Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Defterimden Portreler - İlber Ortaylı

Kronik Kitap
83,75 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 1
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (26)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

116,00 TL
118,18 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510775
Defterimden Portreler - İlber Ortaylı

İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan Defterimden Portreler, Türk ve dünya tarihinde yer edinmiş önemli karakterleri anlatıyor. İlber Ortaylı, bu kitabında şahsen tanıştığı siyasetçiler, bilim insanları ve yazarlar gibi geçmişte tarihe not düşen önemli kişileri kendi gözüyle anlatıyor. Kronik Kitap tarafından yayımlanan kitap, 304 sayfadan oluşuyor. Ciltsiz ve karton kapak ile hazırlanan kitap, çıktığı günden beri en çok satan kitaplar arasında yer alıyor. Samimi ve sade bir dile sahip olmasıyla okuyuculara çabucak bitirecekleri ve tadı damağında kalacak bir içerik sunuyor.

Bir Tarihçinin Gözünden Portreler

Ulusal ve uluslararası anlamda tarihe, sanata ve siyasete katkıda bulunmuş kişilerin anlatıldığı bu kitap, farklı kaynaklardan biyografi okumayı sevenler için mükemmel bir içerik sunuyor. Julius Sezar, Fatih Sultan Mehmet, Lev Tolstoy, Bülent Ecevit ve Halil İnalcık başta olmak üzere, onlarca önemli karakter İlber Ortaylı'nın gözünden anlatılıyor. Kitaba konu olan kişiler tarihi araştırmalardan elde edilen bilgileri anlattığı gibi, doğrudan İlber Ortaylı'nın hayatında ilişkide bulunduğu kişilerin değerlendirmesini de içeriyor. Kitap okuyuculara tarihte çokça bilinen kişileri, pek çok alanda uzman olan ve dünya kültürünü insanlara yaşatan İlber Ortaylı'nın sahip olduğu farklı bakış açısıyla anlatıyor. Tarih kitaplarının yoğun anlatımının aksine, kişilere ait bilgilerin 3-4 sayfa gibi kısa bölümlerden oluşması kitabın akıcı ve kolay okunmasını sağlıyor. Defterimden Portreler kitabı, tarihi karakterleri ve tarih gerçeklerini tarafsız biçimde okumak, net bilgiler elde etmek isteyen tarih ve biyografi sevenlerin evlerinde kesinlikle bulunması gerekiyor.

Yaşayan Tarih: İlber Ortaylı

Avusturya'nın Bregenz şehrinde 21 Mayıs 1947 tarihinde doğan İlber Ortaylı; Şerif Mardin, Halil İnalcık, Mümtaz Soysal gibi ülkemizin yetiştirdiği en büyük hocalardan eğitim aldı. Tarih ve sanat tarihi gibi alanlarda uzman olan İlber Ortaylı, ülkemizde pek çok kurumda yönetici ve öğretim görevlisi olarak görev aldı.Türkiye'nin önde gelen tarihçilerinden İlber Ortaylı bu sefer defterini okurlarıyla paylaşıyor. Okuduklarını, tanıdıklarını, hocalarını kendi gözünden anlatıyor. Tarihe yön veren kişiler, günümüzün tanınan, tartışılan, konuşulan isimleri Ortaylı'nın kaleminden yeniden canlanıyor.
Defterimden Portreler’in ilk bölümü dünya tarihinin büyük tarihi şahsiyetlerini bir araya getiriyor. Bu şahsiyetler arasında imparatorlar, alimler, müzisyenler, şairler, mimarlar, padişahlar ve askerler yer alıyor: Julius Sezar, İmparator Augustus, Büyük Konstantin, Sultan Alparslan, İbn-i Haldun, Fatih Sultan Mehmed, Emir Timur, Yavuz Sultan Selim, Şah İsmail, Kanuni Sultan Süleyman, Mimar Sinan, Prens Eugen, Beethoven, Şair Puşkin, Lev Tolstoy, II. Abdülhamid, Gazi Osman Paşa ve Enver Paşa...
Defterimden Portreler’in ikinci bölümünde çağdaş Türkiye'den portreler yer alıyor. Özellikle burada ismi geçen simaların birçoğunun İlber Ortaylı tarafından bizzat tanındığı düşünüldüğünde, tüm okuyucular için ortaya son derece duygusal ve oldukça samimi sayfalar çıkıyor. Bu isimlerden bazıları şöyle: Osman Ertuğrul Efendi, Neslişah Sultan, İhsan Doğramacı, Semiha Berksoy, Bülent Ecevit, Nejat Göyünç, Oktay Aslanapa, Halil İnalcık, Süreyya Faruki, Recep Yazıcıoğlu, Andreas Tietze, Cemil Meriç, Yılmaz Öztuna, Mübahat S. Kütükoğlu, İsmail Cem, Mübeccel Belik Kıray, İrene Melikoff, Füsun Akatlı, Muhibbe Darga, Hasan Celal Güzel, Semavi Eyice...
Defterimden Portreler, dünyanın ve ülkemizin en önemli şahsiyetleri arasında dolaşmak, onlarla tanışmak ve en önemlisi de onları anlamak isteyenler için sıra dışı bir kitap olma özelliği taşıyor.
Yazar İlber Ortaylı
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 304
Yayın Tarihi 2018
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000EZEB6
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön