Bir bulaşık deterjanı markası olarak yılların tecrübesine dayalı performansını her geçen gün arttırmaya devam eden Fairy, ilk ürününü 1927 yılında kalıp sabun olarak üretir. Sembolü olarak bilinen yeşil rengi farklı renk ve koku kombinasyonuna sahip çoğu ürününde kullanarak geleneksel temizlik malzemelerine yeni bir bakış açısı getirir. Devamında ürün ambalajlarına eklediği kırmızı ve beyaz renklerle bir bütün haline gelen Fairy 50 yılı aşkın tecrübesi ve tasarım gücünü birleştirir. Temizlik söz konusu olduğunda evlerin vazgeçilmezi olarak bilinen marka tüm yıkama ürünlerini bulaşık ve çamaşır makinelerinde kullanılabilir hale getirir. Gelişen teknoloji ve AR-GE uygulamalarıyla bu temizlik ürünlerinin farklı varyasyonlarını takipçileriyle buluşturarak işleri daha kolay hale getirmenin alternatiflerini sunar. Marka kalitesinin göstergelerinden biri olarak Fairy bulaşık makinesi tabletleri hızlı, zahmetsiz ve ferah kokuya sahip sonuçlar üreterek profesyonel temizlik anlayışına güvenebilir, kendinize ve ailenize zaman yaratabilirsiniz.

Bulaşık Makinesinde İdeal Kullanım

Makinenin doğru kullanımı kâselerin, tabakların, bardakların hangi rafa koyulacağından temizlik ürüne kadar geniş bir alanı kapsar. Özellikle bulaşık makineleri işçiliğin yüksek olduğu ve büyük oranda enerji tasarrufu sağlayan bir cihazdır. Elde yıkama ile kıyaslandığında çok daha düşük miktarlarda enerji ve su kullanır. Ancak makine modeli ve kullanılan temizlik ürünü ne olursa olsun makine doğru şekilde kullanılmadığı ve gerekli bakım yapılamadığı sürece mevcut işlevlerini dahi aksatabilir. Yüzey üzerinde kalan lekelerin yumuşaması amacıyla çoğu kullanıcı bulaşıkları lavaboda durulandıktan sonra makineye yerleştirir. Bu aşamadan sonra makineye gerekli temizlik ürünü yerleştirilmeden önce durulama programı, bulaşıkların kurumasını ve koku oluşturmasını önlemek amacıyla uygulanabilir. Bu aşama genellikle makinenin hemen çalıştırılamayacağı durumlarda etkisini gösterir. Plastik malzemeye sahip olan parçaları sabitlemek, yıkama esnasında ters dönmelerini ve ısıtma kısmına düşerek erimelerini önler. Suyun tüm eşyalara eşit şekilde dağılması eşyaların da makine içerisine eşit şekilde dağıtılmasına bağlıdır. Paslanmaz çelik ve gümüş kaplama eşyalar için farklı yıkama programları gerekir, bu nedenle farklı zamanlarda yıkanmalıdır. Kirli tarafın su spreyi üzerine gelecek şekilde yerleştirilmesi tencere, tava ve güveçlerin daha kolay temizlenmesini sağlar. Çatalların yukarı doğru yerleştirilmesi dişler arasındaki artıkların çıkmasına yardımcı olurken bıçakların aşağı bakacak şekilde dizilmesi hem yerleştirme hem boşaltma esnasındaki güvenlik için önemlidir. Bulaşık makinesinin tüm bu ayrıntılar göz önünde bulundurularak kullanılması, bölmeye yerleştirilecek Fairy temizleyici tabletin etkisini daha iyi göstermesine yardımcı olurken eşyalarınızın atıklardan tamamen arındırılmış ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Fairy Ürünlerinin Makinelerdeki Etkisi

Bulaşık makinesi tabletleri sert suyla mücadele etmek, lekeleri çıkarmak ve protein bazlı gıdalardaki gresi ve yağı çözmek için üretilir. Fairy bulaşık makinesi tabletleri yanmış tencere ve tavalarda, yağlı fırın kaplarında dahi başarılı sonuçlar verecek etkili bileşenlere sahiptir. Küçük ama güçlü yapıdaki bu tabletlerin profesyonel olduğu bazı noktalar, mutfağınızın parlamasını sağlarken temizliğin güvenilir ve sağlıklı yönünü her kullanımda yeniden yaşatır.

