Son yıllarda bilgisayar okuryazarlığı daha da önem kazanırken bilgisayar aracılığıyla iş geliştirme ve takip işlemleri yapan kullanıcılar, işletim sistemleri ve spesifik programlara dair kapsamlı bilgileri, güvenilir kaynaklardan öğrenmeyi isteyebiliyor. Kullanıcıların gereksinimleri gözetilerek hazırlanan ve alanında uzman isimlerin imzasını taşıyan bilgisayar kitapları, bilgisayarla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen, zamanının önemli bir kısmını bilgisayarla geçirenlerin ilgisini çekiyor. Sayfa sayıları ve baskı yapıları, tercih edilen kitaba bağlı değişiklik gösterirken kimi kitaplar, seyahatlerde de kolayca değerlendirilebilecek biçimde hazırlanıyor. Bilgisayar kitapları fiyatları bakımından farklılık gösteriyor. Baskı kalitesi, sayfa sayısı, kitabın içeriği, yayınevi ve benzeri unsurlar, kitapların ederlerini değiştirirken kimi kitaplarla birlikte sunulan optik diskler, fiyatın yukarı yönlü seyretmesine ortam hazırlayabiliyor. Ürünlerin sağladığı fayda ve geniş içerikleri göz önüne alındığında, bilgisayar kitapları fiyatları erişilebilir aralıklarda yer alıyor.

Bilgisayar Kitapları Nelerdir?

Akademik kariyerini bilgisayar ve bilgisayar programları üzerine yapmak isteyenler, bilgisayar aracılığıyla yazılım geliştirmek ya da işletim sistemlerini en iyi şekilde yönetebilmeyi hedefleyenler, bilgisayar teknolojilerine dair bilgileri doğru kaynaklardan öğrenmeyi amaçlayanlar, bilgisayar kitapları arasından dilediğini seçiyor. Bu noktada sunulan kitaplar, hem kategorik olarak hem de hitap ettiği kitle açısından farklılık gösteriyor. Bilgisayar alanında deneyim sahibi olmayan ancak bireysel merak veya iş yaşantısı nedeniyle işletim sistemleri ve belirli iş süreçlerinin devam ettirilebilmesini mümkün kılan yazılımlar üzerine bilgilenmeyi isteyen kullanıcılar için temel düzeyde bilgiler ve veriler içeren bilgisayar kitapları bulunuyor. Bilgi teknolojilerine dair temel kavramların yer aldığı kitaplar, bilgisayar okuryazarlığına atılan adımda temel dayanak noktası olurken çalıştığı iş yerindeki bilgisayarını daha verimli kullanmayı arzu edenlere yönelik hazırlanan operatörlük ve işletmenlik kitapları da bilgisayar okuryazarlığını birkaç adım ileriye taşıyabiliyor. Benzer şekilde ofis uygulamalarının detaylı şekilde anlatıldığı ürünler de profesyonel iş yaşantısında kelime işlemci araçlarını sıklıkla kullanan, tablo ve temel düzeyde veritabanlarıyla zaman geçirenlerin kütüphanelerinde yerini alıyor.

Temel bilgisayar kullanım aşamasını tamamlayan, kendini spesifik alanlarda geliştirmek ya da uzmanlaştırmak üzere rafine bilgiler içeren kitaplar edinmeyi hedefleyenler için de pek çok kitap bulunuyor. Programcılığın temeli olan algoritma, web tasarımı ve Java programlama, Windows işletim sistemli bilgisayarlar ve Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonlar için uygulama geliştirme gibi sayısız alandaki kitaplar, bilgisayar meraklıları ve profesyonellerle buluşmayı bekliyor.

Hangi İhtiyaca Göre Bilgisayar Kitapları Seçilmelidir?

Onlarca kitap seçeneği arasında kararsız kalıp hangisini tercih edeceğine karar veremeyen teknoloji ve bilgisayar tutkunlarının, bilgisayar kitaplarını hangi amaçla satın alacaklarını dikkate almaları gerekiyor. Örneğin, istatistik ve veri analizine yönelik uygulamalar kullanan ve ilgili araçlarda uzmanlaşmak isteyen kullanıcıların, uygulamalı örnekler içeren kitaplara yönelmeleri tavsiye ediliyor. Benzer şekilde profesyonel olarak video düzenleme yaparak bireysel ya da şirket bazında sürdürülebilir dijital içerik üretimi yapmayı hedefleyenlerin, kullandıkları programa yönelik hazırlanan kitapları edinmeleri öneriliyor. Bilgisayar kitapları, konularına ve sunduklarına göre büyük çeşitlilik gösterdiği için kullanıcıların kendi alanlarına uygun çözümü seçmeleri, diledikleri konularda gelişim gösterebilmelerine yardım ederken doğrudan alanlarını ilgilendirmeyen meselelerle zaman kaybetmelerinin de önüne geçiyor. Ayrıca tercih edilen bazı kitaplarla birlikte verilen optik disklerdeki uygulamalı içerikler ve videolu anlatımlar, kullanıcıların, ilgilendikleri konuya ilişkin daha kapsamlı bilgiler öğrenebilmesine katkıda bulunuyor.

Eğer siz de bilgisayar alanında kendinizi geliştirmeyi ve daha başarılı olmayı hedefliyorsanız, kendi konusunda uzman ve genel itibarıyla akademik kökeni olan profesyoneller tarafından hazırlanan bilgisayar kitaplarını inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Diğer Bilgisayar Kitapları

62 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Yazar A-Z
 4. Güncel Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Markalar A-Z
  1. Abaküs Kitap Diğer Bilgisayar Kitapları
  2. Nobel Akademik Yayıncılık Diğer Bilgisayar Kitapları
  3. Pearson Education Yayıncılık Diğer Bilgisayar Kitapları
  4. Papatya Yayıncılık Diğer Bilgisayar Kitapları
  5. Pusula Yayıncılık Diğer Bilgisayar Kitapları
  6. Alfa Yayınları Diğer Bilgisayar Kitapları
  7. Asil Yayın Dağıtım Diğer Bilgisayar Kitapları
  8. Beta Yayınevi Diğer Bilgisayar Kitapları
  9. Detay Yayıncılık - Akademik Kitaplar Diğer Bilgisayar Kitapları
  10. Hiperlink Yayınları Diğer Bilgisayar Kitapları
  11. A7 Kitap Diğer Bilgisayar Kitapları
  12. Alfa Aktüel Yayınları Diğer Bilgisayar Kitapları
  13. Avcıol Basım Yayın Diğer Bilgisayar Kitapları
  14. Açılım Kitap Diğer Bilgisayar Kitapları
  15. BETİM Kitaplığı Diğer Bilgisayar Kitapları
  16. Değişim Yayınları - Ders Kitapları Diğer Bilgisayar Kitapları
  17. Ekin Basım Yayın - Akademik Kültür Kitaplar Diğer Bilgisayar Kitapları
  18. Erko Yayıncılık Diğer Bilgisayar Kitapları
  19. Ezgi Kitabevi Yayınları Diğer Bilgisayar Kitapları
  20. Eğiten Kitap Diğer Bilgisayar Kitapları
 7. Sınıf
 8. Basım Dili
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9934/211661
Başa dön