Direk çeşitleri; bahçe ve teras aydınlatmasına önem veren, aydınlatmanın yanında dış dekorasyona da özen gösteren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen aydınlatma ürünlerine verilen isimdir. Elektrikle beraber aydınlatmanın da yaygınlaşmasıyla beraber, şehir aydınlatmaları her gün daha da gelişerek tüm dünyada oldukça önem kazanmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte direkler seri üretimle daha modern görünümlere kavuşmuş olsa da bahçesini ya da terasını aydınlatmak isteyenler retro aydınlatma direklerinden vazgeçmemiştir. Böylece firmalar, her ihtiyaca ve zevke uygun direk çeşitleri üreterek etrafında klasik bir görünüm yakalamak isteyen ev sahiplerinin beğenisine sunmuştur. Direk çeşitleri genellikle eskiden şehirlerde kullanılan klasik direk modellerinden esinlenerek tasarlanır. Bunun yanında elektrik ve yer bağlantısı yapılmasıyla birlikte klasik direk çeşitleri ile bezenen bahçelerde hoş bir görünüm elde etmek mümkündür.

Direk Çeşitleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aydınlatma direkleri, farklı ihtiyaçlara özel olarak üretilir. Bu direklerden bir tanesini almaya karar vermeden önce mutlaka elektrik altyapınızı direk aydınlatması için uygun duruma getirmelisiniz. Aydınlatma direkleri ürün açıklamalarında daha güvenli ve etkili bir aydınlatma için gerekli olan koşullara ulaşabilirsiniz. Aydınlatma direkleri arasından seçim yaparken, dış dekorasyonunuzdaki diğer ürünlerle, satın almayı düşündüğünüz direğin birbirlerini tamamlayan mimari anlayışta olması da önemlidir. Modern çizgilerle bezenmiş bir bahçede, çok klasik görünümlü bir aydınlatma direği dekorasyonunuzdaki mimari derinliği bozabilir. Direklerin dış görünümlerine dikkat ederken; o direklerin boyaları ve üretildikleri malzemeyi de araştırmalısınız. Açık havada kullanacağınız bir ürün olduğu için yağmur, nem ve güneş gibi yıpratıcı etkenlere uzun süre dayanıklı bir direk almanız sizin için en iyisi olacaktır. Bunların yanında, aydınlatma direği bakımı konusunda da mutlaka üretici firmaların yönlendirmelerine dikkat etmelisiniz. Bu bakımları harfiyen yerine getirmeniz, direğinizin ömrünü uzatacak, daha verimli çalışmasına ve paslanmamasına katkıda bulunacaktır.

Farklı Zevklere Hitap Eden Dekoratif Direk Çeşitleri

Aydınlatma direkleri de tüm ürünler gibi oldukça geniş çeşitliliğe sahiptir. Bahçe dekorasyonu için kullanılıyor olsalar da bazı kafe ve restoran gibi temalı mekânların da vazgeçilmezleridir. Bu nedenle farklı estetik anlayışlara hitap ederler. Tekli aydınlatma direkleri, direk çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Bu direklerde tek bir ışık haznesi bulunur, bu hazneye takılan ampul yardımıyla tek taraflı bir aydınlatma sağlanır. Aydınlatma direkleri arasında oldukça ilgi gören bir diğer çeşit de çiftli aydınlatma direkleridir. Bu direkler uzun ince bir direğin üzerinde çift kollu dekoratif başka kollara sahiptir. Bu kollarda yer alan ampul girişleri sayesinde çift taraflı olarak daha etkili aydınlatma sağlanır. Son dönemlerde oldukça popüler olan bir diğer aydınlatma direği çeşidi ise güneş enerjisi ile çalışan direklerdir. Bu direkler, üst kısımlarında yer alan küçük güneş panelleri sayesinde enerji toplayarak gece boyunca yanan ampullere enerji sağlar. Böylece aydınlatma direklerinin harcadıkları elektrik konusunda düşünmenize gerek kalmaz. Her ne şekilde olursa olsun, aydınlatma direklerine kamera da takabilirsiniz. Böylece bahçenizde güzel bir görünüm kazanırken bir diğer yandan da güvenliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

Aydınlatma Direği Fiyatları

Aydınlatma direklerinin fiyatları direkte bulunan ampul sayısına, üretildiği malzeme ve dışındaki boyanın çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca klasik aydınlatma direkleri ile modern çizgilere sahip, güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma direkleri arasında fiyat farklılıkları oluşabilir. Aydınlatma direklerinin fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de direk uzunluğudur. Bütün kriterleri göz önünde bulundurarak yüzlerce direk arasından sizin için uygun olanı seçerek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınızı düşünerek hem bütçenize hem de bahçe dekorasyonunuza en uygun aydınlatma direğini seçebilir, kolayca sepetinize ekleyerek güvenle satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Direk Çeşitleri

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1035 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000382/34001270/60002703