Domestos çamaşır suyu temizlik ürünleri arasında yer alıyor. Kullanıcılar tarafından her alanda kullanılıyor. Banyoda, tuvalette, mutfakta ya da kullandığınız her alanda en yüksek hijyeni sağlamak esas oluyor. Farklı özelliklerde, kokularda ya da miktarlarda kullanıcı ile buluşuyor. Zorlu kirlerin, sarı lekelerin çıkarılmasında yüksek oranda etki sağlıyor. Aynı zamanda mikrop ve bakterilerin yol olması için de kullanılıyor. Hijyen konusuna önem veren kullanıcıların olmazsa olmazlarından kabul ediliyor. Kullanılan her yüzeyde etkili sonuç veriyor. Domestos çamaşır suyu yoğun kıvamlı olarak da bulunuyor. Kullanım kolaylığı açısından sprey çamaşır suları da tercih edilebiliyor. Domestos,  çamaşır sularında  sodyum hipoklorit ve NaOCl içeriyor. Ürün çeşitliliğinin fazla olmadı kullanıcılar için de olumlu bir özellik oluyor. Kullanıldıkları alana ve ürüne göre ambalajlarının renklerinde değişim oluyor. Üzerlerinde gösterdikleri etki ve hangi alan için kullanılacakları da yazıyor. Çamaşır suları mikropları ve bakterileri öldürerek 3 kata kadar daha iyi performans sağlıyor. Aynı zamanda kirece ve lekelere karşı da aktif moleküller içeriyor. Böylece düzenli kullanımlarda etkili sonuçlar alınıyor. Parfümlü ve kokulu yapıda olanlar da bulunuyor. Kullanıldığı ortama hem güzel koku yayıyor hem de temizlik ve hijyen sağlıyor. İşlem uygulayacağınız yüzeye doğrudan kullanabileceğiniz gibi bir bez ya da sünger yardımı ile de kullanımları sağlanabiliyor. Genel anlamda hijyen sağlamak dışında klozet temizleyici, küvet temizleyici, banyo temizleyici, leke çıkarıcı ve çamaşır beyazlatıcı olarak da kullanılıyor.

Domestos Çamaşır Suyu İçeriği

Domestos çamaşır suyu içeriği ile tam anlamıyla hijyen ve temizlik sağladığını kanıtlıyor. Ürünlerin ambalajları üzerinde içindekiler kısmı bulunuyor. İçindekiler kısmında yazan maddeler ise şu şekilde biliniyor:

 • Öncelikle hijyen ve temizlikten tam olarak performans alınması için çamaşır sularında bazı etken maddelerin bulunması gerekiyor. Bunlardan ilki klor olarak bilinen sodyum hipoklorit maddesi oluyor. Aynı zamanda tuz olarak da isimlendiriliyor. Klorlu çamaşır sularının aktif maddesi ve kimyasal bir bileşik olarak çamaşır sularında yer alıyor.
 • Kirlerin ve lekelerin hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlayan aktif maddeler yer alıyor. Maddenin hallerinden; sıvı, katı ve gaz formlarının serbest halde hareket ederek kolay temizlik sağlamak için bulunuyor.
 • Aroma ve parfümler ise kullanılan alana güzel koku bırakmasını sağlıyor.
 • Halk arasında sofra tuzu olarak bilinen sodyum klorürün koyulaştırıcı ve dengeleyici etkisi bulunuyor..
 • Sodyum karbonat maddesi ise zorlu lekelerin çıkarılmasında görev alıyor. "Temizlik verimliliği" esasına dayanarak kullanılıyor.
 • Sodyum klorat; yanıcı bir madde olarak biliniyor. Temizlik esnasında hızlandırıcı etkisi bulunuyor.
 • Temizlik esnasında kir ve lekelerin tortu şeklinde kalmaması için sodyum poliakrilat maddesi de çamaşır sularında yer alıyor.

