Yeni Başlayanlar İçin

Bilgisayarlar hakkındaki bilginizi artırmak için bilgisayara giriş kitapları ile okuma yapabilirsiniz. Temel düzeyde ve başlangıçtan itibaren bilgisayarın tüm parçaları hakkında basit bir anlatımla önemli bilgiler edinebilirsiniz. Yeni bilgisayarları tanımak ve işlerinizi gerçekleştirirken sorunsuz bir şekilde cihazınızı kullanabilmek için bilgisayara giriş kitapları satın alabilirsiniz. Bilgisayar sınavlarına hazırlanırken de kullanabileceğiniz bu kitaplar aracılığıyla yazılım ve donanım alanındaki teknik bilgilere de erişebilirsiniz. Bilişim alanında başlangıç seviyesinde bilgiler alıp kendinizi geliştirmek ve bilgisayarları daha iyi tanımak için ilgili kitapları sipariş edebilirsiniz. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar arasındaki farkları da başlangıç kitaplarıyla öğrenebilirsiniz. Bilgisayar teknolojilerinin tarihsel gelişimine de değinen kitaplar birçok yayınevi ve yazar tarafından hazırlanıp okurlara sunulmuştur.

Bilgisayara Başlangıç Kitapları Hangileridir?

Bilgisayar mühendisliği, bilgisayar programcılığı gibi alanlarda eğitim gören öğrencilerin başucu kitapları arasında yer alması gereken bilgisayar bilimine giriş başlıklı eserler temel eğitim için son derece önem taşımaktadır. Pratikler ve testler de içeren kitaplar aracılığıyla okuduklarınızı ne kadar anladığınızı ölçebilirsiniz. Satın aldığınız kitabın başlangıç kitapları arasında yer aldığına başlığına bakarak emin olabilirsiniz. Üniversitede okuduğunuz bölüme göre daha derinlemesine bilgiler içeren kitaplar da sipariş edebilirsiniz. Zorunlu bilgisayar dersini geçmek için gerekli olan bilgileri size sade bir anlatımla aktaran bilişimciler püf noktaları ve kritik teknik bilgileri görsel illüstrasyonlarla beraber anlatarak daha akılda kalıcı bir şekilde çalışabilmenize yardımcı olur. Orta ve yüksek öğrenim gibi farklı eğitim seviyelerine özel olarak hazırlanan eserler arasından kendi düzeyinize en uygun olanını okuyabilirsiniz. Bilgisayara giriş kitapları, bakım ve onarım gibi konularda cihazınıza zarar vermeden nasıl iyileştirme yapabileceğinizi de bilinçli şekilde öğrenmenizi sağlar.

Bilgisayara Giriş Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Yetişkinlere olduğu kadar çocuklara bilgisayar teknolojilerini anlatmak için yazılan kitaplar da bulunur. Fiyatları baskı kalitesine, sayfa sayısına ve yayınevine göre değişebilen bilgisayara giriş kitapları sayesinde bilgisayarlar hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayan kişiler dahi temel kullanım bilgilerini kolayca öğrenerek dijital teknolojilere adapte olabilmektedir. Uygulamalı örnekler aracılığıyla bilgileri daha kalıcı bir biçimde öğrenebileceğiniz için bilgisayar dersine çalışırken yanınızda bir bilgisayar olmasına özen gösterebilirsiniz. Belirtilen programları ve özellikleri anlatılanlar doğrultusunda kendiniz deneyimleyerek kullanım bilginizi ve yetinizi artırabilirsiniz. Bilgisayar kullanımının yanı sıra internet kullanımını da anlatan eserler hayatın önemli parçaları arasına girmeyi başaran internet teknolojisinin nasıl geliştiği ve çalışma prensibine okurlara anlaşılır şekilde ulaştırır. Pedagojik ve bilimsel anlatım dili ile, Türkçeyi doğru kullanılarak yazılmış bilgisayar kitapları sayesinde dizüstü ya da masaüstü ürününüzü kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de öğrenebilirsiniz. Yerli ve yabancı bilişim uzmanlarının bilgisayarlar ve çalışma prensipleri hakkında kaleme aldıkları eserlerle modern yaşamda çok önemli bir yer tutan bu teknolojik cihazları daha yakından tanıyabilirsiniz.

Bilgisayar Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güç kaynağının kesintisiz bir şekilde çalışması bilgisayarınızın istemsiz bir şekilde kapanmasını önleyeceği için özellikle dizüstü bilgisayar kullanırken aynı zamanda ürüne pilinin de takılı olmasına dikkat edebilirsiniz. Klavyenizi yıpratmamak ve harfleri kolayca basabilmek için yazım sırasında parmaklarınızla sert darbeler vurmamaya özen göstermeniz gerekir. Kısıtlı alana sahip bir ortamda bilgisayar kullanırken kablosuz farelerden yararlanarak hareket kabiliyetinizi artırabilirsiniz. Bilgisayar ekranının parlaklığını fazla açmanıza gerek olmayan ve yeterli ışığa erişebildiğiniz ortamlarda enerji tasarrufu yapıp aynı zamanda gözlerinizi de daha iyi koruyabilirsiniz. Web kamerası kullanarak internet üzerinden görüntülü sohbetler gerçekleştirebileceğiniz gibi profil fotoğraflarınızı da çekebilirsiniz. Bilgisayara giriş kitaplarından öğrenebileceğiniz önemli teknik bilgilerle ürününüzü yıpratmamak için dikkat etmeniz gereken önemli noktaları daha iyi kavrayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızı taşırken uygun çantalardan yararlanmaya ve ürünü sabitlemeye dikkat edebilirsiniz. Alabileceğiniz temel bilgilerle eksiklerinizi kapatıp iş ve öze hayatınızda da daha verimli bir şekilde bilgisayarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilgisayara Giriş

142 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 142 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9934/211658