Boardlar

Dart Board Fiyatları

Dart Board oyunu geçmişten günümüze gelişerek gelmiştir. Bu oyunu oynayan kullanıcılar adeta bağımlısı haline gelir. Bir tahta ve üzerinde yer alan sayılara taşları atarak puan toplama oyunudur da denilebilir. Bu oyun birçok usta ve marka tarafından üretilir. Bu durum da dart board fiyatları konusuna etki eder. Dart tahtaları genellikle iki ana malzeme tarafından yapılır. Bunlar kenevir ve elektronik malzemelerdir. Kenevir dart tahtaları geleneksel olanlardır ve doğal kenevir elyafından yapılırlar. Bu tür dart tahtaları sisal adı verilen yoğun bir lifli tabakalar yardımı ile yapılır ve daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunar. Elektronik dart tahtaları ise elektronik sensörler kullanarak skorları otomatik olarak hesaplar. Bu tür dart tahtaları daha çok ev ortamlarında veya barlarda tercih edilir. 

Otomatik ve kenevir arasında malzeme farklı olduğu için dart board fiyatı farklılıkları da vardır. Dart tahtaları arasında kalite farklılıkları vardır. Daha kaliteli dart tahtaları genellikle daha iyi bir yüzey sunar dartların kolayca yerleşmesini sağlar. Bu dart oku seti daha uzun süre dayanır. Daha ucuz dart tahtaları ise genellikle daha hızlı aşınır ve dartların düzgün bir şekilde yerleşmesi zor olabilir. Kaliteli bir dart tahtası satın almak uzun vadede kullanılacağından ötürü daha fazla memnuniyet sağlar. Dart tahtaları çeşitli markalar tarafından üretilir. Bazı markalar yıllar boyunca kaliteli dart tahtalarını üretir ve bu da fiyatlarına yansır. Dart seti fiyatları daha ünlü markalara aitse genellikle daha pahalı olabilir ancak kaliteli ürünlerin sundukları için tercih edilebilirler. Bunun yanı sıra fiyat performans ürünleri olarak da bilinen az markalar da uygun fiyatlı ve iyi kalitede dart tahtaları sunabilir. Dart tahtalarında fiyatından çok performansı önemlidir. Taşların ve tahtanın kalitesi tam anlamıyla orijinalse oyun keyfi doruklarda hissedilebilir. Dart seti fiyatları dönemden döneme de değişiklik gösterebilir. Kimi zaman artarken kimi zaman da indirime uğrayabilir. Siz de ihtiyacınız olan dart tahtasını satın almak için sitemizi ziyaret edebilir, en güzel dart tahtasına ulaşabilirsiniz.

Dart Board Tahtaları

Dart board, yani hedef tahtası dünya çağında popüler olan oyunlar arasındadır. Bu oyun yediden yetmişe her yaş grubuna uygundur. Ayrıca bu oyun hobi ve spor alarak yapılabilir. Kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorular arasında dart tahtası neyden yapılır? sorusu yer alır. Bu dart tahtaları pek çok malzemeden üretilir. Bunlardan ilki de kenevir dart tahtası olarak bilinir. Kenevir dart tahtaları doğal kenevir elyafından yapılan sisal tabakalarından üretilir. Sisal özel bir şekilde işlenir ve yüksek çerçevelerden bir yüzey oluşturacak şekilde genellenir. Bu yüzey dartların kolayca yerleşmesini sağlar ve çıkarıldığında iz bırakmaz. 

Kenevir dart tahtaları profesyonel oyuncular ve ciddi dart sevenler arasında yaygın olarak tercih edilir. Kaliteli bir kenevir dart tahtası uzun süre kullanım oluşturur ve oyun deneyimini doruklarda yaşatır. Bu dart hedef tahtası oldukça kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Herhangi bir yıpranma veya asılan konuma zarar verme gibi olumsuz durumlarla sizleri karşılaştırmaz. Ayrıca dart taşları da oldukça kalitelidir. Manyetiğinde herhangi bir bozulmayla sizleri karşı karşıya getirmez. Sıklıkla tercih edilen bir diğer model ise elektronik dart tahtalarıdır. Bu elektronik tahtalar oyununun daha modern bir versiyonudur. Bu tahtalar metal teller ve elektronik sensörler kullanır. Dartların hedefine isabet ettikleri sensörler tarafından algılanır ve puanlar otomatik olarak çıkarılır. Elektronik dart tahtaları genellikle evlerde veya barlarda kullanılan daha rahat ve kullanıcı dostu bir seçenektir. Bazı modellerde farklı oyun modları, ses grafikleri ve diğer özellikler de bulunabilir. Bu tamamen tercih ettiğiniz model ve markaya göre değişiklik gösterir.