  • Bulaşık yıkama tabletleri, bulaşık makinesinin dolma riskini ortadan kaldırır. Böylelikle bulaşıklarınızı her seferinde ışıltılı bir yüzeyler bırakmak için gereken miktarda deterjan uygulandığından emin olabilirsiniz. Fazla deterjan, zamanla bulaşık makinesi parçalarına zarar verebilecek onarım ve değişim gerektiren köpükler oluşturur. Bu tip sorunları önlemek, tahmin yürütmeyi ortadan kaldırmak ve makineye zarar vermemek için Fairy bulaşık tabletleri stabil boyutlarda üretilir.
  • Toz deterjanlar tabletlere oranla daha ucuz gibi görünse de düşük kalitede tozların kullanılması arıza riskini artırabilir ve makinenizin ömrünü kısaltabilir. Ayrıca bir çok kullanıcı yıkama başına ne kadar toz kullanılacağına karar vermekte zorlandığından gerekenden fazlasını kullanabilir. Tabletler verimlilik esas alınarak önceden ölçülerek üretildiğinden yıkama döngüsüne uygun miktarın ayarlanmasını sağlar.
  • Çoğu kullanıcının bulaşık yıkama tabletine geçmesinin ana nedenlerinden biri uzun vadeli enerji tasarrufu ve çevreye faydasından çok kullanım kolaylığı ile ilgilidir. Fairy bulaşık makinesi tabletleri toz ve sıvı deterjanla gelen dökülme riskini ortadan kaldırmasının yanı sıra yıkama sırasında birden fazla işlev yerine getirir. Fairy Platinum Plus, tek bir tablette 180 adet ön yıkama, yıkama ve durulama döngüsü gerçekleştirir.
  • Yıkama gereksinimine bağlı olarak seçebileceğiniz birçok bulaşık makinesi tableti vardır. Temel tabletler kompakt formdaki toz deterjandan oluşurken diğerleri Fairy Jar, Fairy Professional, Fairy Hepsi Bir Arada, Fairy Platinum ve Platinum Plus’ta olduğu gibi leke çıkarmak, bulaşık makinelerini ve filtrelerini kireç oluşumundan korumak ve cam eşyalara üstün bir parlaklık kazandırmak için özel olarak formüle edilir.

Bulaşık Makinelerinde Kullanılan Temizlik Ürünleri

Tüm modern bulaşık makinesi deterjanları, bulaşık makinesinde bulunan çalışma sistemine adapte olacak formülde ve fiziksel özelliklerde üretilir. Özellikle sıvı deterjanlar sızıntı ve köpüğe neden olabilse de içerdiği temizleyici formülün tablete oranla daha farklı bir içeriğe sahip olmasından dolayı tercih edilebilir. Temelde toz, sıvı veya jel ve tablet olmak üzere üç ana bulaşık makinesi deterjanı vardır. Hangisini seçerseniz seçin bu seçim kullanım amacına, bulaşık ve kir yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Sıklıkla tabletler tercih ediliyor olsa da toz temizleyiciler daha ekonomik seçimler arayanlar için tercih edilebilir. Sıvı deterjanlar ise hassas eşyalar yıkanması esnasında etkilidir.

