Davidoff Markası Ne Üretir?

Kurucusu Zino Davidoff’un adını taşıyan Zino Davidoff Group bünyesinde bir marka olarak ticari hayatına devam eden Davidoff, Cool Water isimli serisiyle parfüm dünyasında 90'lı yıllardan beridir tanınıyor. Marka, bütün olarak bakıldığında lüks giyim ve ürünler sektöründe oldukça popüler bir konumda yer alıyor. Markanın üretim yelpazesi içerisinde yer alan ürünler; saatler, deri ürünler, yazı araç gereçleri; kravat, fular ve kol düğmesi gibi erkek ve kadın giyim ürünleri, parfümler, gözlükler, kahve ve konyak ürünleri olarak sıralanabiliyor.

1980 yılında kurulan ve kurucusu Zino Davidoff’un mottosu olan “Lüks, güzelliği ve zevki her an tecrübe etmektir.” sözünü bugün hâlâ ilham kaynağı olarak kullanan şirket, ilk parfümünü 1984 senesinde üretmiş bulunuyor. 1988’de ise bugün şirketin parfüm segmentinin temel taşı olan Cool Water isimli parfümünü piyasaya sürmüş ve "sucul" temalı ilk erkek parfümünü üreterek ve büyük bir ticari başarı sağlayarak bu alanda sağlam bir yer edinmiştir. Pierre Bourdon tarafından üretilmiş olan parfümün üst notaları, nane, deniz suyu ve rozmarinden; orta notaları, lavanta, yasemin, sardunya ve portakal çiçeği esansından; alt notaları ise meşe yosunu, misk ve sandal ağacı yağından oluşmaktadır.

Davidoff Parfümlerinde Kalite Nasıl Yakalanır?

Kusursuzluk ilkesine dayalı felsefesi ile dünyanın sunduğu en kaliteli malzemeleri birleştirip profesyonel tasarımı, ilhamı ve işçiliği ile dünyaya sunmaya kendini adamış Davidoff, müşterilerine verdiği ayrıcalıklı ve özgün olma hissiyle modern lüks yaşamla eş anlamlı bir konuma yerleşmiştir. Markanın üstün kalite ve yaşam tarzı felsefesi, kendisini 1984 yılında ürettiği ilk parfümle birlikte elit parfüm markaları kategorisine sokmuştur. Üretilmiş en başarılı parfümlerden olan Cool Water’ı da 1988’de piyasaya sürmesiyle geri dönülmez bir üne kavuşan Davidoff, bir parfümden beklenebilecek her şeyi sunarak pazarda sahip olduğu iddialı konumu her geçen gün sağlamlaştırmaktadır.

İsminden de tahmin edilebileceği gibi Cool Water serisinde ferahlık konseptini ön planda tutan marka bu seriyi “eau de toilette” olarak piyasaya sürmektedir. Düşük konsantrasyonlu parfüm anlamına gelen “eau de toilette”, kalıcılık anlamında çok uzun süreler vaat etmemektedir; fakat Davidoff’un lüks odaklı felsefesi düşünüldüğünde kendi mottosuyla oldukça uyumlu bir profil çizen Cool Water, ferahlığın ve tazeliğin simgesi olarak hem erkekler hem de kadınlar için olan çeşitleriyle kullanıcılarının beğenisini almaktadır.

En Popüler Davidoff Parfümleri Hangileridir?

Cool Water serisinin orijinal ve çıkış ürünü olan parfümden sonra 2004 ve 2006 yıllarında seriye Cool Water Deep ve Cool Water Game gibi parfümler ekleyen Davidoff, 2007 senesinde de sadece kadınlar için olan Cool Water Wave isimli parfümü sınırlı üretim olarak piyasaya sürmüştür. Daha sonra bu parfümü hem erkek hem kadın versiyonlarıyla birlikte 2017 yılında ürün yelpazesine ekleyen marka, bu seride de koruduğu felsefe ve kalitesiyle özgün ve sade çizgisinden ödün vermemektedir.

Son olarak 2014 yılında Cool Water Night Dive ve 2018 yılında da Cool Water Caribbean isimli parfümleri piyasaya süren Davidoff, sunduğu otantik ve elit stiliyle müşterilerine lüks hayat tecrübesini yaşamın her anında sunmaya devam etmektedir. Tüm zamanların en iyi parfümleri arasında kendine her zaman yer bulmayı başaran Davidoff erkek ve kadın “eau de toilette” serileri eşsiz kokuları ve ferahlıkları ile her zamanki gibi parfüm kullanıcıları arasında favorilerden biri olma özelliğini korumaktadır. Mottosundaki gibi güzelliği ve zevki her an tecrübe edebilme olanağını tüm müşterilerine sunmayı hedefleyen Davidoff, kalitesiyle zamana karşı koymayı başarmış ve ürettiği Cool Water parfümünün otuzuncu yılında da piyasadaki iddialı yerini koruyan dünya çapında bir markadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...