Maskara, kadınların makyaj için kullandığı en güvenilir güzellik ürünlerinden biridir. Dünya çapında milyonlarca kadın kirpiklerini daha genç göstermek için rimel kullanmıştır. 19. yüzyıldan itibaren ortaya çıkmış ve giderek kadınların vazgeçilmez güzellik araçlarından biri haline gelmiştir. Maskara bileşimi genellikle kirpikleri koyulaştırmak için karbon siyahı pigmenti veya demir oksit içerir; kirpikleri kaplayan bir film oluşturmak için bir polimer; bir koruyucu; ve lanolin, mineral yağ, parafin, vazelin, hint yağı, karnauba mumu ve kandelila mumu gibi mumlar veya koyulaştırıcı yağlar. İki temel seçenek vardır: Su içermeyen formül veya su ve yağ emülsiyonu. Su içermeyen formüller genellikle su geçirmezdir ve bulaşma veya dökülme olasılığı daha düşüktür. Ancak bunların çıkarılması zor olabilir. Emülsiyonlar kirpiklerde daha kolaydır ancak pul pul dökülebilir veya bulaşabilir. Maskaranın pul pul dökülüp dökülmediğini veya akıp akmadığını görmek için ne kadar su içerdiğini kontrol edin. İçindekiler listesinde ne kadar az su varsa maskaranın bulaşma olasılığı o kadar düşüktür. Ancak uzmanlar, çok az su kullanılarak veya hiç su kullanılmadan yapılmış su geçirmez, bulaşmayan formüllerin kullanımının sınırlandırılmasını önermektedir. Bu ürünleri çıkarmak için gereken ekstra çaba kirpiklere zarar vererek kırılmalarına veya düşmesine neden olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız uzatıcı, güçlendirici, besleyici, su geçirmez ve kıvırıcı maskarayla, birçok kadının güzellik çantasında birden fazla olması muhtemeldir. Farklı maskaralar farklı bileşenlerden oluşur. Özünde maskara, tutarlılık, pigment ve renk oluşturmak için yağların ve mumların bir kombinasyonundan yapılır. Maskara ayrıca topaklanmayı, bulaşmayı veya katmanlaşmayı önlemeye yardımcı olmak için kimyasal koruyucular içerebilir. Maskaralar, kirpikleri kalınlaştırmak, uzatmak, renklendirmek, kıvırmak ve hacim vermek için kullanılır ve bu da gözlerin görünümünü vurgulamaya yardımcı olur. Şu anda pazarlanan maskaralar, su içinde yağ, yağ içinde su ve susuz formülasyonlar olarak formüle edilen suya dayanıklı, su geçirmez ve hacim veren türleri içerir. Su geçirmez formülasyonlar normalde, çıkarılması için yağ bazlı bir temizleyici gerektiren yağ içinde su veya susuz formülasyonlardır. Ayrıca çok yavaş kuruma eğilimindedirler ve dokunulduğunda kuruyana kadar lekelenmeye eğilimlidirler. Şu anda satılan en yaygın maskara formülasyonu türü, çözünür polimerler kullanılarak stabilize edilmiş, su içinde yağ emülsiyonu bazlı bir katmanlı jel ağ (LGN)'dir. Bu formülasyonlar oldukça çok yönlüdür ve iyi uygulama, fonksiyonel performans, aşınma/yıkama direnci ve hızlı kuruma sağlar.

Maskarada Bulunması Gereken Özellikler

İnternetin hiç bitmeyen bir ilham kaynağı ve denemeye değer güzellik ürünleri olduğu ortaya çıktı. Maskara, kozmetik endüstrisinin en çok kullanılan makyaj ürünlerinden biridir. Maskara, çok taşınabilir ve dönüştürücü olduğu için makyaj yapmayan kişilerin bile para harcayacağı ve el altında bulunduracağı nadir ürünlerden biri olma özelliğini taşır. Uygun kirpik uzatma çözümünü seçmek, bayanlar için en zor görevlerden biridir. Taleplerimizi tam olarak karşılayacak bir maskara bulmak gerçekten çok zor. Herkes aynı sonuçları istemese de, bazıları kirpiklerini uzatmak isterken bazıları da kirpik hacmini artırmak ister. İyi bir maskarada olması gereken birkaç özellik vardır. Mükemmel bir maskara, her etkili makyaj uygulamasının temelidir. Kadınlar ise kirpikleri topaksız bırakmadan doğal güzelliğini artıran bir maskara bulmanın zor olduğuna inanıyor. Alışılmadık formlara ve ağır formüllere sahip maskaralar, her zaman görevini yeterince yerine getirmeyebilir. Maskara söz konusu olduğunda, ona para harcamadan önce birkaç faktöre odaklanmak en iyisidir. Aşağıdaki değişkenler marka, fiyat, kompozisyon, kıvam, fırça ve ürünün uzun ömürlü olup olmadığı olarak değerlendirilmektedir. Maskara, görünümünüzü güzelleştirmenin en önemli bileşeni olduğundan, maskara seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç ek temel özellik vardır.

