Çocuk Odası Modelleri ve Fiyatları

Çocuk Odası 

Çocuk odası, ebeveynlerin çocukları için dizayn ederek oluşturdukları mobilyalardan oluşur. Her çocuğun hayalinde olan çizgi film karakteri ya da figürün çocuk odalarında itinayla işlendiğini söyleyebiliriz. Yetişkinler gibi çocukların da kendine has tarzları vardır. Bu tarzların yansıtılması için çocuk odalarında farklı figür ve renkler kullanılmaktadır. Buna uygun olarak tasarlanan farklı çocuk odası takımları seçenekler arasında yerini almaktadır. Genel olarak, çocuk odalarında çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek mobilyalara yer verilmektedir. Böylece çocuklar, kendilerini odalarında daha özgür ve rahat hissetmektedirler. Çocuk odası takımları, çocukların hayal gücünü geliştirecek özelliklerde olabilmektedir. Bazen süper kahramanlar, bazen de ilgi çeken renkler ile odaların konsepti detaylandırılır. Çocuk odalarının içinde, yatak, komodin, şifonyer, çalışma masası gibi mobilyalar yer almaktadır. Kısacası çocukların ihtiyacı olan ne varsa, çocuk odalarının içinde yer alır. Ancak bazı çocuk odalarının aksesuarlı ve oyuncaklı olduğunu da söyleyebiliriz. 

Çocuk odaları dekore edilirken, çocukların cinsiyetleri göz önüne alınmaktadır. Kız ve erkek çocuklara özel olarak tasarlanan renk ve figürler, her tarza hitap edecek özelliktedir. Örneğin, kız çocukları için pembe ve mor tonların hakim olduğu çocuk odası takımları ilgi çekmektedir. Ancak erkek çocukları için ise kırmızı, mavi ve yeşil gibi renkler sıklıkla kullanılır. Çocukların içinde rahatça vakit geçirebilecekleri, hatta severek odalarında her işi yapabilecekleri yaratıcı çocuk odaları tasarlanmıştır. Dinlenmek, uyumak, oyun oynamak için ideal olacak çocuk odası takımlarını seçenekler arasında bulabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda, çocuk odalarının konforlu olması da önemli bir detaydır. Özellikle, çocuk odalarında yer alan yatakların rahatlığı farklı konforlarda olabilmektedir. 

Çocukların Hayallerini Süsleyen Çocuk Odaları

Çocuk odası yatak modelleri değişkenlik gösteren takımlardır. Örneğin, erkek çocuk odası takımlarında, örümcek adamlı, arabalı ve benzeri figürlerden oluşan yatak seçenekleri bulunmaktadır. Kız çocukları için ise yatakların şekli Cindy, Barbie ve benzeri çizgi film karakterlerinden oluşmaktadır. Bu konseptlerdeki yatak modelleri, çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmektedir. Üstelik sevdikleri süper kahramanlardan güç alan çocuklar, kendilerini daha özgüvenli hissetmektedir. Yatakların şekilli olması, çocukların ayrıca ilgisini çeken bir durumdur. Çocuk odalarındaki yatakların yanı sıra, aksesuarlar da süper kahramanlara hitap eden özelliklerde olabilmektedir. Örneğin, çizgi film karakteri olan bir süper kahramanı yansıtan özel bir abajurun çocuk odasına aksesuar olarak seçilebilmesi mümkündür. Buna benzer aksesuarlar ile odaların şıklığı tamamlanacaktır. Çocuk odalarındaki yatak ve aksesuarlar ile çocuklar kendi hayal güçlerini geliştirebilirler. 

Çocuk odası tasarlamak isteyen anne babalar da çocuklarının zevklerini yansıtan seçimler yapabilirler. Şık dekorasyonlar oluşturmak isteyen bireyler, bu kategorideki seçenekleri inceleyebilirler. Estetik görünüme sahip olan çocuk odaları da çocukların dikkatini çekmektedir. Şık dekorasyonların temelini oluşturan, eğlenceli ve işlevsel özelliklere sahip çocuk odaları da seçenekler arasında yerini almaktadır. Çocuklar, özel ve ayrı bir odaya sahip olduklarında, kolayca sorumluluk alabilirler. Ayrıca çocukların enerjilerine eşlik edecek canlı renklerin kullanıldığı çocuk odası takımlarını da kategoriler arasında bulabilmeniz mümkündür. Modern çizgilerden hoşlanan ebeveyn ve çocukları için ise bu yönde tasarlanan çocuk odaları gözden geçirilebilir. Genel olarak, çocukların ilgi alanlarına, yaratıcılıklarına ve gelişimlerine uyum sağlayacak çocuk odası tasarımları yapılmıştır. 

