Bilgisayar donanımı kitapları masaüstü ve dizüstü bilgisayarların donanım bileşenleriyle ilgili bilgileri ve donanım hakkında bilinmesi gereken çeşitli püf noktalarını okuyucuya kazandırmayı amaçlıyor. Sadece bilgisayar donanımını konu edinen kitapların yanı sıra bilgisayar mimarileri ve mikroişlemciler, Arduino, Raspberry Pi, dijital dönüşüm ve etik hackerlık gibi çeşitli donanım ve bilgisayar konularını ele alan kitaplar da bulunuyor. Alanlarında tecrübeli ve uzman yazarlar tarafından kaleme alınan donanım ve bilgisayar kitapları, çeşitli görsel ögeler ve uygulamalı örneklerle desteklenerek okuyucuyu sıkmadan konuları aktarıyor.

Bilgisayar Donanımı Kitaplarının Kapsamı ve Faydaları Nelerdir?

İleri teknolojinin en gelişmiş ürünlerinden biri olan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, her biri çeşitli görevlere sahip birçok donanımsal parçanın birleşmesinden oluşuyor. Ana kart, BIOS, mikroişlemci, sabit disk, ram bellek, güç kaynağı, optik okuyucular ve ekran kartı gibi donanım parçaları; sistem bileşenleri ya da sistem donanımları olarak adlandırılıyor. Fare, klavye, USB giriş ve çıkış birimleri, monitör, yazıcı ve modem gibi aygıtlar ise çevresel bileşenler ya da çevresel donanımlar olarak ifade ediliyor.

Bilgisayar donanımı kitapları, sistem bileşenlerini fotoğraflarıyla beraber tanıtıyor ve görevlerini, montajlarını, sorun giderme adımlarını detaylı olarak açıklıyor. Bilgisayarların çevresel bileşenlerle uyumlu çalışması ve kullanım verimi için çevresel bileşenlerin tanımı, görevleri, püf noktaları ve doğru çevresel bileşen seçimi gibi konular da bilgisayar donanımı kitaplarında ele alınıyor. Bilgisayar donanımı kitapları sayesinde masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızın sistem ve çevresel bileşenlerini iyi bir şekilde tanıyabilir, donanımla ilgili temel düzeydeki sorunlarınızı çözebilir ve bilgisayarınızın daha performanslı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sabit disk kurulumu, formatlama ve sistem bileşenlerinin sökülüp takılması işlemlerini de ele alan bilgisayar donanımı kitapları, bilgisayarınızı formatlayabilecek ve donanım parçalarını değiştirebilecek seviyeye gelmenize yardımcı oluyor.

Bilgisayar Mimarileri ve Mikroişlemciler Hakkındaki Kitaplar Nelerdir?

Bilgisayar mimarileri ve mikroişlemciler hakkında yazılan kitaplar, kişisel bilgisayarlarda en çok kullanılan bazı mikroişlemci modelleri üzerinden bilgisayarların temel mimarilerini ve çalışma prensiplerini okuyucuya anlatıyor. Kişisel bilgisayarlarda kullanılan mikroişlemcilerin yapıları ve programlanmaları gibi konular, çeşitli uygulamalı örneklerle detaylı olarak ele alınıyor.

Kişisel bilgisayarlarda kullanılan mikroişlemcileri anlatan kitapların yanı sıra endüstriyel alanlarda kullanılan mikroişlemci ve mikrodenetleyicileri konu edinen çeşitli kitaplar da bulunuyor. Mikroişlemciler ve mikrodenetleyiciler hakkında yazılan kitapları satın alarak, mikroişlemcilerin ve mikrodenetleyicilerin çalışma prensiplerini detaylı bir şekilde öğrenebilir ve Assembly, Microc gibi programlama dillerinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Arduino ve Raspberry Pi Kitaplarının Kapsamı Nedir?

Arduino devre kartları sayesinde elektronik ve robotik alanında hobi ya da profesyonel amaçlı birçok gelişmiş proje yapılabiliyor. Arduino kitaplarını satın alarak, Arduino kartlarını programlamak için gereken temel bilgileri öğrenebilir ve detaylı olarak anlatılan birbirinden ilginç elektronik ve robotik projesini hayata geçirebilirsiniz.

Kredi kartı boyutlarındaki devre kartından oluşan bir bilgisayar olan Raspberry Pi ise Linux işletim sistemini çalıştırabiliyor, İnternete bağlanabiliyor ve oyun oynamaya, video izlemeye ya da çeşitli elektronik projeleri hayata geçirmeye olanak tanıyor. Raspberry Pi kitapları sayesinde Raspberry Pi'nin temellerini öğrenebilir ve uygulamalı olarak anlatılan birçok Raspberry Pi projesini gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital Dönüşüm ve Etik Hackerlık Kitapları Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Dijital dönüşüm, bilgi teknolojilerinin imkânları sayesinde bilgilerin ve iş süreçlerinin birçok açıdan olumlu sonuçlar yaratacak şekilde dijital ortama taşınması anlamına geliyor. Dijital dönüşüm kitapları ile dijitalleşmenin tarihsel gelişim süreci, bugünü ve geleceği hakkında önemli bilgileri öğrenebilir ve dijital dünyayla ilgili merak ettiğiniz birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

Etik hackerlık kitapları ise Siyah Şapkalı Hacker denilen bilişim suçlularının kullandıkları yöntemleri okuyucuya tanıtıyor ve bu yöntemlere karşı alınabilecek en iyi savunma tedbirlerini detaylı şekilde öğretiyor. Etik hackerlık kitaplarını satın alarak bilgisayar virüsleri, çeşitli zararlı yazılımlar, Web uygulama güvenliği ve donanım güvenliği gibi konularda bilgi sahibi olabilir ve bilgisayarınızı etkili şekilde koruyabilirsiniz. Dijital dönüşüm ve etik hackerlık kitaplarının yanı sıra veri tabanları, Blokzincir, GIT versiyon kontrol sistemi ve hızlı klavye teknikleri gibi uygulamalı birçok örnekle desteklenen çeşitli bilişim kitapları da bulunuyor.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Donanım Kitapları

14 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Yazar A-Z
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Markalar A-Z
  1. Pusula Yayıncılık Donanım Kitapları
  2. Alfa Yayınları Donanım Kitapları
  3. Seçkin Yayıncılık Donanım Kitapları
  4. Abaküs Kitap Donanım Kitapları
  5. Arkadaş Yayınları Donanım Kitapları
  6. Asos Yayınları Donanım Kitapları
  7. Beta Yayınevi Donanım Kitapları
  8. Ekin Basım Yayın Donanım Kitapları
  9. Hayykitap Donanım Kitapları
  10. Nobel Akademik Yayıncılık Donanım Kitapları
 7. Sınıf
 8. Basım Dili
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9934/211656
Başa dön