Setüstü Aydınlatmalar

İnsanoğlu var olduğu günden beri ışığı aydınlatma işleviyle kullandı. Çok eski zamanlardan bu yana aydınlatma yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. İlk olarak ateş ile aydınlanma sağlayan insanoğlu, daha sonra mum ve lamba gibi aletlerle ışıklandırma sağladılar. Zamanla teknolojik gelişmeler ile birlikte yeni alanlar ve icatlar keşfedildi. Böylelikle aydınlatma işlevinin yanı sıra yeni ortaya çıkan bu ürünlerin farklı kullanım alanları ortaya çıktı. Bunlardan bir tanesi bahçe aydınlatmaları oldu. Bahçe aydınlatmalarında amaç şık, güzel ve zarif bir görünüm elde etmektir. Bu bağlamda kullanılan pek çok set üstü bahçe aydınlatması modelleri bulunuyor. 

Bahçe Aydınlatması Ürünleri Teknik Özellikleri Nasıl Olmalı?

Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri özellikle açık alanlarda kullanılır ve kullanıldığı ortama çok şık bir görünüm katar. Özellikle güneş battığında bahçenin ya da mekanın canlılığını sürdürebilmek için set üstü aydınlatmalar kullanılır. Bu yüzden set üstü bahçe aydınlatması satın almadan önce ürünün sunduğu aydınlatma düzeyine bakılmalıdır. Set üstü bahçe aydınlatması satın alırken sadece ürünün aydınlatma işlevine değil aynı zamanda ürünün modern duruşuna ve teknik özelliklerine de bakılmalıdır. Bu yüzden set üstü bahçe aydınlatması ürünlerini değerlendirirken bahçenize ya da peyzaj alanına görsel bir şıklık getiriyor mu ve aydınlatma işlevi iyi mi diye bakılmalıdır. Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri genel olarak plastik, metal, ahşap ve alüminyum maddelerinden yapılır ve eğer bu üç maddenin işlevi karşılaştırılırsa en dayanıklı maddenin alüminyum olduğu anlaşılır. Buna karşın plastik materyalden yapılan set üstü bahçe aydınlatması modelleri dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı savunmasız olduğu için çabuk zarar görürler ve metalden yapılan ürünlerde zaman içerisinde paslanmaya yüz tutar. Alüminyum materyalinden yapılan set üstü bahçe aydınlatması modelleri ise aşınmaya, korozyona ve paslanmaya karşı güçlüdür ve bu yüzden daha uzun ömürlü ürünlerdir. Bahçe gibi dış mekanlarda kullanılan aydınlatma ürünleri darbelere dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilen ürünler olmalıdır çünkü dış mekanlarda bu aydınlatma ürünlerinin zarar görmesi çok daha olasıdır. Dış mekan aydınlatma ürünleri bahçe aydınlatma ve aydınlatma direkleri gibi pek çok modeli vardır.

Bahçe Aydınlatması Modelleri

Bahçe aydınlatması modelleri dış mekan aydınlatmalarda en çok ilgi gören ve tercih edilen aydınlatma modellerinden biridir. Set üstü bahçe aydınlatması modelleri bahçe, peyzaj, cafe, site, villa ya da bahçe olan her yerde en çok kullanılan aydınlatma modelidir. Set üstü bahçe aydınlatması modellerinin darbelere karşı dayanıklı olması gerektiğinden alüminyum gövde yapısına sahip olması gerekir. Bahçe aydınlatması satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalarından biri de aydınlatma ürünlerinin kar, yağmur ve fırtına gibi zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı olmasıdır. Bahçe aydınlatması yapmak çok miktarda enerji harcanmasına neden olabilir bu yüzden set üstü bahçe aydınlatması modellerinin enerji tasarruflu olması ve LED lamba teknoloji içermesi gerekir. Bu sayede önemli bir miktarda enerji tasarruf edilir.