Ranzalı Çocuk Odaları

Çocuk odası mobilyalar açısından değişkenlik gösteren takımlardan oluşur. Çocuk sayısı fazla olan evlerdeki çocuk odaları, ranzalı olarak tercih edilmektedir. Ranzalar, kardeşlerin birlikte aynı odayı paylaşmalarına yardımcı olur. Ranzalı olarak satışa sunulan çocuk odalarının da farklı tasarımlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, ranzalı olarak tasarlanan çocuk odaları da konfor düzeyi yüksek olan yataklara sahiptir. Yatakların, farklı boyut ve yaş aralıklarına uygun olarak üretildiğini de söylemek mümkündür. Aynı zamanda, ranzalı çocuk odalarının özgün tasarımları, kullanıcılar tarafından dikkat çekmektedir. Çocuklara özel olarak tasarlanan çocuk odalarının, desenleri, renkleri ve figürleri son derece renklidir. Bu takımlar, estetik bir görünüm sunarken, aynı zamanda yüksek kalitesiyle uzun süre kullanılabilmektedir. Ranzalı olarak tasarlanan çocuk odaları, çocukların zarar görmeyeceği şekilde tasarlanmaktadır. Örneğin, masa, yatak ve komodin gibi mobilyaların kenar kısımları oval formlu olarak gelmektedir. Böylece çocuklar oyun oynarken, asla zarar görmezler. Üretilen ranzaların çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olduğunu da söyleyebiliriz. 

Ranzaların geçme sistemli olarak tasarlanmış olması, istenildiğinde iki ayrı yatağa dönüşmesine olanak sağlar. Seçenekler arasında; yavru yataklı olarak tasarlanan ranza modelleri de bulunmaktadır. Bu yatakları da 3 kardeşli aileler rahatlıkla kullanabilirler. Bazı yatak tasarımlarında, merdiven kısımlarına çekmeceler koyulmuştur. Bu çekmecelerin iç kısımlarına, çocuklar kendi kişisel eşyalarını koyabilirler. Oyuncak, giysi, kıyafet ve benzeri ürünlerin çekmece detaylarına rahatlıkla yerleştirilebilmesi mümkündür. Dolaplı ve masalı olarak tasarlanan ranzalı çocuk odaları da seçenekler arasında yerini almaktadır. Ranza takımları içinde, birbirine uyumlu olan mobilyalar da yerini almaktadır. Örneğin, komodin, şifonyer, masa ve benzeri mobilyalar bunlardan bir kaçıdır. Ranza ile uyumlu olan diğer mobilyalar sayesinde, bütün oda birbiriyle ahenkli görünmektedir. Tasarlanan raflı ranzalar ise fonksiyonu yüksek olan ürünlerdir. Bu modeller, klasik ranzalardan farklı olarak tasarlanmıştır. Ranzalı çocuk odalarının da cinsiyetlere uygun olarak farklı renklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. 

Çocuk Odası Aksesuarları Nelerdir?

Çocuk odası aksesuarlari, mobilyalar ile uyum sağlayacak şekilde tasarlanan ürünlerdir. Farklı türden aksesuar seçenekleri, çocuk odaları dizayn edilirken, rahatlıkla kullanılabilir. Seçenekler arasında; ahşap dekoratif askılı raflar, abajurlar, biblolar, duvar süsleri, led lambalar, dekoratif yastıklar ve benzeri ürünler yer almaktadır. Bu aksesuarlar, çizgi film karakterleri ya da süper kahramanlardan da oluşabilmektedir. Çocuk odalarında kullanılacak olan aksesuarlar, çocukların cinsiyetine uygun olabilir. Aksesuarların rengi, tasarımı, şekli ve benzeri özelliklerini çocuğunuzun cinsiyetini yansıtacak şekilde de tercih edebilirsiniz. Çocuklar, odalarında yer alan mobilyaların yanı sıra, aksesuarları da seveceklerdir. Çünkü çocuk odasına uyumlu olarak tercih edilecek aksesuarlar, odayla tamamen uyumlu olmaktadır.

