Evrak İmha Makinesi

Evrak imha makineleri ofis ortamlarının olmazsa olmazı konumunda. Geçmişte kullanılan veya artık işe yaramayan belgeleri tek dokunuşla imha etmek için kullanılır. Evrak imha makineleri son dönemde oldukça popüler bir hale gelir. İşe yaramayan veya kullanılmayan belge, kağıt, zarf, mektup veya faks belgeleri gibi şeyleri kolaylıkla imha etmenizi sağlar. Evrak imha makinelerinin farklı model ve markaları bulunabilir. Bu modeller farklı içeriklere ve kullanışlara da sahip olabilir. Bu tür makineler kişisel kullanımdan çok genellikle ofis veya iş yerlerinde kullanılmaya uygun olur. Gün içerisinde imha edilmesi istenen belge veya kağıt gibi içeriklerin yok edilmesine olanak sağlar. Ofis ortamlarında sıklıkla kullanılır. Bu tür makineler kendi atık kutularına da sahip olabilir. İmha ettiğiniz belgelerin parçalarını bu gibi kutularda bulabilirsiniz. Bu küçük ve parçalanmış kağıt parçaları geri dönüşüm için kullanılabilir. İşlevi kalmamış veya fazla yer kaplayan kağıtları bu tür makineler kullanarak imha edebilir, geri dönüşüme kazandırabilirsiniz. Evrak imha makinesi günümüzde oldukça kullanışlı makineler içerisine girmeyi başarır. Özellikle fotokopi kağıtları için kullanılır.

Evrak İmha Makinesi Özellikleri

Bu tür makinelerin kullanım alanları ve özellikleri birbirleri ile aynı olabilir. Özellikle iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen evrak imha makineleri, güçlü motorlara ve dayanıklı yapılara sahip olmaları ile bilinir. Birçok kağıt parçasını imha etmesi için güçlü bir motora ihtiyaç duyan bu makineler, uzun ömürleri sayesinde de ofislerde sıklıkla kullanılır. Ofis evrak imha makinesi özellikleri arasında güçlü motordan sonra sahip olduğu içerikler gelir. Kağıt depolama haznesi büyüklüğü ve kağıt kesim işlemlerine mutlaka bakılır. Her makinenin kendine özgü bir kağıt haznesi bulunur. Bazı makinelere aynı anda 4 - 5 kağıt yerleştirilebilir iken, bazı makinelere ise 10 adete kadar kağıt koyulabilir. Aynı zamanda konulan bu kağıtların imha sürelerinin de her makinede değiştiğinin bilinmesi gerekebilir. Parçalanan ve kesilen kağıtların depolandığı hazneler de bu tür makineler içerisinde bulunabilir. Bu hazneler, kesilmiş ve artık kullanılamaz hale gelen kağıtların depolandığı bir alandır. Her evrak imha makinesinde bu hazne büyüklüğü farklılık gösterebilir. Bazı makineler otomatik bazı makineler ise manuel bir şekilde çalışmaya uygun olur. Evrak imhası makinası manuel olarak da bulunabilir. Bu tür makineler 2 farklı kesim işlemi uygulayabilir. Çapraz kesim ve şerit kesim olarak ikiye ayrılır. Bazı makineler de led kontrol panelleri bulunur. Bu paneller üzerinde makinenin ne kadar kullanılabileceği gibi işlemler yönetilebilir. Atık haznesinin dolu olup olmadığını veya kaç kağıdı aynı anda parçalanabileceğini, bu paneller sayesinde öğrenebilirsiniz. Evrak imha makineleri günümüz şartlarında ofisler ve küçük işletmelerde sıklıkla kullanılır. Ev tipi imha makineleri daha küçük olabilir ve motor seviyesi 2 - 5 kağıt parçalamaya olanak sağlayabilir.

Evrak İmha Makinesi Faydaları

Evrak imha makinesi genel olarak ofis ortamlarında kullanılmaya uygun olarak üretilir. Farklı boyutlara sahip olmakla birlikte kendine özgü ve değişmeyecek yerlere konulması gerekebilir. Bir evrak imha makinesine sahip olmanın, ofis ortamında çalışmaya katkısı olduğunu bilmek gerekebilir. Artık kullanılmayan veya işlevini yitirmiş olan kağıt, fon kartonu el işi kağıtları modelleri, belge, mektup, faks kağıtları gibi içerikleri kolayca imha etmeye ve boşuna yer kaplamasını engellemeye olanak sağlar. Bazı makineler CD/DVD veya ataç gibi ürünleri de imha edebilir. Yeni bir evrak imha makinesi satın alırken bu özelliklere dikkat etmek gerekir. En iyi evrak imha makinesi ise ofis ortamlarına uygun ve haznesi bol olan makineler olarak gösterilir. Atık depolaması geniş olan makineler ofis ortamlarında daha çok tercih edilir. Bu sayede atık deposu içerisinde toplanan kesilmiş ve imha edilmiş kağıtları sürekli toplama ve boşaltma derdi ortadan kalkar. Bu yüzden ofis ortamlarında tercih edilmesi uygun olabilir.

