Bilgisayar Kitapları

Amatörlerin, profesyonellerin ve öğrencilerin gün içerisinde sıklıkla kullandıkları bilgisayara dair pek çok kitap hazırlanıyor. Uçsuz bucaksız bir bilgi deryası olarak değerlendirilen bilgisayarın donanım, yazılım geliştirme, oyun programlama, görsel içerik hazırlama ve düzenleme gibi farklı alanlarında kendini geliştirmek isteyenlerin tercih edebilecekleri kitaplar bulunuyor. Bilgisayar kitapları alanında uzman akademisyenlerin ya da profesyonellerin imzasını taşıyor. Seçilen kimi kitaplar, örnek dosyaların yer aldığı CD veya DVD’leri de beraberinde getirebilirken yazarların yönlendirmeleri neticesinde internet üzerinden ulaşılabilecek kaynaklarda, görsel eğitim dokümanlarına da erişilebiliyor.

Öğrenciler İçin Bilgisayar Başlangıç Kitapları Hangileridir?

Lise ve üniversitelerde, öğrencilere yardımcı olması amacıyla öğretim görevlileri tarafından tavsiye edilebilen yayınların yanı sıra amatör ya da profesyonel olarak bilgisayar teknolojilerine meraklı bireylerin de kendilerini geliştirebilmelerine katkı veren kitaplar bulunuyor.

Bilgisayarı yakından tanımak isteyenlerin tercih edebilecekleri donanım mimarisi, mikroişlemci ve bilgisayar teknolojileri, klavye kullanım teknikleri, assembly dili, PC donanımı gibi kitaplar hazırlanıyor. Temel bilgilerden gelişmiş düzeye doğru uzanan formda hazırlanan kitaplar, bilgisayarla henüz tanışan kullanıcıların da rahatlıkla anlayabilecekleri dilde yayımlanıyor. Anakart, işlemci, RAM, ekran kartı, sabit disk, SSD gibi birimleri, tüm teknik ayrıntılarıyla ele alan ve zaman içerisindeki gelişimleriyle anlatan kitaplar, özellikle donanıma meraklı olanların ilgisini çekiyor.

İşletim sistemi ve network kitapları ise hem bireysel kullanım için hazırlanan hem de kurumsal amaçlarla değerlendirilen işletim sistemlerinin ve ağ bağlantılarının nasıl yapılandırılıp kullanılabileceğine dair detayları aktarıyor. Uygulamalı örneklerle zenginleştirilen yayınlar, kullanıcıların günlük yaşamda ya da iş hayatlarında başvurabilecekleri pratik yöntemleri de içerebiliyor.

Profesyoneller İçin Ne Tür Bilgisayar Kitapları Vardır?

PC ve diğer platformlar için kendi yazılımını geliştirmek isteyen profesyoneller için de çok sayıda kitap yer alıyor. Programcılığın temeli olan algoritma konusunu kapsamlı şekilde anlatan, programlama mantığının tam anlamıyla kavranabilmesini mümkün kılan yayınlar, aşama aşama proje geliştirme noktasında da ideal seçim hâline geliyor. Bilgisayar tutkunları ve profesyoneller, algoritmanın ardından son yıllarda yaygınlaşan nesne tabanlı programlamayı temel alan kitaplara yönelebiliyor.

Dağıtımı ücretsiz gerçekleştirilen oyun motorlarından destek alarak bilgisayar veya mobil cihazlar için oyun hazırlamayı planlayanlara rehberlik edebilecek nitelikte yayınlar da kullanıcılarla buluşuyor. En popüler oyun motorlarından Unity ve Unreal Engine için hazırlanan kitaplar, yalnızca kitap formatında olabildiği gibi interaktif eğitim setleri şeklinde de sunulabiliyor.

Fotoğraf ve video düzenleme konularında uzmanlaşmayı hedefleyenlere ise Adobe serisi programların anlatıldığı yayınlar tavsiye ediliyor. Bunların yanı sıra daha profesyonel mecralarda değerlendirilen 3ds Max, Catia, AutoCAD gibi çizim yazılımlarına özel hazırlanan bilgisayar kitapları da bilgisayar meraklılarına ve profesyonellere hitap ediyor.

Hangi Bilgisayar Kitapları Tercih Edilmelidir?

Onlarca bilgisayar kitabı arasından hangisinin tercih edilmesi gerektiği, doğrudan doğruya kullanıcıların uzmanlaşmak ya da bilgi sahibi olmak istedikleri alanlarla ilgili oluyor. Henüz lise veya üniversitede öğrenimine devam edenler, öğretim görevlilerinin önerileri doğrultusunda ekstra bilgisayar kitabı edinebiliyor. Bilgisayar donanım ve yazılımlarına meraklı olan bireyler ise ilgilerini çeken alanlarda birden fazla yayın takip ederek konuya dair her ayrıntıyı rahatlıkla yakalayabiliyor. Profesyonel olarak proje geliştiren ve ufuk açıcı örneklerle kendi projelerini zenginleştirmeyi planlayanlar da kitaplara ve eğitim seti biçiminde sunulan ürünlere yönelebiliyor. Anlatımlar doğrultusunda aktif olarak kullandıkları yazılımlara daha fazla hâkim olabilen profesyoneller, iş geliştirme ve proje hazırlama/yönetme süreçlerini, bilgisayar kitapları sayesinde hedeflenenden iyi yönetebiliyor.

Bilgisayar dünyasıyla ilgili kapsamlı bilgilerin bulunduğu kitaplar, aynı zamanda birer başvuru kaynağı şeklinde de değerlendirilebiliyor. Kullanıcıların her an yanlarında bulundurarak çalışmalarını verimli kılabilmelerine yardımcı olabilen bilgisayar kitapları, yeni sahipleri ile buluşmayı bekliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilgisayar Kitabı

1581 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Eğitim
Eğitim
Bilgisayar Kitapları
Bilgisayar Kitapları
Programlama Kitapları
Programlama Kitapları
Tasarım Grafik
Tasarım Grafik
İşletim Sistemleri
İşletim Sistemleri
Network Kitapları
Network Kitapları
Database Kitapları
Database Kitapları
Donanım Kitapları
Donanım Kitapları
Yeni Başlayanlar İçin
Yeni Başlayanlar İçin
Microsoft Office
Microsoft Office
Güvenlik Kitapları
Güvenlik Kitapları
Diğer Kitaplar
Diğer Kitaplar
Internet
Internet
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 1581 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?