Microsoft Office

Microsoft Office

Gelişen teknolojinin getirilerinden biri olan MS programları, her geçen gün daha fazla sahada kullanıma ihtiyaç duyulan araçlardır. Excel, Word, PowerPoint, Publisher ve Share gibi çeşitleri bulunan Office programları, iş hayatında, eğitim hayatında ve hatta kişisel programlamalar da dahi ihtiyaç duyulan uygulamalardır. Bu programlar hem öğrenilmesi gereken hem de işinizi çok daha pratik bir şekilde yapmanızı sağlayan programlardır. Dilediğiniz her an her yerden erişim sağlayabileceğiniz, tüm planlarınızı aktarabileceğiniz, günlük yaşantınızı ve yaşam rutinlerinizi ekleyebileceğiniz, ajanda oluşturabileceğiniz ve daha pek çok işinizi yapabileceğiniz programlardır. Hem bilgisayar hem telefon hem de akıllı ve dokunmatik tüm cihazlarda kullanıma uygundur. Ancak bu programları en doğru şekilde kullanmak, hataya yer vermemek ve özellikle de verilerinizi en doğru şekilde saklayabilmek ve sunmak adına Microsoft Office kitap çeşitlerinden destek alabilirsiniz. Bu kitaplarda binlerce bilgi, en doğru şekilde yerini alır. Tam olarak tüm detaylarıyla birlikte öğrenmek istediğiniz MS programına dair kitapları temin edebilir, detaylı bir şekilde okumaya başlayabilir ve öğreniminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Microsoft Office Programları Hangileridir?

İş yaşantısında, eğitim hayatında ve daha pek çok alanda kullanımına sık sık ihtiyaç duyulan Office programları arasında Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access, Publisher ve SharePoint yer alıyor. En çok kullanımına ihtiyaç duyulanlar ise Word ve Excel olarak ilk sıralarda yerini alıyor. Word programı daha çok yazılı bir materyal hazırlamanıza olanak sağlar. Günümüzde en çok kullanılan programlardan biri olan Word, oldukça zengin bir kelime işletim sistemine de sahiptir. Ödevlerinizi yapabileceğiniz, kolaylıkla çıktı alabileceğiniz, kitap yazabileceğiniz, özet hazırlayabileceğiniz ve buna benzer tüm doküman işlerinizi yapabileceğiniz bir programdır.

En çok kullanılan bir diğer program ise Excel programıdır. Listeleme yapmak, finansal tablolar hazırlamak ve basit bir şekilde içerik hazırlamak için size yardımcı olur. Herhangi bir konuda organize geliştirmek için, biçimlendirme yapmak için, özellikle de çok pratik bir şekilde hesaplama ve raporlama yapabilmek için Excel kaliteli bir Office programıdır. Özellikle de çalışma sahasında listeleme ve raporlama yaparken, veriler çok fazla olduğunda Excel sayesinde kolaylıkla sıralama yapabilir ve toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi dört temel işlemi de tek tıkla halledebilirsiniz. Bu programı en detaylı ve doğru şekilde öğrenmek için Excel kitaplarından faydalanabilir ve oldukça donanımlı hale gelebilirsiniz.

Outlook programı da Office programları içerisinde yer alır ve en modern uygulamalardan biridir. Word ve Excel gibi programlarda hazırladığınız verileri ve dokümanları sağlıklı bir şekilde depolamak ve kaybetmemek adına Outlook hesabınızı kullanabilirsiniz. Kişisel bir mail hesabı olarak kullanılan Outlook sayesinde telefon ve bilgisayar gibi cihazlarınızda yer alan verileri de yedekleme yapabilirsiniz. Kendi hayatınıza dair tüm düzenlemeleri bu mail hesabı üzerinden kontrol edebilir ve depolayabilirsiniz. 

