Direkler

Direk Çeşitleri 

Direk çeşitleri teras, bahçe aydınlatmasına önem veren kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek aydınlatma türlerinden bir tanesidir. Aydınlatmanın yanı sıra, peyzaj ve dış dekorasyona da özen gösteren bireyler tarafından tercih edilebilir. Aydınlatma ürünleri grubunda yer alan direkler, elektrikle birlikte gelen enerjinin aydınlatma şeklinde yansıtılmasına olanak sağlar. Aydınlatmanın yaygınlaşmasıyla birlikte şehir aydınlatmaları her gün daha da gelişmeye başlamıştır. Bütün dünyada önem kazanan aydınlatma teknolojilerinin direklerde de kullanıldığı söylenebilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, direkler seri üretime geçmiştir. Eskisinden daha modern ve dekoratif görünümlere sahip olan direkler üretilmeye başlamıştır. Buna bağlı olarak da kullanım yerlerine göre direk çeşitleri değişkenlik göstermiştir. Bahçe, teras aydınlatması gibi farklı mekanlarda kullanıma uygun olarak tasarlanan direk modelleri vardır. Bahçe ya da teras aydınlatmasına uygun olan Retro aydınlatma direkleri oldukça sık tercih edilen modellerdir. Bu sayede, firmalar, her ihtiyaca ve zevke uygun direk tasarımını da yapmaktadır. 

Klasik görünüme sahip olan direkler de seçenekler arasındadır. Klasik bir görünüm yakalamak istediğinizde bu görünüme sahip evlerin bahçelerinde bu direkleri kullanabilirsiniz. Klasik direk çeşitleri, genellikle şehirlerde kullanılan aydınlatmalardı. Bu aydınlatmalar ile klasik bir görünüm yakalanmak isteniyordu. Klasik direk modellerinden esinlenilerek tasarlanan birçok direk modeli bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, elektrik ve yer bağlantısı yapılmasıyla birlikte klasik direk modelleriyle bezenen bahçeleri sıklıkla görebilmeniz mümkündür. Alüminyum kollu direk modelleri de seçenekler arasındadır. Direklerin malzeme yapısı, görünümü ve boyutu birbirinden farklıdır. Bu nedenle, farklı kullanım amaçlarına yön veren direk modelleri seçenekler arasındadır. Farklı zevklere hitap eden dekoratif direk modelleri de vardır. Aydınlatma adına tasarlanan direkler, bu anlamda, farklı zevklere hitap etmeyi başarmaktadır. Bahçe dekorasyonuna yön veren direklerin tasarımı ve işçiliği göz doldurmaktadır. 

Dekoratif Direk Modelleri

Bakır şapkalı direk modelleri özel tasarımlı olan aydınlatmalardan bir tanesidir. Malzeme yapısının bakır olması direklere ayrı bir hava katmaktadır. Aydınlatma direkleri, bütün ürünler gibi geniş bir çeşitliliğe ayrılmaktadır. Özellikle, malzeme yapısı birbirinden farklı olan birçok direk modeli bulunmaktadır. Bahçe dekorasyonu için kullanılan bu ürünler, bazı cafe ve restoranlarda da estetik bir hava yaratmak için kullanılmaktadır. Bu sebeple, farklı estetik anlayışlara hitap eden aydınlatmalar olduğu da söylenebilir. Aydınlatma direk çeşitleri görünüm olarak birbirinden ayrılır. Tekli aydınlatma direklerinin yanı sıra, çiftli olarak da tasarlanan modeller vardır. Tekli olan aydınlatma direkleri ise çok sık tercih edilen modellerden bir tanesidir. Bu direk modelleri tek bir ışık haznesine yer verilen aydınlatmalardır. Bu hazneye ise ampul takılarak tek taraflı aydınlanma elde edilir. Aydınlatma direkleri arasında bir hayli ilgi çeken bir diğer model ise çift aydınlatma direkleridir. 

Alüminyum ledli direk olarak tasarlanan modellerin yanı sıra, uzun ince bir direk olarak çift kollu dekoratif direkler de ilgi çekmektedir. Çift kollu direkler, farklı kollara da sahip olan aydınlatmalardır. Bu kollarda ise ampul girişleri bulunur. Ampul girişleri sayesinde ise çift taraflı olarak etkili aydınlatma yapılabilmesi mümkün olur. Son zamanlarda, son derece popüler hale gelen bir diğer aydınlatma direk modeli ise güneş enerjili solar bahçe lambası modelidir. Güneş enerjisiyle çalışan bu model, enerji kaynağını güneşten alır. Bu direkler, üst bölümlerinde yer alan küçük güneş enerjisi panelleriyle enerji depolar. Gece boyunca yanan ampullere enerji depolandığında uzun süre aydınlanma sağlanacaktır. Böylece aydınlatma direklerinin harcamış olduğu elektrik enerjisi de minimuma çekilmiş olur. Ne şekilde olursa olsun, aydınlatma direklerine kamera takarak da kullanabilme şansına sahipsiniz. Bu sayede, bahçenizde olan bitenden de haberdar olmuş olursunuz. Bahçenizde güzel bir görünüm kazandırmak da bu sayede mümkün olur. 