  • Şekilli Fırça
  • Uzun Süre Kalıcı Maskara
  • Kirpik Bakım Maddesi
  • Zararsız Formül

Uzun Süre Kalıcı Essence Rimel Çeşitleri

Makyaj yapmak kadınların vazgeçilmez noktalarından biridir. Makyaj yaparken birçok kişi kaliteli formüle sahip olan makyaj malzemelerini kullanmayı tercih ediyor. Makyaj trendleri zamanla değişiyor ve son yılların makyaj trendlerinden biri de doğal görünüme sahip olmak ve uzun kirpikler oluyor. Bu bağlamda kirpiklerin yoğunluğu ve duruşu doğal makyajlarda önemli bir yere sahiptir. Kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görülebilmesi için Essence marka rimel çeşitlerini kullanabilirsiniz. Herkesin kirpiklerinin uzunluğu ve yoğunluğu farklı olmaktadır. Bu bağlamda Essence maskara çeşitlerini kullanarak makyajınıza kaliteli bir dokunuş yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Kişiler makyaj malzemeleri seçerken özellikle kaliteli bir yapıda olmalarına ve uzun süre boyunca kullanılmalarına dikkat eder. Bu bağlamda farklı fırça yapısı ve formülü ile Essence maskara piyasada en çok tercih edilen rimel çeşitlerinden biri olmaktadır. Essence rimel çeşitleri su gibi dış etkenlere karşı dirençlidir ve su geçirmez bir yapıdadır. Bu sayede özellikle havuza ya da denize girerken rimeliniz de asla akma gibi bir durum yaşanmaz. Essence rimel çeşitlerini gözünüzün yapısı ve kirpiklerinizin yapısına göre seçebilirsiniz. Su geçirmez bir rimel almak istiyorsanız Essence definition maskara modelini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu maskara özellikle özel günlerinizde kullanabileceğiniz ve yoğun makyajlar için ideal olan bir türdür. Essence su geçirmez maskara çeşitlerini günlük ya da özel günlerinizde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Essence marka dünya genelinde 75'ten fazla ülkeye satış yapan ve kozmetik alanında piyasada önde gelen markalarından biridir. Yıllardır dermatologlar tarafından onaylanmış ve kaliteli yapıya sahip olan makyaj ürünleri üretiyor. Essence markasının en çok tercih edilen makyaj ürünlerinden biri de rimellerdir. Marka yıllardır farklı yapıda ve şekilde olan rimel çeşitleri üretiyor. Essence marka sadece tek renk rimel çeşitleri üretmekle kalmayı aynı zamanda renkli makyajdan hoşlanan kişiler için özel olarak geliştirilen renkli koleksiyonları bulunuyor. Essence markasının ürettiği renkli rimelleri kullanarak makyajınızda hoş bir görüntü yakalama şansına sahip olabilirsiniz. Essence renkli rimel koleksiyonunda kahverengi, siyah, pembe, mavi ve turuncu maskara çeşitleri ile geniş bir alternatifi müşterilerine sunuyor. Essence sadece fırça yapıda olan rimel çeşitleri üretmek ve kalmaz aynı zamanda jel gibi farklı yapıda olan rimel çeşitleri de üretir. Özellikle jel yapıda olan rimeller uygulama kolaylığı sayesinde günlük makyajlarda pratiklik sunar. Kirpiklerinizde dolgun bir görünüm elde etmek için koyu renk pigmentleri bulunan ve kirpiklerin kalın görünmesini sağlayan Essence Bold volume maskara çeşidini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu maskara ultra siyah pigmentler içerir ve bu şekilde kirpiklerinizin olduğundan daha kalın görünmesine yardımcı olur. Essence sadece kirpikler için değil aynı zamanda kaş için uygun olan maskara çeşitleri üretir. Essence kahverengi ve siyah yapıda olan kaş maskaraları üretiyor. Bu şekilde kaşlarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Essence yıllardır kullanıcıları için kaliteli yapılı bulunan birçok makyaj malzemesi üretiyor. Bu makyaj malzemelerinin arasında en çok kullanılanı genellikle essence rimel çeşitleri oluyor. Essence rimel çeşitlerini uygun fiyatlarda Hepsiburada üzerinden rahatlıkla satın alma şansına sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Essence Maskara Fiyatları

17 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 17 / 17 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?