Publisher programı ise bir yayın programı olarak bilinir. Sayfalarınızı düzenlemek ve üzerinde tasarım yapmak için kullanabilirsiniz. Program tasarımcıları ve işletme sahipleri tarafından sık sık tercih edilen bu program, kontak kartla hazırlamak, takvim tasarlamak ve broşür gibi içerikler üretmek amacıyla da kullanılır. Publisher sayesinde kendinize ait oldukça harika tasarımlara sahip ve tarzınızı yansıtan broşürler, kitapçıklar ve farklı içerikler üretebilirsiniz. 

Microsoft Access ise adından da anlaşılacağı üzere veri tabanı ile bağlantılı bir şekilde kullanılır. İş yerlerinde sık sık tercih edilen bu program sayesinde verilerinizi kontrol edebilir, güvenle kaydedebilir ve istediğiniz kadar depolayabilirsiniz. Oldukça uygun bir kullanım ağı olan Microsoft Access en iyi şekilde verilerinizi koruma altına alır, istediğiniz zaman tüm bilgileri size sunar ve özellikle de yeni bilgileri var olan verilerin üzerine eklemenizi sağlar. 

Microsoft SharePoint programı ise belge yönetimi ve depolama yapabileceğiniz bir sisteme sahiptir. Parola koyarak kullanabileceğiniz bu sistem güvenli ve rutin bir biçimde paylaşım yapmanızı sağlar. Hazırladığınız doküman ve liste gibi içerikleri diğer işletme ve şirketlerle güvenle paylaşmak istediğinizde Microsoft SharePoint programını kullanabilirsiniz. 

Microsoft Office Programları Neden Kullanılır?

Birbirinden farklı içeriklere sahip olan MS Office programları kitap aracılığı ile kolaylıkla öğrenilebilir. Tüm programların kendine has özellikleri ve kuralları mevcuttur. Sunum yapmak, organize yapmak, listeleme ve formülleme yapmak gibi tüm işlemler için Office programlarının kullanımına ihtiyaç duyulur. Oldukça önemli içeriklere sahip olan bu programların en iyi şekilde öğrenilmesi ve kullanılması için basılan özel MS Office kitap çeşitleri mevcuttur. Bu kitapların içeriğini okuduğunuz zaman hem görsellerden hem de uygulama alanlarından programları net bir şekilde öğrenebilir ve kullanmaya güvenle başlayabilirsiniz. 

Yeni Başlayanlar İçin Excel

Yeni Başlayanlar İçin Excel adında basılan bu kitap, interaktif eğitim videoları ile bağlantılıdır. Excel kullanımına dair hiçbir şey bilmediğinizde ve temelden öğrenim sağlamak istediğinizde bu kitabı okuyarak, videolarını izleyerek ve dinleyerek mükemmel bilgilerin sahibi olabilirsiniz. Türkçe karakterler kullanılarak basılan kitap oldukça akıcı ve anlaşılırdır. Ciltsiz şekilde basılmıştır ve sayfa sayısı 272’dir. Normal boyda basılan bu kitabı dilediğiniz her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. İçeriğinde yer alan tüm bilgiler sayesinde en detaylı şekilde Excel’i öğrenmeye başlayabilirsiniz. İçeriğinde yer alan çeşitli örnekler sayesinde birçok tekniği de kolayca öğrenebilirsiniz. 

Excel’de Ustalaşma Teknikleri

Excel programına dair temel bilgilere sahipseniz ancak daha ileri düzeyde bilgileri öğrenmek istiyorsanız, Excel’de Ustalaşma Teknikleri kitaplarından faydalanabilirsiniz. İçeriğinde yer alan bilgiler daha ileri düzeydedir. Excel’de yapabileceğiniz çalışma teknikleri, alan adı teknikleri, özel tablo teknikleri, grafik teknikleri, formül ve fonksiyon teknikleri, makro uygulama teknikleri ve veri analizi teknikleri bu kitap içerisinde yer alır. Tüm formülleri görsellere dayalı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Türkçe karakterler kullanılarak basılan kitabın sayfa sayısı 440’dır. Normal boya sahiptir ve hafiftir. İhtiyacınız olduğu an açık bakabileceğiniz, her yere taşıyabileceğiniz özelliktedir. 

