Sandalye

Çocuk Sandalyesi

Çocuklar için fiziksel gelişim oldukça önemli bir role sahiptir. Büyüme ve gelişme çağında çocuklar için kullanılan tüm malzemelerin kaliteli olması ve gelişimlerini desteklemesi gerekir. Özellikle de ders çalışırken, ödev yaparken, etkinlik ya da Montessori tarzda aktivite yaparken kullanılan çocuk sandalye modellerinin çocukların fiziksel yapısına uygun seçilmesi gerekir. Uzun süre oturmaları gerektiğinde dahi rahat hareket edebilecekleri birçok sandalye çeşidi mevcuttur. Rengarenk tasarımlarıyla dikkat çeken bu sandalye modelleri hem erkek hem de kız çocuklar için uygundur. Kız çocuklar için genel olarak pembe renk tonlarının kullanıldığı sandalyelerde erkek çocuklar için genel olarak mavi renk tonlarına yer verilir. 

Çocuk Sandalyesi Modelleri

Kullanımı oldukça rahat olan ve tamamen çocukların fiziksel sağlığı göz önüne alınarak tasarlanan çocuk sandalyesi modellerinde döner koltuk tasarımlarına, Montessori tasarımlarına, ahşap modellere, plastik modellere ve metal ayaklı modellere rastlayabilirsiniz. Özellikle de 3 yaştan itibaren kullanıma uygun olan sandalye modelleri masalar ile takım olarak da satışa sunulur. İster tekli bir şekilde ister takım olarak temin edebilir ve çocuk odalarında ya da çalışma odalarında kullanımlarına yer verebilirsiniz. 

Döner Çocuk Sandalyesi

Oturak kısmının altında yer alan dönme mekanizması ise döner koltuk şeklinde tasarlanan çocuk sandalyeleri kullanımı en keyifli olan modellerdir. Çocuklar tarafından bir hayli sevilerek kullanılan döner sandalyeler fiziksel açıdan da çocuklara zarar vermez. Hem bel kısımlarının rahat bir şekilde sandalyeye yerleşmesine olanak sağlar hem de yükselme ve alçalma ayarı yapılabilir. Çocukların boyuna göre, masalarının boyuna göre ne kadar yukarıda ya da aşağıda oturmak istediklerini rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Oldukça kaliteli ve sağlam bir şekilde tasarlanan bu mekanizma sayesinde pratik bir kullanım elde edebilirsiniz. Ayak kısımlarına kullanılan tekerlekler ise sandalyeyi istediğiniz yere çekme de kolaylık sağlar. Sabit sandalyelerden hoşlanmayan çocuklar için tekerlekli modeller her zaman bir oyuncak görevi de görür. Oturma kısımlarında kullanılan puf yastık ve minderler ise uzun süre oturmaya dahi müsaade eden bir yumuşaklığa sahiptir. 

Montessori Masa ve Sandalye Modelleri

Giderek yaygınlaşan Montessori aktiviteleri çocuklar için de yetişkinler için de gelişime katkı sunan ve daima yapılması gereken etkinlik türleridir. Kesme, dikme, boyama, yapıştırma, çeşitli malzemeler kullanarak maket, örgü, seramik ve kil gibi ürünler ortaya koyma en çok tercih edilen aktivite çeşitleridir. Özellikle de bu aktiviteleri yaparken çocukların hem fiziksel olarak hem zihinsel olarak son derece aktif ve rahat hissetmesi gerekir. Konforu olmayan bir çocuk fiziksel olarak rahatsız hissedeceğinden zihinsel olarak da kendinde engeller hissedebilir. Bu tür rahatsızlıklara ve engellere yol açmamak adına Montessori ’ye özel tasarlanan cocuk calisma sandalyeleri ve masaları temin edilmelidir. Kullanımı oldukça şık ve rahat olan bu masa ve sandalye modellerini temizlemek de oldukça kolaydır. Leke tutmayan, çizilmeye karşı dayanıklı özel boyama teknikleri ve malzemeler kullanılarak tasarlanan Montessori masa ve sandalyelerini sadece hafif nemli bir bez ile temizlemeniz yeterlidir. Sıvılara karşı da dayanıklı olan bu masa ve sandalyelere su ya da farklı bir sıvı malzeme döküldüğü zaman endişe etmenize gerek kalmaz. 

Hayvan Desenli Çocuk Sandalyeleri

Tamamen hayvan desenleri kullanılarak tasarlanan sandalye modelleri daha küçük yaş grubu çocukların ilgisini çekiyor. 1 yaştan itibaren kullanılmaya uygun olan sandalye modellerinde aslan, kaplan, uğur böceği, kedi, fil ve yavrusu gibi sevimli hayvanların animasyon görüntülerine yer veriliyor. Sandalyelerin dayanma kısmında direkt kalıp olarak kullanılan hayvan desenlerinde özel boyalar ve renkler tercih ediliyor. Böylece uzun yıllar boyunca kullanılmaya devam eden bu sandalyelerin boyalarında atma, aşınma ya da dökülme meydana gelmez. Üstelik tüm yaş grubu çocukların boyuna uygun şekilde tasarlanır. Ayarlı mekanizması olan modellerden sabit modellere tercihlerinizi uygun fiyatlar dahilinde yapabilirsiniz. 

