“Mutluluğun bedeni yok” mesajını kadın giyim ürünlerine yansıtan Faik Sönmez, vitrinlerde yer alan modellerin genel olarak “sıfır beden” temelinde şekillenmesinin kısıtlayıcılığından yola çıkıyor. Büyük beden kadınların zevklerine ve modaya göre ürün bulma sıkıntısına çözüm üretmeyi hedefleyen marka, koleksiyonunda yer alan tüm giysilerde 38 beden ve 56 beden arasında üretim yaparak, bedeni ne olursa olsun her kadının alışveriş keyfi yaşamasına ön ayak oluyor.

Faik Sönmez Ürünleri

Güzel giyinmekten hoşlanan, kendisiyle ve kilosuyla barışık her yaştan kadın, Faik Sönmez ürünleri arasından zevkine ve giyim tarzına uygun giysiyi ve aksesuarı kolayca bulabiliyor. Faik Sönmez, koleksiyonlarını oluşturduğu tasarımlarında tek bir amaçla, kısıtlı ortamlarda değil; çeşitli zamanlarda ve birçok mekanda giyilebilecek modellere yer vermeye özen gösteriyor. Markanın abiye koleksiyonundan seçim yapanlar, gece davetlerinde ve özel zamanlarda taşıyabilecekleri şık bluzler, elbiseler, etekler ve pantolonları; sunulan takı, ayakkabı ve aksesuarlarla kombinleyerek şık ve elegan görüntüler yakalayabiliyor. İş ve ofis ortamlarına uygun klasik takımların yanı sıra günlük hayata ve hafta sonu rahatlığına hitap eden "casual" modeller de Faik Sönmez imzasıyla gardıroplarda yer alıyor.

Büyük beden kadınların sadece orta yaşlı olmadığı gerçeğinden yola çıkan markanın ürünleri arasında 20'li yaşlardaki genç kadınların daha çok ilgisini çeken yıkamalı, bol cepli günün modasını yansıtan pantolonlar, enerjik bluzler gibi modeller de sıkça yer alıyor. Her kıyafete uygun tasarlanan takılarsa göz alıcı şıklıklarıyla kadın zarafetini tamamlayan unsurlar olarak marka tarafından oldukça önemseniyor. Şehirli, modern kadınlar, gerek ofis ortamlarında gerekse değişik aktiviteler sırasında ihtiyaç duydukları bütün parçaları bir arada bulunduran Faik Sönmez koleksiyonlarından tüm dış giyim ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabiliyorlar.

Faik Sönmez Alışveriş

Güneş gözlüğünden ayakkabıya, kolyeden şapkaya, çantadan kemere, şaldan sandalete, etnik giyimden casual jean'lere, elbiseden t-shirt çeşitlerine kadar kadın gardırobunda yer alan hemen hemen her ürüne yer veren marka, kadınların görüntülerine estetik bir dokunuşla zarafet katıyor. Kiloyu kamufle eden özel kalıpları ve üzerinde çalışılmış detayları sayesinde markanın ürünlerini giyen kadınlar, aynada kendilerini gördüklerinde mutlu oluyorlar.

Faik Sönmez, koleksiyonlarında sıklıkla yer verdiği Uzak Doğu desenlerini ve belli belirsiz floral baskıları ince dökümlü kumaşlarda kullanarak bedeni olduğundan daha ince ve uzun gösteren degaje ya da “V “ yaka modellerle kadınların beğenisini kazanıyor. Uzun tuniklerin içine giyilmesi için ürettiği rengarenk atlet ve body'ler aracılığıyla kreasyonlarını renklendiren marka, uzun ve kısa ceket tasarımlarıyla kombinlediği yırtmaçlı etek ve düz kesim pantolonlarda bedenin yansıttığı genişlik ve uzunluk algısını adeta bir ilüzyonist gibi değiştirmeyi başarıyor. Kuplu elbiseler ile kendilerini aynada olduklarından daha ince ve uzun gören kadınlar, Faik Sönmez'in bir beden ince gösteren tayt ve pantolonlarını giymeyi alışkanlık haline getirebiliyorlar.

Büyük beden kadınların normalde giymeye cesaret edemedikleri beyazlar ve pastel tonlar ya da açık renkler, Faik Sönmez kataloglarında kendine her zaman yer buluyor. Çünkü sezon ürünlerinin kreasyon sürecine yılların deneyimini yansıtan marka, renk olumsuzluklarını model ve kalıp uygulamalarıyla gidererek, giyeni kilolu göstermeyen tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Sezonun trend yaklaşımlarını, öne çıkan renk ve kumaşlarını kendi bakış açılarıyla harmanlayarak oluşturdukları modeller arasından, anne ve kızının aynı anda alışveriş yapması mümkün olabiliyor. Şıklık yarışında sıfır beden mankenlerle yarışan hafif kilolu ve kilolu kadınlar, Faik Sönmez alışveriş deneyimini yaşayan kadınlar; markanın tasarımlarındaki birbirinden şık model çeşitleri arasında seçim yaparken, mutluluğun bedeni olmadığını deneyimlemenin keyfini yaşıyorlar.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Faik Sönmez

271 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Cinsiyet
  5. Beden A-Z
  6. Renk
  7. Satıcı
  8. Kelime Filtresi
Yarın KapındaYarın Kapında ürünlerini görmek için konumunu seç.
Konum:
seçilmedi
Başa dön