Çoğu bulaşık makinesi deterjanının bileşenleri arasında verimli bir temizlik için fosfat bulunur. Bazı resmi düzenlemeler ile fosfat oranı düşürülmüş olsa da geleneksel temizlik ürünlerinin yeterli etki göstermesi için belirli miktarlarda uygulanmaya devam eder. Bazı kullanıcılar kendi temizlik ürünlerini bazı doğal yöntemler ve pratik tariflerle yapmaktan hoşlansa da belirli testlerden geçirilerek uygun bileşenlerden oluşan karışıma sahip özel ürünlerin etkisini diğer yöntemler göstermeyebilir. Bu alırken noktada seçici olunması gereken tablet ve diğer temizleyici formüllerin benzer performansa sahip olup olmadığını anlamak için bazı noktalara dikkat etmek gerekebilir. Bulaşık makinelerinde uygulanan teknolojik altyapılar geliştikçe, bu yenilenmiş sistemlere uygun temizlik ürünlerinin de farklı varyasyonları ortaya çıkar. Bunlar arasında çift etkili parlatıcı ve suyu yumuşatma amaçlı tuz etkisi gösteren bileşenlerin bulunduğu Fairy Hepsi Bir Arada örnek olarak verilebilir. Bu bileşene sahip ürünlerle hem tabak ve tencerelerde etkili bir parlaklık sunmak hem de uygun su pH’ını ayarlayarak eşya yüzeyini ve materyalini korumak amaçlanır. Parlatıcı etki gösteren destekleyici ürünler için bulaşık makinesi özel bir bölmeye sahiptir. Özel bölmeye eklenen parlatıcı makinenin son işlemleri arasında yer alan sıcak durulama esnasında az miktarda salınarak su damlası ve leke oluşumunu önler.  Suyu eşyalar arasında düzgün ve eşit şekilde dağıtarak aynı oran içerisinde kurumasını sağlar. Parlatıcı ürünler suyun yüzey gerilimini düşüren yüzey aktif maddeler içerir. Bu nedenle su damlacıklar yerine tabakalar oluşturma eğilimindedir. Su yumuşatma granülleri ise suya yumuşaklık veren kalsiyum parçacıklarını engelleyerek işlem görür. Su kalsiyum içermiyorsa tablet daha iyi çalışır ve bulaşıklarda daha az iz kalır. Sert su ise zamanla kireç tortusu yaratarak yıkama jetleri ve ısıtma elemanlarının verimini düşürür. Makine veriminde meydana gelen bu azalma elektrik maliyetlerini arttırarak makine ömrünü kısaltır. Suyun yumuşak kalmasını sağlamanın yolu rezervuarı düzenli olarak granül tuz ile doldurmaktır. Daha hesaplı ve pratik çözümler için Fairy Platinum suyu makinenizi koruyacak seviyede yumuşatarak kireç oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Jel ve Tablet Temizleyici Arasındaki Farklar

Bulaşık makinesinde kullanılan temizleyici ürünlerde ağartıcı ve enzimler olmak üzere iki ana bileşen bulunur. Ağartıcılar kahve ve çay gibi lekeleri yok edici etki gösterirken enzimler protein ve diğer yemek kalıntılarını temizler. Her ikisi de önemli bileşenler olmakla beraber hem toz hem tablet temizleyicilerde bulunur. Ancak enzimler, ağartıcı jel temizleyicilerdeki enzimleri yok edici özelliği bulunan bileşenlerden dolayı jel formüllere dahil edilmez. Genel temizlik gücü, rahatlığı ve güvenilirliği bakımından ideal paketlere sahip olan tablet ve jel formüller aynı zamanda toz deterjanlara oranla raflarda daha az yer kaplayarak mutfağın düzenine kolay uyum sağlar.

Fairy bulaşık makinesi tablet kullanımı söz konusu olduğunda toz ve jel temizleyicilere kıyasla oldukça fazla kolaylık bulunuyor. Tabletler tam ve bütün deterjan tozu içerir. Bu sayede herhangi bir yere dökülme, sızma veya bulaşma ihtimali yoktur. Bu özelliği aynı zamanda sıvı temizleyicilerin neden olabileceği köpürmelerin önüne geçilmesinde ve makinenin ömrünü uzatmada etkilidir. Fairy bulaşık makinesi tablet çeşitleri yıkamanın kalibresini radikal şekilde iyileştirebilen durulama yardımcılarını ve diğer katkı maddelerini içerir. Bu katkı maddeleri sayesinde ön yıkama ve yağdan arındırma seçeneği bulunan makinelerin bu ayarda sundukları etkiyi güçlendirir. Makine içerisindeki kokuyu belirleyen tablet türleri vardır. Fairy Platinum limon kokulu tabletler makinenizin mevut kokusunun ve yıkama sonrası eşyalarınızdaki ferah kokunun uzun süre devam etmesini sağlar. Bilinen çamaşır tozuna alternatif olarak üretilen jel temizleyiciler ise genellikle ölçüm kolaylığı ve az dökülme riskinden dolayı tercih ediliyor. Bulaşık makinelerinde etki göstermek adına özel olarak formüle edilen jel deterjanlar su bazlı bileşimi sayesinde bardaklar ve dekoratif tabaklar üzerinde daha düşük aşındırma etkisi gösterir. Hassas temizlik sonrası parlaklığın arttırılması istenen durumlarda parlatıcı ürünlerle beraber kullanılır. Toz veya tablet ile karşılaştırıldığında daha yavaş dökülen jel ürünler, makineden özel yıkama programlarına uygun olarak salgılanır. Bu sayede programa uygun kullanım miktarını ayarlayarak daha kontrollü bir işlem gerçekleştirir. Tablet ve toz temizleyicilere oranla daha yüksek fiyatlarda sunulabilir. Fazla miktarda ve ince yapıya sahip mutfak eşyaları için bulaşık makinesi kullananlar için uzun ömürlü ve kontrollü bir ürün seçimidir.