Çocuk odasında yer alan mobilyaların yanı sıra, aksesuarların da güvenli ve korunaklı olması gerekir. Bu nedenle, çocukların oyun kurarken, zarar görmeyecekleri aksesuarların tercih edilmesi gerekir. Dekoratif yanı yüksek olan aksesuarlar tercih edilerek, odada sıcak bir hava yaratabilmeniz mümkündür. Çocuk aksesuarları, ebeveynlerin çocuklarıyla da seçebilecekleri ürünlerdir. Çünkü sonradan da odaya ekleyebileceğiniz aksesuar modelleri seçenekler arasında yerini almaktadır. Bazı durumlarda, ebeveynler aksesuarları oyuncaklardan seçerler. Böylece çocuklar, hem oyun oynar hem de odalarındaki oyuncaklardan ilham alırlar. Obje şeklinde olan aksesuarlar da çocukların dikkatini çekecek özelliklerdedir. Çocuk odası aksesuarları, çocukların odalarında daha eğlenceli vakitler geçirmelerine yardımcı olur. 

Çocuk Odasında Yer Alan Eşyalar

Çocuk odası eşyaları ebeveynler tarafından titiz bir şekilde seçilmektedir. Genel olarak, çocuk odası takımlarında yer alan eşyalar arasında; yatak, komodin, şifonyer gibi ürünler yer alır. Ancak bu eşyalara ek olarak da çeşitli ürün eklemeleri çocuk odalarına yapılabilmektedir. Bir çocuk odasında kişisel tercihlere bağlı olarak tercih edilecek eşya grupları değişkenlik gösterir. Örneğin, tercihe ve ihtiyaca göre, oyuncak sepeti, çalışma masası, oyun çadırı, kitaplık, çocuk odası halısı, çeşitli stickerlar, aydınlatma ürünleri gibi eşyalar çocuk odalarında yerini almaktadır. Ancak bu eşyalar, ebeveynlerin çocuklarının ihtiyaçlarını gözeterek tercih ettikleri kategorilerdir. Çocuk odalarının düzenli, nizamlı ve planlı olması için her türden ürünün ortamda yer alması gerekir. Çocukların bütün gereksinimleri, bu sayede giderilmiş olur. 

Çocuk odası eşyaları arasında, yukarıda sıralanan ürünlerin yer alması zorunlu değildir. Bireyler, çocuklarının ihtiyaçları doğrultusunda, sıralanan ürünler arasından uygun tercihleri yapabilirler. Çocuk odalarının en sevilen karakterler kullanılarak hazırlanması da ilgi çekici bir detaydır. Genel olarak, çocuk odası için tercih edeceğiniz aksesuar ve benzeri eşyaların birbiriyle uyumlu olması son derece önemlidir. Konsept olarak da bu kombinin yapılması, çocukların beğenisini kazanan bir unsur olacaktır. Çocuk odalarında yer alan eşyaların işlevsel olması da önemli bir faktördür. Çünkü çocukların eşyalarını rahat bir şekilde kullanmaları için fonksiyonel eşyaları kullanmaları gerekir. Aynı zamanda, çeşitli oyuncak gruplarıyla da odanın içi daha eğlenceli bir hale getirilebilir. 