 

Domestos Çamaşır Suyu Çeşitleri

Domestos çamaşır suyu çeşitleri ile kullanıcılara pek çok alternatif sunuluyor. Yoğun kıvamlı ve yoğun kıvamlı klorsuz çamaşır suları olarak genel kategorilerde inceleniyor. Yapılarına, kokularına, kullanıldıkları bölgeye ya da miktarlarına göre ürünler farklılık gösterebiliyor. Kullanıcılar genellikle çamaşır sularını her alanda tercih ettikleri için gramaj olarak daha fazla olan ürünler ön plana çıkıyor. Örneğin Domestos çamaşır suyu 5 lt en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Aroma ve parfüm içeren ürünler arasında; maksimum hijyen pembe güç, maksimum hijyen okaliptüs ferahlığı, maksimum hijyen limon ferahlığı, maksimum hijyen kar beyazı ve Domestos çamaşır suyu dağ esintisi seçenekleri bulunuyor. Hijyen ve temizlik ön planda tutulurken kullandığınız alanların da güzel kokmasını sağlıyor. Aynı zamanda 7'li püskürtme başlığı bulunan çamaşır suları da kullanıcılara pratiklik kazandırıyor. Özel olarak geliştirilen bu başlık ulaşılamaz lekelere bile işleyerek üst düzey performans sağlamayı amaçlıyor. Kullanım şekli ise tazyikli olarak gerçekleşiyor. Bu da derinlemesine güç sağlıyor. Genellikle fayans aralarında kullanılıyor. Konsantre ve yoğun kıvamlı çamaşır suyu ürünleri daha uzun süreli olarak kullanılıyor. Bidon seçenekleri de ekonomik kullanımlar için ideal oluyor. Domestos 4 kg çamaşır suyu set ve şişe halinde satılabiliyor. Tüm alanlarda kullanılabilen klasik çamaşır suları kokusuz olarak da tercih edilebiliyor. Domestos’un biyosit özellikli çamaşır suyu çeşitleri de bulunuyor. Yapılan araştırmalara ve testlere göre hijyen ve mikropları ortadan kaldırmada büyük başarı gösterdiği biliniyor. Domestos dağ esintisi yüksek hijyen sağlıyor. Kireç ve lekeleri temizliyor. Uzun süre de oluşumlarını engelliyor. Yeşil şişeli olarak üretiliyor. Banyo, mutfak ve diğer yüzeylerle ekstra hijyen sağlıyor. 810 gram ile 3,5 kg arasında değişiklik gösterebiliyor. Beyaz ambalajı ile Domestos çamaşır suyu kar beyazı da kullanıcılar için farklı boyutlarda bulunuyor. İhtiyacınızı karşılayacak olan miktardaki ürünü rahatlıkla seçebiliyorsunuz. Mavi ambalajlı çamaşır suyu ürünleri arasında okaliptüs bitki aroması bulunuyor. Domestos çamaşır suyu siyah, klorlu ve klorsuz olarak da üretiliyor. Bunlara ek olarak sıvı çamaşır suyu dışında Domestos jel çamaşır suyu da markanın önde gelen ürünlerinden oluyor. Ürün çeşitliliğin geniş olması kullanıcının ürün seçiminde daha özgür davranmasına olanak sağlıyor.

Domestos Çamaşır Suyu Özellikleri

Domestos çamaşır suları pek çok alanda pek çok işlev için kullanılabiliyor. Kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına göre özel formüller ile geliştiriliyor. İçerisinde bulundurduğu aktif maddeler sayesinde etkili sonuçlar veriyor. Domestos çamaşır suyu özellikleri şu şekilde belirtiliyor:

 • Domestos çamaşır suları mikropları öldürerek kireç oluşumunu da engelliyor.
 • Derinlemesine işleyen kirlere ve kör noktalara ulaşarak aktif bir temizlik sağlanıyor.
 • Klorlu ve klorsuz olarak üretiliyor.
 • Tercihe göre aromalı olarak da geliştirilen modelleri bulunuyor.
 • Yüzeyleri parlatma özelliği ile kullanıcılar tarafından beğeniliyor.
 • Uzun süreli koruma sağlıyor.
 • Maksimum hijyen sağlayıcı özelliği bulunuyor.
 • Yoğun kıvamlı formülle geliştirilen çamaşır suları durulandıktan sonra bile etkisini gösteriyor. Yüzeye tutunarak mikrop oluşumunun önüne geçilmesi sağlanıyor.
 • Yaklaşık üç kata kadar kireç oluşumunu engelleyebiliyor.
 • Kıyafetlerin renklerinde ağarma ve bozulmalara yol açmıyor.
 • Etkili koku seçenekleri ile kullanılan ortama ferahlık katıyor.
 • Ergonomik boyutları bulunabildiği gibi ekonomik bidon modelleri de üretiliyor.
 • Kullanıcılar için pratiklik sağlanıyor.
 • İçinde bulundurduğu maddelerin özellikleri gereği yakıcı etkisi olabiliyor. Ancak domestos kullanıcı dostu olarak en doğal şekilde ürünlerini geliştiriyor.Domestos Çamaşır Suyu Nasıl Kullanılır?