Ahşap Çocuk Sandalyeleri

Gerçek ahşap malzemeler kullanılarak tasarlanan çocuk masaları ve sandalyelerinde vernikleme işlemi de yapılır. Hem çok kısa süre içinde aşınma meydana gelmemesi adına hem de uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edilebilmesi adına ahşap malzemeler en çok tercih edilen sandalye malzemesidir. Yapımında büyük emek harcanan ve son derece dayanıklı şekilde monte edilen bu sandalyeleri çocuk odalarında ya da çalışma ve Montessori odalarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ahşap el emeği ile işlendikten ve verniklendikten sonra monte edilir ve sandalye haline getirilir. 

Plastik Çocuk Sandalyeleri

Günlük kullanım için en çok tercih edilen cocuk masa ve sandalyesi plastik modeller hafifliği ile dikkat çekiyor. Sert ve kaliteli plastik kullanılarak tasarlanan bu sandalye modellerinde tüm renk seçeneklerini görmeniz mümkündür. Kızlar için pembe, kırmızı, turuncu ve beyaz ağırlıklı modelleri tercih ederken erkek çocuklar için mavi, yeşil ve sarı gibi maskulen renklerden elde edilen plastik sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Arkaya yaslanma kısmının yanı sıra yan taraflarda kolları da bulunan plastik modeller sadece ev içi kullanıma değil aynı zamanda bahçe ve balkon kullanımına da uygundur. Ev içerisinde ders çalışma ya da etkinlik zamanında kullanabileceğiniz plastik sandalyeleri, yaz ve bahar aylarında balkon keyfi ya da bahçede ara öğün keyfi yaparken de tercih edebilirsiniz. Çocuklarınız tarafından da bir hayli sevileceğinden emin olabilirsiniz. 

Kollu Çocuk Sandalyesi Modelleri

Alt kısmı döner şekilde tasarlanan kollu sandalye modelleri daha büyük yaş grubu çocuklara hitap ediyor. Sert plastik ya da silikon malzemeler kullanılarak tasarlanan kollu sandalyelerde oturmak oldukça rahattır. Çocuklar arkasına yaslandığı zaman kollarını ve özellikle de dirseklerini boşta bırakmaz ve kol kısımlarına dayayabilir. Böylece hareketlerinde de konforu elde ederler. 

Metal Ayaklı Çocuk Sandalyesi Modelleri

Metal ayaklı çocuk sandalyeleri ise sabit tasarlanan modellerdir. Kaliteli metaller kullanılarak elde edilen bu sandalyeler ağırlığıyla da dikkat çeker. Çocukların hem rahat oturabilmesi hem de uzun yıllar boyunca kaliteli bir sandalyeye sahip olabilmesi adına metal ayaklı modeller oldukça idealdir. Düzenli olarak temizlediğiniz takdirde ayak kısımlarında soyulma, küflenme ya da dökülme gibi sorunlar meydana gelmez. 

Çocuk Sandalyesi Fiyatları

Çocuklar için özel olarak tasarlanan ve birbirinden sevimli desenlere, renklere ve modellere sahip olan sandalyelerin fiyatları da gayet uygundur. Bütçenizi aşmadan temin edebileceğiniz sandalye modellerinde kullanılan malzemeye, ebatlara ve ekipmanlara bağlı olarak fiyat değişiklikleri meydana gelebilir. Masa ve sandalye şeklinde takım olarak sunulan modeller de mevcuttur. 

Çocuk Sandalyesi Modelleri Rahat mıdır?

Özellikle yumuşak malzemeler ve minderler kullanıldığından çocuk sandalyeleri oldukça rahat ürünlerdir. Otururken hem bel kısmına hem de omurga kısmına konfor sunar. Uzun süre oturma durumunda dahi belde ve bacaklarda rahatsızlık meydana gelmez. 

Çocuk Sandalyesi Modelleri Dayanıklı mıdır?

Kullanılan malzemeye bağlı olarak dayanıklılık seviyeleri değişebilir. Ahşap, metal ve sert plastik kullanılarak tasarlanan sandalye modelleri oldukça sağlamdır ve uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir. 

Çocuk Sandalyesi Modelleri Ayarlanabilir mi? 

Alt kısmında döner mekanizması bulunan modeller ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Hem dönme hızını ve sıkılığını hem de yükseklik ayarını bu mekanizmaya bağlı olan kolları kullanarak yapabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Sandalyesi

277 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 277 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/80702000/80702008