Dart Tahtası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Dart tahtası kullanıcıların stres atmaları için bire bir yöntemler arasında yer alır. Eğlence ve hırsı aynı anda kullanıcılarına sunan dart tahtaları oldukça işlevlidir. Bu tahtaların birçok özelliği bulunur. Böylece her kullanıcı ihtiyacına ve tarzına en uygun tahta modelini seçebilir. Fakat dart tahtası temin ederken dikkat edilmesi gereken belli başlı faktörler vardır. Bunlardan ilki malzeme kalitesidir. Dart tahtaları arasında kalite farklılıkları vardır. Daha kaliteli tahtalar dartların daha iyi yerleşmesini sağlar ve daha dayanıklıdır. Kaliteli bir dart seti, uzun vadeli olabilir. Kalitesiz tahtalar sabitlenen konuma zarar verebilir. Ayrıca dartların tahta da kalmaması gibi olumsuzluklar da yaşatabilir. Bu durum markadan markaya değişiklik gösterebilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise dart tahtası yüksekliği olmuştur. Standart dart tahtaları 18 inç genişliğindedir. Ancak daha küçük veya daha büyük dart tahtaları da bulunabilir. Boy seçimi tamamen kullanılacak alan ve kişiye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin çocuk odasına alınan bir dart tahtasının geniş olmasına gerek yoktur. Dart oyununu neden oynadığınız da oldukça önemlidir. Örneğin turnuvalar ve sınavlara hazırlanan bir sporcuysanız kaliteli dart tahtası kullanmanız oldukça önemlidir fakat hobi olarak oynuyorsanız standart bir dart tahtası sizlere keyifli dakikalar yaşatabilir.

Dart Tahtası ve Özellikleri

Dart tahtası, dart oyununun temel elemanlarından biridir. Doğru bir oyun deneyimi için dart tahtası önemlidir. Kenevir dart tahtaları doğal kenevir elyafından yapılan sisal tabakaları incelenir. Kenevir tahtaları, dartların kolayca yerleşmesini sağlar ve çıkarıldığında iz bırakmaz. Kenevir dart tahtası profesyonel oyuncular arasında yaygın olarak tercih edilir. Bu tahta son derece kaliteli malzemelerle üretildiği için herhangi bir aksilik yaratmaz. Kaliteli bir kenevir dart tahtası uzun ömürlü olabilir ve oyun deneyimini yüksek seviyede yaşayabilir. Elektronik dart tahtaları metal teller ve elektronik sensörler yardımıyla çalışır. Dartların hedefine isabet ettikleri sensörler tarafından algılanır ve puanlar otomatik olarak çıkarılır. Elektronik dart tahtaları genellikle evlerde veya barlarda kullanılan daha rahat ve kullanıcı dostu bir seçenektir. Bazı modellerde, farklı oyun modları, ses grafikleri ve diğer özellikler bulunabilir. 

Dart tahtalarının yüzeyi hedefin kolayca görünmesini ve dartların doğru bir şekilde buluşmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Geleneksel dart tahtalarında 20 bölgeden başlayarak 1 bölgeye kadar numaralandırılmış dilimler bulunur. Bu dilimler derinlemesine değerlendirmeler yapılarak doğru artan değerlere sahiptir. Ayrıca çift ve üçlü halkaların yer aldığı alanlar da vardır. Bu halkalar oyun sırasında puanların katlanmasını sağlar. Elektronik dart tahtaları genellikle daha renkli ve görsel olarak çekici bir kalıcılığa sahip olabilir. Elektronik dart tahtaları rekabet için oldukça avantajlıdır. Rakiple oynandığı için skorlar adil şekilde tabloya yansır. Böylece hangi tarafın kazandığı net bir şekilde belli olur. Profesyonel dart tahtası stresi azaltmaya yardımcı olan bir aktivitedir. Dart oyunu oynamak o anki ve odaklanmanız gereken bir hedef doğrultusunda oynanır. Dart tahtasına bakarak doğru yere vurmak için dikkat ve odaklanmayı gerektirir. Bu durum zihni meşgul ederek günlük stres faktörlerinden uzaklaşmanızı sağlar. Oyun sırasında zihninizi boşaltarak endişelerinizi bir kenara bırakabilir ve sadece dartlara odaklanarak rahatlayabilirsiniz. 