Erkek Çocuk Odası Yatak Modelleri

Erkek ve kız çocukları için tasarlanan yatak modelleri, birbirinden farklı görselliklere sahiptir. Genel olarak, birbirinden farklı çizgi film karakterleri ve süper kahramanların hakim olduğu çocuk odaları konseptleri hazırlanmaktadır. Erkek çocuklar için hulk, örümcek adam, batman ve benzeri süper kahramanların yer aldığı çocuk odaları tasarlanmıştır. Aynı zamanda, odalardaki renklendirmeler de erkek çocuklarının beğenisine hitap etmektedir. Bu yönde tasarlanan çocuk odalarındaki yatakların süper kahramanlı olmasının yanı sıra, arabalı ve benzeri araçlar da olabilmesi mümkündür. Arabalı, gemili ve benzeri araçlara benzer olan yataklar, erkek çocukları tarafından beğeni toplamaktadır. Bu yatak modellerine uygun olan aksesuarların da takılabileceğini söyleyebiliriz. Örneğin, çocuk odası için avizeler tasarlanarak, süper kahramanlı ya da çizgi film karakterli odaların konseptine uyum sağlar. Bazı yataklara uygun olarak karyolalar da çocuk odalarına koyulabilmektedir. Büyük ölçekli odalara farklı türden eşyalar koyulabilmesi mümkündür. 

Çocuk odası dekorasyonuna yön veren yatak modelleri arasında; baza ve ranzalar yer almaktadır. Aynı zamanda, yavrulu yatak olarak tasarlanan modeller de seçenekler arasında yerini almaktadır. Bazı yatakların çekmeceli olarak tasarlanmış olması, ürünlerin işlevselliğini artırmaktadır. Çünkü çekmecelerin iç kısmına, giysi ya da oyuncak yerleştirilebilmesi mümkündür. Yatakların dış tasarımının yanı sıra, işlevselliklerinin de fazla olması son derece önemli bir unsurdur. Bu anlamda, kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verecek yatak modelleri, kategoriler arasında yerini almaktadır. Bazı yatak modellerinin ayak kısımları yüksek olduğu için temizlikleri de kolaydır. Bireyler, kişisel ihtiyaçları doğrultusunda, yatak seçimlerini yapabilirler. 

Çocuk Odası Mobilyaları 

Normal yatak odalarında yer alan mobilyalar, çocuk odalarında da yerini almaktadır. Ancak çocuk odası mobilyalarının tasarımı, normal yatak odalarından biraz daha farklıdır. Çünkü çocuklara özel olarak tasarlanan çocuk odaları, daha minimal ve renkli tasarımlara sahiptir. Çocuk odalarının konsept tasarımlarda olması, mobilyaların farklı şekilde tasarlanmasına neden olmaktadır. Örneğin, yetişkin yatakları normal bir yatak görünümündeyken, çocuk odaları arabalı yataklardan tasarlanabilmektedir. Çocuk odası mobilyaları arasında; yatak, dolap, şifonyer, çalışma masası gibi eşyalar yer alır. Bu eşyaların şekli ve tasarımı ise birbirinden ayrılmaktadır. Aslında, cinsiyete bağlı olarak çocuk odası mobilyalarının tasarımı birbirinden farklı olabilmektedir. Bu değişiklik, renge bağlı olarak da meydana gelmektedir. Çünkü erkek çocukları için tasarlanan mobilya renkleriyle kız çocukları için imal edilen mobilyaların tonları aynı değildir. Kız çocukları için füme, pembe, mor, açık sarı ve benzeri renkler mobilyalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda, çiçek desenli olarak tasarlanan mobilya türlerinin olduğunu söyleyebiliriz. 

Erkek çocukları için ise mobilyalarda kullanılan renklerin mavi başta olmak üzere, kırmızı, yeşil ve benzeri renkler olduğunu söyleyebiliriz. Sabit renklerden oluşan çocuk odası takımlarının yanı sıra, renk geçişlerine sahip olan mobilyalar da seçenekler arasında yerini almaktadır. Aynı zamanda, ileri teknolojiler kullanılarak üretilen çocuk odası takımları da son derece güvenilir bir kullanım yapısına sahiptir. Bununla birlikte, çocukların sağlığını tehdit etmeyen malzemeler kullanılarak, mobilya tasarımları yapılmıştır. Çocukların gelişimini olumlu yönde etkileyecek çocuk odası mobilyalarını kategoriler arasından kontrol edebilirsiniz. Bu yönde tasarlanan mobilyalar sayesinde, çocukların gelişimleri olumlu yönde ilerleyecektir. Her türden aktivitenin de tercih edilen mobilyalar üzerinde rahatlıkla yapılacağını söyleyebiliriz. Mobilyalardaki işlevselliğin yanı sıra, estetik yapının da ön planda olduğu söylenebilir. 