Örnek Uygulamalı Excel 2010 

En çok kullanılan kitaplardan biri olan Örnek Uygulamalı Excel 2010, Excel içerisinde daha farklı formülleri görmenizi sağlar. Temel bilgilerin ve ileri düzey bilgilerin yanı sıra çalışma ortamını etkin bir şekilde kullanmayı da öğretir. Aynı zamanda veri girmeyi, seri oluşturmayı ve hücrelere açıklama ekleyip biçimlendirme yapmayı da bu kitap sayesinde öğrenebilirsiniz. Dosyalarınızı nasıl kaydetmeniz gerektiğini, şablon ve şifrelemelerin nasıl yapılması gerektiğini ve özellikle de baskı ön izlemelerini takip etmeyi öğretir. Bunların yanı sıra çizim yapabileceğiniz, kuruluş şeması oluşturabileceğiniz ve işlemlerinizin otomatik bir şekilde kaydedileceği ipuçları da kitapta yerini alıyor. Bu işlemlerle kalmayıp, grafik oluşturmayı, fonksiyonel listeleme ve açıklama yapmayı, örnek uygulama ve formül oluşturmayı, makro oluşturmayı, dosya yazdırmayı, etkili senaryolar oluşturmayı ve çözücü ile istenen sonuçlara ulaşmayı da öğrenebilirsiniz. Tüm bu önemli bilgiler kitapta yerini örnekler ve şemalar ile birlikte almaktadır. 

Enine Boyuna Eğitim Başlangıçtan İleri Seviyeye Excel

Başlangıç seviyesinde Excel bilginiz varsa ve bunu ileri seviyeye taşımak istiyorsanız, Enine Boyuna Eğitim Başlangıçtan İleri Seviyeye Excel kitabından faydalanabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlar kapsamında sunulan bu kitap mesleki hazırlık öğrencileri için önemli bir kaynaktır. 600 sayfadan oluşan kitap ciltli bir şekilde satışa sunulur. Bu kitap sayesinde Excel’e dair her şeyi enine boyuna öğrenmiş olursunuz. Kitabı gerçek manada inceleyerek okuduğunuz takdirde, rakamsal verilerde biçimlendirme yapabilirsiniz. Değerleri ve formülleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Renk ölçekleri ve simge kümeleri oluşturabilirsiniz. Hızlı bir şekilde çözümleme yapabilirsiniz. Yinelenen ve benzersiz değerlere ulaşabilirsiniz. Tarihsel verilerde biçimlendirme yapabilirsiniz. Verilerin ortalamasını kolaylıkla alabilirsiniz. Tek tek uğraşmanıza gerek kalmadan sıralama işlemi ve finansal sayı biçimlendirmesi yapabilirsiniz. Hücreleri kilitleyebilir ve formülleri gizleyebilirsiniz. Özel tablolar oluşturabilir ve verilerde filtreleme yapabilirsiniz. Yazıcıdaki sayfa kenarlıklarını ayarlamayı öğrenebilirsiniz. Tüm sayfalara aynı anda veri yazabilirsiniz. Toplama ve çarpma gibi uzun süren işlemleri tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik uyarılarını devreye sokabilirsiniz. Dinamik isim ve adres değişiklikleri yapabilirsiniz. Satırlarda ayarlama yapabilirsiniz. Hataları ve nedenlerini bulabilirsiniz. Bu kitap gerçek anlamda enine boyuna tüm Excel bilgilerini size sunar. 

