Denemeler Yorumları (4 Yorum) Ürün detayına git
Ürün detayına git
Denemeler
Çok İyi
(2)
Çok İyi (2)
%50
İyi
(1)
İyi (1)
%25
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(1)
Çok Kötü (1)
%25
Ortalama Puan
3,8
FT
Çeviri sıkıntılıAnlaşılmaz cümlelerin çokluğu beni şaşırttı. Çeviride bence sıkıntı var. Farklı yayınlara bakılmalı.
(32)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MA
İyisi de Var Kötüsü deBen denemelerin başka bir baskısını okudum Genel yorumum şöyle. Aslında kitap, o yıllarda bir kişi için gayet başarılı ifadeler barındırıyor. Birçok düşüncesi gerçekten doğru ve akılcı. Fakat benim gördüğüm şu oldu ki, kitabın birden fazla yerinde Türklerden ve müslümanlardan doğru olmayan birşekilde bahsetmiş. Belki gerçekten yanlış bildiği için böyle ifadeler kullanmıştır ama böyle bir eseri okuyan Avrupalıların Türkler hakkında yanlış kanılara varmış olması çok doğal. Örn: "Türk padişahının ülkesinde birçok insanlar varmış ki başkalarından üstün sayılmak için kendilerini yemek yerken göstermezlermiş, haftada bir tek öğün yerlermiş, yüzlerini gözlerini param parça ederlermiş, kimselerle de konuşmazlarmış. Bu softalar demek doğayı bozdukça değerlendireceklerini, yaratılışlarını hor görmekle yükseleceklerini, ne kadar kötüleşirlerse, o kadar iyileşeceklerini sanıyorlar." Bu tür ifadeler dışında güzel bir kitap.
(37)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YT
Okumanızı tavsiye ederim...Düşünsel bazda çok şeyler kazandırabileceği gibi şunu da itiraf etmeliyim iyi yazılmış bir eser...Okuduça insanın okuyası geliyor..ki akla soru işaretleri koymaktanda geri durmuyor...Ben güçlü bir yapıt olarak görüyorum...Deneme kıvamında düşünsel youmlarla örülmüş bir kitap...Hayatın her basamağına dokundurabilecek,hayattan ölüme sürükleyici bir eser..Kendimize kapı açmak için sunulmuş bir eser olduğunu düşünüyorum...Okumanızı tavsiye derim...
(37)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AA
Deneme deyince MontaigneDeneme deyince Montaigne akla gelir. O adeta deneme türünün kurucusudur. Ustalıklı, akıcı ve kolay okunan bir kitap.Hala okumadıysanız hiç düşünmeden alın okuyun derim..
(36)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Başa dön