Bahçe Aydınlatması Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri en iyi kalitede ve dış etkenlere dayanıklı ham maddelerden yapılmalıdır. Özellikle aydınlatmaların dış gövdesinin alüminyum kullanılarak yapılması ürünleri dış etkenlere karşı daha iyi koruyacaktır. Plastik ve metal ürünler darbelere karşı dayanıksızdır ayrıca metal ürünle hızla paslanır. Plastik bu yüzden çabuk hasar gören ve metal de çabuk paslanan ürünlerdir. Led armatürler ile üretilen set üstü bahçe aydınlatma ürünleri son teknolojiye sahiptir. Üretiminde dayanıklı malzemeler kullanılır. Ürünlere farklı renk sıcaklıkları uygulanır. LED armatürlere sahip bu aydınlatmalar yüksek dirençten düşük dirence doğru olan elektrik akışını çok iyi sağlarlar. LED armatürlü Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri bu yüzden daha uzun ömürlüdür ve yumuşak ışık yayma konforu ile gözü mümkün olduğunca az yorar. Set üstü bahçe aydınlatması ürünlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus enerji tasarrufudur. Özellikle büyük bahçeli alanların aydınlatmasında çok fazla enerji harcanıyor bu yüzden bu enerjiden tasarruf etmek için enerji tasarruflu set üstü bahçe aydınlatması ürünleri kullanılmalıdır. Bu sayede hem çevre için iyi bir şey yapmış olursunuz hem de kullanıcı bütçesinden önemli bir miktarda tasarruf sağlanmış olur. Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellikte IP65 koruma sınıfında olup olmadıklarıdır. Bu sınıfta yer alan Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri su ve toz geçirmez özelliğe sahiptir ve bu sayede ürünün çabuk bozulmasını engeller. Özellikle bahçe için düşünüldüğünde bu özellik kesinlikle çok önemli bir yere sahiptir bu yüzden set üstü bahçe aydınlatması ürünlerinde IP65 koruma sınıfı fonksiyonu kesinlikle olmalıdır. Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri bazı temel özelliklere sahip olması gerektiği gibi estetik ve modern bir görünüme de sahip olmalıdır çünkü insanlar bahçelerinin görsel anlamda şık ve güzel görünmesini isterler. Dolayısıyla tercih edilecek set üstü bahçe aydınlatması ürünleri yapının mimarisine uyum sağlayan modern bir tasarımda olmalıdır.

Bahçe Aydınlatması Ürünleri Kullanım Alanları

Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri kullanım alanları çok geniş bir yelpazesine sahiptir. Bazı bahçelerde birden fazla kullanım alanı olduğu gibi bazı bahçelerde ise tek tip aydınlatma kullanılabilir. Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri genel olarak farklı alanlarda sık sık kullanılır. Bunlardan bazılar;

  • Yürüyüş yolu Aydınlatmaları

Bahçe ve açık alanlardaki yürüyüş yollarının kenarına yapılan bu aydınlatmalar genellikle kısa bollard yardımı ile yapılır ve geceleri çok şık ve canlı bir görünüm sunarlar. Bu aydınlatmalar özellikle geceleri sundukları kusursuz görünümün yanı sıra güvenlik açısından da çok faydaları oluyor.

  • Set Üstü Aydınlatma

Set üstü bahçe aydınlatması ürünleri duvar ya da çitlerin üzerine sıralı bir set şeklinde kurulan aydınlatma ürünleridir. Bu aydınlatmalar bahçeye dıştan bakıldığında harika bir görsel algı kazandırırlar.

  • Alan Aydınlatma Direkleri

Bu aydınlatma ürünleri uzun gövdeden oluşan dekoratif direkler ile yapılan aydınlatma çeşididir. Genellikle büyük bir alanın aydınlatması için kullanılır ve özellikle site, okul gibi binalarda sıklıkla kullanılır.

  • Duvar Aydınlatma Apliği

Aplik aydınlatmalar duvara monte edilerek kullanılır ve bahçe duvarları, kapı girişleri gibi alanlarda kullanılır.

  • Çim Üstü Aydınlatma

Çim üstüne monte edilerek kullanılan bu aydınlatma çeşidi bahçenize özellikle geceleri kusursuz bir görünüm katacaktır.

Aydınlatma Armatürü Nedir?