Dart set oyunu fiziksel olarak aktif olmayı gerektirir. Dart tahtası ölçüleri genel anlamda farklılık gösterse de her model dart tahtasına doğru atış yapmak için kol, el ve göz koordinasyonunu kullanmanız gerekir. Bu hareket anlık biriken stresi kolay şekilde dışarı atmanızı sağlar. Ayrıca dart atarken gerçekleşen tekrarlayan hareketler bir türlü ritüel gibi algılanabilir ve rahatlanabilir. Kendi becerilerinizi geliştirme ve diğer oyunculara karşı rekabet etmek motivasyon sağlayabilir. Rekabet beyinde endorfin salgılanmasını teşvik ederek mutluluk hissi yaratır. Bu da stresi uzaklaştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca arkadaşlarla ve tanınmayan kişilerle oynanan dart oyunları daha da bir rekabet gerektirdiğinden dolayı günün yorgunluğu ve stresi en güzel şekilde bedeninizden uzaklaşır. İnsanlar çevrelerindeki insanlarla iletişim halinde kaldığında stresin ve motivasyonsuzluğun yok olduğu gözlemlenir. Dart oyunları da insanları sosyalleştirmede bir numaralıdır. Dart oyunu genellikle tek veya diğer insanlarla birlikte oynanır. Bu sosyal etkileşim stresle başa çıkmada bir rol oynar. Winmau Blade 6 dart hedef tahtası rekorları insanları bir araya getirebilir, diğer oyuncularla iletişim kurabilir, sohbet edebilir ve güçlü sosyal bağlantılar kurabilirsiniz. Sosyal destek stresle mücadelede önemli bir faktördür ve dart oyunu bu bağlamda yardımcı olabilir. 

Dart Oyunu Nasıl Oynanır?

Kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi de “Dart tahtası nedir?” Sorusu olmuştur. Dart oyunu bir profesyonel dart seti üzerinde dartları hedefe isabet etmesi üzerine kurulu bir oyundur. Bu oyunun amacı atılan taşların en büyük sayılara isabet etmesi halinde skoru yükseltmektir. Dart tahtası genellikle 20 dilim bulunan bir hedef tahtasıdır. Dilimler sırasıyla 1'den 20'ye kadar numaralandırılmıştır. Dart tahtası puanları tahtanın merkezinde Bullseye adı verilen küçük bir hedef noktası bulunur ve bu genellikle iki bölümdür iç bölge Bullseye 50 puan kazandırır ve dış bölge Bullseye 25 puan kazandırır. Ayrıca dilimlerin içinde çift ve üçlü halkalar da bulunur. Bu halkalara isabet etmesi durumunda çift be üçle çarpılmış şeklinde skora yansır.

Dart oyununa en az iki oyuncuyla başlanır. Oyuncular sırasıyla atış yaparak oyunu devam ettirirler. Atış sırası oyuncusu tarafından bir atak ile belirlenir. Her oyuncu tek bir dartla "lejant" atarak en yakın veya en uzak noktadan en yakın olan oyuncuyla karşılaşır. Fakat dart oyunu tek başına da oynanabilir. Kendi hedeflerini yükseltmek ve stres atmak isteyen kullanıcılar evlerinde veya başka bir alanda tek başlarına vakit geçirebilirler. Her oyuncu sırası geldiğinde üç dart atar. Oyuncunun amacı dartları hedefe doğru ve mümkün olduğunca isabetli bir şekilde atmaktır. Atışlar sırasında oyuncu taşının arkasını tahta üzerinde belirtilen bir çizginin gerisine koymalıdır. Dartlar hedefine isabet ettiğinde oyun başarılı sayılır. Dart iç bölgedeki "Bullseye" noktası veya dilimlerin üzerindeki noktaların bulunduğu yere isabet ettiğinde yüksek puanlar kazanılır. Dart tahtası puan ayrıca çift veya üçlü halkalara isabet eden dartların puan değeri de çift veya üçlü olarak kazanılır. Aynı zamanda her oyuncunun başlangıçta 501 puanı vardır ve her atışta puanları düşmeye çalışırlar. İlk olarak tamamen sıfıra ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

Eşsiz Dart Tahtası Tasarımları

Winmau dart tahtası her yaş grubuna hitap eden oyunlar arasında yer alır. Bu tahta modelleri oyuncaklardan profesyonelliğe kadar uzanır. Her malzemeden üretilen farklı boy ve işlevlerde tasarımlar barındırır. Dart tahtaları günün stresini ve sinirle baş etmekte bir numaralı bir hobi veya spor alarak yapılabilir. Kimi kullanıcılar bu oyunu hobi olarak yaparken kimi kullanıcılar spor amaçlı kullanır. Araştırmalara göre dart oyunu oynayan kullanıcıların streslerinde azalma, rekabet, sinir kat seviyelerinde düşüş ve daha planlı olmaları olumlu yönde değişiklik göstermiştir. Bu dart tahtası montajı dartlar farklı boy ve işlevler sunduğundan ötürü her alana kolay şekilde monte edilebilir istenilen alanda kurulum sağlanabilir. Ayaklı modellerden direkt alana monte edilen modellere kadar ürün bulunur. Bu durum kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterir. Ayrıca Delta sisal dart seti farklı tasarımlarla kullanıcılarına sunulur. 