Fairy Bulaşık Makinesi Tablet Fiyatları ve Özellikleri

Bulaşık makinesinde kullanılmak üzere üretilen toz, sıvı ve jel formüller hem makineyi hem makine içerisinde bulunan malzemeleri temizlemek ve korumak amaçlı üretilir. Her birinin farklı formüle sahip olması gösterdikleri etkinin de bu formüllere göre değişeceği anlamına gelir. Fairy, alanında uzman çalışanları ve laboratuvar testleriyle etkili sonuç verecek doğru bileşenleri bir araya getirerek ev ve mutfak işlerinizde verimli sonuçlar almanızı sağlar. Bu amaçla çeşitli temizlik ve bakım ürünleri üretir. Bu ürünler arasında yer alan Fairy Hepsi Bir Arada tabletler, güçlendirilmiş formülü ile kurumuş yağ ve kalıntıları temizler. Bu çok yönlü temizliği orijinal sıvısı ve toz formülü tek bir kapsülde birleştirerek gerçekleştirir. Ultra çözünür kapsüller sert ve preslenmiş tabletlere oranla daha hızlı çözünerek su içerisinde aktif hale gelir. Bu sayede makine program ayarlarını sürdürürken işin tamamlanması su içerisinde hızla harekete geçer. Jel içerisinde %5-15 iyonik olmayan yüzey aktif maddeler, oksijen bazlı ağartma maddeleri, polikarboksilatlar, %5’den az olmak üzere fosfonatlar, enzimler, parfümler, citronellol, limonen ve linalool bulunur. Tüm bu koruyucu ve temizleyici bileşenlerin yanı sıra pratik kullanımı da bu temizlik yöntemini benzersiz kılan bir diğer yanıdır. Yalnızca bulaşık makinesinde bulunan deterjan çekmesine konularak işlem tamamlanabilir. Bu kolay yerleştirme işlemi, kullanım öncesi ürünün makine ile uyum sorununu ortadan kaldırarak olası dağınıklık ve sızıntıların önüne geçer. Gres yağına kadar etkili çözümler sunan Fairy jel tabletler bulaşıklarınız için güven yaratan çözümler sunar. Sıvı gres çözücü etkisi güçlü temizleme etkisiyle birleşir, tek yıkamada dahi uzun süre bekleyen bulaşıkları üzerinde kalıcı hale gelen iz ve kalıntıları temizlemeyi başarır. Jel formülün sahip olduğu sert leke çıkarma ve süper parlaklık işlevi bulaşıklarınızda gözle görülür sonuçlar verir. Yerleşik tuz ve parlatıcı işlevi ayrıca cam ve gümüş eşyaları koruyarak bulaşık makinenizin temiz ve ferah kokmasını sağlar. Hemen hemen tüm bulaşık makinelerine uyum gösterecek şekilde üretilen Fairy tablet temizleyiciler birçok testten geçirilerek tasarlanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Fairy bulaşık makinesi tablet fiyatları yıkama başına kullanılacak tablet miktarının belirlenmesi ile hesaplı hale getirilebilir. Temizleyici paketlerinde farklı miktarlarda bulunan tabletlerin sayısı arttıkça fiyatlar yükselme eğilimi gösterir. Yine uzun uzun vadeli düşünülen tablet seçiminde haftalık ve günlük makine çalıştırma sayısı dikkate alınarak yapılmalıdır. Tablet fiyatlarını tasarruflu hale getirmenin bir diğer yolu tablet çeşidinin belirlenmesinde geçer. Jel kapsüller sıkıştırılmış sert tabletlere oranla daha yüksek fiyatlara sahiptir. İki temizleyici ürünün de bileşen özelliklerine sahip olmasından kaynaklanan bu fark, ürünün kullanım amacına uygun olarak seçilmesi ile daha hesaplı hale getirilebilir. Birden fazla temizleyici ürüne ihtiyaç duyan kullanıcılar için her bir amaç için bir temizleyici seçeneği belirlenebilir. Bu noktada markalar arası karşılaştırma yaparak ve ürün kombinasyonlarını keşfederek farklı etkiye sahip tabletlerin doğru birleşimiyle istenen sonuca ulaşabilirsiniz. Hangi bulaşık makinesi deterjanını kullanacağınızı seçerken, farklı deterjanların fiyatlarını ve hangisinin bulaşık makinenizde en iyi sonucu vereceğini göz önünde bulundurmak önemlidir. Çevrimiçi mağazalardan Fairy tablet özellikleri ve uygulama yöntemlerine dair bilgilendirme metinleri ve kılavuzlara göz atarak ideal ürüne ulaşabilirsiniz.