Adım Adım Microsoft Office Word

En sık kullanılan ve günlük yaşamda en çok ihtiyaç duyulan Office programı Word olarak bilinir. Word kullanımını ne kadar iyi bilirseniz, tüm işlemlerinizi de o derece iyi yapabilirsiniz. Adım Adım Microsoft Office Word kitabı sayesinde hem hızlı bir şekilde hem de tek başınıza Word programını kullanmayı öğrenebilirsiniz. Etkileyici bir görünüme sahip olan bu kitap renkli içeriklere de sahiptir. Böylece öğrenme esnasında sıkılmadan okumaya devam edebilirsiniz. İçerisinde yer alan bilgiler ışığında Word ortamında nasıl tema uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz. Grafik hazırlamayı ve metin efekti kullanmayı öğrenebilirsiniz. Canlı ön izlemeler yapabilirsiniz. Alt ve üst bilgilerin, dipnotların ve özellikle de sembol ve formüllerin Word ortamında nasıl hazırlanacağını öğrenebilirsiniz. XML ve Web belgeleri oluşturmayı öğrenebilirsiniz. Bu kitabı detaylı bir şekilde okuduğunuz takdirde uzman bir Word kullanıcısı haline gelebilirsiniz. 

Herkes İçin Excel

Oldukça benzersiz bir içeriğe sahip olan Herkes İçin Excel kitabı ise hem yeni başlayanlara hem orta düzeyde olanlara hem de ileri seviyede olanlara hitap ediyor. Akıcı ve anlaşılır bir dil kullanılarak hazırlanan bu kitap içerisinde örnek uygulama dosyaları barındırır. Yazılı metinlerin yanı sıra 76 adet video içeriği de mevcuttur. Okurken hiçbir şekilde sıkılmayacağınız ve gerçek manada öğrendiğinizi hissedeceğiniz bu kitap ile çalışma sayfalarını da net bir şekilde anlamaya başlayacaksınız. Temel düzeyden ileri düzeye kadar tüm öğeleri öğrenmiş olacaksınız. Okumanız bittiğinde artık bu kitap sayesinde basit ve bileşik faiz oranı hesaplamalarınızı yapıyor ve özel tablolar oluşturuyor olursunuz. Veri tablolarını çok pratik bir şekilde hazırlıyor olursunuz. 

Excel’de Finans Uygulamaları Microsoft 365

Excel programı en çok finansal işlemler için tercih edilir. Finansal formüller, listeler ve şablonlar hazırlanırken veri girişi oldukça fazla olur. Tek tek giriş yapmak ya da tek tek sonuçlara ulaşmak ve incelemek hem fiziksel hem de zihinsel açıdan yorucu olmaktadır. Bu tür yorgunluklara yer vermemek adına Excel’de finans Uygulamaları Microsoft 365 kitabından destek alabilirsiniz. Bu kitap içeriğinde nakit hareketlerinin zaman değerleri mevcuttur. Faiz, anüite ve eşit taksitli kredi hesaplamalarının nasıl yapılacağı detaylı şekilde anlatılmıştır. Finansal uygulamalarda getiriler, riskler ve beta katsayılarının performanslarına ve kuramlarına dair hesaplamaların nasıl yapılacağı mevcuttur. Optimal sermaye yapısını kurmak ve maliyet takibi yapmak için de Excel kullanımı gerekir. Bu kullanımı en doğru şekilde öğrenmek, temel analizleri yapmak ve bu analizlere dair grafikler hazırlamak için sizler de bu kitabı temin edebilirsiniz. Her işletme ve şirketin okuması gereken bu kitap uygun fiyatlı şekilde satışa sunulur ve herkesin bütçesine katkı sağlar. 

Bırakın Excel Halletsin

Excel kullanırken sanki işlemleri siz değil de program yapıyormuş gibi pratik bir kullanım bilgisine sahip olmak istemez misiniz? O halde Bırakın Excel Halletsin kitabı tam size göredir. Bu kitap sayesinde birçok ipucunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bilmek istediğiniz tüm kısayollar kitap içerisine eklenmiştir. E-posta gönderiminden kapalı dosya veri alımına, Web’den veri çekmeden raporu Word’e aktarmaya, satış uygulamalarından veri tabanı ile bağlantı kurmaya, hata ayıklamadan planlama yapmaya varana kadar tüm alanların kısa yolu mevcuttur. Bu sayede işlemlerinizi artık çok daha kısa sürede hayata geçirebilirsiniz. 