Çamaşır suyu ürünleri kimyasal madde içerdiği için kullanımları da önemli oluyor. Nasıl kullanılacağı konusunda bazı yönergeleri dikkate almak gerekiyor. Domestos çamaşır suyu nasıl kullanılır konusu için şu yöntemler öneriliyor:

 • Tuvalet temizliği için çamaşır suyu kullanırken klozetlerin üst kısmından aşağı doğru uygulanmalı. Fırçalandıktan sonra yaklaşık olarak 15 dakika beklenmeli. Sonrasında sifon çekilmeli. Kullanırken eldiven takma da ihmal edilmemeli.
 • Banyo temizliği için yine eldiven kullanabilirsiniz. Bir sünger yada bez yardımı ile küvet ve duşakabin gibi yüzeyleri ovalayabilirsiniz. Sonrasında bol miktarda durulama gerektiriyor.
 • Leke okulaşan bardaklarda ya da kesme tahtası gibi ürünleri de sünger yardımı ile temizleme gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında bol su ile durulamalısınız.
 • Geniş yüzeyler ve yerler için domestos çamaşır suyundan 4-5 kapak ekleyerek vileda yardımı ile temizleyebilirsiniz.
 • Bulaşık bezleri ve sünger temizliği için ise herhangi bir kova içerisine 2 kapak çamaşır suyu ilave edebilirsiniz. Sonrasında bez ve süngeri kova içerisine koyup yaklaşık 30 dakika kadar bekletebilirsiniz. Sonrasında bezleri durulayabilirsiniz.
 • Kıyafetlerinizin temizliği için de iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Elde yıkamak için; yine bir kova içerisine kıyafetlerinizi koyup üzerine 2-3 kapak çamaşır suyu ilave edebilirsiniz. 45 dakika kadar bekledikten sonra kıyafetlerinizi bol su ile durulayabilirsiniz. Yoğun lekeler için çamaşır suyu miktarını ya da bekletme sürenizi artırabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesi kullanımlarında; beyaz kıyafetlerinizi makineye yerleştirip sonrasında deterjan ya da yumuşatıcı gibi maddeleri ekleyebilirsiniz. Makine su almaya başladıktan sonra ön yıkama gözüne bir çay bardağı kadar çamaşır suyu ilave edebilirsiniz.
 • Mutfak lavabo ve delikleri için kullanımlarda domestos çamaşır suyunu döktükten sonra yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekletmelisiniz. Fırça yardımı ile lavabonun içini köpürtebilirsiniz. Sonrasında kolaylıkla durulayabilirsiniz.

 

Domestos Çamaşır Suyu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı yaşamın en önemli kriterlerinden biri de temizlik oluyor. Temizlik konusunda çamaşır suları kullanıcıları çoğu konuda etkili çözüme kavuşturuyor. Ancak içerisinde bulunan maddeler gereği kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Domestos çamaşır suyu kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde listeleniyor.