Evrak İmha Makinesi Fiyatları

Evrak imha makinesi fiyatları kendi modellerine göre farklılık gösterebilir. Her markanın ve o markaların modellerinin kendine özgü içeriklere sahip olmaları sebebiyle bu farklılıklar sıklıkla görülür. Kağıt imha makinesi fiyatı gibi aramalar sonucunda bu tür makineleri bulmanız kolaylaşır. Artık istenmeyen belgeleri kolaylıkla imha edebilmek adına bu tür makineler son dönemlerde sıklıkla kullanılmaya başlanır. Atık depolama hacminin değişkenlik gösterdiği makinelerde fiyat farklılıkları görülebilir. Atık toplama kapları 5 litre, 7 litre, 11 litre veya 15 litre gibi ifadeler ile gösterilebilir. Ayrıca her makinenin kendine özgü bir kağıt depolama hacmi bulunur. Bazı evrak imha makineleri 5 kağıdı aynı anda imha edilirken, bazı makineler ise 10 kağıda kadar bu işlemi gerçekleştirebilir. Bu sebeple makinelerin içerikleri baz alınarak fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir. Makineler kağıt dışında CD/DVD, ataç, tel zımba ve kredi kartı gibi ürünleri imha edebilme özellikleri de bulunur. Bu tür evrak imha makinelerinde genellikle led kontrol panelleri de bulunabilir. Bu sebeple farklı markalar ve modeller arasında fiyat farklılıkları görülebilir.

Evrak İmha Makinesi Avantajları

Evrak imha makinesi almanın pek çok avantajı bulunur. Genellikle ofis ortamında tercih edilen bu makineler iş işleyişini kolaylaştırmak adına tercih edilebilir. Kullanılmayan evrak ve benzeri kağıt parçalarını bu tür makinelerde artık kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Bu parçaları geri dönüşüme katmak için kullanabilirsiniz. Evrak imha makinesi tavsiye edilen bir ofis aracı haline gelir. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Uzun süreli kullanım için uygun olan bu tür makineler iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir. Dayanıklı malzemesi ve güçlü bir motora sahip olmasından ötürü senelerce kullanıma olanak sağlar. Artık kullanılmak istemeyen veya işlevsiz belgeleri yok etmek oldukça kolay olur. Sessiz çalışabilen makineler de bulunur. Bu makineler genellikle daha küçük motora sahip olmasından veya malzeme kalitesinden dolayı sessiz çalışmasıyla bilinir. Evrak dışında kağıt, ince kartonlar, mektuplar, belgeler, kredi kartları, sürücü ehliyetleri gibi kartları kolayca imha edebilirsiniz. Aynı zamanda bazı makineler bu tür belgelerin üzerinde kalan zımba veya ataç gibi ufak ürünlerin imha edilmesini de sağlar. Bu tür evrak imha makineleri satın alırken zımba veya ataç gibi ufak ürünleri imha edip etmediğini kontrol etmek gerekebilir.

Evrak İmha Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Evrak imha makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunur. Bu durumların en başında kullanılacak ortam gelebilir. Ev ve küçük işyerlerinde daha ufak çaplı küçük imha makineleri kullanılabilir. Büyük ofis ortamlarında ise ağır ve güçlü motorlu evrak imha makineleri tercih edilebilir. Görece daha küçük olan ev tipi imha makinelerinde motorlar ortalama bir seviyede çalışır. Bu sebeple 2 veya 3 kağıdı parçalamaya olanak sağlanır. Ayrıca atık hazneleri de oldukça küçük olur ve genelde 4-5 kağıttan sonra boşaltılması gerekebilir. Büyük ofislerde ve iş yerlerinde kullanılan evrak imha makineleri ise güçlü motorları sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunar. 6-10 arası kağıt parçalayabilir ve küçük makinelere göre daha fazla atık depolama hafızası bulunur. Evrak imha makinesi alırken bu durumlar dışında led kontrol göstergesi olup olmaması da kontrol edilebilir. Bu göstergeler sayesinde ne kadar kağıt parçalama hakkı kaldığını veya atık deposunun dolu olup olmadığı öğrenilebilir.

  • Küçük ev ve işyerleri için daha minimal evrak imha makineleri tercih edilebilir. Büyük çalışma alanlarına sahip ofis ortamları için daha büyük ve ağır makineler tercih edilebilir.
  • Bu tür makineleri alırken motor gücüne ve malzemesine bakılabilir. Motor gücü yüksek ve kağıt haznesi geniş olan makineler daha uzun ömürlü olabilir.
  • Atık depolama haznesi geniş olan evrak imha makineleri de tercih edilebilir. Bu tür depolamalardan çıkan parçalanmış kağıtlar geri dönüşüm için kullanılabilir.
Evrak İmha Makinesi Modelleri

Evrak imha makinesi modelleri farklılık gösterebilir. Kağıt haznesi geniş olan modeller bulunur. Bu tür modeller genellikle büyük ofis ortamlarında kullanılmaya uygun olarak alınabilir. İşyerlerinde kullanılması kolay olan ve istenmeyen evrakları parçalamaya yarayan bu tür makineler iş işleyişini bir hayli kolaylaştırır. En iyi evrak imha makinesi haznesi büyük olan ve motoru güçlü olan makinelerden olur. Ayrıca dış malzemesi dayanıklı ve kaliteli olması da önemli bir hale gelir. Çalışırken çıkardığı ses de önemli olur. Bir makinenin kağıt parçalarken sessiz çalışması iş ortamına göre oldukça uygun olur. Bazı evrak imha makineleri içerisinde sessiz çalışmasını sağlayan özel parçalar bulunabilir. Veya dış malzemesi yalıtımlı bir şekilde satışa sunuluyor olabilir. Bu tür evrak imha makinesi modelleri sıklıkla tercih edilir. Ev ortamlarında veya küçük işyerlerinde kullanılan imha makineleri ise daha küçük depolama haznelerine ve atık depolama alanlarına sahip olur. Bunun sebebi küçük olmasından kaynaklanabilir. Bir diğer farklılık ise çalışma hızında ortaya çıkar. Ofis ortamlarında tercih edilen evrak imha makinelerinin çalışma oranları hızlı olabilir. Bu sebeple iş ortamında daha hızlı bir işleyiş hakim olur. Daha küçük motorlara sahip olan makineler ise kağıt parçalama işlemlerinde biraz daha yavaş olabilir. Evrak imha makinesi satın alırken bu tür özelliklere dikkat etmek gerekebilir. Evrak imha makinesi fiyatları günümüzde sıklıkla sorulur. Bu tür makinelerin fiyatları değişkenlik gösterir. Güçlü bir motora ve atık haznesi geniş olan bir makine ile daha küçük ve minimal bir makinenin arasında fiyat farklılıkları olabilir. Bu tür evrak imha makinelerini Hepsiburada üzerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Evrak İmha Makinesi Sessiz Çalışır Mı?

Her makine olmasa bile genellikle ev tipine uygun olan daha küçük evrak imha makineleri sessiz çalışabilir. Veya içerisindeki parçalar yada dış yalıtımsal yüzeyindeki malzemeler sayesinde de bazı makineler sessiz çalışabilir. İçerisindeki motor gücüne bağlı olarak da ses seviyesi ölçülebilir. Evrak imhası makinası en ucuz gibi aramalar ile bu tür makinelerin sessiz olup olmadığına göz atabilirsiniz.

Evrak İmha Makinesi Hangi Kullanım Alanlarına Uygundur?

Evrak imha makineleri genellikle ofis ortamlarına uyumlu olur. Büyük çalışma alanlarına sahip ofis ortamlarında kullanılmaya müsait olur. Daha küçük boy ve küçük motorlara sahip ev tipi evrak imha makineleri de bulunabilir. Bu tür makineler daha minimal özelliklere sahip olur ve en fazla 3-4 kağıt parçalayabilme özelliğine sahip olurlar.

Evrak İmha Makinesi Neleri İmha Eder?

Bu tür makineler genellikle kağıt bazlı her tür içeriği parçalayabilir. Vadesi dolmuş belgeler, kullanılmayan kağıtlar, ince karton parçaları, CD/DVD, kredi kartı, sürücü ehliyeti veya banka kartı gibi içerikleri parçalayabilir. Bu belgelerin üstünde kalmış zımba veya ataç gibi yan ürünlerin imhası da gerçekleşebilir. Her makine aynı özelliklere sahip olmasa bile satın alırken neleri imha edebileceğine dikkat edilmesi faydalı olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Evrak İmha Makinesi

410 ürün listeleniyor
Rexel
Mengxiaofei
Kobra
Leitz
Mühlen
Hsm
Dahle
Sarff
HP
Bigpoint
Fellowes
Shenzhen Xin Xin
Aurora
Escrito
Swat
Weichuang
İdeal
Hainan Shenda
Lucky Power
Baove
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 410 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?