Direk Çeşitleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çelik borulu direk gibi farklı malzeme yapılarına sahip aydınlatma direkleri seçenekler arasındadır. Farklı ihtiyaçlara özel olarak üretilen birçok direk modeli bulunmaktadır. Bu direkler arasından seçim yaparken, ihtiyaçlarınızı gözetmeniz son derece önemlidir. Direk almaya karar verdiğinizde öncelikle elektrik altyapınızı öğrenmeniz gerekir. Elektrik altyapısının aydınlatmaya uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aydınlatma direklerinin açıklamalarında yer alan güvenli ve etkili bir aydınlatma için gerekli olan koşulları da gözden geçirebilirsiniz. Aydınlatma direkleri arasından seçim yaparken, dış dekorasyonu da göz önüne alabilirsiniz. Seçenekler arasında aliminyum küçük altıgen fener tek kollu direk modellerinden marjinal görselliklere sahip birçok direk modeli bulunmaktadır. Dolayısıyla direklerin malzeme yapısını da kendi ihtiyacınız doğrultusunda seçmeniz gerekecektir. Satın almayı düşündüğünüz direğin birbirine tamamlayan mimari parçalarını da göz ardı etmemelisiniz. Modern çizgiler ile donatılmış birçok direk modeli üretilmiştir. Bu nedenle, modern tarzdaki bir bahçede klasik görünümlü bir aydınlatma mimari derinliği bozabilir. Dolayısıyla bahçe deklarasyonuna uygun direkleri satın almanız gerekir. 

Alüminyum ledli direk modelleri de sevilerek kullanılan aydınlatmalardan bir tanesidir. Direklerin dış görünümlerine dikkat ederken, o direklerin üretildiği malzeme yapısı ve boyalarını da araştırmanız gerekir. Açık havada kullanıma uygun olarak tasarlanan birçok direk modeli de vardır. Bu nedenle, açık havada kullanacağınız direklerin nem, güneş, yağmur ve yıpratıcı dış etkenlere karşı dirençli olup olmadığını gözden geçirmelisiniz. Bu gibi dış etkenlere uzun süre dayanıklı olarak direnç gösteren direkleri satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, aydınlatma direklerinin bakımı konusunda da muhakkak üretici firmanın yönlendirmelerine dikkat etmelisiniz. Önerilen bakımları harfiyen yerine getirmeniz doğru olacaktır. Bu sayede, direklerin ömrünü uzatmış olursunuz. Daha verimli bir çalışma ve paslanma sorununun önüne geçmek için ise önerilere uygun hareket etmelisiniz. 

Direk Fiyatları

Elektrostatik toz boyalı dış mekan aydınlatma direği gibi farklı özelliklere sahip modeller seçenekler arasındadır. Aydınlatma direklerinin fiyat aralıkları ise bu gibi özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fiyat oranlarını direkte yer alan ampul sayısı ve üretildiği malzeme yapısı etkiler. Bunların yanı sıra, boyanın çeşidine göre de fiyat aralıkları farklılık gösterir. Seçenekler arasında dekoratif aydınlatma 2 kollu direk modelleri de vardır. Bahçe dekorasyonuna önem veren bireyler, bu direk modellerine yönelebilirler. Aynı zamanda, bu direklerin işçiliği ve dekoratiftik düzeyi fazla olduğu için satış fiyatı da yükselecektir. Klasik aydınlatma direklerini satın alarak da modern çizgilere sahip dış mekanlar oluşturabilirsiniz. Bu modellerin yanı sıra, güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma direkleri de seçenekler arasındadır. Her direk modelinin özelliğinin farklılık göstermesi fiyat aralıklarını etkiler. Aydınlatma direklerinin fiyatlarına etki eden bir diğer etmen ise direklerin uzunluğudur. Çünkü bütün direkler farklı boyutlarda tasarlanarak aydınlatma ihtiyaçlarını giderirler. 

Taçlı model direk modelleri de dekoratif bir görünüme sahiptir. Bütün kriterleri göz önüne yüzlerce direk arasından kendi ihtiyacınızı giderebileceğiniz aydınlatmayı seçebilirsiniz. Bütün ihtiyaçlarınızı düşünerek bütçenize ve bahçe dekorasyonunuza uygun olan aydınlatma direğini satın alabilirsiniz. Ev ve iş yerlerinin en sevilen noktalarından biri de bahçeler olduğu için her mekanda direkleri görebilmeniz mümkündür. Bu alanlarda göze hitap eden direkler kullanılarak ambiyansın korunabilmesi mümkün olur. Örneğin, akrilik camlı direk modelleri şıklığı ve dirençli yapısıyla çok sık tercih edilir. Yaz aylarında evinizin bahçesinde dinlenmek istediğinizde direklerin aydınlatmalarından yararlanabilirsiniz. Bahçe dekorasyonunun önemli bir parçası olan direklerin tasarımsal özellikleri fiyatları etkilemektedir. Yalnızca gündüzleri değil, havanın karardığı akşamlarda da direklerin yakılarak aydınlatma sağlandığı söylenebilir. İhtiyaçlarınızı kolayca giderebilecek aydınlatma direkleri, pratik bir kullanım yapısına sahiptir. 