 • İlk olarak çamaşır suyunu hangi alanda ve hangi amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz. Bu durum hangi çamaşır suyunu seçeceğiniz ve ne kadar kullanacağınız konusunda size yardımcı olabilir.
 • Çamaşır suyunu uygulama şeklinizi de kullanacağınız bölgeyi dikkate alarak seçmelisiniz.
 • Kullanımlarınızda cildinizin hasar görmemesi için miktarı doğru ayarlamalısınız.
 • Eldiven kullanımına özen göstermelisiniz.
 • Ürün üzerinde bulunan kullanım talimatlarını ve içerikleri incelemelisiniz.
 • Çamaşır suyu döktüğünüz zaman kıyafetlerinize sıçrama riski olabilir buna da dikkat etmelisiniz.
 • Ayrıca bulunduğunuz alanda kapı ya da pencere varsa, çamaşır suyu dökerken buraların açık olmasına özen göstermelisiniz. Yoğun koku sizi rahatsız edebilir.
 • Dr. Stevenson tarafından verilen “Seyreltici çamaşır suyu, sağlığınıza zarar verebilecek kimyasallara maruz kalmayla ilgili herhangi bir çevresel tehlikeyi en aza indirir” bilgisini dikkate alabilirsiniz.
 • Kullandığınız bölgeden hemen silmek yerine bir müddet bekleterek aktiflik göstermesini sağlayabilirsiniz.
 • Dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi ise başka bir kimyasal madde ile karıştırmamanız oluyor. Bu solunum yolunuzda olumsuz etki bırakabilir ya da farklı reaksiyonlara sebep olabilir. Özellikle de tuz ruhu gibi yoğun etkili ürünlerle birlikte kullanmamaya özen göstermelisiniz.
 • Muhafaza etmek konusunda da özenli davranmak gerekiyor. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde ağzı kapalı şekilde domestos çamaşır sularını saklayabilirsiniz. Uzun raf ömrü bulunan ürünleri güneş ışığından da korumalısınız.
 • Herhangi bir tabak, çatal, bardak gibi tüketim sırasında kullandığınız ürünü çamaşır suyu ile temizlerseniz bol su ile durulamayı ihmal etmemelisiniz.
 • Cildinizin hassas bölgeleri ile temas durumunda hemen bol su ile yıkamalı ve direkt doktora başvurmalısınız.
 • Kullandığınız bölge dışında diğer yerleri de havalandırarak yoğuk kimyasal kokusunun etkisini azaltabilirsiniz.
 • Çamaşır suyunu sıcak su ile kullanmamalısınız. Sıcak su, ürünlerin dezenfeksiyon etkisini azaltabiliyor.
 • Ön temizlik yaptıktan sonra çamaşır sularını yüzeylerde kullanmalısınız. Önce kirli tabaka alınmalı ve sonrasında çamaşır suları kullanılmalı.
 • İdeal kullanım süresini ve miktarını aşmadığınıza dikkat etmelisiniz.
 • Ayrıca çamaşır suları ile bulaşık yıkamak da riskli olabiliyor. Çıkmayan lekeler dışında bulaşıklarınızı çamaşır suyu ile yıkamamalısınız. Hem cildinize hem de yıkadığınız ürünlere olumsuz etki bırakabilir.
 • Domestos çamaşır suyu kullanıcı sağlığı düşünülerek formülize ediliyor. Yine de içerisinde kimyasal madde barındırdığı için kullandığınız ortamda beklememli oradan uzaklaşmalısınız.
 • Astım gibi kronik rahatsızlığı olan kullanıcılar ise çok dikkatli olmalı.

 

Domestos Çamaşır Suyu Nerelerde Kullanılır?

Domestos çamaşır suyu hijyen ve temizliğin önde gelen ürünlerinden oluyor. Kullanıcılar tarafından pek çok alanda kullanılıyor. Modellerine göre değişiklik gösteren ürünler kullanıcılara pratiklik sağlıyor. Domestos çamaşır suları nerelerde kullanılır diye incelendiğinde şu gibi sonuçlar elde ediliyor.

 • Öncelikle çamaşır sularını evin her alanında kullanabiliyorsunuz. Bununla beraber dezenfektan olarak klozetlerde kullanmayı tercih edebilirsiniz.
 • Aynı şekilde yine dezenfektan görevi görsün istiyorsanız zeminler için de kullanabilirsiniz.
 • Bardaklarda oluşabilecek sarı lekelerin çıkarılması için tercih edebilirsiniz.
 • Yüzeylerde, küvette, duşakabinde kalan tortu şeklindeki kalıntıların giderilmesi için kullanabiliriniz.
 • Yine, cam ya da kristal ürünlere domestos çamaşır suları ile parlaklık kazandırabilirsiniz.
 • İç ve dış mekanlarda oluşan küf gibi zorlu kirlerin çıkarılmasında da kullanabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesinde giysilerinizi beyazlatmak içinde ideal bir çözüm olabilir.
 • Mutfağınızda oluşabilecek yağ ve derin kirlerin giderilmesi için tercih edebilirsiniz.

