Diğer Kitaplar

 

Son yıllarda bilgisayar okuryazarlığı daha da önem kazanırken bilgisayar aracılığıyla iş geliştirme ve takip işlemleri yapan kullanıcılar, işletim sistemleri ve spesifik programlara dair kapsamlı bilgileri, güvenilir kaynaklardan öğrenmeyi isteyebiliyor. Kullanıcıların gereksinimleri gözetilerek hazırlanan ve alanında uzman isimlerin imzasını taşıyan bilgisayar kitapları, bilgisayarla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen, zamanının önemli bir kısmını bilgisayarla geçirenlerin ilgisini çekiyor. Sayfa sayıları ve baskı yapıları, tercih edilen kitaba bağlı değişiklik gösterirken kimi kitaplar, seyahatlerde de kolayca değerlendirilebilecek biçimde hazırlanıyor. Bilgisayar kitapları fiyatları bakımından farklılık gösteriyor. Baskı kalitesi, sayfa sayısı, kitabın içeriği, yayınevi ve benzeri unsurlar, kitapların ederlerini değiştirirken kimi kitaplarla birlikte sunulan optik diskler, fiyatın yukarı yönlü seyretmesine ortam hazırlayabiliyor. Ürünlerin sağladığı fayda ve geniş içerikleri göz önüne alındığında, bilgisayar kitapları fiyatları erişilebilir aralıklarda yer alıyor.

Bilgisayar Kitapları Nelerdir?

Akademik kariyerini bilgisayar ve bilgisayar programları üzerine yapmak isteyenler, bilgisayar aracılığıyla yazılım geliştirmek ya da işletim sistemlerini en iyi şekilde yönetebilmeyi hedefleyenler, bilgisayar teknolojilerine dair bilgileri doğru kaynaklardan öğrenmeyi amaçlayanlar, bilgisayar kitapları arasından dilediğini seçiyor. Bu noktada sunulan kitaplar, hem kategorik olarak hem de hitap ettiği kitle açısından farklılık gösteriyor. Bilgisayar alanında deneyim sahibi olmayan ancak bireysel merak veya iş yaşantısı nedeniyle işletim sistemleri ve belirli iş süreçlerinin devam ettirilebilmesini mümkün kılan yazılımlar üzerine bilgilenmeyi isteyen kullanıcılar için temel düzeyde bilgiler ve veriler içeren bilgisayar kitapları bulunuyor. Bilgi teknolojilerine dair temel kavramların yer aldığı kitaplar, bilgisayar okuryazarlığına atılan adımda temel dayanak noktası olurken çalıştığı iş yerindeki bilgisayarını daha verimli kullanmayı arzu edenlere yönelik hazırlanan operatörlük ve işletmenlik kitapları da bilgisayar okuryazarlığını birkaç adım ileriye taşıyabiliyor. Benzer şekilde ofis uygulamalarının detaylı şekilde anlatıldığı ürünler de profesyonel iş yaşantısında kelime işlemci araçlarını sıklıkla kullanan, tablo ve temel düzeyde veritabanlarıyla zaman geçirenlerin kütüphanelerinde yerini alıyor.

Temel bilgisayar kullanım aşamasını tamamlayan, kendini spesifik alanlarda geliştirmek ya da uzmanlaştırmak üzere rafine bilgiler içeren kitaplar edinmeyi hedefleyenler için de pek çok kitap bulunuyor. Programcılığın temeli olan algoritma, web tasarımı ve Java programlama, Windows işletim sistemli bilgisayarlar ve Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonlar için uygulama geliştirme gibi sayısız alandaki kitaplar, bilgisayar meraklıları ve profesyonellerle buluşmayı bekliyor.

Hangi İhtiyaca Göre Bilgisayar Kitapları Seçilmelidir?

Onlarca kitap seçeneği arasında kararsız kalıp hangisini tercih edeceğine karar veremeyen teknoloji ve bilgisayar tutkunlarının, bilgisayar kitaplarını hangi amaçla satın alacaklarını dikkate almaları gerekiyor. Örneğin, istatistik ve veri analizine yönelik uygulamalar kullanan ve ilgili araçlarda uzmanlaşmak isteyen kullanıcıların, uygulamalı örnekler içeren kitaplara yönelmeleri tavsiye ediliyor. Benzer şekilde profesyonel olarak video düzenleme yaparak bireysel ya da şirket bazında sürdürülebilir dijital içerik üretimi yapmayı hedefleyenlerin, kullandıkları programa yönelik hazırlanan kitapları edinmeleri öneriliyor. Bilgisayar kitapları, konularına ve sunduklarına göre büyük çeşitlilik gösterdiği için kullanıcıların kendi alanlarına uygun çözümü seçmeleri, diledikleri konularda gelişim gösterebilmelerine yardım ederken doğrudan alanlarını ilgilendirmeyen meselelerle zaman kaybetmelerinin de önüne geçiyor. Ayrıca tercih edilen bazı kitaplarla birlikte verilen optik disklerdeki uygulamalı içerikler ve videolu anlatımlar, kullanıcıların, ilgilendikleri konuya ilişkin daha kapsamlı bilgiler öğrenebilmesine katkıda bulunuyor.

Eğer siz de bilgisayar alanında kendinizi geliştirmeyi ve daha başarılı olmayı hedefliyorsanız, kendi konusunda uzman ve genel itibarıyla akademik kökeni olan profesyoneller tarafından hazırlanan bilgisayar kitaplarını inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Diğer Bilgisayar Kitapları

58 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 58 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9934/211661