Setüstü Aydınlatma

Set üstü aydınlatma ürünleri, bahçe girişlerinden merdivenlere kadar çeşitli dış alan noktalarının aydınlatılması için kullanılıyor. Bahçe ve girişlerin arzu edilen oranda aydınlatılmasını mümkün kılan ürünler, karanlık nedeniyle faydalanılamayan alanların kullanışlı hale gelmesini sağlıyor. Gece bahçelerinde vakit geçirmek isteyen ya da evlerinden çevreyi izlemek isteyen kullanıcılar için ideal bir ortam yaratan set üstü aydınlatma ürünleri, belli bir noktanın aydınlatılmasının yanı sıra dış alanın tamamen aydınlatılması amacıyla da tercih edilebiliyor.

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Set Üstü Aydınlatma Ürünleri

 • Zengin model seçenekleriyle kullanıcıların tercihine sunulan set üstü aydınlatma ürünleri, ortam aydınlatmanın yanı sıra dekoratif tasarımları sayesinde kullanıldıkları alanlara estetik değer katıyor.
 • Kare, dikdörtgen, yuvarlak, altıgen veya ayaklı olarak dizayn edilmiş sehpaları ve bağlantı aparatları aracılığıyla zemine ya da bahçe duvarına monte edilip sabitlenebilen aydınlatma ürünleri, dış faktörlere karşı dayanıklı olmalarıyla öne çıkıyor.
 • Gövdeleri ve baş kısımları yalıtkan malzemeyle kapalı olarak tasarlanan set üstü aydınlatma ürünleri, yağışlı havalarda kısa devri gibi sorunlarla karşılaşılma ihtimalini tamamen ortadan kaldırıyor.
 • Uzun ömürlü bir kullanım sağlamak için dış katmanlarına elektrostatik toz boya uygulanan aydınlatma ürünleri, dış etkenler nedeniyle meydana gelen boya kalkması ve solması gibi sorunların yaşanmasının önüne geçiyor.
 • Set üstü aydınlatma ürünlerinin şekilleri, boyutları, renkleri, gövde malzemeleri, aydınlatma alanları ve aydınlatma yuvası sayıları model özelinde değişkenlik gösteriyor.
 • Merdiven gibi basamaklı alanların ve bahçelerin engebeli bölümlerinin aydınlatılmasını sağlayan aydınlatma ürünleri, karanlık nedeniyle meydana gelen kazalara izin vermiyor.

Kullanım Alanına ve Aydınlatma Tercihlerine Özel Modeller

Kullanılabilecekleri yerler sadece yaşam alanlarıyla sınırlı olmayan set üstü aydınlatma ürünleri, bahçesi ve otoparkı bulunan işletmeler tarafından da tercih edilebiliyor. Model seçimi sırasında alan büyüklüğüne ve istenen aydınlatma şekline göre tercihte bulunulabiliyor. Birden fazla aydınlatma yuvasına sahip olan set üstü aydınlatma ürünleriyle güçlü aydınlatma sistemleri kurmak mümkün oluyor. Ürün alternatifleri arasında tercihleri loş aydınlatmadan yana olan kullanıcılar için dizayn edilmiş modeller de yer alıyor.

Farklı Zemin ve Hava Koşullarında Kullanıma Uygun

 • Metal başlıklı olarak imal edilen set üstü aydınlatma ürünleri, cam, porselen veya plastik malzemeli kısımların çeşitli faktörler nedeniyle çatlama ve kırılma riskini en düşük seviyeye indiriyor.
 • Geniş çalışma sıcaklığı aralığı sayesinde aydınlatma ürünleri, sıcak yaz günlerinden dondurucu kış gecelerine kadar farklı hava koşullarında sorunsuz şekilde aydınlatma yapmaya devam ediyor.
 • Toprak zeminlere monte edilerek kullanılabilen çim direği modelleri, bahçelerin çimli, bitkili ve ağaçlı alanlarının aydınlatılmasına olanak sağlıyor.
 • Dış kullanıma yönelik tasarlandıkları için cam kısımlarının sararma yapmaması fazlasıyla önem taşıyan set üstü aydınlatma ürünlerinde akrilik veya polikarbon cam malzemelere yer veriliyor.
 • Çeşitli markalar tarafından özgün tasarımlarla üretilen aydınlatma ürünlerinin gövdelerinde genel olarak çelik ve alüminyum malzemeler kullanılıyor.

Soru 1: Set üstü aydınlatma ürünlerinin montajı nasıl ve kim tarafından yapılır?

Cevap 1: Set üstü aydınlatma ürünlerinin montajı, kablo bağlantısı, zemin delme işlemi, dübel ve vida kullanımı gerektirdiğinden teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcıların montaj hizmeti almaları tavsiye ediliyor.

Soru 2: Set üstü aydınlatma ürünleri arasından seçim yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Cevap 2: Set üstü aydınlatma modelleri arasından seçim yaparken aydınlatılacak alanın büyüklüğünü ve ürünün ne kadar alanı aydınlatabildiğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Soru 3: Set üstü aydınlatma ürünleri, bahçe dışında nerelerde kullanılabilir?

Cevap 3: Set üstü aydınlatma ürünleri, bahçe ve giriş bölümleri dışında evlerin balkon, teras ve veranda gibi alanlarının aydınlatılması için de kullanılabilir.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Setüstü Aydınlatma

Toplam 24 / 925 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000382/34001270/60002702