 

Domestos Markası Hakkında

Domestos markası en yaygın temizlik ürünü üreticilerinden olarak biliniyor. Üstün performans göstererek hijyen sağlanmasını amaçlıyor. Türkiye pazarında uzun zamandır yer alan Domestos, özellikle de çamaşır suyu konusunda ön plana çıkıyor. Farklı miktarlarda ve ambalajlardaki üretim seçenekleri ile kullanıcıya birçok ürün sunuyor. Çamaşır suyu kategorisinin yanı sıra yüzey temizleyici, leke çıkarıcı, sprey temizleyici ve tuvalet blokları gibi birçok kategoride kendini geliştiriyor. Unilever çatısı altında üretimlerini yapıyor. Bu şekilde kısa sürede büyük bir başarı elde ediyor. Çok amaçlı ürünleri ile çeşitlilik sağlıyor. Her kategoride kullanı istek ve ihtiyaçlarını sağlayan geniş bir ürün gamı bulunuyor. İlk kurulduğu zaman ürün dağıtımı bisikletli satıcılar tarafından gerçekleşiyor. Özellikle beyaz ürünler ve kumaşlar üzerinde hijyeni etkin kılmak hedefleniyor. Fiyat performans dengesine önem veren marka Türkiye' de ürünlerini kullanıcılara makul fiyatlar ile satmaya çalışıyor.

Domestos Çamaşır Suyu Yorumları

Temizlik ve deterjan kategorisinde yer alan çamaşır suları için kullanıcı yorumlarına bakmak gerçekten önemli bir husus oluyor. İnternet siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde özellikle kullanıcı yorumlar sizlere çok fazla yardımcı olabiliyor. Aklınıza takılan sorulara cevap alabilirsiniz. Domestos çamaşır suyu yorumları da alacağınız ürün hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Daha önce Domestos markasının çamaşır sularını kullanan diğer kullanıcıların gözlemleri, satın almadan önce size yol gösterici olabilir. Özellikle kullanım şekilleri ve gramajları ile farklılık sunan ürünler arasında kararsız kaldığınız durumlarda ürün tavsiyesi etkili olabiliyor. Süpermarket ürün alışverişinde kullanıcı yorumları, alınacak ürünün işlevi hakkında bilgi sahibi olmanızı da sağlıyor. Miktar aralığı ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteren çamaşır suları hakkında hangi ürünün size daha uygun olacağını öğrenebilirsiniz. İncelenen yorumlar doğrultusunda; çamaşır suları nerelerde kullanılır, kullanırken nelere dikkat etmeli, hangi miktar sizin için yeterli olur, kullanılan alanı etkili bir şekilde temizliyor mu gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Domestos Çamaşır Suyu Fiyatları

Domestos çamaşır suyu fiyatları; miktarına, normal ya da konsantre olup olmamasına, içeriğine, kullanım şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Markanın çamaşır suyu ve temizlik ürünleri, hemen her bütçeye uygun olacak şekilde geniş fiyat aralıkları ile sunuluyor. Gramajları da farklı seçeneklerle kullanıcılara sunuluyor. Çamaşır suyu alırken ilk önce çamaşır suyunda aranan özellikler belirlenmeli. Kullanıcının beklentilerine uygun çamaşır suyunu bulması önemli. Sonrasında fiyat aralığı belirlemek daha kolay oluyor. Marka, gramaj, ürün türü gibi filtrelemeler yaparak ilerleyebilirsiniz. Filtreleme altyapısı sayesinde daha düzenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Fiyat skalasını da azdan çoka ya da çoktan aza şeklinde sıralayabilirsiniz. Bunlara ek olarak bir çamaşır suyunun kullanım şekli, sağladığı avantajlar o ürünün kalitesi ve fiyatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Domestos Çamaşır Suyu

489 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın