Önemli bilgileri korumak için geliştirilen evrak imha makineleri, devlet dairelerinden şirketlere kadar birçok yerde kullanılır. Şirket için önemli bilgilerin ikinci veya üçüncü şahısların eline geçmesini engelleyen makineler, farklı modeller eşliğinde alıcıya sunulur.

Evrak İmha Makinesi Nedir?

Kâğıt öğütücü, kâğıt kırpma makinesi veya evrak öğütücü adları ile bilinen evrak imha makineleri, şerit kesim veya çapraz kesim yöntemi ile matbu haldeki önemli belgeleri imha eden makinelerdir. Önemli bilgilerin başkalarının eline geçmesini engellemek için geliştirilen ürünler, oldukça kısa bir sürede kâğıtları keserek bilgileri korumaya yardımcı olur.

Evrak İmha Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Evrak imha makinesi alırken şirket büyüklüğünden makine özelliklerine kadar birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır. Makine seçiminde gizlilik derecesi, kesim şekli ve sayfa kapasitesi seçimi etkileyen temel özelliklerdir. Gizliliğin yüksek olduğu büyük ve kalabalık şirketler için sayfa kapasitesi yüksek ürünler, daha işlevsel bir kullanım sunacaktır. Sık sık kâğıt haznesini boşaltmadan rahatça kullanılabilen geniş hazneli kâğıt kesme makineleri, iş verimliliğini arttıracaktır. Gizlilik derecesi ise bilgilerin önemine dayanır. Önemli ve gizli evrakları tekrar bir araya getirilemeyecek şekilde kesen makineler iyi bir seçim olur. Konfeti şeklinde kesim yapan veya çapraz kesim yapan makineler, kesim sonrası belgeyi tekrar birleştirme ihtimalini ortadan kaldırdığı için oldukça güvenli bir kullanım sunar. Evrak imha makinesi alırken makinenin mekanik yapısına da dikkat etmek gerekir. Mekanik yapısı dayanıklı olan ürünler, yüksek performans sunarak uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.

Kâğıt İmha Makinesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kâğıt imha makineleri, kesim kapasitesi ve güvenlik seviyesi gibi temel özellikler ile değişir. Çapraz kesim yaparak yalnızca kâğıt değil CD ve kredi kartı gibi PCV cisimleri de imha eden makineler, yüksek kapasitesi ile benzer modellerden ayrılır. Yüksek güvenlikli parçalama özelliği taşıyan modeller, optik göstergeler, sensörler ve yüksek güvenlik seviyesi ile büyük şirketler, bankalar ve yatırım şirketleri için ideal bir kullanım sunar. Sıkışma veya atık kutusu dolduğunda otomatik uyarı veren fonksiyonel makineler, kesintisiz imha özelliği ile hızlı ve verimli bir çalışma sergiler. Özellikle dayanıklı bıçak tasarımına sahip olan modeller, zımba teli veya ataç gibi metal gereçlerden etkilenmeyerek imha öncesi evrakları hazırlama sorununu ortadan kaldırır.

Şerit kesim yapan makineler arasında ise birçok marka ve model seçeneği vardır. Kâğıt, CD veya kredi kartı gibi evrakları düz şeritler şeklinde keserek imha eden makineler, otomatik durma gibi özellikler ile desteklenerek güvenli bir kullanım sunar. Yoğun ofisler için uzatılmış çalışma süresine sahip güçlü motorlu ürünleri de makineler arasından temin etmek mümkündür. Evrak kesme makinelerinde kâğıt sıkışması yapmayan ürünleri bulabilirsiniz. Özellikle yüksek fonksiyonlu ürünler arasında sıkışma halinde geriye doğru kesim yapan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Evrak İmha Makinesi Fiyatları Nasıl Değişir? 

Evrak imha makinelerinin fiyatları; ürünün fonksiyonel özelliklerine, markasına ve kapasitesine göre değişir. Sayfa kapasitesi 17 sayfadan 70-80 yaprağa kadar çıkan makineler, kendi sınıfına uygun fiyat aralıkları ile alıcıya sunulur. Atık hacmi ise 240 litreye ulaşan geniş kapasiteli ürünler, fiyat açısından biraz daha üst bütçelere hitap edebilir.

Düşük kapasiteli küçük evrak makineleri ise çok daha uygun fiyatlara bulunabilir. Büyük makineler gibi keskin ve dayanıklı bıçaklara sahip olan ürünler, küçük atık kutusu ile fark yaratır. İş yoğunluğunun fazla olmadığı ofislere hitap eden makineler, birçok farklı model ile satılır. Orta boy atık kapasitesine sahip makine fiyatları, markaya bağlı olarak değiştiği için farklı bütçelere hitap eden ürünlere erişebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Evrak İmha Makinesi

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 268 ürün
DSACategoryId/2147483643/15238/15256