Aydınlatma Direği Modelleri

Duvar tipi bayrak direği olarak satışa sunulan birçok direk modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasında tasarım ve malzeme kalitesi anlamında farklı seçenekleri bulabilirsiniz. Bu seçenekler sayesinde ise güneş ışığının yetersiz olduğu ya da karanlık akşamlarda aydınlık bir alan elde edilir. Bulunduğunuz yeri ışıklandırmaya yardımcı olan aydınlatma direkleri, iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun olarak seçeneklere ayrılır. Aydınlatma direkleri bahçe modelleri, dış mekanlarda kullanıma uygundur. İç mekanlarda ise dayanıklı ve dış mekan koşullarına uygun olarak tasarlanan direkleri tercih edebilirsiniz. Dekoratif görünümlü direkler de seçenekler arasındadır. Dekoratif görüntüler yakalayabileceğiniz ortamlar için bu yönde tasarlanan direkleri satın alabilirsiniz. Aynı zamanda, küçük alanlarda kullanılabilen aydınlatma direklerinin yanı sıra, park, koru, çiftlik gibi geniş alanlarda da kullanıma uygun olarak aydınlatma direkleri seçenekler arasındadır. Aydınlık bir yolun ışıklandırılması için yapay ışık kaynağıyla çalışan direkleri satın alabilirsiniz. 

Demir ve çinko karışımından elde edilen direkler ise dış mekan kullanımlarına uygundur. Bu modellerin paslanmaya karşı dirençli olması önemli bir özelliktir. Her türlü olumsuz hava koşuluna karşı da direnç gösteren aydınlatmalardır. Bahçe, sokak, cafe, restoran, park gibi yerlerde de kullanıma uygun olarak tasarlanan direkler bulunmaktadır. Beyaz, siyah ve benzeri renk aralıklarına ayrılan direkler de seçenekler arasındadır. Hem direk hem de lamba şeklinde tasarlanan marjinal direk tasarımlarını da satın alabilirsiniz. Modern ya da klasik çizgilerin hakim olduğu tarzdaki direkler de dikkat çekmektedir. Bazı direk modellerinin ufo görünümlü olduğu da söylenebilir. Ancak kare, oval ve LED ışıklı olarak tasarlanan direkler arasından da seçim yapabilirsiniz. 

Aydınlatma Direklerinin Özellikleri 

LED direk olarak tasarlanan direkler, kaliteli bir aydınlatma desteği alabileceğiniz aydınlatmalardır. Bunun yanı sıra, farklı özelliklere sahip olan birçok aydınlatma türü de seçenekler arasındadır. Direklerin özellikleri dış ya da iç mekanın aydınlatılmasını sağlamaktır. Aydınlık yollar ve mekanlar için tasarlanan direkler, farklı yönde hizmet veren işletmelerin bahçelerinde de kullanılmaktadır. Bazı durumlarda ev içi bahçe, teras gibi yerlerde de direklerin kullanımına yer verilmektedir. Aydınlatma direkleri buna bağlı olarak farklı aydınlatma özellikleriyle tasarlanmaktadır. Fener şeklinde görünen aydınlatma direkleri de seçenekler arasındadır. Bunun yanı sıra, çiftli ve tekli ampul seçenekleriyle tasarlanan direkler de muhteşem bir çalışma performansına sahiptir. Tasarruflu bir şekilde çalışan güneş enerjili direkler de seçenekler arasındadır. Gece buyunca aydınlatma desteği veren güneş enerjili direkler gün ışığının görünmeye başlamasıyla söner. Çünkü bu modeller ışığa duyarlı olarak geliştirilmiştir. Aydınlatma direkleri modellerini kamera sistemiyle de kullanabilme şansına sahipsiniz. Bu şekilde güvenlik ve aydınlatma desteğini aynı anda alabilmeniz de mümkün olur. 

Aydınlatma Direği Ne İşe Yarar?

Aydınlatma direkleri farklı mekanlarda kullanıma uygun olarak geliştirilen araçlardır. Şehir sokaklarında, bahçelerde, restoranlarda, cafelerde kullanıma uygun olarak tasarlanan birçok aydınlatma direği vardır. 

Aydınlatma Direkleri Ne Kadar?

Aydınlatma direkleri fiyat olarak özelliklerine, teknik yapılarına, malzeme yapılarına, aydınlatma şekline bağlı olarak değişkenlik gösterirler. 

Aydınlatma Direklerinin Boyları Ne Kadar?

Aydınlatma direklerinin boyutları, 4-5 ve 6 olarak değişkenlik gösterir. Ancak bazı direk modellerinin montajlanarak kullanılabilmesi mümkündür. Buna bağlı olarak da boyutu kısa olan aydınlatma direkleri de olduğu söylenebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Direk Çeşitleri

749 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Toplam 37 / 749 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?