Bahçe Aydınlatma

Bahçe aydınlatma ürünleri, akşam karanlığında güvenli bir şekilde hareket etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sosyalleşme ve yemek yemek gibi aktiviteler için davetkâr bir atmosfer yaratır. Bahçenizde herhangi bir etkinliğe ortam hazırlamak için sürekli kullanabileceğiniz sabit aydınlatmaları yada kullanıp kaldırılan portatif aydınlatmaları seçebilirsiniz.

Alana ve Güç Kaynağına Göre Aydınlatma Seçenekleri

Bahçe aydınlatmaya ihtiyaç duyulan alan, genellikle bu alanda hangi aydınlatma türünün en iyi şekilde çalışacağını belirler. Bu nedenle aydınlatma tasarımınızı şekillendirmek için alanı nasıl kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin bir yolu aydınlatmak istiyorsanız, yolun yalnızca bir bölümünü aydınlatabilecek dekoratif bir alternatif yerine, insanların güvende kalmasına ve yolu kolayca takip etmesine yardımcı olan seyir aydınlatması tercih etmelisiniz. Güç kaynağının türü, bahçe aydınlatmanızın sabit ya da hareketli olup olmadığına göre büyük bir rol oynar. Evinizin yakınında bir aydınlatma istiyorsanız, şebekeye bağlanan sabit aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Kullanım esnekliği için herhangi bir kısıtlamaya sahip olmayan ve istediğiniz zaman hareket ettirebileceğiniz pil veya güneş enerjili aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Aydınlatmak istediğiniz alan evinizden uzaktaysa veya ışık gücünü ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilmek istiyorsanız, bu seçeneklerden birini ya da birkaçını seçebilirsiniz.

Güneş Enerjisi  ve Pille Çalışan Bahçe Aydınlatmaları

Güç kaynağı, en iyi dış mekan aydınlatmasını seçerken kritik bir husustur. Çoğu aydınlatma türünde birden fazla seçenek bulunur. Elektrikli aydınlatma sürekli olarak parlak bir şekilde aydınlatmak istediğiniz alanlar için idealdir. Güvenli kullanım için aydınlatmaların kalıcı olarak yerine sabitlenmesi ve uygun şekilde takılması önemlidir. Güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma ürünleri, gündüz güneş ışığı enerjisini depolayan ve güneş battığında etkinleştirilen pil seçenekleri ile herhangi bir kabloya ihtiyaç duymaz. Güneş enerjisiyle çalışan ürünleri, gündüz saatlerinde direkt güneş ışığı alan, uygun bir yere koymanız yeterlidir. Güneş enerjisiyle çalışan seçenekler gibi, pille çalışan aydınlatma ürünleri de kablolamaya ihtiyaç duymaz. İstediğiniz yere taşıyabileceğiniz bu ürünler kompakt tasarımları ile dikkat çeker. Bununla birlikte, güneş enerjisinden farklı olarak, pil bitene kadar ışık verir. Pillerin sık sık değiştirilmesi gerektiğinden, büyük aydınlatma seçeneklerinden çok daha küçük aydınlatmalar için pilli modeller daha iyi bir seçimdir.

Temaya Göre Aydınlatma Seçenekleri

Bahçe aydınlatması teması genellikle işlevsel ve atmosferik olmak üzere iki türdür. İşlevsel aydınlatmalar açık alanlarda gezinmenize yardımcı olarak ön veya arka bahçe, araba yolu veya herhangi bir ara yol gibi alanları aydınlatmak için sabitlenerek kullanılır. Öte yandan atmosferik aydınlatma, ambiyans ve ruh hali yaratmakla ilgilidir örneğin bir davete ev sahipliği yaparken veya geceleri açık havada yemek yerken göz alıcı aydınlatmalar izin için mükemmel aydınlatma tasarımını oluşturabilir.

Soru 1: Güvenlik aydınlatması nedir?

İzinsiz girişleri önlemek ve karanlıkta güvenli bir şekilde hareket etmenizi sağlamak için ideal olan güvenlik ışıklarında, görüş alanına yalnızca nesneler veya insanlar girdiğinde etkinleştirilen pasif bir kızılötesi (PIR) sensör bulunur. Bu sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda komşuların ve doğal ortamın sabit bir ışık hüzmesi tarafından rahatsız edilmemesini sağlar. PIR güvenlik ışığını seçerken, algılama açısına dikkat etmelisiniz. Açı, sensörün ne kadar geniş bir alanı kapladığını belirler. Ayrıca, sensörlü aydınlatmaların çoğu bir kez etkinleştirildiğinde ışığın ne kadar açık kalacağını ayarlama ve sensörün hareketi algılamaya başlayacağı karanlık seviyesini seçme seçeneği sunar.

Soru 2: Atmosferik aydınlatma seçenekleri nelerdir?

Cevap 2: Atmosferik ve dekoratif aydınlatmalar çekici bir renk, stil ve malzeme yelpazesinde sunulur. Fenerler başta olmak üzere, ürünler genellikle taşınabilir özellikte olmakla birlikte, maksimum etki için çeşitli yüksekliklerde aydınlatma efektleri oluşturarak ayakta duracak ya da asılacak şekilde de tasarlanabilir. Masa lambaları açık havada yemek yerken ortam aydınlatması için cam veya metal başta olmak üzere geniş bir model seçeneğine sahiptir. Samimi ve romantik bir ruh hali yaratmak için ideal olan masa lambaları bahçe görünümüne uyum sağlar ve masa dekorasyonları için harika bir merkez oluşturur.

Soru 3: Sensörlü duvar lambası nedir?

Cevap 3: Evinizi güzelleştirmek ve bahçenizi aydınlatmak için kullanabileceğiniz duvar lambaları, yapıların dekoratif özelliklerine uyacak şekilde hem geleneksel hem de modern olmak üzere geniş bir tasarım yelpazesine sahiptir. Birçok aydınlatmada pasif kızılötesi sensör bulunur ve bu sayede yalnızca belirli bir aralıkta hareket algılandığında aydınlatma etkinleştirilir. Sensörler enerji tasarrufuna yardımcı olmak için elektriğin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Kurulumunuza bağlı olarak şebeke elektriği, güneş enerjisi veya pil gücü gibi güç seçenekleri sunan sensörlü duvar lambası çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe Aydınlatma

Güneş Enerji
Aplikler
Masa Üstü Aydınlatma
Yol Aydınlatma
Fener
Setüstü Aydınlatmalar
Direkler
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 7885 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000382/34001270