Office 2007 Görsel Eğitim Seti

2016, 2010 ve 2007 Office programları en çok kullanılan ve modası hiçbir zaman geçmeyen programlardır. İlk hazırlananlardan biri olan Office 2007, tüm bilgisayarlar ile uyumludur. Ancak buna dair en doğru bilgiler öğrenmek adına gerekli kitabı temin etmenizde fayda vardır. Hem okuması oldukça keyifli olan hem de en önemli Office programlarından birini size öğreten Office 2007 Görsel Eğitim Seti ile bilgilerinizi her zaman taze tutmaya devam edebilirsiniz. İçeriğinde yer alan şemalar, görseller ve şablonlar sayesinde uygulamaları çok daha somut bir şekilde öğrenip zihninize kaydedebilirsiniz. 

Office 2019 Terfi Rehberi

Son geliştirilen Office programlarından biri de 2019 yılına ait olandır. Oldukça yeni ve detaylı bir kullanıma sahip olan bu programa dair her şeyi öğrenmek adına Microsoft Office 2019 kitap çeşitlerine göz atabilirsiniz. Özellikle de terfi rehberi ile tüm bilgileri en temelden en gelişmiş seviyeye kadar öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz. 

İleri Excel Öğrenmenin Kısa Yolu

Excel programını temel ve orta düzeyde bildiğiniz halde bazen bazı ipuçlarına daha ihtiyaç duyabilirsiniz. Hem bu ipuçlarını öğrenmek hem de ileri düzeyde Excel öğrenmek için İleri Excel Öğrenmenin Kısa Yolu adlı kitap seçenekler arasında mevcuttur. Oldukça uzun saatler harcayarak yapmak zorunda olduğunuz işlemleri, bu kitap sayesinde kısa sürede halledebilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf yapmış olacaksınız hem de kullandığınız cihazı daha fazla dinlenmeye bırakmış olacaksınız. Her açıdan fayda sağlayan bilgilerle dolu olan İleri Excel Öğrenmenin Kısa Yolu adlı kitap a’dan z’ye gerekli tüm bilgilere sahiptir. Üstelik bu bilgilerin her birini herkese uygun şekilde sunar ve her biri kısa yola sahiptir. Bu kısa yolları öğrendiğiniz zaman sunum, mülakat ve iş görüşmelerinizi de oldukça profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. 

Microsoft Access XP

421 sayfa sayısına sahip olan Microsoft Office 2016 kitap içeriğinde Access XP bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Access’i yakından tanıyabilir ve Web’de veri yayınlayacak kadar uzman hale gelebilirsiniz. Orijinal verilerinizi kullanarak tablo ve grafik oluşturabilirsiniz. Oldukça önemli programlardan biri olan Access XP’yi, bu kitap sayesinde profesyonel bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Microsoft Office Programları Nerede Lazım Olur?

İş hayatında, okul hayatında ve hatta ev yaşantısında dahi MS Office programlarının kullanımına ihtiyaç duyulur. Daha düzenli, planlı ve programlı yaşamak için gereklidir. 

Microsoft Office Programları Kolay Öğrenilir Mi?

Sunulan profesyonel kitaplar sayesinde, görsel ve şablon detaylarıyla birlikte tüm Microsoft Office programlarını çok hızlı ve kendi başınıza öğrenebilirsiniz. Ekstra bir destek almanıza gerek kalmaz. 

Microsoft Office Programları Nasıl Kullanılır? 

Bu tür kitapları okuyarak, temelden bilgileri alır ve ileri düzeye doğru taşıyabilirsiniz. En temel bilgileri öğrendikten sonra, ipuçları ve kısa yolları kullanarak Microsoft Office programlarını profesyonel kullanır hale gelebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Microsoft Office

48 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 48 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9934/211659