Birbirinden Tarz Çocuk Odaları

Çocuklar için tasarlanan odaların, son derece dikkat çekici ve tarz olduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda, ev modasındaki gelişime bağlı olarak, çocuk odaları da bu değişiklikten yararlanmıştır. Karyola, ranza, baza ve benzeri seçenekler ile takım haline getirilen odaların, çocukların tarzını yansıttığını söyleyebiliriz. Yataklardaki konfor düzeyi ise çocukların rahat uyku çekmelerine yardımcı olmaktadır. Çocuklar için yorucu olan oyun ya da okul saatleri, konfor düzeyi yüksek yataklarda dinlenerek geçirilebilir. Aynı zamanda, çocukların tarzını yansıtan odalarda vakit geçirmek, ayrıca hoşlarına gidecektir. Tarzlarına hitap eden odalarda vakit geçiren çocuklar, kendilerini daha özgüvenli hissederler. Çocukların seveceği oyuncakların da çocuk odalarında yer alması, oyun saatlerinin dolu dolu geçirilmesine olanak sağlar. Şık, rahat ve konforlu bir şekilde dekore edilen odaların, çocukları büyük ölçüde mutlu edeceğini söyleyebiliriz. 

Farklı renk, stil, tarz, boyut ve benzeri faktörler esas alınarak, çocuklara uygun oda tasarımları yapılabilir. Çocuk odası tarzları, süper kahramanlar ya da çizgi film karakterlerinden oluşabilmektedir. Ancak sade tasarımlı olarak imal edilen çocuk odaları da seçenekler arasında yerini almaktadır. 

Çocuk Odası Fiyatları

Çocuk odası mobilya fiyatları, marka, model, ürün özellikleri, malzeme yapısı ve benzeri detaylara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra, mobilyalarda yer verilen ek işlevsellikler de fiyatlara yansıyan detaylar arasında yerini alır. Çocuk odasında yer alan parçaların sayıları birbirinden farklı olabilmektedir. Bu mobilyaların kaç adet olduğu ve kalite düzeyi fiyatlar üzerinde etkilidir. Farklı yaş gruplarına uygun olarak tasarlanan çocuk odası takımları ise fiyat olarak birbirinden farklıdır. 

Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan çocuk odaları ise fiyatsal olarak yüksek tutarlardadır. Aynı zamanda, yatakların ranza ya da baza şeklinde olması, fiyatsal oranlara etki etmektedir. Ergonomiklik unsuru da yataklara ekstra bir özellik katacağı için fiyatlara yansır. Geniş renk yelpazesine sahip olan çocuk odalarının üzerinde kullanılan ekstra işçilik ve malzemeler de fiyatları etkilemektedir. Eğer satın alacağınız çocuk odası takımları, tekli ya da iki kişilik ise bu durumda da fiyatların değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla birden fazla unsurun çocuk odalarının fiyat aralıklarını değiştirdiğini söylemek mümkündür. Bununla birlikte, ekstra tercih edilen mobilyalar da fiyatları etkiler. 

Çocuk Odası Nasıl Olmalıdır?

Çocuk odalarının mutlaka çocukların ihtiyacına uygun şekilde tercih edilmesi gerekir. Aynı zamanda, çocukların zevklerini yansıtan oda tasarımlarının yapılması da son derece önemlidir. 

Çocuk Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çocuk odası satın almadan önce, işlevselliğine, kapasitesine, kullanım şekline, tasarımına ve benzeri unsurlara dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda, ürünlerin sağlamlığı, kalitesi ve dayanıklılığı da önemli detaylar arasında yerini alır. 

Çocuk Odası Satın Almak Şart mı?

Ebeveynler, çocuklarının kendilerini daha rahat, özgüvenli ve sorumluluk sahibi hissetmeleri için çocuk odası takımlarını satın almalıdırlar. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Odası

3831 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Çocuk Odası
Çocuk Odası
Oda Takımı
Oda Takımı
Gardırop
Gardırop
Karyola
Karyola
Ranza
Ranza
Baza
Baza
Komodin
Komodin
Masa
Masa
Sandalye
Sandalye
Koltuk
Koltuk
Raf
Raf
Sallanan Koltuk
Sallanan Koltuk
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 3831 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/80702000