Network Kitapları

Network kitapları kategorisinde yer alan kitaplar, alanında uzman mühendisler ve bilgisayar bilimciler tarafından kaleme alınıyor. Bilgisayar ağı hakkında her şeyi temelden öğreten eserler, bu konuda herhangi bir bilgiye sahip olmayan bireylerin rahatlıkla uygulayabileceği yöntemler içeriyor. Bilgisayar altyapısı hakkında doğru ve güvenilir bilgiler tesis etmek, sorunsuz bir ağ kurma noktasında bireylere yardımcı oluyor. Yeni nesil teknolojinin her geçen gün hayata nüfuz etmesi ile birlikte bilgisayar ağı hakkında bilgi sahibi olmak en temel IT bileşenlerini kavramayı kolaylaştırıyor. Doğru yöntem ve tekniklerle kurulamayan bir ağ bağlantısı kısa ve uzun vadede altyapı problemlerine ve internet kesintilerine neden oluyor. Üniversite öğrencileri ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen bireyler tarafından tercih edilen eserler, önemli ‌network kaynakları arasında yer alıyor.

Bilgisayar Ağı Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır?

En az iki bilgisayarın birbirlerine bağlanarak bilgi alış verişinde bulunmaları olarak adlandırılan bilgisayar ağı hakkında temel ve ileri düzeyde bilgiler içeren eserler; ağ topolojileri, ‌network katmanları, ‌IOS - ‌(Internetworking ‌Operating ‌System), ‌‌Router, ‌Redistribute, ‌VLan yapısına giriş, ‌VTP ‌Domain, ‌DTP uygulamaları, ‌Static, ‌Dynamic ‌Routing ve ‌Router temel komutları hakkında kayda değer bilgiler içeriyor. Bilgisayar programlama ve bilgisayar mühendisliği alanında öğretilen temel bilgilerin yer aldığı kitaplar; Port Security, STP - PVST+, IPv4 - Subnetting, DHCP Snooping ataklarının engellenmesi, NAT (Network Address Translation), Frame Relay, Kablosuz Ağlar, TroubleShooting, IPv6, Loglama ve DHCP gibi konularda, okurların kendilerini geliştirmelerini kolaylaştırarak bu alandaki bilgi eksikliklerini gidermeye yardımcı oluyor.

Bilgisayar Ağı Ne İşe Yarar ve Kullanım Amacı Nedir?

Sunucu yönetimi ve ‌CentOS sistemi hakkında ayrıntılı bilgiler içeren eğitim setleri, ‌Linux sistemi hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcıların yanı sıra orta seviyede olan kullanıcıların da yararlanabileceği şekilde sunuluyor. ‌CentOS gibi açık kaynak kodlu ve ‌Linux tabanlı işletim sistemlerinin sunucu yönetimi ile ilgili ayrıntılarının yer aldığı eserler, ‌‌CentOS'un sistem kısmında da kullanıcıların beklentilerini karşılayacak veriler sunuyor. Bilgisayar sunucularının ve yapılan işlemlerin mantığını kavratmayı amaçlayan network kategorisi eserleri, bilgisayar ağ sisteminin açılışından takip edilmesi gereken süreçlere, kurulum ve yapılandırma ile ilgili işlemlere kadar çok çeşitli konularda bireylerin vizyonunu artırıyor.

Bilgisayar Ağları ve Network Sunucularının Türleri Nelerdir? 

Bilgisayar ağı yönetimi hakkında kendini geliştirmek isteyen her bireyin, kişisel laboratuvarını kurarak, eğitim setleri ile eş zamanlı olarak ilerlemelerini kolaylaştıran kitaplar; VPN sunucu, Web sunucu, Sanallaştırma sunucusu, Mail sunucu, yedekleme işlemleri, Log dosyaları, Firewall yapılandırması, zamanlanmış görevler ve Web Hosting işlemlerini açıklamalarıyla birlikte sunuyor. Bilgisayar ağları ve sunucularının türleri hakkında bilgi vererek, Web uygulama platformları üzerinde geliştirilen uygulamaları analiz edebilme becerisi kazandıran Network kitapları, uygulama geliştiricilerinin sahip olması gereken bilgileri profesyonel bir şekilde okurlara aktarıyor. 

Bilgisayar Ağı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Internet of Things kavramıyla hayatın her alanına dahil olan yeni nesil internet teknolojisi, yaşam alanlarında kullanılan elektronik eşyaların da web sunucuları ile senkronize olmalarına olanak sağlıyor. Nesnelerin İnternet'i olarak tanımlanan teknoloji sayesinde network sistemleri gelişerek daha geniş bir alana hitap ediyor ve yeni iş imkanlarının doğmasına katkıda bulunuyor. Network yönetim sistemleri ile ilgili kitaplarda, gelişmiş ağ cihazı yönetimi ve güvenliği hakkındaki veriler okuyuculara kapsamlı bir şekilde sunuluyor. Dinamik yönlendirme protokolleri, basit ve orta ölçekli ağların oluşturulması ve uygulanması konusunda video eğitim CD'leri ile desteklenen network kitapları, CCNA 200-125 gibi sınavlara hazırlanırken yararlanılan kaynaklar arasında yerini alıyor. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Network Kitapları

39 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 39 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9934/211654