Çocuklar için sevimli figürlerde tasarımlar içerirken, yetişkinler içinde kahve deseni içeren modellerden dart taşının insan haline gelmiş figürlerine kadar modeller içerir. Bu modeller odanın veya kullanılacak alanın tasarımına göre de şekil alabilir. Örneğin renkli bir odada kullanılacak ise eğlenceli modeller tercih edilebilirken, daha ciddi bir ortamda koyu renkler tercih edilebilir. Dart tahtalarının oldukça rengi vardır. Pembe, beyaz, siyah, turuncu, kırmızı, yeşil ve akla gelebilecek her renk ve tarzda figür ve model bulunabilir. Bazı markalar kullanıcının isteğine bağlı özel tasarımlar içeren modeller de üretir. Burada her şey kullanıcının isteğine bağlı şekillenir. Hangi renkte veya desende istediğine bağlı dart tahtaları tasarlanır. Fakat genel anlamda özel tasarım dart tahtaları dekor olarak kullanılır. Odanın havasını değiştirmek ve eğlenceli figürleri istediği alanda görmek isteyen kullanıcılar standart tahtaların dışında dart tahtaları tercih ederler. 

Mıknatıslı dart tahtası barındırdığı tasarıma göre kullanışlılığı da değişiklik gösterebilir. Örneğin fazla detay içeren bir dart tahtası fazla kullanıldığında zarar görebilir. Bundan ötürü de oyun oynanmak için satın alınacak dart tahtaları standart olan modellerden seçilmelidir. Standart olan dart tahtaları oldukça kaliteli ve oyun amaçlı üretildiğinden ötürü uzun yıllar kullanılabilir. Fakat bu durum tamamen kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterebilir. Her kullanıcının konfor deneyimi farklı olduğundan ötürü farklı tahtalara farklı yorumlar gelmesi oldukça normaldir. Ayrıca dart tahtaları düzgün şekilde kullanıldığında ve darbe almadığında ömür konusunda sıkıntı çekmeyecektir. Aksi takdirde oyun stresi salgılayan kullanıcıların dart tahtasına darbe sağlaması tahtanın ömrünü azaltacaktır. Dart tahtalarının üzerindeki yazı, rakam ve dairelerin zarar görmemesi için çamaşır suyu içermeyen nemli bir bezle temizlenmesi önerilir. Çok ıslak ve çamaşır suyu içeren temizlik malzemelerinin kullanılması üzerindeki detayların silinmesine neden olur. Detayların silinmesiyle de oyunun amacı ortadan kalkar. 

Dart Tahtası Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorular arasında dart tahtası nasıl yapılır sorusu yer alır. Dart tahtası oldukça malzemeden yapılır. Dart tahtaları genellikle iki ana malzeme tarafından yapılır. Bunlar kenevir ve elektronik malzemelerdir. Kenevir dart tahtaları geleneksel olanlardır ve doğal kenevir elyafından yapılırlar. Bu tür dart tahtaları sisal adı verilen yoğun bir lifli tabakalar yardımı ile yapılır ve daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunar. Elektronik dart tahtaları ise elektronik sensörler kullanarak skorları otomatik olarak hesaplar. Dart tahtası yapımı bu şekilde tamamlanır.

Dart Oyunu Strese İyi Gelir mi?

Stresi azaltmaya yardımcı olan bir aktivitedir. Dart oyunu oynamak o anki ve odaklanmanız gereken bir hedef doğrultusunda oynanır. Dart tahtasına bakarak doğru yere vurmak için dikkat ve odaklanmayı gerektirir. Bu durum zihni meşgul ederek günlük stres faktörlerinden uzaklaşmanızı sağlar. Oyun sırasında zihninizi boşaltarak endişelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz.

Standart Dart Tahtası Boyutu Nasıl Olmalıdır? 

Standart dart tahtaları 18 inç genişliğindedir. Ancak daha küçük veya daha büyük dart tahtaları da bulunabilir. Boy seçimi tamamen kullanılacak alan ve kişiye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin çocuk odasına alınan bir dart tahtasının geniş olmasına gerek yoktur. Dart oyununu neden oynadığınız da oldukça önemlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dart Board Fiyatları

123 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 123 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19264/372242