Aydınlatma armatürü bir ya da birden çok lambayı içerisinde bulunduran, dekoratif amaçlarla kullanılan aydınlatma ürünlerine denir. Set üstü aydınlatma armatürleri yüksek ışık yansıtma özelliğine sahiptir ve bu sayede bahçe dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Set üstü aydınlatma armatürlerinin pek çok modeli vardır. Aydınlatma armatürlerin içerisinde birçok elektrikli ışık kaynağı yer almaktadır. Bunun yanı sıra aydınlatmanın çalışması için gereken tüm parçaları içinde bulundurmaktadır. Aydınlatma armatürleri yapısı bakımından pek çok lamba ve gövdeden oluşur. Aydınlatma armatürlerinin içinde güç kaynağı, optik, montaj ayağı ve bağlantı ekipmanları yer alır. Aydınlatma armatürleri alırken bu yüzden teknik yapısına ve üretilen malzemenin kalitesine bakılarak satın alınması gerekir. Aydınlatma armatürleri üç gruptan oluşur. Bu gruplar genel olarak özel, taşınabilir ve sabit olarak gruplandırılır. Bu grupların yanı sıra dış cephe için kullanılan armatürler de  Aydınlatma armatürleri içerisinde yer alır. Bunların yanı sıra ışık gücü yüksek led armatürler ve bahçe ile yürüyüş yollarını süsleyen glopları da tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma armatürleri içerisinde bulundurduğu donanım ve teknik aletlerle ışığın dağılımını sağlayan aletlere denir. Duvara, tavana ya da herhangi bir yüzeye monte edilerek kullanıldığı gibi aydınlatma armatürlerinin daha pek çok kullanım alanı bulunur. Özellikle dış ortamlarda ve açık alanlarda kullanılan aydınlatma armatürleri, suya ya da olumsuz dış etkenlere karşı dayanıklı olma özelliğine sahiptir. Set üstü aydınlatma armatürleri dış mekan, peyzaj ya da bahçe dekorasyonu için kullanılabilen aydınlatma modelleridir ve bu ürünler ortama canlılık getirir. Set üstü aydınlatma armatürleri ile bir yandan aydınlatma ihtiyacını karşılarken diğer yandan bahçenize ya da aydınlatmaları kullandığınız mekana farklı bir hava katabilirsiniz. Set üstü aydınlatma armatürlerinin yanı sıra dekoratif bahçe aydınlatmalarının seçimi yapılırken de dikkat etmeniz gereken özellikler bulunur. Bunlardan ilki kullanıldığı alana modern bir görsel algı ekleyen LED aydınlatmaları kullanmak olacaktır. Eğer modern görünümden ziyada klasik ve bohem bir tarz yansıtmak istiyorsanız bakır ve altın tonlarının ağırlıkta olduğu set üstü aydınlatma armatürleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem istediğiniz düzeyde bir aydınlatmaya sahip olacaksınız hem de bahçenize farklı bir hava katmış olacaksınız.

Set Üstü Aydınlatmaların Özellikleri Nedir?

Set üstü aydınlatma armatürleri hem tasarımlarının şık detayları ile hem de farklı ebat ve özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Bahçeniz için set üstü aydınlatma armatürleri seçerken bahçenize uyum sağlayacak ve bahçenizin boyutlarıyla uyumlu bir model seçmeniz gerekir. Set üstü aydınlatma armatürleri 60 Watt polikarbon ürün seçeneklerinden 8 Watt LED ampüllü aydınlatmalara kadar pek çok ebatlarda ve teknik özelliklere sahip ürün skalasına sahiptir. Bu tarz ürünlerin yanı sıra akrilik camdan üretilen set üstü aydınlatma armatürleri en çok tercih edilen modeller içerisinde yer alıyor. Set üstü aydınlatma armatürleri dayanıklı dış yapıları sayesinde farklı hava koşullarına ya da darbelere karşı oldukça dirençlidirler. Bu aydınlatmalar dayanıklı olmanın yanı sıra uzun süre kullanılabilirler ve bu süre zarfı içinde görsel dokularını asla kaybetmezler. Bahçenizde hem görsel bir hava katmak hem de enerji tasarrufu sağlamak için LED özelliğe sahip set üstü aydınlatma armatürleri modellerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Set Üstü Armatürlerin Fiyatları Nedir?

