni beklentiler de teknolojik gelişimler takip edilerek karşılanır. Markanın bu ihtiyaçlara yanıt verebilmeleri adına çeşitli araştırmalar yaptığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla daha kaliteli lastikler üreterek üretimlerinde gayret içinde bir çalışma performansı politikası izler. 

Üretilen lastik modelleri, özellikle yurt dışı imzalı olan birçok otomobilde kullanılan ürünlerdir. Çünkü markanın bir asırdan fazla olan tecrübesiyle ürettiği lastikler de yalnızca otomobillerde değil, farklı araçlara da uyum sağlayacak şekilde tasarlanır. Lastiklerin kalite düzeyi ise kullanılacak olan araçların yol tutuşlarını direkt olarak etkileyecektir. Aynı zamanda, bu anlamda seyahat esnasında da güvenliğiniz sağlanmış olur. Çünkü markanın farklı zemin koşullarına uyumlu olarak oto lastik üretimini yaptığını söyleyebiliriz. Böylece her türlü zemin ve hava şartlarına uygun olarak lastikler bulunmaktadır. Dolayısıyla Continental lastikler, kullanıcılar açısından değerlendirildiğinde oldukça avantajlı ürünlerdir. 

Continental Yaz Lastikleri

Yazın kavurucu sıcaklıklarında ya da kuru havalarda lastiklerin deforme olması mümkündür. Yaz lastikleri, 7 derecenin üzerinde havaya sahip olan bölgelerde bu ürünler rahatlıkla kullanılabilir. Ilımlı havaların göz önüne alınarak yaz lastiklerinin kullanımı uygun olacaktır. Markanın otomobiller için imal ettiği yaz lastikleri arasında, EcoContact, SportContact ve ContiSportContact gibi seriler yer alır. Yaz, kış ve mevsimlik olarak kullanıma uygun olan lastik çeşitleri ise uzun ömürlü bir performansa olanak sağlar. Bununla birlikte, yaz aylarına özel olarak tasarlanan lastiklerde Green Chili 2.0 hamur bileşimi malzemeleri kullanılmaktadır. 

Kullanılan üretim malzemeleri sayesinde, kilometrelerce mesafede yol gitseniz bile lastiklerdeki performansta herhangi bir kayıp meydana gelmez. Yol tutuş ve direksiyon hakimiyetine bağlı olarak farklı işlevselliklerde üretilen yaz lastik modelleri bulunmaktadır. Eşsiz bir sürüş keyfini de bu lastikler ile elde edebilmeniz mümkündür. 

Continental Kış Lastikleri 

Hava sıcaklığı 7 derece ve altında olan coğrafyalarda kış lastiklerinin kullanımı uygundur. Zorlu hava şartlarında kış lastiği kullanımının önemi büyüktür. Kış lastiklerinin çeşitleri, zorlu hava şartlarında bile üstün bir performans sergiler. Güven dolu bir sürüş yaşayabilmeniz adına kış lastiklerini satın alabilirsiniz. Farklı araç tiplerine uygun olarak tasarlanan seriler kış aylarının zorlu şartlarına harika bir şekilde ayak uydurur. Tıpkı yaz lastiklerinde olduğu gibi farklı serilerde üretilen oto lastik türleri bulunmaktadır. Ürün çeşitliliği ve piyasanın durumuna bağlı olarak Continental lastik fiyatları 2020 senesiyle sonraki senedeki üretim fiyatları farklıdır. 

Kış lastiklerinin fiyat aralıklarının aracınızın tipine bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Örnek verilecek olursa, otomobiller için uygun olarak tasarlanan kış lastikleri, WinterContact TS ve ContiWinterContact TS serilerini oluşturur. Eğer Van tipi araçlar için kış lastiği arıyorsanız, Vanco Winter serisini gözden geçirebilirsiniz. Yaz ve kış aylarına özel olarak yapılan lastik üretimleri, son teknolojiler kullanılarak kullanıcıların hizmetine sunulur. Mevsimlik olarak da tasarlanan lastik modellerini markanın ürün gamı içinde bulabilirsiniz. Yazlık ve kışlık olarak iki şekilde kullanabileceğiniz lastikler, son derece işlevseldir. Çünkü hem yazın hem de kışın üstün bir performans sağlayan ürünlerdir. Mevsimlik olan lastikleri kullanarak, sürekli lastik değiştirmek durumunda kalmazsınız. 

Continental Lastik Fiyatları

Continental lastik fiyatları 2021 senesinde yeni serilerdeki uygun oranlarla kullanıcı ihtiyaçlarına yön vermektedir. Genellikle, üretilen lastiklerin fiyatları ürünlerin boyutuna, kullanılacak araç türüne, malzeme yapısına ve iklim koşullarına bağlı olarak farklılık gösterir. Fiyatlar üzerinde etkili olan unsurlar arasında, araçların markası ve modeli de son derece önemlidir. Ürünlerin boyutları farklı etiketler ile gösterilir. 175/R17 gibi işaretler ile lastiklerin boyutları belirlenmektedir. Aracınız için uygun bir kesit genişliğini belirlemeniz son derece önemlidir. Kesit genişliğinin yanı sıra, kesit yükseklikleri de radyal gövde yapılarını belirleyecektir. Kesit genişlikleri ve yükseklikler farklı şekillerde imal edilen oto lastik modelleri vardır. Lastik boyutlarıyla orantılı şekilde üretilen modellerin fiyat aralıkları değişkenlik gösterir. 

Fiyat aralıklarını değiştiren diğer faktörler arasında, lastiğin kullanılacağı araç türü olması da yer alır. Otomobil, hafif ticari, ağır vasıta veya 4*4 gibi araç modellerine uygun olarak da farklı lastik üretimleri yapılmaktadır. Araç cinslerine bağlı olarak lastik türlerinin fiyat aralıkları da farklılık gösterecektir. Lastiklerin kullanılacağı iklim şartları da lastikleri satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelmektedir. Oto lastiklerin kullanım ömrünü uzatabilmek adına aracınız için performans sağlayacak lastikleri satın almalısınız. Genel olarak lastiklerdeki üretim malzemeleri ve teknolojisi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Üretim teknolojisinin yüksek olduğu lastikler fiyat performans açısından daha yüksektir. 

Continental Hangi Ülkenin Markasıdır?

Yarım asırdan fazla bir süreden beri lastik üretimi ve çözüm ortaklığı yapan bu marka, Alman merkezli bir şirkettir. Büyümeyi hedefleyen marka, farklı araç tiplerine uygun olarak oto lastik üretimi yapmaktadır. 

Continental Markasının Sahibi Kimdir?

Alman kökenli olan bu markanın büyük şirketlerin sahibi olan Maria Schaeffler ve oğlu George’un olduğunu söyleyebiliriz. Almanya’nın en zengin aileleri olarak kabul edilen kişilerdir. 

Continental Lastikleri Türkiye’de Üretilen Ürünler Mi?

Dünya devlerinden biri olan Continental markası, 2000 senesinde ülkemize giren ve şu anda da üç yüz bayisi ile birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Ülkemizde de büyüme ivmesini ilerleten bir markadır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Continental Lastik

1114 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Kesit Oranı
Toplam 24 / 1114 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/continental