Fairy Bulaşık Makinesi Tabletleri Kaç Kullanımlıktır?

Temizleyici özelliğe sahip ürünlerin taze kalması, daha etkili sonuçlar vermesini sağlar. Ürün seçiminde ilk iki ay içerisindeki kullanım ihtiyaçlarınızı gön önünde bulundurmak paket içerisindeki ürün sayısının etkisini kaybetmeden kullanılmasına olanak tanır. Yoğun kullanımlar için 115 yıkamaya sahip limon kokulu Fairy Platinum jel kapsüller bulunurken 90 yıkama için Fairy Orijinal Hepsi Bir Arada paketi önerilir. Daha yoğun kullanımlara uygun olarak üretilen Fairy Jar 230 yıkamada dahi başarılı sonuçlar verir. 100 yıkama için üretilen Fairy Platinum Plus matlığı gideren formülüyle tencereler üzerinde etkilidir. Aynı etkiye sahip Platinum Plus serisinin 75 yıkamaya ayarlanmış paketleri de mevcuttur. Kullanım sıklığına bağlı olarak 13, 36, 50, 60, 72 yıkamaya varan farklı ürün paketlerine ulaşılabilir.

Fairy Tabletler Bulaşıkları Parlatır mı?

Fairy formülleri lekesiz tabaklar, kireç önlemek, hassas temizlik, düşük sıcaklıklarda dahi yüksek etki göstermek için çeşitli bileşenlere sahiptir. Gresi suda çözünür hale getiren yüzey aktif maddeler, un ve patatesten meydana gelen nişasta gibi zincir molekülleri, et ve süt ürünlerinden kalan proteinleri tabak ve tencerelerden ayıran enzimler, kahve ve çay gibi koyu renge sahip lekeleri çıkarmak için bazı ağartıcı maddeler kullanır. Tipik bir tabletin yarısı fosfatlardan oluşur. Fosfatlar bulaşık suyundaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını bağlayarak hoş görünmeyen beyaz kireç izlerinin malzeme üzerinde birikmesini önler. Bu sayede Fairy her yıkama ilk günkü parlaklığını koruyan mutfak eşyalarıyla masalarınızı ferah ve temiz tutmaya devam eder.

Hepsi Bir Arada Tabletlerin Özelliği Nedir?

Uygun programa sahip makinelerde hepsi bir arada tabletlerin etkisini görmek mümkündür. Çoğu bulaşık makinesinde çoklu sekme ayarıyla kullanılacak hepsi bir arada tablet temizlik etkisi gösterirken eşyaların parlayarak ferah kokmasını sağlar. Bu sayede tuz ve parlatıcıya gerek kalmadan bulaşıklar temiz ve kuru hale getirilir.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fairy Bulaşık Makinesi Tablet Fiyatları

264 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 43 / 264 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?