Set üstü aydınlatma armatürleri, aydınlatma özelliklerinin yanı sıra kullanıldıkları mekana farklı ve canlı bir hava katan ürünlerdir. Bu ürünler şık detaylara sahiptir ve dış etkenlere karşı dayanıklı yapıya sahiptirler. Set üstü aydınlatma armatürlerinin bahçenize kattığı görsel görünüm gündüz de görülebilir fakat gece aydınlatma sisteminin devreye girmesiyle bu görsel şölen daha net bir şekilde görülebilir. set üstü aydınlatma armatürleri farklı çalışma prensiplerine sahiptir ve özellikle son yıllarda güneş enerjisi ile çalışan modeller daha çok kullanılmaya başlandı. Güneş enerjisiyle çalışan bu modeller hem iyi bir aydınlatma sağlıyor hem de bütçenizden büyük oranda tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Set üstü aydınlatma armatürleri ürünlerinin fiyatları modelin teknik özelliklerine, dış yapı malzemesinin kalitesine ve üretildiği markaya göre değişiklik gösterir. Bazı set üstü aydınlatma armatürlerin fiyatları da güneş enerjisi ile kullanılması ya da LED ampüllü olması gibi teknik yapısına göre farklılık gösterebiliyor. Fakat her bütçeye uygun, farklı boyutlarda ve özellikte set üstü aydınlatma armatürleri satın almanız mümkündür. 

Duvar KağıtlarıProjeksiyon CihazıYazıcıKulaklıkMasaüstü BilgisayarLaptop ÇantaBluetooth HoparlörAkıllı BileklikModemOyun Bilgisayarı3D YazıcıOyuncu KoltuğuAnakartMonitörEkran KartıMouseKlavyeUydu AlıcısıBuzdolabıHesap MakinesiYabancı DizilerCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınElektrikli BisikletKramponPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatHaritaPusulaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası TakımlarıBisikletGalatasaray FormalarıKurutma Makinesi22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörÇalışma MasasıAyakkabıAltın BileklikZeytinyağıPazar ArabasıErkek Spor AyakkabıTesettür ElbiselerKamp SandalyesiTesettür AbiyeAltın KolyeTam AltınBanyo DolaplarıTost MakinesiProtein TozuDireksiyon SetiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıMotosikletFutbol TopuMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeMutfak MasasıKitaplıkAyakkabılıkKomedi FilmleriUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeDuşakabinBasketbol AyakkabılarıBasketbol AyakkabısıSandalyeSırt ÇantalarıBlenderTesettür GiyimDuvar SaatleriNargileHalıSandalyeTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıYabancı FilmKedi MamasıBalıkDikey SüpürgeMikrodalga FırınPufMasaj AletiJartiyerÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeracePastaWaffle MakinesiTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaOrta SehpaKoşu BandıGenç OdasıKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriGelinlikStor PerdelerSu SebiliPatenYatakAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıTesettür TakımBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuÇocuk BisikletiErkek TişörtDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiYemek MasasıDüdüklü TencereMama SandalyesiBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıOyuncak ArabaPortmantoÇaydanlıkÇakmakMikrofonFiltre KahveOyuncu KulaklıklarıErkek GömlekUyku TulumuMasa LambasıPançoAküPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek TakımlarıKolyeİngilizce SözlükOyuncak BebekGümüş KolyeElektro GitarŞarjlı SüpürgeKedi KumuAspiratörÇok Amaçlı DolapDuş BaşlığıTermosifonAltın YüzükFormaBilezikDikiş MakinesiMayoAlyansKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüYapay ÇiçekDambıl SetiDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtErkek CeketAteş ÖlçerTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressScooter MotorOcakAnahtarlıkYağmurlukAynaErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKomodinKemerPerdeGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıKıyma MakinesiAtv MotorÇocuk FilmleriBuharlı TemizleyiciKompresörTeleskopŞişme YatakOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıMutfak RobotuATV MotorTV SehpasıIslak MendilTakım ÇantaGümüş BileklikKiler DolabıTereyağPlakalıkTrambolinTakım ÇantalarıPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeTesettür MayoOfis MobilyalarıKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanYeşilçam FilmleriBankPeluş OyuncakKapıKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıArmut KoltukEl FeneriErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Setüstü Aydınlatma

1079 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 1079 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?