Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dünyaya Geldim Gitmeye - Sadettin Ökten - Kemal Sayar

Turkuvaz Kitap
232,72 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (14)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

199,00 TL
199,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501920
Dünyaya Geldim Gitmeye - Sadettin Ökten - Kemal Sayar
Biyografi:
Sadettin Ökten
1942’de İstanbul’da doğdu. 1959’da Vefa Lisesini bitirdi. 1964’te İTÜ İnşaat Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl İTÜ Mimarlık Fakültesine asistan olarak kabul edildi. 1971-73 yıllarında ABD’de misafir doktora öğrencisi olarak bulundu. 1977’de doktor unvanını aldı. 1979-80 akademik yılında Belçika’da bilimsel araştırmalar yaptı. 1982’de doçentliğe yükseltildi. 1985’te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine geçti, 1989’da profesörlüğe yükseltildi. 2004 yılında kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. 2009’da üç ay süreyle Viyana’da VONDER bünyesinde ders verdi. 2010-2014 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyetinde görev yaptı. 2015’ten itibaren Sabahattin Zaim Üniversitesinde ders vermeye devam etmektedir.   
Sadettin Ökten, yapı mühendisliği alanındaki eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra proje düzeyinde mesleki uygulamalar da yapmıştır, yapmaktadır. Farklı üniversitelerde bilim tarihi, yapı teknolojisi tarihi, kent kültürü ve kent estetiği dersleri veren Ökten, bilim tarihi ve felsefesi, kültür, medeniyet, sanat alanlarıyla ilgilenmektedir. 

Kemal Sayar
1966 yılında Ordu’da dünyaya gelen Kemal Sayar, 1989’da Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1989-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimine devam etti. 2000 yılında psikiyatri doçenti, 2008 yılında psikiyatri profesörü oldu. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde danışmanlık ve hakemlik yaptı. Psikiyatri konulu çok sayıda kongre ve sempozyumda düzenleyici ve konuşmacı olarak yer aldı. 2002’de, Kanada McGill Üniversitesi Transkültürel Psikiyatri Bölümünde konuk öğretim üyesi olarak çalıştı. Bakırköy ve Erenköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanelerinde klinik şefliği görevlerini yürüttü. Halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı öğretim üyesidir. Mesleki çalışmalarının yanı sıra, Açık Radyo ve Star Tv’de “Ruhun Labirentleri”, TRT’de “İnsanlık Hali” adlı programı hazırladı ve sundu.

Kitap Tanıtım Yazısı: 

Bu toprakların derin bilgeliği, bugünü yeniden inşa etmekte bize nasıl bir yol gösterebilir? Gönül, “Çalab’ın tahtı”dır, ses verir; yeter ki biz onun fısıltısını işitelim. Kalp bağırıp çağırmaz, sadece fısıldar.

Sadettin Ökten ve Kemal Sayar’ın bir çağrışımlar denizinde yol alan doğaçlama konuşmalarından oluşan Dünyaya Geldim Gitmeye adlı kitabın duygusal dokusunu, umut ve iyimserlik teşkil ediyor. Etkin bir iyimserlik. 

Bu satırlarda yılgınlık ve yeise yer yok. İnsan, elindeki imkânları daha soylu bir hayat sürmek için seferber etmek zorundadır: Gönlü mihver alan bir yolculukta, ödev ahlâkı ve sorumluluk bilinciyle yaşamak. Üzerinde yaşadığımız mübarek toprağın ve altında nefes alıp verdiğimiz mübarek gökyüzünün bize yüklediği emanet şuurunun farkında olmak. 

İnsan, anlamdan boşaltılmış bir kâinatı ancak bu şekilde yeniden ışıklandırabilir, kozmik yalnızlığından kurtularak, “Allah bes, bâkî heves” dediği bir birlik düşüncesine ulaşabilir. 

Geldik gidiyoruz, bütün mesele “aşk ile ânı seyretmek”.
Yazar Sadettin Ökten, Kemal Sayar
Sayfa Sayısı 288
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Yayın Tarihi 2019
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000M2E2A
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön